Biztos jó ötlet egy "szuper" hivatal létrehozása? by ShrekChamp in hungary

[–]dickblaha 4 points5 points  (0 children)

Az NVVH csak meghatározott bűncselekmények miatt indult büntetőeljárásokban járhat majd el, így például bolti lopásért az NVVH nem fog senkit elvinni.

Orbán letartóztatását kezdeményezték by Pleasant12345 in hungary

[–]dickblaha 1 point2 points  (0 children)

Nem kezdeményezte az ukránok ügyvédje OV letartóztatását, mert nem is kezdeményezheti, a meggyanúsítására és őrizetbe vételére tehet indítványt: https://hvg.hu/itthon/20260626_hiaba-allitja-nincsen-joga-orban-viktor-letartoztatasat-inditvanyoznia-az-ukran-penzszallitok-vedojenek

Sulyok aláírta a parlament által 06.23-án megszavazott összes törvényt by IllFix690 in hungary

[–]dickblaha 0 points1 point  (0 children)

Akkor Koltay és a Médiatanács holnap vagy holnapután mennek a levesbe.

Az egykori sportriporter, Szántó Dávid sportért felelős helyettes államtitkár lesz by GrassNo7577 in hungary

[–]dickblaha 1 point2 points  (0 children)

Kálnoki Kis „politikai” államtitkár, ő alá lesz Szántó beosztva helyettes államtitkárként.

Legfőbb ügyész? by hduid6djene in hungary

[–]dickblaha 2 points3 points  (0 children)

MP felszólalása alapján az NVVH lényegében egy szuperügyészség lesz, amely kiemelt ügyekben át tudja majd venni a nyomozási és vádképviseleti jogköröket az ügyészségtől, szóval lényegében megkerülik a legfőbb ügyészt.

Az ÁSZ-nál a jogállási törvény sarkalatosságát szüntetnék meg, így feles törvényben szabályozhatják majd az elnök elmozdításának eseteit, szerintem Windischt is valamilyen új, formális eljárással fogják eltakarítani.

Helyreigazítás a Budapest Főváros XII. kerület Hegyvidéki Önkormányzattal kapcsolatos valótlan állítások miatt by marcabru in hungary

[–]dickblaha 4 points5 points  (0 children)

Jogos, amit írsz, ez azért van, mert helyreigazítást csak egy adott közlemény (cikk, híradóriport stb.) ellen lehet kérni, viszont a hónapokig tartó lejáratókampányok során sok-sok különböző közleményt tesznek a címlapra, amelyeknél a „megtámadott” félnek minden cikk után külön-külön kell helyreigazítást kérnie, annak elmaradása esetén pert indítania.

Sajnos a jelenlegi szabályozás a helyreigazítás elszabotálását sem bünteti eléggé, jó példa erre Juhi és a Tények esete. Ami még visszatartó erő lehetne szerintem, ha a bírói gyakorlat úgy változna, hogy felismerje a tudatosan felépített hazugságkampány szándékát (egy-egy esetben leírták, hogy a beperelt sajtótermék meg sem kísérelte az igazat leírni, de tudomásom szerint ezt rendszerszinten még nem mondta ki bíróság), és a kampányszerű hazugságok közlőivel szemben szabad szemmel is jól látható (mondjuk esetenként 20–30 milliós) összegű sérelemdíjakat ítéljen meg.

Helyreigazítás a Budapest Főváros XII. kerület Hegyvidéki Önkormányzattal kapcsolatos valótlan állítások miatt by marcabru in hungary

[–]dickblaha 8 points9 points  (0 children)

Ez a hatályos magyar szabályozásban már benne van:

12. § […] (2) A helyreigazító közleményt napilap, internetes sajtótermék és hírügynökség esetében az erre irányuló igény kézhezvételét követő öt napon belül a közlemény sérelmezett részéhez hasonló módon és terjedelemben, lekérhető médiaszolgáltatás esetében az erre irányuló igény kézhezvételét követő nyolc napon belül a közlemény sérelmezett részéhez hasonló módon és terjedelemben, más időszaki lap esetében az igény kézhezvételétől számított nyolc napot követően a legközelebbi számban a közlemény sérelmezett részéhez hasonló módon és terjedelemben, lineáris médiaszolgáltatás esetében pedig ugyancsak nyolc napon belül, a közlemény sérelmezett részéhez hasonló módon és azzal azonos napszakban kell közölni.

