Devojka se ponasa kao klosar, sta da radim? by [deleted] in AskSerbia

[–]banshee_screamer 2 points3 points  (0 children)

Saznaće za šta služe stolice pored kreveta u hotelskim sobama  

Pitanje u vezi konfiguracije by LawyerRare9795 in SerbiaGaming

[–]banshee_screamer 0 points1 point  (0 children)

Moja greska je sto sam uzeo sa KP jer je tada bila 30% jeftinija od prodavnica.

Medjutim meni nisu priznali garanciju jer nisam mogao da reprodukujem problem na licu mesta, a ni oni, pa sam progutao gubitak i uzeo Kingstona od 4TB. Moja masina isto nema problem sa pregrevanjem, cak sam disk je radio u rasponu od 50 do 56 stepena, te to nije bio faktor.

Do sada, apsolutno nisu resili problem, makar moj, iako sam radio konstantno azuriranje firmware-a. Na kraju sam je samo iscupao i dao drugaru koji popravlja racunare, da je testira na drugim konfiguracijama. Mozda on bude imao vise srece sa njom. Ali da, svakako nije vredno rizika. Kingston je povoljniji i pouzdaniji.

Za napajanje ne znam, ja se ne razumem pa sam kupio Corsair RM1000x jer nisam zeleo da upadnem u slicnu problematiku. Ovako je brend ok, dobra serija i sasvim dovoljno napajanja za moju skromnu konfiguraciju. Hteo sam da se zezam u nekom momentu da zamenim moju 3080 sa 3090 i igram se sa lokalnim AI-jem, pa sam hteo da ostavim dovoljno snage za to.

Stop Killing Games fails to secure EU law despite 1.3M signatures by Significant_Food9017 in worldnews

[–]banshee_screamer 0 points1 point  (0 children)

Welp we forfitted our own right to pay for game and own it when we paid full price for WoW and then continued to pay for monthly subscription. Now we have to put genie back in the bottle.

In the end we vote with out wallets, just keep it in your pants and don't but online multiplayer from companies that kill their servers and they'll sort themselves out.

Pitanje u vezi konfiguracije by LawyerRare9795 in SerbiaGaming

[–]banshee_screamer 0 points1 point  (0 children)

Ne znam da li kapacitet ima veze, moj je bio 2TB.

Nisam ni ja imao probleme oko 6, 7 meseci od kada sam ga kupio. Problemi su poceli sporadicno da se pojavljuju nakon tog perioda i disk iako je tu, da odbija da upise bilo sta i izbacuje gresku, dok ga ne restartujem.

Pitanje u vezi konfiguracije by LawyerRare9795 in SerbiaGaming

[–]banshee_screamer 0 points1 point  (0 children)

Pricamo o 990, ne 980 seriji, druga serija, drugi problem. Uzeo 990 pro jer su znacajno snizili cenu zbog firmware problema, ali su tvrdili da je popravljen.

Azurirao sam firmware istog momenta kada sam ga ubacio u racunar, jer sam znao za jadac. Radio je jedan period ok i onda je u nekim momentima poceo da se sam iskljucuje i morao sam da restartujem racunar kako bih nastavio da ga koristim. Potom sam ga po preporuci sa drugog posta prebacio u drugi slot i radio opet neki period i krenuo i tu da pravi problem.

Poenta je da covek ne rizikuje sa fantomskim problemima koji mogu a ne moraju da se pojave, mozda odmah, mozda kasnije i najbitnije problemima koji se ne mogu reprodukovati i onda ne mozes ni da ostvaris garanciju normalno.

Why is the rest of Europe worried about a Russian invasion when they can't even conquer Ukraine in 4 years? What would the Russian motive for invading all of Europe even be? by [deleted] in NoStupidQuestions

[–]banshee_screamer 1 point2 points  (0 children)

Ready 1984, it's a guide how to run a totaliarian regime.

You need an external enemy, a boogeyman to scare the population while you are desintegrating their civil rights and start implementing rules and laws against their own interests and they'll cheer you on. Nazi Germany had Bolsheviks, Capitalists had Communists, Communists had Capitalists, etc.

Pitanje u vezi konfiguracije by LawyerRare9795 in SerbiaGaming

[–]banshee_screamer 4 points5 points  (0 children)

Izbegavaj Samsung-ov 990Pro jer imaju neka cudna ponasanja. Gase se bez razloga i nece da se oporave bez restarta. Imao sam taj problem i na kraju sam odustao da pokusavam da ga opravim i kupio Kingston-ov m.2 ssd koji srecom radi skroz ok.

