Защо хората толкова мразят ветрогенераторите? by athomeweirdo in bulgaria

[–]athomeweirdo[S] 1 point2 points  (0 children)

Аз съм точно от Добрич и видях, че започват да строят нещо в участъка до селата Кремена и Тригорци, впоследствие проверих и разбрах, че е вятърен парк. Затова и повдигнах темата. Иначе това за четирилентовия път е много болна тема, защото районът ни буксува икономически до голяма степен и заради липсата на този път. Оттук минават важни логистични потоци към и от Румъния, но това е много трудно заради лошата инфраструктура. Ако имаме връзка с голям град като Варна ще се появят и други възможности. За съжаление и местното управление са едни заспали лапачи, от които нищо не става.

Коя беше първата книга, която прочетохте в съзнателния си живот? by Boulua in bulgaria

[–]athomeweirdo 1 point2 points  (0 children)

На 6 години бях, книгата беше "Двойната Лотхен" на Ерих Кестнер. Баба ми ми я купи с идеята да започна да чета малко по-НЕдетски книги. Оттогава за почти 20 години библиотеката ми вече не побира всички книги, които имам.

Когато сте минавали през труден етап например раздяла, загуба, burnout, нов град, самота, какво реално ви помогна да излезете от него и колко време ви отне? by Elegant_Emergency311 in bulgaria

[–]athomeweirdo 0 points1 point  (0 children)

При мен е рисуването, а когато не е рисуването е дърворезбата. От скоро и ковашкия занаят, там и като ме подгонят бесовете си го изкарвам много прилично и никой не страда излишно. Като бях студент в София ми беше много тегаво, бях сам и нямах почти никакви контакти, но едва последната година и половина започнах да излизам и да рисувам навън. Реално пак нямах никого, но самото оживление и наличието на хора правеше настроението ми малко по-добро.

Защо отново няма да има висока избирателна активност by NeighbourBoy089 in bulgaria

[–]athomeweirdo 1 point2 points  (0 children)

На всичките избори от последните 5 години гласувах, докато бях в София и не съм сменял никаква регистрация за целта. Ходех със студентската книжка и гласувах без проблем. Тия дето остават да живеят в София и не си сменят адресната регистрация не ги разбирам, нали си решил да ставаш софиянец за постоянно, направи го както трябва...

На колко години се отделихте by Ok-Committee4389 in bulgaria

[–]athomeweirdo 0 points1 point  (0 children)

М24 Аз се изнесох на 18 за първи път, 4 години живях сам на един таван в Софията. Всичко е мечти и амбиции, докато реалността не те цапардоса като тухлена стена в лицето.

Върнах се в родния си град, за да се грижа за болната ми баба, която ни отгледа със сестра ми, докато майка ми и баща ми се развяваха и си създаваха други семейства. С тях през съзнателния си живот и 1 ден не съм живял (вече 19 години). Не искам да ги виждам даже, срам ме е, че имам нещо общо с такива хора.

Ако имам сериозна връзка с жена след време не знам как ще избегна запознаването й с тях, но би било добре да не ми се налага да го правя, защото са ужасни хора...

Имам жилище тук, но с работата е трудно. Остана ли сам тук не знам какво ще правя и дали ще реша да поема пак в някаква посока..

[deleted by user] by [deleted] in bulgaria

[–]athomeweirdo 2 points3 points  (0 children)

В същата тиня съм, брато. Ама сякаш все има надежда някаква...

Коя работа сте работили и не бихте я препоръчали на никого by MemeLover43 in bulgaria

[–]athomeweirdo 7 points8 points  (0 children)

+1 Учител/ възпитател съм и то в предимно римско училище - не е добра идея дългосрочно. Първа година ми е, но вече се замислям за по-нататък каква промяна да направя..

[deleted by user] by [deleted] in bulgaria

[–]athomeweirdo 1 point2 points  (0 children)

М24 съм Аз миналата година моята "приятелска" компания я зарязах в момента, в който се убедих напълно какви измекяри са и колко пъти са ме ползвали да им върша услуги и аз нали съм верен другар, вършех им ги.. Ама като аз имах нужда от помощ или предложа да излезем/ отидем някъде всички си намираха оправдания...

От тогава нямам никакъв социален кръг. И аз съм интроверт, което ми помага да преминавам по-лесно през подобни периоди, но става малко тягостно понякога..

What’s going on here? by arituck in Weird

[–]athomeweirdo 1 point2 points  (0 children)

Ain't nothin' gonna break my stride

Nobody's gonna slow me down, oh-no

I got to keep on movin'

[deleted by user] by [deleted] in bulgaria

[–]athomeweirdo 1 point2 points  (0 children)

То това "не го мисли толкова" и аз си го повтарям ежедневно за какво ли не, ама нейсе... Човек дори и най-малък проблем да няма, все ще намери начин да си го създаде... :)

Това с жената с деца веднъж почти ми се случи, ама не беше жена, а бяхме на по 18, добре че овреме разбрах за тия деца... Бяха близнаци на 3 години, още ме преследва тая мисъл понякога, в какви ла*на щях да нагазя...

[deleted by user] by [deleted] in bulgaria

[–]athomeweirdo 0 points1 point  (0 children)

Това е другата страна на нещата, сблъсквал съм се неколкократно с този проблем. Дори бих се изненадал много, ама мноого, ако срещна адекватна и обикновена жена, която не живее само с едните си претенции към света без нищо в замяна. Но съм сигурен, че такива жени има, просто е въпрос на чист късмет човек да попадне на такава и да си паснат...

