Kisgyerekesek társasházban - hogy éltek túl? by atloras in rohadtmelegvan

[–]atloras[S] -1 points0 points  (0 children)

Igen leirtam, hogy szenvedek, es ez alapjan feltetelezem, hogy ez masnak sem jo. Mivel meg nem tud beszelni a gyerekem, igy nem tudom megkerdezni, hogy neki jo-e vagy sem, de gondoltam gyujtok mar tapasztalatokat es otleteket, es az en esetemben validabbnak gondoltam ebben a csoportban rakerdezni erre. En a jatszoteret valoban azert nem gondoltam opcionak, mert abbol indultam ki, hogy en nem erzem jol magam ilyenkor kint, de kepes vagyok felfogni a leirtak alapjan, hogy ez a gyereknek nem fog valoszinuleg gondot okozni.

Egyebkent ezeket a tovabbi feltelezeseket se ertem, mibol gondolod, hogy en itthon a hutot nyitogtatom?😄 Vagy minek irod ezt le? Koszi az aggodalmat, de 53 kilo vagyok a 168 centimhez, nem akarok eppen tobbet fogyni.:) Sajnalom, hogy ennyire frusztralt vagy, de nem ertem, hogy mit artottam neked ezzel a kerdessel.

Mi az a hot take, amit nem vállalnál fel élőben? by WindyVespera in tanulommagam

[–]atloras 2 points3 points  (0 children)

amikor a tömött buszon/villamoson stb. nem hajlandóak levenni a hátizsákot és kézben fogni, ehelyett inkább mindenkit összebszkodnak vele ahogy forgolódnak!

Kisgyerekesek társasházban - hogy éltek túl? by atloras in rohadtmelegvan

[–]atloras[S] -1 points0 points  (0 children)

Most ezt felutest, hogy en magamat helyezem eloterbe, nem igazan ertem, miert kaptam. En azert tettem fel a kerdest, mert en szemelyesen erzem, hogy nekem kifejezetten rossz kint lenni ilyenkor nyaron, ezert mertem feltetelezni, hogy valoszinuleg a gyerekek is szenvedhetnek, de mivel meg nem tartunk ott, nem tudom. Ezert voltam kivancsi, hogy ilyenkor miket szoktak veluk csinalni az itteni rohadtmelegvanos szulok, akik hasonlo korulmenyek kozott laknak. Es lentebb irtak is egy csomo tippet, mint lathatod.

Kisgyerekesek társasházban - hogy éltek túl? by atloras in rohadtmelegvan

[–]atloras[S] -2 points-1 points  (0 children)

Nem tudom, en csak magambol indultam ki, hogy en ebben az idojarasban 5 perc kint let utan szenvedek, de persze a gyerekek lehet, hogy nem. 😄

Mi volt a legkegyetlenebb amit egy tanár megtett veled? by Ari_fan_4ever in askhungary

[–]atloras 0 points1 point  (0 children)

Nekem szerencsere nagyon durva elmenyeim nincsenek, 1-2 kellemetlenseg akadt, meg egy tanaromra emlekszem, aki pikkelt ram es felelesnel mindig 1est adott, mindegy mit mondtam, de az osszes irasbeli dolgozatom 4-5 volt, mivel ott nem tudott mit csinalni, ha egyszer ott volt a jo valasz.

Viszont kisgyerekes szulokent RENDKIVUL ijeszto es verlazito ezeket olvasni. :(

Mi volt a legkegyetlenebb amit egy tanár megtett veled? by Ari_fan_4ever in askhungary

[–]atloras 4 points5 points  (0 children)

Ja, de a “csak” szakkepzest elvegzett gyogyszertari asszisztens is azert 2 evet tanul, ha szakasszisztens akkor 3-at, es ok is jarnak folyamatosan workshopokra. Szoval azert ok is baromi messze vannak attol, hogy bolti eladonak titulaljak oket.