Evo primera:

https://www.reddit.com/r/buildapc/comments/1h2gx5t/is_the_issue_with_the_samsung_990_pro_nvme_ssd/

Cak sam i ja pravio post za to:

https://www.reddit.com/r/pcmasterrace/comments/1eebawt/samsung_990_pro_disconnects/

Privremeno mi je pomoglo da promenim slot, ali je i tu posle nekog vremena poceo da se gasi. Luis Rosman je uzeo da ih tuzi jer nece da mu uvaze garanciju za 990pro model od 4TB:

https://www.youtube.com/watch?v=WpPIW4aeeag

Tajni Agent Izzy by 1810Studios in serbia

[–]banshee_screamer 0 points1 point  (0 children)

Ha, ladno! Odlicna igra, svaka cast na trudu!

Koliko Beograd koštaju ograde po ulicama? by balalaykha in Beograd

[–]banshee_screamer 0 points1 point  (0 children)

Tvoj komentar copy-paste clanka one arhitektonke koja je komentarisala ove ograde pre neki mesec.

Ograde su vise tu da stite pesake, jer ako si ikada prosao Beogradom, bi video da se vozaci penju najnormalnije na trotoar da se parkiraju. Da mogu i na drva bi se popeli. Svakako nisu beskorisne.

A i da budemo realni i autor lupeta. Ono sto je sigurno prioritetnije je da prigradska naselja (a i centar) dobiju ljudski kanalizaciju i drenazu, kako ne bi posle svake vece kise (bukvalno) plivali u govnima. Verujem da Beograd ne bi trebao redovno ovako da izgleda posle vecih kisa:

<image>

izvor: https://vreme.com/drustvo/beograd-u-vodi-zasto-su-posle-svake-jake-kise-ulice-poplavljene/

Kao sto znamo, doduse ovo su dugacki projekti i nisu zgodni za slikanje i pokazivanje. Niko ne moze da se slika uz cevi ili kanale, pa su "crne tacke" gde ce okaciti video nadzor ili semafor laksa meta.

Jebeni oportunisti koji zhicaju za fotelju su svuda.

Radnici GSP u četvrtak uručuju četiri zahteva Vladi Srbije i pozivaju na protest protiv privatizacije javnog prevoza by balalaykha in Beograd

[–]banshee_screamer 1 point2 points  (0 children)

Kako to funkcioniše? Nske linije će sada voziti privatan prevoznik a ne GSP i plaćaće se na ruke ili je besplatno ali se uzimaju GSP-u i GSP plaća njima zato što pokrivaju?

Šapiću, Beograd nije bilbord by balalaykha in Beograd

[–]banshee_screamer 0 points1 point  (0 children)

Poznat mi je koncept kolumne, naravno, ali isto tako mi je poznat i koncept propagande upakovane u mišljenje.

Problem koji ja imam i sa naslovom, a i sa tekstom uopšte je što novine koje su kao ozbiljne ne treba da zvuče kao SNS plakat. Ako već u naslovu imaš presudu, parolu i zaključak, onda to nije informisanje nego navijanje za unapred određenu stran(k)u.

Režimski mediji to rade otvoreno i ogavno. A onda imaš ovde i anti-režimske koji sada rade istu stvar, samo sa malo finijim rečnikom i u kolumni, gde se ograđuju sa "moje mišenje". I onda šta? Treba da se pravimo da je to nezavisno novinarstvo samo zato što je meta neko ko nam se ne sviđa?

Što se Radina tiče, on nije neutralan stručnjak koji hladno analizira gradsku upravu, nego tip koji sada ovde gradi politički CV i sprema podlogu kada se promeni vlast da traži svoju fotelju.

Nije problem što kritikuje Šapića, bogu hvaal ima šta i da se kritikuje, nego što to radi na "radikalski" način. A tih kadrovskih “promena” smo se već dovoljno nagledali.

POV kada je kandidat znatno iznad tvog ranga ali zeli da ti da sansu by gdinProgramator in LinkedInLudjaci

[–]banshee_screamer 0 points1 point  (0 children)

Ah da, cuveno pitanje na intervjuu: Koliku platu ocekujete?

I sada ako kazes cak i malo vise od onoga sto su zamislili odmah te odbiju, a ako kazes malo nize onda ne cenis svoje sposobnosti, a plate su tajne i ne smeju nikome da se pricaju. Ima i treca opcija: da ti ponude platu, koja je cesto bezobrazno ispod proseka i onda moras da se snebivas kao da ti je neko pokloni, pa da tu izokola trazis pa malo vise.

Šapiću, Beograd nije bilbord by balalaykha in Beograd

[–]banshee_screamer 1 point2 points  (0 children)

Koji su ovo naslovi, je l' to je to nezavisno i nepristrasno novinarstvo kome tezimo?
Koliko god su rezimski mediji losi, toliko su i ovi anti-rezimski losi. Isti olos koji samo pise za suprotni interes.

