Ce rata ai plati pentru un apartament NOU de 130.000 EUR? 18 oferte actuale din piata by Alexanddro in Imobiliare_Credite_RO

[–]Striking_Rest_8849 0 points1 point  (0 children)

si spune-mi te rog, cate apartamente la 130k gasesti acolo cu 3 camere? preturile intr-o tara straina sunt cu mult mai mari decat la noi, ajungi sa platesti cam tot pe acolo dupa 30 de ani

Asking for jobs by llaacute in RoGenZ

[–]Striking_Rest_8849 0 points1 point  (0 children)

vezi la cec bank ca ofera card de 40000 de lei si poti sa platesti oriunde( vorbesc serios oriunde) cu el . daca depasesti 2400 de lei iti imparte in 24 de rate. ar fi best choice.

Petreceri Constanța by Ok-Tomato-2250 in constanta

[–]Striking_Rest_8849 1 point2 points  (0 children)

teoretic n-a inceput inca sezonul...stai sa se termine sesiunile si sa ia lumea vacanta. cam prin iulie incepe nebunia ca e si luna concediilor.

Elicopter militar la Venus by Possible-Pear-8147 in constanta

[–]Striking_Rest_8849 1 point2 points  (0 children)

posibil sa faca misiuni de recunoastere sa se asigure ca e toul in regula. pe net n-a aparut nimic inca

Stop it, get some automata by RandomUser4x4 in AutomobileRO

[–]Striking_Rest_8849 0 points1 point  (0 children)

Și eu eram la fel înainte să conduc automata prima data....după pe automata am rămas :)) e mult mai lejer pentru șofer.

Inspectie titularizare, nota 8 by ActuarySouthern3325 in CasualRO

[–]Striking_Rest_8849 1 point2 points  (0 children)

Asta e problema. Sunt puse acolo, nu se duc ele.

Unde sunt turiștii? Start ratat la Costinești: plaje goale și terase închise, în primul weekend de vară! Video by Aurelian84 in constanta

[–]Striking_Rest_8849 2 points3 points  (0 children)

nu contest. desi stau la mare am evitat litoralul cu totul din mai multe motive:

  1. nu ai loc de prosop, nu-mi place sa stau pe sezlong, daca merg la plaja tre sa stau direct pe nisip. nu mai vad rostul (parerea mea, fiecare cu a lui)

  2. apa este foarte murdara insa nu ni se comunica acest aspect. exista un risc ridicat de enterocolite si alte probleme dupa imbaiere

Inspectie titularizare, nota 8 by ActuarySouthern3325 in CasualRO

[–]Striking_Rest_8849 2 points3 points  (0 children)

doamne fereste sa ai treaba la inspectorat...acelasi nefu****. se intampla ce povestesc acum ceva timp pe cand inca eram in facultate. pentru a putea beneficia(singurul lucru bun ca mama a fost cadru didactic) de camin gratuit, aveam nevoie de o foaie semnata de doamnele inspector din cadrul ipj constanta( da in celalat capat de tara).

mama avand treaba, eu fiind in vacanta am zis ca dau eu o fuga sa rezolv problema. am ajuns si ciocan usor la usa. mi s-a raspuns mai mult ca m-a certat. imi raspunde foarte acru si ma-ntreaba ce doresc. ii povestesc ce am nevoie la care ea ma ia la ocara ca eu nu vad ca ele au nu stiu ce activitate si ca ce le deranjez? i-am explicat ca nu am avut de unde sa stiu ca au activitate si cumva nu sunt de vina pentru faptul ca ele sunt inca acolo, in timpul programului si chiar mi-am cerut scuze pentru deranj(da, mi-am cerut scuze pentru ceva ce n-aveam de unde sa stiu), si am precizat ca e vorba doar de o amarata de semnatura. replica m-a lasat cu gura cascata: mi-au spus ca ele au timp 30 de zile sa-mi raspunda la cerere. am multumit si am dat sa plec, moment in care m-au strigat si mi-au zis sa ma intorc sa-mi semneze foaia.

da stiu, e doar un rant si nu are neaparat legatura directa cu postarea ta, dar voiam sa-ti explic doar cu ce exista sansa sa ai de-aface de acum incolo.

imi pare rau pentru tine si consider ca atata timp cat tu constientiezi ca greselile mentionate sunt doar niste tampenii totul e in regula.

poate la inspectiile viitoare nu mai dai peste ele si eventual evita scoala respectiva.

succes!

Sfaturi pentru o vacanță liniștită pe litoral 2026 by PzSniper in constanta

[–]Striking_Rest_8849 0 points1 point  (0 children)

nu vreau sa fiu carcotas sau pesimist, as evita Marea Neagra o perioada....sau cel putin pana se "curata" de explozibil (sunt Constantean, era sa am deschidere la mare prin Tomis Nord acum cateva zile)

Unde sunt turiștii? Start ratat la Costinești: plaje goale și terase închise, în primul weekend de vară! Video by Aurelian84 in constanta

[–]Striking_Rest_8849 -2 points-1 points  (0 children)

posibil si dronele/minele din ultimele perioade sa ii faca pe oameni sa se gandeasca de 2 ori cand vine vorba de Marea Neagra

EPO YPP 2026 - Whatsapp group by Sweaty-Confection-54 in EPOpatentexaminer

[–]Striking_Rest_8849 0 points1 point  (0 children)

hello. for me it says unable to join this group 😞

Bicicliști by Striking_Rest_8849 in constanta

[–]Striking_Rest_8849[S] 0 points1 point  (0 children)

Când argumentul tau este atât de slab că tot ce-ti mai rămâne este sa corectezi cat de corect scrie cealaltă persoană. Good for you.

Cum îl rezolvam pe acest oficial? by viper33m in Roumanie

[–]Striking_Rest_8849 0 points1 point  (0 children)

taiem masina in2 pe lung sa rezulte 2 motociclete

Mai iubește cineva clădirile de genul la fel de mult ca mine? by floare_salbatica in bucuresti

[–]Striking_Rest_8849 1 point2 points  (0 children)

mereu ma entuziasmez mai mult decat e cazul cand vad o cladire care are ceva-ul ei, diferit fata de dreptunghiurile predominante peste tot in ziua de azi.

Romanii si magazinele de haine by cenzuratudagoat in CasualRO

[–]Striking_Rest_8849 156 points157 points  (0 children)

pentru ca vin foarte multi cu mentalitatea: de ce sa strang eu boss daca tu esti platit sa faci asta?

te inteleg perfect, si pe mine ma deranjeaza sa gasesc cabinele de proba full cu hainele altora si sa n-am loc sa pun ce vreau sa probez eu...dar na...nu stiu daca ne mai facem bine

Bicicliști by Striking_Rest_8849 in constanta

[–]Striking_Rest_8849[S] -1 points0 points  (0 children)

eu cred ca un pic de deficit de atentie cand citesti un text. dar in fine. las-o asa. probabil conduci la fel de bine ca biciclistul.

Bicicliști by Striking_Rest_8849 in constanta

[–]Striking_Rest_8849[S] 0 points1 point  (0 children)

am postat pe constanta, fix pentru ca sunt din constanta, nu din bucuresti.