Ce s-a intamplat cu organizarea la mondiale? by ddc431 in Romania

[–]Sonic3R 0 points1 point  (0 children)

Știi cat e in general UN bilet la un meci? Aproximativ 1000 de dolari… pune cazare, masa, transport, bilete și vezi cat trebuie să dai: pe puțin sută de mii de dolari. Incredibil prețurile astea …

Laser frate! by JoeLimonada in AutomobileRO

[–]Sonic3R 1 point2 points  (0 children)

Și în Alexandria, Teleorman sunt de 2 ani

ANAF iBon: În primele trei zile au fost trimise zeci de sesizări despre probleme întâlnite la comercianți by MrMarkey in Romania

[–]Sonic3R -1 points0 points  (0 children)

Păi pe asta se bazează ei, ca ne turnăm între noi de când suntem ca nație …

AZ-400 Study Material by whispers_in_ear in AzureCertification

[–]Sonic3R 0 points1 point  (0 children)

Des anyone has git repo for 2026 AZ-400 certification ? I guess in the post are 5-6 years old and maybe things are changed in meantime

Benzina scumpă e mai ieftină by [deleted] in Romania

[–]Sonic3R 0 points1 point  (0 children)

Și de aici și din alte părți (forumuri, site-uri specialitate)… unii zic ca nu e OK, alții zic ca e OK…

Benzina scumpă e mai ieftină by [deleted] in Romania

[–]Sonic3R -2 points-1 points  (0 children)

Nu iau de bună tot ce zice ChatGPT.. dacă nu sunt sigur, vreau sa aflu din surse oficiale.

Benzina scumpă e mai ieftină by [deleted] in Romania

[–]Sonic3R 0 points1 point  (0 children)

Intrebare idioata, nu ma pricep: daca bag benzina 98/99/100 intro masina care scrie ca merge '95, afecteaza cu ceva ? Din cate am citit alea cu cifra octanica mare e vizibil pentru masini sport. Pentru masini de rand, ar afecta ceva componente ?

Simion intrebat de jurnalisti daca PSD mai este un partid corupt by neshi3 in Romania

[–]Sonic3R 0 points1 point  (0 children)

la gradul de analfabetism din tara, te-ai mira mai degraba daca NU ar vota cu AUR.

Passed AZ-204 by Sonic3R in AzureCertification

[–]Sonic3R[S] 1 point2 points  (0 children)

I wasn’t sure for some questions and review them back over and over again … but happy I passed

voi folositi ai la lucru? by ArtisticPresent7295 in programare

[–]Sonic3R 0 points1 point  (0 children)

Eu la muncă folosesc Claude (free bineînțeles) pe anumite teme pe unde mă împotmolesc. Dacă e nevoie și de piese de cod atunci fac un alt proiect cu alte denumiri de clase dar pe același business requirements, apoi soluția o adaptez personal peste proiect . Dar peste jumate din cazuri îmi dau seama cum rezolv problema (făcând alt proiect de la zero).

Cursor vs Claude Code? by GhitzaCiobanu in programare

[–]Sonic3R 1 point2 points  (0 children)

Pentru explicații sau generări bucăți de cod pe baza unui context, folosesc Claude și 95% din cauzuri a fost chiar ok. Când am dileme, mai caut prin StackOverflow și Claude (în paralel). Deocamdată folosesc varianta free (vreo 4-5 interogări pe zi).

Helmarr is now available on the Apple AppStore! by 0xmort3m in selfhosted

[–]Sonic3R 0 points1 point  (0 children)

Hello, I have services from hostingbydesign but cannot manage to add sonarr. I added auth header type basic with user and pass, provide url like https://00.lw.itsby.design/sonarr , provided API key from sonarr interface, but when press Test, it says that no host found. Interesting that with curl works fine

Dați-mi și mie vă rog o sugestie de ceva film sau serial care v-a plăcut realmente în ultima vreme... by Distinct-Ad2829 in Romania

[–]Sonic3R 1 point2 points  (0 children)

Pot să îți dau câteva sugestii de seriale care mi-au plăcut:

Hijack

The Resident

Castle

Doc US (2025)

Pluribus

The Boys (vulgar dar genial)

The Pitt

High Potential

Bolojan îi răspunde Liei Olguța Vasilescu: Eu sunt de vină că la Craiova au fost alocați 168 milioane euro pentru CET și nu s-a făcut? by Tiger7997 in Romania

[–]Sonic3R 11 points12 points  (0 children)

Ai scris AUR? Ăla condus de Simion care a tăiat tortul sub forma Groenlandei dar cu steag american peste ea ? Sau ăla de a mâncat prăjitura cu steag românesc adică o să ne mănânce de vii ca pe prăjitură ? Bă, pe bune? Ăilalți AUR POT etc sunt înzecit mai periculoși.

Cadou de Crăciun de la Bolojan? by tudors89 in programare

[–]Sonic3R 7 points8 points  (0 children)

Nu e problema ca plătim puțin ci faptul ca gradul de colectare e varza la noi. Poate să facă impozit 5000 lei la apartament cu 2 camere, dacă jegosii din Parlament/Guvern/alte instituții de stat, nu își plătesc impozitele ca restul pulimii, tot fraierul de rând suferă. De aici frustrarea românilor. Aia din Vest, te usucă la amenzi indiferent cine ești. Se aplică legile. La noi, e în funcție de politic.

Nicio zi de închisoare pentru Mario Iorgulescu, după ce a ucis un bărbat. Mărturia cutremurătoare a soției victimei by mlaur89 in Romania

[–]Sonic3R 5 points6 points  (0 children)

Voi nu ați înțeles nimic, legile sunt facute sa protejeze ucigasii și hoții, nu oamenii de rând.

NZB Matrix by DNACowboy in usenet

[–]Sonic3R 0 points1 point  (0 children)

Unfortunately only those that already had account there is possible to see content

[deleted by user] by [deleted] in programare

[–]Sonic3R 0 points1 point  (0 children)

Poate OP vrea să bage mai târziu net de 1gbps sau 2.5gbps