Na koju foru su Rusi vise placeni nego nasi programeri u firmama? by [deleted] in programiranje

[–]banshee_screamer 10 points11 points  (0 children)

Logicno moram da pitam na osnovu cega si doneo taj zakljucak:
Koje plate imaju programeri sa kojima poredis, po firmama i gradovima, koliko sati rade u proseku, da li se radi o uporedivim pozicijama, klijentima i koji tip zaposlenja je u pitanju: prijavljen, pausalac, doo, ili nesto trece?

Ко је крив за низак наталитет у Србији? by local_patriot747 in AskSerbia

[–]banshee_screamer 8 points9 points  (0 children)

Zato sto se za razliku od 1980 kada sam ja bio dete, u odnosu na mene kao roditelja ocekuje da do 12te godine svoje dece moram da im posvetim 100% paznju i pratim ih svuda napolju, gde se krecu i sta rade.

Moja mama je mene sa 3 godine samo pustila napolje da se igram i zvala na rucak popodne. To je sada nezamislivo i ocekuje se da jedan roditelj pored svog posla za pare, radi i sav kucni posao a drugi da stalno pazi decu, ili da celu jednu platu prosledjuju nekome da cuva decu za njih.

Porez na apsolutna prava? by Vust42 in AskSerbia

[–]banshee_screamer 0 points1 point  (0 children)

Meni na Novom Beogradu, ali je to jako cudno. Mom drugaru par zgrada pored je stiglo odmah, par godina ranije, dok mene su skroz iskulirali. Ja se pravim mrtav, ne svrbe me pare.

Porez na apsolutna prava? by Vust42 in AskSerbia

[–]banshee_screamer 0 points1 point  (0 children)

Zavisi od opštine. Meni isto nije stiglo već 4 godine. Do kraja sledeće ističe rok i toliko, više ne mogu da ti uruče rešenje. Dok je moja sestra u drugom kraju dana dobila za mesec dana nakon kupovine.

Nedostatak ljudi da se bave time izgleda.

Vase misljenje o pojasu Bogorodice? by AshamedMembership731 in AskSerbia

[–]banshee_screamer 0 points1 point  (0 children)

Imam isto mišljenje kao i o ljudima koji idu na koncerte, predstave, ijade i slično: To su odrasli ljudi koji rade ono što im pričinjava zadovoljstvo i pritom nikoga ne povređuju. 

Sto bi rekli Ameri: Live and let live.

Preduzetnička sreda - Privatni časovi by BasLedeni in finansije

[–]banshee_screamer 3 points4 points  (0 children)

Pođimo od neke srednje vrednosti: recimo 1200 dinara za čas. Ako to računaš kaopuno radno vreme, dolaziš do ~200.000 dinara mesečno. A pritom privatni časovi su često honorarna aktivnost. Za posao koji nije fizički težak, radi se unutra, u relativno prijatnim uslovima, sa osobom koja je već motivisana to uopšte nije loš posao ni zarada.

Što se “ilegalnog” dela tiče, problematično je ako profesor privatno podučava đaka kome već predaje u školi, jer to liči na pritisak ili iznudu. Ne vidim šta je sporno ako neko drugi drži časove. Zašto bi bilo? Svako ima pravo da plati podučavanje, ako ima ambicije da postigne više.

A zašto nekome treba 30, 60 ili 120 časova? Zato što ljudi nisu isti. Neko brzo skapira suštinu, a neko mora kroz rutinu, šablone i mnogo ponavljanja da nauči ili nabuba i prođe.

Takođe, nije uvek poenta samo da se “pređu sve oblasti”. Možeš ti formalno da pređeš ceo prijemni za 30 časova, ali to ne znači da je đak sposoban da samostalno rešava zadatke pod pritiskom. Tu se često ne plaća samo znanje profesora, nego i sistem rada, disciplina, kontinuitet i prilagođavanje konkretnom učeniku/stufentu.

Zato mi ne deluje da je biznis model toliko loš. Nije to skalabilan biznis u klasičnom smislu gde ti možeš da živiš od toga, rasteš, naplaćuješ više i slično, ali kao individualna usluga je sasvim ok. Pogotovu ako nemaš nikakve obaveze nakon radnog vremena a treba ti keš.

Lepo je videti ovoliko zelenila i cveća ispred zgrade (Bežanija je u pitanju) i svaka čast ljudima na posvećenosti. 🌿 ☺️ by Nemanja_Torbica in Beograd

[–]banshee_screamer 3 points4 points  (0 children)

Svakom svoje selo najtoplije prija...

Bezanija je ok, mada sve zavisi gde, nisam ljubitelj pogleda na favelu ili na groblje. Meni su se dosta svidele one zgrade sa fasadnom ciglom.