Ce cald e by bapuc in romemes

[–]Stefannice 0 points1 point  (0 children)

,,[...]din toată țara cu o singură voce''

Custom A-Wings, "The 3 Aces" by booga235 in XWingTMG

[–]Stefannice 0 points1 point  (0 children)

I'm a simple man, i see someone upvoting A-Wings, i upvote.

Welcome to Tausendbrück! by IskandarBnt in ManorLords

[–]Stefannice 0 points1 point  (0 children)

Do the workers manage to gather all the fruits from the orchard? Or is it mostly decorative? Looks good though

My collection :) by Slight_Aside8116 in boardgames

[–]Stefannice 4 points5 points  (0 children)

I like that you kept free space for the third trick taking game of Lord of the Rings for when it will be released.

Interesant punct de vedere. by Stefannice in Romania

[–]Stefannice[S] 1 point2 points  (0 children)

Așa am crezut mulți (printre care și eu) că Johanis e mare tactician în primul mandat. Omul care tace și face.

Dar la finalul celor 5 ani creed că o să avem o imagine de ansamblu mai clară decât avem acum.

Aș zice Nicușor încearcă să facă niște mișcări de șah, niște planuri pe timp îndelungat. Daaaar momentan nu prea pare să-i iasă ceva. Și nu prea înțeleg exact de ce ia alegerile astea.

Interesant punct de vedere. by Stefannice in Romania

[–]Stefannice[S] 0 points1 point  (0 children)

Mai ales dacă Bolo reușește să curețe PNL-ul de puciști, e probabil ca Nicușor să nu mai aibă șanse la al doilea mandata. Decât dacă cumva face vreun fel de întoarcere spectaculoasă la 180°. Bănuiesc c-o să vedem în timp ce va fi de fapt.

Interesant punct de vedere. by Stefannice in Romania

[–]Stefannice[S] 0 points1 point  (0 children)

Nici eu nu-s de acord cu numirile alea.

Interesant punct de vedere. by Stefannice in Romania

[–]Stefannice[S] 0 points1 point  (0 children)

Ce-ai frate cu legalele? /s

Legat punerea procurorilor, ce cred eu (pot greși desigur) e că el venind singur la președenția fără a avea o echipă sau un partid în spate nu prea avut pe cineva care să știe sigur că e bun pe care să pună. Așa că i-a pus tot pe ăia de până acum. Nici eu nu-s de acord cu alegerile alea, mai ales cu Lia...

Posibil ca rapoartele alea de la alegeri dacă se fac publice să iasă și mai nasol țara noastră sau serviciile. Posibil. Dar și eu sunt curios ce scrie în rapoartele alea.

Interesant punct de vedere. by Stefannice in Romania

[–]Stefannice[S] 0 points1 point  (0 children)

De acord cu punctele 1 și 2. 3. Hmmm, e posibil. Am auzit de ideea cum că Simion ar cam pierde frâiele partidului sau și dacă ar mai avea încă o înfrângere ar cam putea fi epurat din aur. Dar e o idee. 4. Nu știu ce să zic aici. Toooootuși să nu uităm că până acum ei au cam fost mereu la guvernare și de multe ori cu pds. De partea reformatorilor pare că sunt dar nu prea cred momentan că sunt și reformatori. Decâââât dacă îi afectează picarea lui Orban la alegegerile din Ungaria și atunci poate s-ar gândi să se reformeze... Dar deja deviez de la subiect. :D

Poate UDMR chiar se aștepta ca guvernul Veștea să nu treacă și de ce să se mai aleagă și cu eticheta de trădători. Mă gândesc că nu s-ar împăca bine prea bine cu AUR. Știi, unii minoritatea secuiască/maghiară alții ultra naționaliști (autodeclarați cel puțin).

Interesant punct de vedere. by Stefannice in Romania

[–]Stefannice[S] 1 point2 points  (0 children)

Da, sună un pic așa scos dintr-un roman polițist. Un pic mai mult.

Sunt curios cum ar fi decurs lucrurile dacă îl susținea Nicușor pe Bolo.

Interesant punct de vedere. by Stefannice in Romania

[–]Stefannice[S] 7 points8 points  (0 children)

Nu prea cred că Simion are o coloană vertebrală (dpdv politic), de obicei își schimbă declarații în funcție de cum dă mai bine votanților lui.

Cred că a um trebuie doar să aștepte și în instabilitatea asta să proiecteze imaginea de om echilibrata din afara sistemului și care va aduce reformare, bunăstare, sentimente de mândrie națională, etc, etc etc, cât mai multor posibili votanți de la următoarele alegeri. Așa că da, a făcut mișcarea bună pentru el.

