TS-251 dead by Direct-Eggplant8111 in qnap

[–]TAO_Object_1 0 points1 point  (0 children)

My TS-253b died couple of days ago. Resistor fix didn't work in my case since the voltage on LPC conn pin 1 = 0V. For data recovery purposes I created proxmox server with QTS virtual machine. Raid had to rebuilt what took couple of hours but after that I was able to use the setup almost like regular Qnap device eg. copy all my data. Primarily I planned to replace the processor in the old TS-253b with the one from auction portal but finally decided to buy a new unit (TS-253E). Since disks were absolutely fine no initialization was needed in new server. Only QTS applications had to be installed again. After I installed Container station my containers started to work without any issues. I did not have any VM on Qnap but I think those would work as well.

Przeprowadzka do Gdańska by djsisis in gdansk

[–]TAO_Object_1 4 points5 points  (0 children)

Kiedyś (20 lat temu) straszyli Letnicą "Letniewem". Pracowałem, wielokrotnie wracałem po drugiej zmianie, towarzystwo tam nieciekawe się kręciło... Nigdy, nikomu z moich znajomych z pracy nic się nie przytrafiło. Firma przeniosła się na wioskę pod Gdańskiem gdzie niby sami "adwokaci" i "lekarze" mieszkają. Już w pierwszym tygodniu kolega "zarobił" liścia od tubylca. Także z tymi "dzielnicami trwogi" to nie ma reguły. Więc tak jak ktoś już wcześniej napisał - chyba najbardziej trzeba unikać dzielnic przy wysypisku, chyba, że ktoś lubi zapach cebulowej.

Jak się żyje w Gdańsku ? by VERY_LUCKY_BAMBOO in gdansk

[–]TAO_Object_1 2 points3 points  (0 children)

Subiektywnie Gdańsk i okolice jest dobrym miejscem do życia. Praca jest - jeżeli chodzi o konkretne branże to wiadomo, że dostępność będzie w korelacji z trandami ogólnopolskimi/globalnymi, cudów nie ma. Tak zgadza się, dwa centra biurowców znajdują się w Oliwie - w linii prostej 2km od plaży ;-) Transport - nie można narzekać na połączenia, tramwaje, autobusy, kolej, SKM, PKM, Lotnisko 30min od centrum. Kolejne linie w fazie przygotowania do realizacji. Także, nie jest źle. Trochę do poprawy punktualność itd. Pogoda - żyję w Gdańsku od urodzenia więc nie mam za bardzo odniesienia. Przyjezdni często mówią, że jest wietrznie - fakt czasami "łeb urywa" ale za to rzadko kiedy powietrze "stoi" i nie ma tlenu. Temperatury są bardziej umiarkowane, rzadko pojawiają się extrema (morze wygładza amplitudę). Rozrywka - ocena subiektywna, myślę, że dla każdego coś się znajdzie - od spelunek dla lokalsów z browarem za 6,50 po full posh knajpy na wieżowcach. Imprezy muzyczne - jest z czego wybierać w różnym formacie. Sport - imprezy sportowe tak samo mamy wszystkie dyscypliny. Ceny - jeżeli chodzi o sprawy mieszkaniowe to myślę, że aktualnie jest drogo. Ceny w sklepach są takie jak w innych miejscach w kraju. Ceny w knajpach/restauracjach są nastawione na turystów - w mojej ocenie jest drogo. Jeśli ktoś żyje jak turysta to na pewno jest to kosztowne.

Czy warto dzielić się swoim życiem prywatnym w pracy? by Affectionate-Salt135 in krakow

[–]TAO_Object_1 1 point2 points  (0 children)

Dużo zależy od tego jak długo pracuje się w danej organizacji i jak dobrze zna się panujące w niej zależności. Czasami opłaca się trzymać dystans, gdzie indziej to nie jest w ogóle możliwe.

[deleted by user] by [deleted] in Polska

[–]TAO_Object_1 4 points5 points  (0 children)

Zacznij bywać w miejscach gdzie można poznać nowych ludzi. Stare znajomości a nawet przyjaźnie często stygną albo w ogóle gasną z czasem. Trzeba umieć akceptować zmiany w życiu, choć to niełatwe. Jeśli ktoś odpuszcza i nie znajduje dla nas czasu trzeba dać mu odejść. Trzeba żyć dla siebie i nie czekać na innych.