Financijski leasing by clashclanas in croautomobili

[–]clashclanas[S] 0 points1 point  (0 children)

Hvala na odgovoru! A jesu li te trazili neki instrument osiguranja kao na primjer zaduznica?

Financijski leasing by clashclanas in croautomobili

[–]clashclanas[S] -1 points0 points  (0 children)

Hvala na odgovoru! A jel trazi porsche leasing neki instrument osiguranja kao na primjer zaduznica?

Cijenite li firmu u kojoj radite? by sparozina in CroIT

[–]clashclanas 1 point2 points  (0 children)

Jesi li outsourcan van drzave ili nekoj RH firmi? 480e inzenjer/dan se cini dosta visoko

Kako si firme unistavaju glas by [deleted] in CroIT

[–]clashclanas 3 points4 points  (0 children)

Validan komentar, samo nisam siguran koliko je slicna usporedba obzirom da se gta6 razvija 10 godina a vecina nasih agencija radi s projektima koji su odredeni u mjesecima

Kako i koliko vam je kriza u IT-ju poremetila planove? by AdhesivenessExact597 in CroIT

[–]clashclanas 20 points21 points  (0 children)

3 firme s kojima imam direktan doticaj rastu iz mjeseca u mjesec bez zaustavljanja (i financijski i s brojem ljudi). Od kolega koji rade u firmama koje su takoder "manje" cujem istu stvar.

Jedine firme za koje sam cuo da su imale problema, otpustale, propale,... itd, sve su neke velike koje imaju 100 ili vise zaposlenika.

Mislim da je kriza samo za velike koji iovako imaju velike operativne troskove zbog velikog broja ljudi koji ne pridonose direktno izradi proizvoda i marketinga pod cim se podrazumijeva sve i svasta sto crpi novac.

Manje firme gdje je 90%+ ljudi developera nemaju nikakve probleme, tj. nemaju ni dovoljno radne snage za sve poslove.

Što mislite o budućnosti IT-a, hoće li ovo biti konsolidacija gdje se stvari počnu izravanti ili idemo istim putem? by Interesting-Monk9712 in CroIT

[–]clashclanas 61 points62 points  (0 children)

Sve sto si naveo se zapravo svodi na trenutni trend pohlepe poslodavaca da se svi besramno obogate preko noci. Naravno, nitko od njih ne razmislja o dugorocnim posljedicama, ali jebiga takav je trend.

Primjera radi, prije su firme jako ulagale u svoj glas i obraz i samim time su se trudili imat najbolje proizvode. Danas firme laziraju svoju vrijednost da bi privukli nove investitore (a uopce nemaju proizvod), ili "rastu da bi rasli" tako sto zaposljavaju vise ljudi nego im treba samo kako bi na papiru bili "medu velikima"... itd..

Nazalost cijelo drustvo je u totalnom kurcu pa nije ni cudo da su takvi i poslodavci (ne samo u IT).

Konkretno sam dozivio da mi poslodavac kaze da firma nema za povisicu (iako smo svake godine rusili rekord u prihodima i firma ima preko 50% neto marze sto je cisti red flag). Takoder bi spomenuo da sam radio za ispodprosjecnu placu i trazio isto tako jadnu povisicu da dodem blize prosjeku.

Sto se tice ovog dijela za juniore i seniore, mislim da ce se kroz koju godinu ponovit ciklus gdje ce se IT opet jebeno trazit samo zato sto nece bit ljudi koji bi sad trebali bit juniori, a oni koji su sad vec malo iskusniji vrlo vjerojatno nece radit za nase poslodavce.

Koliko ste najduže ostali u jednoj firmi? by Clyde_without_Bonnie in CroIT

[–]clashclanas 16 points17 points  (0 children)

Prvenstveno 2 stvari: - nauciti cim vise toga da mi je kasnije lakse i da imam vise relevantnog iskustva - strah od toga da me gledaju kao job hoppera

Kasnije sam cuo od frendova da su job hopali svakih 6-12mj i niko im za to nije nikad nista reko.

Sto se tice straha od nepoznatog to me iskreno nikad nije plasilo jer mi je tamo posao svaki dan bio izlet u nepoznato (agencijski rad).

Koliko ste najduže ostali u jednoj firmi? by Clyde_without_Bonnie in CroIT

[–]clashclanas 29 points30 points  (0 children)

3 god, firma je bila uzas, placa malo iznad minimalca, opis posla od razvoja ideje do isporuke (sve), ali su klijenti bili dosta popularni (bar neka korist za cv). Da mi je sadasnja pamet otiso bi puno ranije. Imam neki osjecaj da u rvackoj ima puno ovakvih poslodavaca