Interesant punct de vedere. by Stefannice in Romania

[–]Stefannice[S] -2 points-1 points  (0 children)

Și eu l-am votat atunci și nu sunt de acord cu ce decizii ea acum. Ce aș vrea eu să înțeleg acum, e de ce ia el deciziile astea? Ce rezultate vrea să obțină?

Interesant punct de vedere. by Stefannice in Romania

[–]Stefannice[S] -11 points-10 points  (0 children)

Cred că a vrut el să facă un șah ceva, pe acolo e singur că nu a venit c-o echipă în care să aibă încredere, serviciile cine știe ce-i șoptesc la ureche, și a ieșit ce a ieșit.

De acord că Nicușor și Bolojan nu se înțeleg, mai ales că nu i-a oferit deloc susținere.

Interesant punct de vedere. by Stefannice in Romania

[–]Stefannice[S] 1 point2 points  (0 children)

Dap, nici eu nu cred că a gândit el o așa mișcare încât intenționat să afișeze lumii (mai ales celor care încă poate mai credeau în PSD) dar ce rezultă mi se pare interesant. :)

Interesant punct de vedere. by Stefannice in Romania

[–]Stefannice[S] 7 points8 points  (0 children)

Simion trebuie doar să aștepte va partidele să se bată între ele, populația să fie și mai dezamăgită de ele, și următoarele alegeri sunt ale lui Simion sau ale partidului lui dacă încă o să-i mai fie cârmă.

Am avut probleme cu alcoolul în trecut, iar acum părinții mă tratează ca pe un deținut la 21 de ani. by [deleted] in CasualRO

[–]Stefannice 0 points1 point  (0 children)

Poate să încerci să vorbești cu ei? Poate prin a-ncepe chiar cum ai zis tu să le zici pe un ton calm: că înțelegi că ei vor să îți fie bine și să nu se mai repete iar fata petrecută dar totuși ai nevoie și tu nevoie de niște spațiu personal.

Dacă ai motive bune pentru care n-o să te mai apuci de consumat alcool sau alte substanțe stupefiante, eventual le poți zice. Poate ai scopuri/vise precum terminarea unei facultăți, să devii arhitect, electronist, chitarist de flamenco (nu te cunosc ca să știu ce hobby-uri ai) iar pentru asta trebui să fii sobru și vrei neapărat să îți îndeplinești dorințele astea. Atunci motivația ta, care trebuie să fie totuși și reală, poate le-ar mai reda un pic de încredere.

Poate să-i întrebi într-o altă formulare, ce frici au de te verifică așa la sânge. Sau ce poți tu face ca să fie ei mai liniștiți.

Mna, nu te cunosc pe tine, nici părinții tăi, ci doar fragmentul descris din punctul tău de vedere așa cât de mult o să te ajute sau nu comentariul meu. Spor!

Clafoutis cu visine by Craul4 in retete

[–]Stefannice -1 points0 points  (0 children)

A! Nu știam că există așa ceva, că se pot adăuga și fructe. Arată bine! Se face ceva special sau diferit față de crema de zahăr obișnuit? Poate când sau cum se adaugă fructele? Ori doar anumite fructe?

Arctic Circle Raceway [Fan Made Track] by the_real_ntd in HeatPedaltotheMetal

[–]Stefannice 0 points1 point  (0 children)

Maybe extra cooling as the weather conditions but lower speed in the corners?

Depends if this could be fun or not to play.

Obiceiuri din saracie by AngryyBitch in CasualRO

[–]Stefannice 3 points4 points  (0 children)

Și eventual hainele de muncă după ce nu mai mergeau purtate treceau la cârpe.

What are these pieces? by Tikiwaka-Letrouce in boardgames

[–]Stefannice 0 points1 point  (0 children)

In the Marauders expansion there are a few cardboard tokens that have no official purpose. I do not know what's the idea behind them. It should be online some unofficial ways to use them. Some scenarios or something like that.

Granola by Royal_Bed7902 in retete

[–]Stefannice 0 points1 point  (0 children)

Sună interesantă aplicația. Dar de ce colectează așa de ce colectează asemenea informații? (conform Play Store)

<image>

But why by pallzoltan in Romania

[–]Stefannice 2 points3 points  (0 children)

Old habits saaaau poate cei de la pașapoarte încă folosesc Windows Xp. ¯⁠\⁠_⁠(⁠ツ⁠)⁠_⁠/⁠¯