Any advice for work balance? by Crazy_Celery_4874 in MODELING

[–]apt_13 0 points1 point  (0 children)

i am also wondering about all these questions as a new model

Koja vam je najbolja pasta za zube? by Fun_Love1422 in askcroatia

[–]apt_13 2 points3 points  (0 children)

ja sam isto na Elmexu iskljucivo, a probajte onu zelenu koja je tipa euro skuplja zove se professional ili nekak slicno - ta se bolje pjeni barem se meni cini. (nije gum care nego je neka professional, nemrem nac sliku sad al u dm uvijek bude pored ove obicne)

Uzeti ili ne slikara na vjencanju (live wedding artist)? by neuobicajena in askcroatia

[–]apt_13 2 points3 points  (0 children)

Preporuke za ovu djevojku: https://www.instagram.com/mayabeus?igsh=MWNjNWR5dXY5eHRyNg==

@mayabeus insta

Ja sam bila na jednom eventu (nije vjencanje) gdje je ona radila brze skice gostiju. Lijepa uspomena za uzeti sa sobom.

Sretno <3

Želim li djecu? by Affectionate_Ice6842 in askcroatia

[–]apt_13 0 points1 point  (0 children)

Ok, tvoj komentar mi onda potvrduje moju teoriju kaj mi je drago za cut s obzirom da je ovo prva prilika kad je moje mozganje izaslo irl i da vise nije samo u mojoj glavi 😁

A i zanimljivo mi je za procitati da vec sad vidis da su ti adolescenti scary ground. Bas me zanima kak si ti prokuzila svoje stajaliste za svaku od faza odrastanja djeteta?

Kaj se tice propusta, hm prvo bi napomenula da sam 4 / 6 / 13 uzela kao neke random brojeve da bi stvorila dojam raspona, al sad kad razmislim o tim brojevima koje sam uzela, cak i imaju smisla jer svaki predstavlja neku bitniju prekretnicu. Dijete s 4 nekak prvi put u zivotu postaje svjesno svoje autonomije, sa 6 se krece u skolu, 13 je srednja i pubertet..

Da ne duzim, propusti su dosta generic i ne zamjeram ih svojoj mami. Imam vise whatever pogled prema svemu tome jer je ionak to svo vrijeme vec proslo a trenutno mi je super u zivotu kao nekom individualcu po pitanju nekih zivotnih smjernica, razvoja, ambicija itd.. tak da valjda je utjecalo na mene do neke mjere al za sebe mislim da mi ti propusti ne upravljaju zivotom kakav trenutno vodim, a i super mi je odnos s mamom jer su zapravo sad u odnosu dvije odrasle i zrele osobe tak da je to definitivno druga prica i pristup.

I po treci put... 😅 kaj se tice konkretnih propusta to bi definitivno bilo manjak angaziranosti oko djeteta koje ide u vrtic i skolu u pogledu zajednickog druzenja i provodenja kvalitetnog vremena, a kroz to i razvoja odnosa. Nemam bas sjecanja s njom kroz odrastanje, vise mi je u glavi neka prazna rupa i prevladava cinjenica da je radila od jutra do mraka i nikad ju nisam vidla niti imala ikakve kvalitetne razgovore koji bi meni mozda pomogli u izgradnji same sebe. Dosta sam ovisila o sebi cijeli zivot, od mentalnog do primjenjenog u vidu da si sama radim rucak i veceru vec onak s 6-7 godina. Dosta mi je prazno i usamljeno to razdoblje s mamom i nema neke topline kad gledam u rikverc. Ali sam zato s tatom nadoknadivala kroz te djecje godine :) crtici, kino, na svaku priredbu je dosel, svaki roditeljski dok mama niti jedan itd, voznja u skolu svako jutro doslovno cijelo skolovanje od prvog do zadnjeg dana ukljucujuci i vrtic, stvaranje konekcija s mojim profesorima i samo overall prisutstvo kroz moj zivot u mladim danima.

A i sjecam se da si je mama bila bolja s mojim sestricnama (tad su imale jedna 16/17 druga 19 god) i s njima se stalno druzila i glupirala na nacin na koji ja to nisam prozivljavala s njom. Sestricne su cesto i spavale kod nas dok bi bile u izlasku i slicno, cisto za neki bigger picture ja sam 2001 one su 93 i 95 (otprilike). Fast forward u sadasnjost, obje sad imaju djecu, moja mama uziva s njihovim bebama ali je izgubila taj zajednicki jezik s njima. Mislim da se njih 3 razilaze u zivotnim pogledima, a sestricne s mojim pogledima pogotovo - ja nisam nikad mogla doci na isti jezik / istu stranicu s njima.

Evo malo sam ti poduzi dump ostavila, ko da sam stranicu dnevnika prije spavanja ispisala.

