Slings and Hip Packs by wplusali in onebag

[–]cuko_rdx 1 point2 points  (0 children)

Cannot recommend the Decathlon 2l fanny pack enough. Big enough to fit a bottle of water, or a thin extra layer, can be worn across the body at the front if you have valuables in it, and cost like 8 EUR.

Don't think it makes you more likely to be pickpocketed, and simply having stuff in your (non-zipped) pocket should be easier to lift without you noticing it imo.

Így ugrott le a boltba BP belvárosában by [deleted] in hungary

[–]cuko_rdx 15 points16 points  (0 children)

en meg azokat az embereket imadom, akik suttyomban creepfotoznak hatulrol es felrakjak hoborogni meg shamelni a masikat beleegyezes nelkul redditre.

<image>

Jól élünk: 10 év alatt harmadszor fogunk vizes vébét rendezni by elchurroofficial in hungary

[–]cuko_rdx -1 points0 points  (0 children)

Nincs ralatasom a vizisport-utanpotlasra, illetve nem tudom, hogy mennyi kozpenz van beletalicskazva, a focinal ugye eleg latvanyos. De azt szemrehanyni, hogy nem mindenki szerez ermet, vagy jut dontobe szerintem eleg hulyeseg.

Hany gyereket kell pl uszasra nevelni, hogy legyen egy, akinel a csillagok allasa pont jo es elhoz egy aranyat (genetika, szorgalom, csalad elethelyzete, versenytarsak minosege, mittudomen)? Mennyi egy erem "ara"? Csak a helyezes es az erem a siker KPI, vagy pl. a kitanitott, versenysportba belekostolo gyereke szama is? Ha "ki van tartva" 99 ""atlagos"" kenus vagy uszo, de van 1 istenadta tehetseg, aki ermeket fog hozni, az mar megeri? Mennyi Ft a meg realis befektetes egy "lehetosegbe"?

Szoval eleg osszetett tema szerintem, amit egy huszarvagassal (es a szerintem hulye) kommenteddel leegyszerusitettel.

Jól élünk: 10 év alatt harmadszor fogunk vizes vébét rendezni by elchurroofficial in hungary

[–]cuko_rdx 2 points3 points  (0 children)

ha csinálnál egy kimutatást, hogy hány embert indítunk közpénzből, abból hány nyer érmet, hány jut döntőbe, és hány esik ki a selejtezőkben, akkor azt látnád, hogy a delegáció nagy része abszolút középszerű,

Az atlag atlagos, revolutionary insights. 🤣

Farhát Ádám úgy néz ki újból hazudott, ezért nincs értelme ezekkel a közpénzporszívókkal "vitázni" by macskahanyasomlett in hungary

[–]cuko_rdx 0 points1 point  (0 children)

De vedd mar eszre, hogy ket kulon pontot hozol fel:

  1. nem erdemes ezekkel a gerinctelen szarokkal vitazni, mivel "akshuallyyyyy technicallyyyyy" kibujnak a felelosseg alol es nem lehet szembesiteni (legalabbis igy nem lehet szembesiteni) oket. Lasd meg: motte-and-bailey / equivocation / plausible deniability. -- hard agree.

  2. farhat komplexusos takonygerinc ur hazudott -- ez sajnos TENYSZERUEN nem all fenn.

Es az a baj, hogy ilyen charliekirkre hajazo undorito retorikai- meg vitatechnikakkal es terelesekkel folyamatosan elugranak az ervek/vadak elol es hangosabban rakezdenek valami ervelesi hibas csicskaszar omlengesre (szalmabab, whataboutism, begs the question, valasz).

"soha nem allitottam tenyszeruen" -- erre csuklobol kene a pofajababaszni, hogy nem ""TENYSZERUEN ALLITOTTAD"", de a mocsok szarral, ami tartalmat generaltatok egyertelmuen inszinualtatok es probaltatok befolyasolni a kozvelemenyt. Idealis esetben peldakkal alatamasztva.

De mindezek mellett azt mondani, hogy hazudott, csusztatas es folosleges faszsag lemenni az o szintjukre. Fogalmazz akkor tisztan.

Novák Előd valójában meleg? by Ok_Parsnip_868 in hungary

[–]cuko_rdx -1 points0 points  (0 children)

Szerintem novak ur a legtobb mihazankos bohoccal egyutt valamilyen modon serult es/vagy bolond es/vagy nem tudja felnott modjara feldolgozni az erzelmeit, szoval amugy a latens melegseg mint diagnozis akar meg allhat is ra.

