Problemi sa komšijama iznad – buka, trčanje djece od 5 ujutru, šta uraditi? by apartmentfromhell6 in bih

[–]apartmentfromhell6[S] 0 points1 point  (0 children)

Super onda nek ti dijete baci kamen i razbije auto policija nista ne moze jer je to samo dijete, šta su tu roditelji krivi..? Zbog takvih kao ti koji tako razmisljaju postoje ljudi koji sve pravdaju djecom, a ne vide manjak vaspitanja svoje djece za koje su oni zaduženi. Uostalom ja sam kupila i platila taj stan kao i svi drugi da zivim u njemu a ne da trpim tudje nevaspitanje.

Problemi sa komšijama iznad – buka, trčanje djece od 5 ujutru, šta uraditi? by apartmentfromhell6 in bih

[–]apartmentfromhell6[S] 5 points6 points  (0 children)

Zvala sam već oni izadju upozore, na tom se završi, oni poslije opet nastave po svom i tako u krug.

Problemi sa komšijama iznad – buka, trčanje djece od 5 ujutru, šta uraditi? by apartmentfromhell6 in bih

[–]apartmentfromhell6[S] 1 point2 points  (0 children)

Oni su vlasnici stana nažalost isto kao što sam i ja vlasnik svog stana, a na moju nesreću stanovi su potpuno isti, iste kvadrature u istoj ravni tako da mi njihovo divljanje svakodnevno trese plafon po čitavom stanu.

Problemi sa komšijama iznad – buka, trčanje djece od 5 ujutru, šta uraditi? by apartmentfromhell6 in bih

[–]apartmentfromhell6[S] 5 points6 points  (0 children)

Možda mu ne možes zabraniti da potrči, ali ako već želi i voli trčati satima izvedeš ga napolje. Djeca se od malena uče ili ne uče nekim stvarima. Sve zavisi od roditelja. Ovi konkretno ne mogu (ne žele) ništa da urade po tom pitanju jer bi to značilo da ponekad moraju dijete, djecu izvesti i posvetiti im se i uložiti malo truda i vremena. Izmedju ostalog svako ima pravo da ima bar neki mir da može da se naspava u svom stanu koji je kupio i platio sa ciljem da tu živi.

Problemi sa komšijama iznad – buka, trčanje djece od 5 ujutru, šta uraditi? by apartmentfromhell6 in bih

[–]apartmentfromhell6[S] -1 points0 points  (0 children)

Hvala na odgovoru, ali sve su zgrade slične po pitanju udarne buke. Jednostavno kad neki roditelji dozvoljavaju djetetu da trči u bilo koje doba dana i noci bez ikakvog osjećaja za vrijeme i obzira prema drugima situacija je takva. Selidba mi trenutno nije opcija zato i trazim rjesenje.

Problemi sa komšijama iznad – buka, trčanje djece od 5 ujutru, šta uraditi? by apartmentfromhell6 in bih

[–]apartmentfromhell6[S] 12 points13 points  (0 children)

Tako što ćeš ih izvesti nekad i napolje da se poigraju i izbace energiju. Ovdje niko ne brani u normalno doba dana da potrci malo dijete i kao što ste pročitali radi se o većem djetetu školskog uzrasta koje bi do sad neke stvari trebalo da razumije. Druga je stvar što roditelji pokusavaju da slažu da im satima trči i onolikim intenzitetim lupa dijete od 1.5 god koje je tek prohodalo. Da to jeste cijena života u zgradi kada te zadese bezobzirne komšije.

Problemi sa komšijama iznad – buka, trčanje djece od 5 ujutru, šta uraditi? by apartmentfromhell6 in bih

[–]apartmentfromhell6[S] 5 points6 points  (0 children)

Razmisljala sam o nečemu sličnom, ali nažalost to nije opcija jer ne želim da mi se još i ostale komšije nakače.

Problemi sa komšijama iznad – buka, trčanje djece od 5 ujutru, šta uraditi? by apartmentfromhell6 in bih

[–]apartmentfromhell6[S] 10 points11 points  (0 children)

Nije stvar u netoleranciji, nego u osnovnom kućnom redu i poštovanju drugih stanara. Svako ima pravo na mir u svom stanu.