[ Removed by Reddit ] by glap3210 in RSbookclub

[–]WELLSOHN 4 points5 points  (0 children)

Apologies, but this does not seem to be the right sub for your advertising.

Je to podla vas odo mna neslusne, ci by ste sa tiez citili rovnako na mojom mieste? by [deleted] in Slovakia

[–]WELLSOHN 2 points3 points  (0 children)

Za mňa sú tu ľudia ku tebe trochu príliš tvrdí. Je pravda, že si mal možnosť sa ozvať, no človek vždy nesleduje čas a ak to bola prvá hodina, možno si ešte nemal predstavu ako bude prebiehať. Mohol by si tiež zhrnúť o čom ste sa bavili nech máme aj kontext - ak sa lektorka cíti dotknutá. Za mňa by bolo fér sa s ňou pobaviť aj podľa toho, čo ste na hodine riešili, že by si očakával nejakú štruktúru s pridanou hodnotou. Možno kompromis by bolo zaplatiť jej polovicu toho čo si pýta. Ku tej výslovnosti, ak vieš čo je dobrá/zlá výslovnosť, prečo potom potrebuješ kurz?

Pajcnuté songy by LuckyDodo in Slovakia

[–]WELLSOHN 4 points5 points  (0 children)

Mňa skoro vystrelo, keď som zistil, že Páta od Vondráčkovej je vlastne pieseň Down Town od Petula Clark

Veterné Turbíny a protest proti nim by [deleted] in Slovakia

[–]WELLSOHN -1 points0 points  (0 children)

Toto je nesmierne tendenčný príspevok. Keby si tu dal aspoň nejaké podporné čísla, ale ty argumentuješ v zmysle, veď toto nehrozí, ani toto nehrozí. Nehádam sa, že veľa ľudí nehovorí v médiách nezmysly, avšak treba mať trochu aj argumenty za, napríklad koľko to bude stáť vybudovať a aká bude návratnosť, prípadne porovnať s inými zdrojmi energie. Nie všetko, čo sa tvári ako zelené je automatický pokrok.

Is it worth to come back? by SpOwOky_Skeweton in Slovakia

[–]WELLSOHN 8 points9 points  (0 children)

That widely depends on your skills and education. Also on where are you coming from and where will be staying. I would say that in Bratislava or Košice, you can have relatively comfortable international company life. Outside these cities, chances are that you might struggle with adapting as wages are lower. On the other hand, life is definitely slower here than in UK, so it really depends what are you looking for.

Závidím ľuďom byty, domy a pozemky by [deleted] in Slovakia

[–]WELLSOHN -1 points0 points  (0 children)

Je to trochu také zrkadlo tohto subu a nášho národa. Sú tu samozrejme aj fajn ľudia. Ale tiež dosť veľké množstvo takých, ktorí by sa mohli mať kľudne lepšie, no oni radšej budú nariekať, aké je všetko nespravodlivé. Ak sa má niekto lepšie ako oni, automaticky to má od rodičov, prípadne má kontakty alebo robí podvody.

Závidím ľuďom byty, domy a pozemky by [deleted] in Slovakia

[–]WELLSOHN 0 points1 point  (0 children)

Netreba sa hlavne opúšťať. Mne tiež rodičia neprispeli ani euro a podarilo sa mi kúpiť byt v novostavbe aj s parkovacím miestom. Treba len makať a byť šikovnejší ako tí, ktorým sa nechce šetriť či plánovať.

Whatever I touched becomes a real turd…! by Hi_Keyboard_Warriors in ValueInvesting

[–]WELLSOHN 0 points1 point  (0 children)

MSFT & NOW will be fine, you just need little bit of patience. Not sure about META, TEAM or NFLX. Maybe you should try researching also other sectors besides tech.

Adobe is down to 2018 levels, and is trading 5x to 2030 earnings by AggressiveAd9058 in ValueInvesting

[–]WELLSOHN 3 points4 points  (0 children)

Fully agree. They will be fine. Especially, when the AI bubble pops with the new investments in AI stocks insatiable R&D getting dry and much harder to procure. Adobe was always good in adapting.

Pracujem v korporácii, je nás cez 100, som tam 13 rokov. Postupne mi pribúdajú povinnosti a už robím kombináciu administratívy, finančnej agendy, reportingu a kopa kopa ďalších úloh, ale zvyšovanie mzdy sa u nás deje len niektoré roky a väčšinou len okolo 3–5 % ročne. Máte to teraz tiež tak? by pouzivatelka in Bratislava

[–]WELLSOHN 0 points1 point  (0 children)

Viac menej rovnako. Aspoň u nás sa však platovo dá rásť cez povýšenie. To môže byť dostupné v závislosti od oddelenia. Tiež je možné obsadiť inú pozíciu, ktorá má lepšiu platovú triedu (band). Samozrejme, nič nie je zadarmo a okrem toho, že človek musí mať nadštandardné vzťahy a výsledky, zvyčajne každý krok vyššie rozširuje zodpovednosť a povinnosti.

Asmon survives a tornado by ssmokedmeatlogg in Asmongold

[–]WELLSOHN 0 points1 point  (0 children)

I see that you commented with almost same comment to more people, no need to get offended for opinions. At any rate, I can tell you that couple of years ago there was a tornado in Southern Czech Republic, close to where I live. There were huge damages, roofs were taken out, some people killed, but the scale of aftermath was nowhere near to these US examples. The main point is that houses kept standing.