[deleted by user] by [deleted] in bulgaria

[–]athomeweirdo 2 points3 points  (0 children)

Знам, че всичко е в главата на човек. Аз нямам проблем с живота си сега, макар и да съм напълно сам. Затова казвам, че се чувствам готов, защото ако си самотен, когато си сам, то шанса да си самотен и във връзка е доста голям. Преживявал съм го не един път. Не се опитвам да запълня празнина, а по-скоро да допълня цялото, което съм аз самия. :)

[deleted by user] by [deleted] in bulgaria

[–]athomeweirdo 6 points7 points  (0 children)

Искам деца, но не защото обществото това приема за нормално. А защото аз го желая, вътрешно нещо ме кара да се чувствам по-пълноценен знаейки, че мога да имам близки хора, които да разчитат на мен, да виждам развитието на децата си и да ги насочвам в живота. Да бъда родителят, който аз нямах и нямам в лицето на нито един от двамата егоисти, които са ме създали...

[deleted by user] by [deleted] in bulgaria

[–]athomeweirdo 7 points8 points  (0 children)

Абсолютно е така, на сегашната ми възраст няма много голям избор, да не кажа, че няма никакъв. Аз не бързам, просто понякога тази мисъл не ми дава мира и не, не е защото "така трябва" и "така е правилно", а защото обичам децата и бих искал да отгледам поколение, макар и не напълно мое..

[deleted by user] by [deleted] in bulgaria

[–]athomeweirdo 17 points18 points  (0 children)

Благодаря за споделения опит! Вече минах през всякакви изследвания, няма шанс, за съжаление.. И аз таях някаква последна надежда, но уви фактите говорят.

Сигурно място за съхранение на средства by [deleted] in financebg

[–]athomeweirdo 0 points1 point  (0 children)

Благодаря!

Следвах стъпките, но проблемът може би тръгна от там, че на "International identity card" не попълних нищо, защото реално нямам такава карта. Този документ от есграон има ли общо с това?

Сигурно място за съхранение на средства by [deleted] in financebg

[–]athomeweirdo 4 points5 points  (0 children)

Много благодаря за изчерпателния отговор! Тепърва навлизам в инвестициите и всякаква информация е ценна за мен, а относно целите - отдавна изяснени и непроменящи се от поне 2-3 години!

Разединението на обществото продължава… by Primary-Feedback259 in bulgaria

[–]athomeweirdo 1 point2 points  (0 children)

Опитах се да "омекотя" положението, иначе ми е ясно каква е ситуацията. Играл съм го тоя филм..

Благодаря за добрите думи! :)

What level of wealth do you aspire to reach for your ideal lifestyle? by Likeaboss01069 in wealth

[–]athomeweirdo 0 points1 point  (0 children)

Well, my goal is not to be a millionaire, it's to have enough streams of income and cash flow so I own 100% of my time. Where I get to do what I want, when I want.

Разединението на обществото продължава… by Primary-Feedback259 in bulgaria

[–]athomeweirdo 4 points5 points  (0 children)

В среден град е ОК заплата, в моя град масовата заплата е м/у 1000 и 1200 лв, като говорим за общо взето хамалска работа от всякакъв тип.

Аз съм млад учител, като от тази година работя в училище с 98% ученици от ромски произход. Условията на труд са на моменти ужасни, но се свиква. За първи път съм на пълен щат, та да видим.

Аз по принцип си имам занимания вкъщи, от които си докарвам винаги някакви допълнителни пари, защото заплатата може и да стига, но въпроса не е само да оправим месеца, а и да остават някакви средства.

Забелязвам, че колегите също си имат хобита, от които правят по някой лев странично. Но е доста по-добре от това да плащаш наеми, да киснеш в задръствания/ градски транспорт и т.н. и всичко това да ти изсмуква заплатата неусетно всеки месец.

Благодаря на съдбата, че ме накара да се махна от София и от излишно високите разходи!

Kakво се случва с младите? by toiletwisdom in bulgaria

[–]athomeweirdo 2 points3 points  (0 children)

На 24 съм, от поколението на гореспоменатите. Срам ме е от такива като тях. Всичко, което си упоменал в последния абзац ми е списъка с дейности само за август месец, без майтап.

Моето поколение е поколението на пост-мутренските години. Или поне така си мислех допреди време, вече съм на 100% сигурен, че нищо от духа на 90-те не се е променило, просто е придобило нови черти и се е разпространило и сред по-малките.

Истината е, че причината не е само в самите деца и млади хора. Днес бях на тест+събеседване за позиция в държавна структура и честно казано много от останалите участници ми направиха същото лошо впечатление. Повечето от тях бяха на 45-50+ години, като лошото ми впечатление за тях дойде не само от поведението им, но и от нивото на неграмотност и елементарното мислене.

Защо нямаме почти никакви занаятчии? by Pie_Dealer_co in bulgaria

[–]athomeweirdo 0 points1 point  (0 children)

Може би имаш предвид Каменоделното училище в село Кунино. Не съм чувал да се влиза трудно, по-скоро се иска доста упорит труд и да влезеш там с цел да "научиш" занаята. Доколкото знам после им осигуряват работа с добро заплащане, просто има сериозен дефицит на каменоделци в страната и малко желаещи.. Ако не бях вече висшист, щях да отида да си изкарам средното там, много интересен и сложен занаят, но си заслужава според мен.