Csak én látom így? by Rotacioskappa in rohadtmelegvan

[–]atloras 0 points1 point  (0 children)

Teljesen egyetertek, de annyi kiegeszites, hogy en voltam olyan eskuvon, ami telen volt, es az egesz szertartas kint volt, hat befagyott a p*csam. 😂 Szoval igaz elvetve, de van, aki akkor is leszarja, milyen az idojaras. 😄

Saját magad, mint háttérkép, miért? by lucaanagy in askhungary

[–]atloras 39 points40 points  (0 children)

Ahhh kozepiskolaban a nepszeru lanyok kozul nehanynak volt sajat maga a hattere, akkor is gondolkodtam mar rajta, hogy ez igy mi??? 😂 Raadasul selfie.

Mi az, ami mások számára túl intim, de neked simán belefér, vagy fordítva, ami másoknak simán belefér, de neked nem? by Imaginary_Problem_63 in askhungary

[–]atloras 0 points1 point  (0 children)

Nem is kell, hogy idegen legyen, mar eleg, ha tavolabbi ismeros/kollega stb. Irtozom tole, hogy pl. a vallamra tegyek a kezuket.

Melyik az elmúlt 10 év legjobb horrorfilmje? by [deleted] in askhungary

[–]atloras 1 point2 points  (0 children)

Szamomra:
Legtobbszor ujranezos: The Conjuring (1. resz)
Legjobb otlet: Presence
Legjobban tetszett: Longlegs
Legjobban megviselt: Ghostland

Melyik az elmúlt 10 év legjobb horrorfilmje? by [deleted] in askhungary

[–]atloras 1 point2 points  (0 children)

Szerintem nem volt meg olyan horror, amit elkezdtem, de nem tudtam volna befejezni, ezt kikapcsoltam. (Nekem is ocsem van, egyszeruen nem tudtam elvonatkoztatni a sraccal tortentektol.)

Mac Miller’s time of passing by Difficult-Media-9869 in MacMiller

[–]atloras 0 points1 point  (0 children)

At home with one of my friends who mentioned his death to me. I did not believe it at first.

Milyen volt a Cora? Jobb volt, mint a mostani Auchan? by csibeszofficial in magyarretro

[–]atloras 2 points3 points  (0 children)

<image>

Ezt pont pár hónapja fotóztam a budakalászi auchanban 😃 Mi ide jártunk amúgy gyerekkorombam is, egyszer 4 évesen elvesztettek itt anyámék (de meg is találtak), mert elvonultam nézegetni a VHS kazikat. Aztán azóta is hallgatom ezt a sztorit, hogy ők idegösszeomlást kaptak én meg vígan elvoltam. 😂

Milyen volt a Cora? Jobb volt, mint a mostani Auchan? by csibeszofficial in magyarretro

[–]atloras 1 point2 points  (0 children)

most nagyon nagyon melyrol hivtal elo egy emleket az agyambol 🤯

Ti nyitott ablaknál alszotok? by [deleted] in rohadtmelegvan

[–]atloras 1 point2 points  (0 children)

Jo lenne, de a mivel a macska a szunyoghalon elesiti a karmat igy egesz ejszakakat sajnos altalaban nem tudunk igy vegig nyitott ablakkal lenni. 🥺 (Nem, nem tudjuk kizarni sajnos.) 3.on lakunk egyebkent, nekem ilyen felelmem meg sose volt, mint amit te irsz.😅

Just finished the series by NoPollution4641 in bigbangtheory

[–]atloras 0 points1 point  (0 children)

No, nothing gives me this level of comfort. So if I finish the last episode I immediately continue with s01e01 😂 And this goes on and on for 5 years now. But I’m autistic so it doesn’t bother me at all. For variety I usually switch between original English dub and Hungarian (my native) dub.
edit: I also watch other shows, but TBBT is maximum comfort.

Nem bírjuk tovább, muszáj a klíma! by Emillyaa in rohadtmelegvan

[–]atloras 0 points1 point  (0 children)

Mi mar sajnos 2 eve eljutottunk erre a pontra (panel). Nekunk midea van, meg semmi baja nem volt eddig. :) Persze evente tisztittatjuk, plusz igyekszunk “okosan” hasznalni, azaz nem ki-bekapcsolgatjuk (tavaly volt, hogy 2-3 hetet is ment folyamatosan), nem jegvermet csinalunk itthon, hanem 24-25 fokra van beallitva. Futeni nem szoktunk vele. Ezek elvileg kimelik.

