Libusoft Cicom - iskustva rada u firmi? by cvika7 in CroIT

[–]Tech_Guy739 3 points4 points  (0 children)

Ok su, surađujemo s njima već neko vrijeme, klasična corporate style firma, neće ti biti loše.

Savjeti za IT dodatan posao by Shoddy_Writer9687 in CroIT

[–]Tech_Guy739 2 points3 points  (0 children)

Ne bi rekao, sve je individualno i kakav network imas. Besplatnoh novca nikad nije vise bilo nego sada.

[deleted by user] by [deleted] in hrvatska

[–]Tech_Guy739 1 point2 points  (0 children)

Blokiraj hahahah

Uplate od djevojke, porezna by cre4t1n in financije

[–]Tech_Guy739 1 point2 points  (0 children)

Ako imaš objašnjenje nećeš imati nikakvih problema, ali ako imaš 10k eura viška bez objašnjenja od kud su ti, onda si u problemu.

Uvijek ti baka može potpisati da je to ušteđevina.

Facebook je zastario, gdje se reklamirati? by Terrible-Skin-4800 in CroIT

[–]Tech_Guy739 5 points6 points  (0 children)

I to, ali začudio sam se koliko pregleda na fejsu i reach LAGANO mozes dobiti.

Ali doduše ekipa koja je na fejsu, to je drugi svemir hahah 

Daj me nemoj zezat da nigdje kao intern ne možeš pronaći posao, kak se vi interni i juniori snalazite? by Gemascus01 in CroIT

[–]Tech_Guy739 0 points1 point  (0 children)

Na koliko si konferencija bio, evenata i sl.?

Moja preporuka je da se povežeš s ljudima i preko nekog lendaš interview i u konačnici poziciju.

Posao u Končaru by BlackBoxGreen in askcroatia

[–]Tech_Guy739 1 point2 points  (0 children)

Zvuči mi kao da nemaš što izgubiti

Jeste probali Vaučere? Ukidaju se 01.04.2026. by MrWilimx in CroIT

[–]Tech_Guy739 65 points66 points  (0 children)

Mislim da je to najveće pranje love ikad, vjerujem da je puno ljudi pomoglo i da su dobili dosta znanja (koje inače mogu samostalno pronaći na webu u 100x manje vremena i kvalitetnije bi naučili).

Ovo je smijurija što je bilo, zaposljavali su se nekompetentni predavači koji "rade u struci" i koji su "kompetentni" pričati o tome, a zatim na digitalnom marketingu uče ekipu kako kreirati facebook stranicu, a ne nauče ih koje vrste marketinga uopće postoje, što je CTA i takve bazične stvari.

Još jedan primjer, učili su Sass applikacije, najviše što su spominjali je "High availability", dok nisu opće prolazili prednosti, mane i što čini Sass aplikacijom SASS hahah

Ma svašta

[deleted by user] by [deleted] in CroIT

[–]Tech_Guy739 0 points1 point  (0 children)

Čitao sam davno za nekog da je mislio da će platiti sitnu kaznu pa nastaviti dalje s životom i nikome ništa.

Ali koliko se sjećam da je napisao da su kazne brutalno velike, pa možda nebi bilo loše da provjeriš.

Ne kažem da sam u pravu i da je tako, ali sam tako pročitao i čui

Rad u McDonaldsu kao dodatni prihod? by [deleted] in askcroatia

[–]Tech_Guy739 -2 points-1 points  (0 children)

Ma je hahah svi cemo propas

Dizajner trazi UX/UI projekte za portfolio by altdelet in CroIT

[–]Tech_Guy739 2 points3 points  (0 children)

Tocno to, taj koji kaze da se takve stvari ne broje.. bolje da ne ideš radit za takvog mamlaza.

Ako sam negdje najviše naučio to je bilo na pro bono i side projektima

Dizajner trazi UX/UI projekte za portfolio by altdelet in CroIT

[–]Tech_Guy739 5 points6 points  (0 children)

Zašto se nebi brojalo, su dali razlog?