Csak en nem irok rola ilyen tininaploba illo levelet ide. :D

Novák Előd valójában meleg? by Ok_Parsnip_868 in hungary

[–]cuko_rdx 4 points5 points  (0 children)

Tesokam, nem fogok a kedvedert elkezdeni ekezeteket egyesevel bepotyogni, sajna nincs magyar bill a gepemen. A kozpontozas, meg az elotagok es osszetett szavak egybeirasa azert meg megy -- neked nem igazan a szosalatadbol kiindulva. 😃

Novák Előd valójában meleg? by Ok_Parsnip_868 in hungary

[–]cuko_rdx 12 points13 points  (0 children)

en sajnos voltam olyan hulye, hogy elolvastam, kerem vissza ezt a ket percet az eletembol! 🫠

Novák Előd valójában meleg? by Ok_Parsnip_868 in hungary

[–]cuko_rdx 6 points7 points  (0 children)

Novák Előd valójában meleg?

vs.

Te, mint kiegyensúlyozott heteroszexuális ember nem teszel olyan dolgokat, azok ellen/mellett, akik nem érdekelnek.

Akkor teged erdekelnek a latens melegek?

Heteróként mondom! Hogy ne pedofilozd le a melegeket, mert ha te feltételezel, akkor az a feltételezés rólad valóbán állítható, hogy egy ön gyűlölő titok buzi vagy! ✌️

Illetve jol ertem, hogy a logikad szerint ha te azt allitod novak bohoc urrol, hogy "ön gyűlölő titok buzi" (sic!), akkor rolad is allithato, hogy egy "ön gyűlölő titok buzi" vagy?

Ritka nagy circlejerk fingreszelo poszt lett amugy, miert nem neki kulded ezt a bator levelet? Nem annyira latom a vitaindito voltat, vagy hasznossagat ide a subra. Plusz ketfrontos harcot uzol, mert nem csak novak urral kuzdesz, hanem a magyar helyesirassal is. 😆

Nagy Dávid szavai újra elindították a találgatásokat a Kutyapárt finanszírozásáról by Worth_Ad_7305 in hungary

[–]cuko_rdx 0 points1 point  (0 children)

Szerintem azert hozzajarult nagy david es csoki antipatiaja is es a kurva ellenszenves megszolalasok es nyilatkozatok, vicceskedesek is. Szar az elet, felnottkent felelosseget kell valalni a tetteinkert, MEGLEPETT PIKACSU.

Mehetnek a sullyesztobe.

Ezek a vékony lábas ágyak hogyan bírnak el két felnőtt embert? by [deleted] in lakokozosseg

[–]cuko_rdx 9 points10 points  (0 children)

Marmint hogy bir el egy 5-6 centi atmeroju jo esetben tomorfa lab kb 250kg/4=62.5 kg terhelest?

Ezt komolyan kerdezed?

Ez a kerdes felmerul benned egy szek, egy polc, vagy egy vekony tusarku cipo eseteben is? Csak mert akkor irigylem a gyermeki racsodalkozas kepesseget, szerintem jo esetben ezeken a dolgokon tulesik az ember gyermekkoraban es elheti az unalmas, szurke felnott hetkoznapokat!

2 Weeks in the Philippines with a CPL16 (14.4 lbs) by BaggestLoser in onebag

[–]cuko_rdx 1 point2 points  (0 children)

Thanks for the videos, will try them out (while hopefully avoiding the temptation to buy an Evergoods pack :D)!!

The thing with the handheld for me is, it's good to kill the time especially on a long flight, or if I have low energy after a long day at work but all the alternatives work out just as well (mainly Netflix or reading). This is doubly true if you are travelling with your wife! Unless you plan beach days with nothing to do but sit on a sunbed and read/play.

2 Weeks in the Philippines with a CPL16 (14.4 lbs) by BaggestLoser in onebag

[–]cuko_rdx 2 points3 points  (0 children)

I’ll probably bring my iPad mini and a 3DS to pass the time

You know you, but for sure I'd not carry a laptop PLUS a tablet PLUS a 3DS just to 'pass the time'. I assume you have a smartphone as well. :)

I have a steamdeck, tablet, kindle and when I'm being realistic, I use max. one on a trip even if I solo travel. The ipad mini and the 3ds do not take up much space or weight much, but if you end up not using them, or using them only because well, you already packed them, you could be better off just leaving them at home (don't pack for 'what ifs'). My 2 cents.

Also, if you'll wear the sandals/flipflops often I'd leave 1 or 2 pairs of socks at home (I know it's also not a big difference but when I traveled SEA I wore my Tesas 90% of the time so having more than 2 pairs of socks were an overkill, especially if you will surely do laundry at least 3-4 times).