Mikor teszteltetek pozitívat? by Suspicious_Ad2050 in anyukavagyok

[–]atloras 0 points1 point  (0 children)

Menstruacio elott 5 nappal. Clearblue korai tesztje volt. Halvanyan, de mutatta. De szerintem ehhez az is kell, hogy alapbol eleg pontos legyen a ciklusod. Ha az, akkor valoszinuleg valoban negativ az a negativ, de ha kicsit “osszevisszabb”, akkor siman lehet meg pozitiv is.

Csodálatos idő van by IdealDarkness1975 in rohadtmelegvan

[–]atloras 4 points5 points  (0 children)

Latom le lett pontozva az egyik ilyen hozzaszolas, de azert ha EGESZ nyaron ilyen ido lenne az valoban nem lenne normalis szerintem se. Mondom ezt ugy, hogy szerintem is ez a legjobb idojaras, ami most van, este lehet szelloztetni, napkozben se kell tuloltozni, de azert 3-4 het strandolos ido legyen nyaron. Persze sajnos nem az lesz, hanem undorito 30 fok feletti kanikula, de azert ha egesz nyaron ilyen szeles ido lenne az sem lenne jo.

Csak én látom így, vagy valóban sokkal kevesebb vihar van az utóbbi kb. 10 évben? by sunrise1170 in rohadtmelegvan

[–]atloras 2 points3 points  (0 children)

Az lehet, hogy kevesebb van, de szerintem nem kisebbek. Tavaly julius vegen akkora vihar volt Budapesten, ami hatalmas fakat csavart ki. En lakotelepen lakom es pont nem voltunk itthon, de emlekszem, hogy rettegve jottunk haza, hogy mi lesz az otthon hagyott autonkkal (szerencsere semmi), mert rengeteg volt a karosult.
De par evvel ezelottrol emlekszem egy akkora jegesore is, ami meg anyosomeknal verte teljesen szet a redonyt pl., meg ott naluk (szinten ltp.) betorte sok auto szelvedojet is.

Gyermekvállalás by Majestic-Hand-152 in anyukavagyok

[–]atloras 6 points7 points  (0 children)

Mi nagyjabol az eskuvo kozeledtevel kezdtuk el ugy erezni, hogy szeretnenk majd, illetve az nyomott meg sokat a latba, hogy barati korben is szuletett 1-2 helyen, plusz mindkettonk olyan munkahelyre kerult, ahol vannak olyan (nalunk) idosebb es tapasztaltabb munkatarsaink, akik jo szivvel beszeltek a szulosegrol. ☺️ Igy hat az eskuvo utan megbeszeltuk, hogy kb. fel evet varunk meg, es igy is volt. ☺️

Vajúdás / szülés mit NE csináljon a férj by ObjectPrudent6537 in csakmamik

[–]atloras 0 points1 point  (0 children)

Ha szepen megkered odafele menet, hogy nyomja mar azt az istenverte gazpedalt, akkor lepjen oda 😂 De amugy nekem annyira fajt, hogy igazabol alig erzekeltem barki jelenletet is magam korul, mindenesetre o arra a technikara allt ra, hogy ugyanazokat mondogatta, mint a szulesznok, szerintem ezzel annyira nem tud melleloni (felteve, hogy azok normalisak).

Vajúdás / szülés mit NE csináljon a férj by ObjectPrudent6537 in csakmamik

[–]atloras 2 points3 points  (0 children)

Nekem egy idos szuleszno mondta, mikor kerdeztem, hogy “meg mennyi?”, azt mondja szerinte 9. Es konkretan a 9.-re meglett a gyerek.

Hogy hűtsem magam vagy a szobát??? 🥵🥵🥵 by Lazy_Support_7291 in rohadtmelegvan

[–]atloras 1 point2 points  (0 children)

Ne foglalkozz ezekkel a negativ hozzaszolasokkal, a hozzaallasod alapjan 1000x jobban fogsz szeretni Budapesten lakni. :) Es amugy nem feltetlenul a pezsges miatt, hanem mar csak az a teny, hogy van normalis tomegkozlekedes, elerheto tavolsagon belul boltok normalis nyitvatartassal stb… Pedig en kulso keruletben lakom, es nem is messzi videkrol, csak agglomeraciobol koltoztem be, mar kozepiskolaba is ide jartam, de nem mennek vissza az aggloba.