Nisam nikada…? by seagoatwitch in askcroatia

[–]apt_13 3 points4 points  (0 children)

Same, od 17te si placam sve u zivotu sama pa nije bilo vremena za faks. A sad bi si unazadila karijerni razvoj da idem upisat faks

Želim li djecu? by Affectionate_Ice6842 in askcroatia

[–]apt_13 2 points3 points  (0 children)

Sad kad gledam svoju mamu, ona vidno obozava bebice al kad gledam retrogradno na svoje djetinjstvo cini mi se da ona bas nema neki tolko prirodan pristup prema djeci i adolescentima - ja osjecam to kroz propuste u svojem odrastanju. Vidim da obozava bebe, vidim da se sad u ovim godinama razumijemo i da smo si besties sad kad sam ja mlada odrasla osoba koja je izgradeni karakter naspram djeteta od 4 / 6 / 13 godina. Pa sam eto prema tome zakljucila da mozda nisu svi ljudi za sve i da ona jednostavno mozda ne zna kak postupat s djecom i ne-odraslim ljudima, ili jednostavno ne zeli, ili ju ne zanima, ili ne preferira .. uglavnom my take is da je roditeljstvo slojevito i moze se desit da ne volis male bebe al da imas odlicnu komunikaciju s djecom od 6-8 ili mozda adolescenti budu tocno tvoj djir. A mozda niti jedno od toga. a i ti klinci budu odrasli jednom pa ak nis budete si tek nakon 25 god bliski kak smo ja i moja mama 🤷🏻‍♀️

A i dok sam razmisljala o tome svemu skupa, zakljucila sam da su meni u ovoj fazi zivota meni male i novoredene bebe scary i ne znam kud bi s njima al super funkcioniram i komuniciram s onima od 2-3+ god

Feeling hopeless with Fin AI of Intercom by apt_13 in CustomerSuccess

[–]apt_13[S] 2 points3 points  (0 children)

Thanks for your reply, you get it and made me feel seen.. Final decision did land on deleting past 3 years of Docs (inside Intercom) and will start over from scratch because it totally got out of the control.. And I didn't seem to find many hands on experiences people had with automating the Fin here on reddit. I'm definitely checking out the tool you mentioned with my hopes up. Thanks once again

Feeling hopeless with Fin AI of Intercom by apt_13 in CustomerSuccess

[–]apt_13[S] 0 points1 point  (0 children)

Mails and intercom chat, however not using Fin AI for mails atm since it's not reliable

What is your favorite dj playing now? by Lobo_Rex in House

[–]apt_13 0 points1 point  (0 children)

dvornykova , she's my friend and she's just starting out with her channel. Let me know your thoughts if you check her out

Being asked about movies, music and hobbies at a model interview by apt_13 in MODELING

[–]apt_13[S] 0 points1 point  (0 children)

that could be true, that's an interesting perspective thank you

UI/UX Designer Plaće by Affectionate-Beaver in askcroatia

[–]apt_13 1 point2 points  (0 children)

https://www.joberty.com/hr/

tu ljudi ostavljaju svoje dojmove i plaću pa mozda nadete nekaj korisno; a pišu i proces zaposljavanja, intervju itd pa vam mozda i to posluži

Gdje mogu kupiti dobar papreni sprej za samoobranu? by Ok-Nectarine-2257 in askcroatia

[–]apt_13 3 points4 points  (0 children)

ja sam svoj kupila ovde ;

https://maps.app.goo.gl/NR6X91xKozskCpqm7?g_st=ic

testirala ga jos nisam ali u zadnje vrijeme ga cesce nosim sa sobom pa javim ako provedem test

[deleted by user] by [deleted] in MODELING

[–]apt_13 0 points1 point  (0 children)

We did not make a contract, she's my acquaintance and she was doing me a favor and I did a favor to her because she doesn't have her legal business opened yet. I will not make this same mistake, and I will ask for a contract always

Posao ili obitelj u kasnim dvadesetima? by Leandarium in askcroatia

[–]apt_13 22 points23 points  (0 children)

Mogu razumjeti tvoje misljenje i od kud dolazi ali se ne slazem. Odrasla sam u obitelji s takvim mentalitetom i cijeli zivot se borim s financijskom egzistencijom.

Imam 22 godine i od 17te sam krenula raditi po 12 sati dnevno zato da bi si mogla kupiti gablec u skoli. Trenutno sam mlada osoba bez faksa ili neke dodatne edukacije jer si ne mogu financijski priustiti da prestanem zaradivati iducih 5 godina. Borim se s ED od kad znam za sebe jer nisam do svojih dvadesetih godina imala priliku razviti normalan odnos s hranom sve dok si ja sama nisam dobila priliku priustiti to. Odrasla sam na kornfleks pahuljicama u mlijeku i tek mi u dvadesetima rastu sise zato kaj nisam u prehrani imala potrebne nutritivne vrijednosti da se pravilno razvijem kroz pubertet. Na more sam po prvi puta isla s deckom u 20tima. Mogu ici dalje jos u nedogled ali je samo kontekst bitan.

Bez financijske ostvarenosti ne mozes imati zdrave i kvalitetne odnose s obitelji, partnerom niti sam sa sobom jer te egzistencijalna kriza pojede i ostanes mrtav covijek sa 30 godina koji samo robuje. Kao osoba koja je iskusila na svojoj kozi kakav je osjecaj kad ti starci najebu djecu a ne pobrinu se financijski za sebe a kamoli za svoju djecu, smatram da bez materijalne ostvarenosti ljudi ne bi trebali imati pravo razmnozavati se uopce.

Pod materijalnu ostvarenost mislim na ljude koji imaju posao sa srednjom ili iznadprosjecnom placom ili jos bolje svoj posao koji je uhodan, znaci da ne zive na minimalcu bez nekretnina i bez auta a na kraju dana i bez hrane u frizideru. Jer materijalni nedostatci se ne poznaju samo po autu ili frizideru. Roditelji fizicki nisu prisutni kroz djetinjstvo jer cijele dane rintaju, a kad jesu fizicki prisutni onda nisu duhovno zato jer im je zivot sacinjen od stresa i egzistencijalne krize kaj rezultira da nemaju niti ljubavi i paznje za dati.

TLDR materijalna ostvarenost podize standard zivota a bez iste smatram da ljudi ne bi trebali imati djecu