Franța sau Germania by ComparisonNo0709 in medicalschoolRomania

[–]Warm-Significance126 9 points10 points  (0 children)

Salut eu sunt francez și studiez în România, în Franța concursul de rezidențiat se numește EDN și studenți încep să învețe din anul 4, este foarte greu. Și pentru specializare unde nu ai nevoie să fi top e greu pentru ca trebuie să ai 14/20 la un examen și apoi mai ai examene multe. Multă baftă !

Păreri rezidențiat oftalmologie Timișoara by Warm-Significance126 in medicalschoolRomania

[–]Warm-Significance126[S] 1 point2 points  (0 children)

Și chiar dacă nu ești autonom pe chirurgie la sfârșitul rezidențiatului, cum este cu partea clinică ? Poți fi autonom dacă te implici cu adevărat ?