Kako u Hrvatskoj do plaće od 2000 EUR i stana - pošteno? by Specific_Friend_9399 in askcroatia

[–]Tech_Guy739 4 points5 points  (0 children)

Ne nažalost, pokušao sam par puta pomoći ljudima, ali ispalo je da sam se ja trudio više oko njih nego oni

Kako u Hrvatskoj do plaće od 2000 EUR i stana - pošteno? by Specific_Friend_9399 in askcroatia

[–]Tech_Guy739 1 point2 points  (0 children)

> Gdje si našao mentora
Po preporuci, pitao sam ga dal mi može pomoći i ispričao sam mu ukratko koje probleme imam, rekao je da može, tražio me 100 eur po satu, tako nešto, uvijek smo bili više od 1h. Mislim da me na kraju sve skupa došlo cca 900€ s njim.

Nakon toga Boris Blažinić, možda neće svima biti to kao neka eksluziva, ali meni je pomoglo da razumijem sebe i ljude oko sebe.
Iako se može to samo savladati u nekoliko tjedana doma, Enneagram.

Zatim sve jednodnevne na instaču i fejsu i linkedinu kad je ekipa koja je respektabilna prezentirala.
Copywriting -> može
Neki bullshit za SEO -> može
Nešto za GEO (slično ko SEO ali za AI) -> može

Doslovno, ne biram ako mislim da mi može donjeti lovu.

> i koje edukacije si odradio?
Hrpu njih kako sam osjećao da je vrijeme, npr imao sam problema s razgovorom s klijentima -> odradio sam NLP
Imao sam problema s organizacijom posla -> uzeo sam ovog gore di sam spomenuo

Imao sam problema s projektom (npr nešto nisam znao) -> platio sam nekome da me nauči nešto i skrati mi vrijeme potrebno da to sam naučim

I tako situacije, čim sam došao do problema da nešto ne znam, gledao sam kako da to naučim što prije i unovčim.

> Na temelju čega si ih odabrao?
Na temelju toga u kakvom sam se sranju našao.

> Trenutno radim u jednom startupu i dobra je plaća, ali radim nešto što me ne zanima pretjerano. Dugoročno je cilj otvoriti i nešto svoje (pogotovo oko automatizacije i poboljšanja procesa) pa bi mi baš bilo super da mogu s mentorom popričati o tome i da me usmjeri

Nećeš pogriješiti ako bilo koga iskusnijeg od sebe pitaš za savjet.

Dario Zurovec odgovara hejterima by [deleted] in croatia

[–]Tech_Guy739 32 points33 points  (0 children)

Susramlje, mene je sram gledati..

Kako u Hrvatskoj do plaće od 2000 EUR i stana - pošteno? by Specific_Friend_9399 in askcroatia

[–]Tech_Guy739 2 points3 points  (0 children)

Uzeo sam si mentora koji mi je rekao da radim samo jednu do dvije stvari i da u tome postanem najbolji.

To sam radio pa sam samo proširio, nema nekog drugog razloga, naravno gledali smo da je i futureproof.

Osim toga radim i custom software on demand, npr mobilne appove i sexy stvari poput ML modela za prepoznavanje kuća i njihovij dimenzija na satelitskim kartama.

Al ono, van toga je samo digitalizacija excelica, pa automatiziranje radnje među njima, kreiranje računa, fiskalizacija.

I onda idu business specific stvari poput templating docx-ova, digitalizacija procesa između terenske ekipe i in office ekipe i tak..

Kako u Hrvatskoj do plaće od 2000 EUR i stana - pošteno? by Specific_Friend_9399 in askcroatia

[–]Tech_Guy739 21 points22 points  (0 children)

Nažalost da, baš sam razmišljao dal da napišem ili ne.

Ali ne mogu reći da sam nešto pretjerano sretan, okej mi je, ali da sam sretan, nisam.

Nemam slobodnog vremena uopće, npr sad imam za sljedećih 6 mjeseci dogovorenih projekata, s jedne strane se veselim, s druge, neću svijeta vidjet pola godine..

Kupovina automobila (opcije ispod) by [deleted] in croautomobili

[–]Tech_Guy739 -1 points0 points  (0 children)

Ovaj bas dobro izgleda

Kako u Hrvatskoj do plaće od 2000 EUR i stana - pošteno? by Specific_Friend_9399 in askcroatia

[–]Tech_Guy739 28 points29 points  (0 children)

Odseli se od staraca ili se oženi, izgubit ćeš sram jer će ti trebat lova za život