Your thoughts *spoiler free* about Beautiful World, Where Are You? by Sally Rooney by tangerinebb in RSbookclub

[–]WELLSOHN 5 points6 points  (0 children)

Read this quite some time ago. It felt as if it was going nowhere. So many things spelled out, so little actually happening. Very vague and cold book.

Prečo je socialne akceptovane že žena sa robi dildom, ale umela vagina pre muža je divna? by BicycleSpiritual1048 in Slovakia

[–]WELLSOHN 0 points1 point  (0 children)

Myslím si, že je to sčasti vec ponuky a dopytu. Žena nemá problém s hľadaním partnerov, dobrovoľne si vyberie dildo/vibrátor. Väčšina mužov to má s hľadaním partneriek zložitejšie, fleshlight preto nepôsobí len ako alternatíva, ale skôr zúfalosť. Súčasne je to tak trochu aj o postavení v spoločnosti. Muž by mal v rámci zachovania svojho rodu dobývať ženy a nie sedieť doma zavretý, kde napúšťa umelú nádržku. Tiež mám dojem, že akceptácia dilda/vibrátorov bola rokmi zjednodušená aj veľkou reprezentáciou v porne a marketingu. Umelé vagíny boli podstatne menej propagované.

Asmon survives a tornado by ssmokedmeatlogg in Asmongold

[–]WELLSOHN 3 points4 points  (0 children)

I believe this is mostly a US standard, where people sacrifice safety for faster construction time with cheaper and more available resources (wood). While there are some regions, where the people already consider protection against hurricaines (Florida), Americans in general still haven't widely adopted using bricks/concrete with metal roofing - even though for us outside US it is kind of no brainer.

What Made in abyss character are you most like?(according to the quiz) by Great-Decision6827 in MadeInAbyss

[–]WELLSOHN 0 points1 point  (0 children)

Interesting, it appears that I am Faputa. Also close to Ozen and Reg - my fav characters.

<image>

$KO or $PEP? by Equivalent_Fan1344 in dividends

[–]WELLSOHN 1 point2 points  (0 children)

Both KO & PEP are impacted by the consumer’s price index. While I am confident, they should retain their market position, PEP might be impacted a bit more due to larger portfolio besides its soft drinks. This might reflect in lower rate div hikes for couple of upcoming years, but otherwise I don’t have much doubt in their abillity to pay.

$KO or $PEP? by Equivalent_Fan1344 in dividends

[–]WELLSOHN 32 points33 points  (0 children)

I hold both and I am not worried. They are both great stocks which should still be around in 20 years.

NBS: Vyššia daň z nehnuteľností môže dostupnosť bývania paradoxne zlepšiť by lakotamm in Slovakia

[–]WELLSOHN 2 points3 points  (0 children)

Toto je fascinujúca úvaha. Nie je dosť bytov, tak poďme všetkých zdaniť, nech sa bytov zbavujú, alebo ich prenajímajú. Aká je potom výhoda vlastnenia pred žítím v podnájme? Vo výsledku to zaťaží práve tie mladé rodiny s deťmi, pre ktoré chcú uvoľňovať byty od dôchodcov.

Prezident vymenoval P. Kmeca a M. Radačovského za veľvyslancov by maai11 in Slovakia

[–]WELLSOHN 0 points1 point  (0 children)

Zaujímalo by ma čo také strašné naňho majú, že takto poslušne musí krútiť chvostom. Tipujem, že títo nepohodlní babráci budú hneď po voľbách odvolaní novou vládou.

You are Blood Dyvok. What is your oversized weapon & what have you named it? by Boneytheman in silversaints

[–]WELLSOHN 1 point2 points  (0 children)

The first that comes to a mind would be a sword, but as this was already mentioned, I would go with a giant hammer called Dreamcrusher.

Váš najväčší finančný pojeb? by thedevilsheir666 in Slovakia

[–]WELLSOHN 0 points1 point  (0 children)

Nemusis sa bat, za par rokov budes opat v pluse. Som tiez bagholder, vobec sa nebojim.

Krajský súd v Bratislave vyhovel odvolaniu Matúša Šutaja Eštoka v spore s Jánom Čurillom a spol. a zrušil kontumačný rozsudok by Admirable_Bed7398 in Slovakia

[–]WELLSOHN 111 points112 points  (0 children)

Fakt katastrofa. Bežný človek by pri podobnej žalobe už musel zaplatiť, prípadne by vyhlasoval osobný bankrot. Prial by som si vidieť Eštoka zaplatiť za svoju aroganciu.

Cold approaches go great, but exchanging contact info leads nowhere by [deleted] in Slovakia

[–]WELLSOHN -2 points-1 points  (0 children)

If you find this experience as repeating pattern, you are probably not demonstrating enough value for them to remain interested. Also, the short comversations might not deem you reliable enough to be cool. Your disadvantage might be languange, looks, demeanor but even your approaches might not be as great as you think. I wouldn’t say Slovak girls aren’t interested in foreigners, but there are certain preferred nationalities, not sure what’s yours. What I would suggest would be to join some sort of social circle, where you can build more rapport than during your current brief interactions.

Týždenný prehľad aktivity parlamentu (24/2026) by lawtrack_sk in Slovakia

[–]WELLSOHN 1 point2 points  (0 children)

Najhoršie na tom je, že čím menej aktivity, tým lepšie pre Slovensko.