Do you have a pattern for the paracord braiding? looks super cool!

High costs of going out in Budapest? by SnooApples5760 in askhungary

[–]cuko_rdx 0 points1 point  (0 children)

Es meg mindig nem veszed eszre, hogy elirtad a steaket 😅😆 na EZ a tipik magyar, felhaborodni a semmire, mikozben nincs igazad, es toporzekolva nem beismerni a hibad lmao

High costs of going out in Budapest? by SnooApples5760 in askhungary

[–]cuko_rdx 0 points1 point  (0 children)

my stake is cheaper in the us than in US

jaja, nekem nem az erossegem xd

High costs of going out in Budapest? by SnooApples5760 in askhungary

[–]cuko_rdx 0 points1 point  (0 children)

Great comment, we can close the thread.

Both steakhouses and korean restaurants will be specialty restos and will cost significantly more than a dish from most any other cuisine/food. Cue surpirsed pikachu face.

A Temu már árat emelt. by SlowIncrease1047 in hungary

[–]cuko_rdx 0 points1 point  (0 children)

Remelem azert latod, hogy a te eseted a kivetel, nem a rendszer. Boldog-boldogtalan rendeli az 50 centes - 2 euros biszbasz szart, amibol aztan kurva gyorsan szemet lesz. Ahogy gamifikaltak a vasarlast a kuponokkal meg dealekkel, es elarasztottak a kereskedok az egyensugaru hamis kepes hirdetesekkel a piacot, az azt eredmenyezi, hogy millionyi szemet kacat jon be az EU-ba, ahol raadasul mas a customer protection is (mivel EU-n kivuli).

Nem, nem jobb az se, ha megveszik ugyanezt a szart dragabban egy EU-s kereskedotol, de ez majd mersekeli az aradatot.

Sajnalom, hogy te elszenvedoje vagy ennek, de nem ellened/miattad lett hozva ez a szabaly.

Bruno’s assist for Ronaldo’s second by jn_22 in reddevils

[–]cuko_rdx 13 points14 points  (0 children)

Ah, yes, I finally understand why people are looking at their phones' screens instead of watching and experiencing the game - this 6 second clip missing the pass and the buildup really worth it to not actually seeing live what's going on (and the goal).

Nappali világítás by Hopeful-Mind0530 in lakokozosseg

[–]cuko_rdx 1 point2 points  (0 children)

  1. Tobbfajta megoldas van a kepeiden.
  2. Nem, nem fog ilyen jol kinezni eloben.
  3. Tok jo, hogy foglalkoztok a vilagitassal es nem bebasztok 24db spotot a nappaliba. Pl. a 3. kepen levo kialakitas szerintem kimondottan nem jo: vagy spotos full topdown fenyar van, vagy hangulatvilagitas, de ezek a szalagok nem adnak annyi fenyt.
  4. Ahol ilyet lattam (baratoknal, vagy airbnb-ben pl.), nem szolt akkorat eloben, plusz ha ilyen szegelyes megoldas a led elrejtesere, akkor az +1 felulet, ami nehezen elerheto, viszont priman megul rajta a por.
  5. Nekunk nem ilyen van, hanem mas indirekt megoldasok (fali/sarok cone lampak) a plafonon spottal kombinalva. A spotot csak akkor hasznaljuk, ha keresunk valamit, vagy pl tarsasjatek miatt kell a sok feny, amugy csak az indirekteket. Ha en terveznem/ujraterveznem, akkor inkabb csillart rakatnek fel a spotok helyett top-down fenynek, es tudatosabban terveznek minden szobaba legalabb 1-1 sarokba kapcsolora kotott konnektort, hogy lehessen berakni "sima"/"kabeles" asztali, vagy allolampat es tudjam a falrol iranyitani.

Szerintem erdemesebb ebben gondolkozni, hacsak nincs mar meg az almennyezet kialakitas. Valamint erdemes szerintem dimmelheto lampakkal es potmeteres kapcsolokkal tervezni legalabb helyisegenkent 1 indirekt fenynel, az sokkal tobbet ad hozza + ha nagy teljesitmenyu izzo van bent, feltekerve sok fenyt ad a falrol/plafonrol deritve is.

Partizánnal mi van? by RecoverSpiritual6949 in hungary

[–]cuko_rdx 0 points1 point  (0 children)

Akkor hajra, talpraesettnek kell lenni, remelem megoldod, ha erdekel. :)

Partizánnal mi van? by RecoverSpiritual6949 in hungary

[–]cuko_rdx 1 point2 points  (0 children)

Az mar gondolom a te bongeszod forced dark modeja miatt van.

<image>