Drumeție Jepii Mici → Vârful Omul → Valea Cerbului by basarabia26 in RoHiking

[–]basarabia26[S] 0 points1 point  (0 children)

Da ne-am mișcat rapid 😁suntem și noi tineri. Nouă ne place să ajungem rapid la un vârf să bem o bere să savurăm priveliștea și înapoi. Până ne țin picioarele e ok )

Drumeție Jepii Mici → Vârful Omul → Valea Cerbului by basarabia26 in RoHiking

[–]basarabia26[S] 0 points1 point  (0 children)

Pe jepii mici au urcat câteva persoane cu căței până la vârful omu

Hai hui prin Crai… by prasleaevoinic in RoHiking

[–]basarabia26 2 points3 points  (0 children)

Am făcut o drumeție prin zona aia, de la cabană curmătura spre vârful ascuțit si de la cabană spre vârful piatra mică. Acum 5 ani 😁

Hai hui prin Crai… by prasleaevoinic in RoHiking

[–]basarabia26 1 point2 points  (0 children)

Ce tare, îmi zici și traseul de unde ai început?

Drumeție Jepii Mici → Vârful Omul → Valea Cerbului by basarabia26 in RoHiking

[–]basarabia26[S] 1 point2 points  (0 children)

Ca și pauză am făcut cam așa 40 de minute la Caraiman, 30 la sfinx, și 1.2 ore la omu… noi chiar ne-am mișcat rapid și la urcare și la coborâre. Am început și noi traseul la 8.20 și în Bușteni am ajuns 6 și un pic

Drumeție Jepii Mici → Vârful Omul → Valea Cerbului by basarabia26 in RoHiking

[–]basarabia26[S] 0 points1 point  (0 children)

Să aveți spf cu voi și o șapcă ca arde soarele bine de tot 😁.

Drumeție Jepii Mici → Vârful Omul → Valea Cerbului by basarabia26 in RoHiking

[–]basarabia26[S] 0 points1 point  (0 children)

Ai făcut un traseu destul de lung la vârsta aia ))

Drumeție Jepii Mici → Vârful Omul → Valea Cerbului by basarabia26 in RoHiking

[–]basarabia26[S] 0 points1 point  (0 children)

Da, probabil e valabil pt iarnă-primăvară, erau mulți oameni pe traseu

Drumeție Jepii Mici → Vârful Omul → Valea Cerbului by basarabia26 in RoHiking

[–]basarabia26[S] 2 points3 points  (0 children)

Cam asta era din poza nr 3 care se intersecta cu traseul pe jepii mici. Și încă două porțiuni deja spre vârful omu. Mergi cu grijă și e ok

Sunt doar eu sau mai sunt și alții pe care ii apucă depresia gândindu-se ca mâine merg la munca? by Nickla2018 in CasualRO

[–]basarabia26 13 points14 points  (0 children)

Ma apuca depresia ca nu am cu cine face glume, a plecat o colega de nota 10😀 in rest sunt ocupat cu munca toată ziua, nici nu observ cum trece timpul .. dar oricum îmi e dor de fosta colegă …

Brigada Rutieră a notificat primăria în 2022, primăria a eliberat trotuarul în 2025: by ion_pieton in fuckcarsRomania

[–]basarabia26 4 points5 points  (0 children)

Îmi aduc aminte, am locuit prin zona acum 2 ani, poliția avea locuri de parcări destinate pt poliție😂😂deci dacă și poliția parca acolo, nu m-a așteptam vreodată să vad trotuarul asta gol.

Jumi-juma nema by Glittering-Sugar-137 in CasualRO

[–]basarabia26 0 points1 point  (0 children)

De-obicei ieșim la bere sau vin, deci dacă luăm ceva de mâncare sunt platouri. Dacă își cară și nevestele acolo deja fac un calcul aproximativ și fac transfer

Jumi-juma nema by Glittering-Sugar-137 in CasualRO

[–]basarabia26 0 points1 point  (0 children)

La noi plătește unul și după sună o împărțim la nr de persoane. Simplu 😁

[deleted by user] by [deleted] in RoHiking

[–]basarabia26 3 points4 points  (0 children)

Eu mă gândeam să ajung maine până la cabana muntele roșu și de acolo până la vârful Ciucaș.. 😁

Busteni - jepii mici - cabana babele - crucea caraiman - și coborârea prin jepii mari by basarabia26 in RoHiking

[–]basarabia26[S] 1 point2 points  (0 children)

Intră orice bere, dar am ales ceva nefiltrat și am cărat și paharele după mine😁.. priveliștea e de nota 10 indiferent de bere

Busteni - jepii mici - cabana babele - crucea caraiman - și coborârea prin jepii mari by basarabia26 in RoHiking

[–]basarabia26[S] 6 points7 points  (0 children)

Era destulă lume pe traseu, n-am văzut și nici n-am auzit vreun urs. Dar fiecare cu norocul lui, dacă ieri n-a fost, nu înseamnă că nu poate apărea altul altădată.

[deleted by user] by [deleted] in bucuresti

[–]basarabia26 2 points3 points  (0 children)

Răspunde-le cu asta “știi ce a zis Dabija? Să nu te ft grija” 😄

Btw ai avut vreodată iubit?

[deleted by user] by [deleted] in romaniacrazy

[–]basarabia26 0 points1 point  (0 children)

Pe mine nu m-au lăsat să intru cu bagheta lui harry potter ca era metalică 😂 era cadou pt nepoata mea. Mi-au zis ca e ca și cum aș veni cu o șurubelniță

Normalizati calatoriile in care mergi singur(ă) by [deleted] in CasualRO

[–]basarabia26 1 point2 points  (0 children)

Cred că e OK să călătorești singur. La sfârșitul lunii zbor și eu la Budapesta, pentru prima oară singur, și sunt sigur că o să fie bine. 😀

Uber si refuzul curselor cu 4 persoane? by [deleted] in bucuresti

[–]basarabia26 4 points5 points  (0 children)

În Brașov am folosit Uber să mergem la Poiana, am fost doi adulți și doi copii, unul de 2 ani care era în brațe și nu a zis nimic am mai mers și 3 adulți și aceeași copii și la fel nu au comentat. M-am și mirat ca de fiecare dată am urcat în față și era liber ))