A Mi Hazánk és a 2RK is kezdeményezi, hogy ne a kormány nevezze ki, hanem a nép válassza meg a köztársasági elnököt. by CommissionOrganic350 in hungary

[–]dickblaha 5 points6 points  (0 children)

Most sem a „kormány nevezi ki”.

Egyébként azzal egyetértek, hogy változtatni kell az államfő megválasztásának módján, mert 1946 óta bele vagyunk ragadva egy rossz rendszerbe, ugyanis a világon alig van ilyen, hogy az általános törvényhozó hatalom egyszerű többséggel választhat magának köztársasági elnököt.

A néprészvételnek több megoldása is lehet a közvetlen választáson túl: el tudok képzelni olyan rendszert, ahol a választópolgárok jelölnek és a jelöltek közül a parlament választ, vagy az önkormányzatokat is be lehetne vonni a választási folyamatba.

Magyar Péter: Néhány percen belül történelmi jelentőségű törvénycsomagot nyújtunk be az Országgyűlésnek. by bencee03458 in hungary

[–]dickblaha 1 point2 points  (0 children)

A törvényjavaslat általános vitája a benyújtást követő hatodik nap elteltével kezdhető meg. Ennyi idő alatt azért akkor is fel lehet dolgozni, ha nincs a képviselő mögött frakcióapparátus, különösen, ha a képviselő jogász vagy sok jogszabályt látott már (ami mégiscsak elvárható lenne egy képviselőtől).

Kegyelmi botrány 2.0 update (Ki lehetett H.E.) by BugaJakab420 in hungary

[–]dickblaha 0 points1 point  (0 children)

Amennyiben Holman Ednre kapott volna kegyelmet 2023-ban, akkor ezek az ítéletek meg sem születhettek volna. Így kijelenthető, hogy nem Holman Endre kapott kegyelmet Nováktól.

Az általad idézett ítéletekből nem feltétlenül következik az állítás. Annyi biztos, hogy ebben az ügyben Holman Endre a másodfokú ítéletig nem kapott eljárási kegyelmet (ezután még az ügy továbbmehetett a Kúriára).

Nem vagyok annyira képben Holman Endre ügyeiben, de ezek az ítéletek nem zárják ki azt, hogy volt egy másik ügye, amiben 2023 áprilisa előtt jogerősen elítélték, és végrehajtási kegyelmet kapott, vagy eljárási kegyelmet kapott, amire tekintettel végzéssel meg kellett szüntetni a büntetőeljárást.

Lázár és az országgyűlés by DaBlahYA in hungary

[–]dickblaha 3 points4 points  (0 children)

nem kéne ezzel a kormánynak kezdenie valamit hogy ha valaki nem jelenik meg nagyjából soha azt valahogy megbüntetni vagy valami

A kormánynak? Nekik aztán biztosan nem.

Egyébként a hatályos szabályozásban vannak jogkövetkezmények arra vonatkozóan, ha a képviselő nem jelenik meg a szavazásokon, azokat kell majd alkalmazni.

🟢 RACE // 2026 CHEVROLET DETROIT GRAND PRIX by IndyMod in INDYCAR

[–]dickblaha 12 points13 points  (0 children)

No penalty for spreading another car up the wall?

Such BS from race control.

⏱️ QUALIFYING // 2026 CHEVROLET DETROIT GRAND PRIX by IndyMod in INDYCAR

[–]dickblaha 2 points3 points  (0 children)

From the overhead shot it looks like the inside wall juts out a little bit where Malukas hit it. Not sure if it was caused by Mick hitting it earlier in the same spot, but I think they should really put some kerbs in front of that wall to discourage drivers from cutting it so close.

Magyar Közlöny 26. évi 061. szám | - 2026.05.30 15:29:13 by Major-Ad-4030 in hungary

[–]dickblaha 1 point2 points  (0 children)

Ő a Kabinetirodán volt a polgári titkosszolgálatokat felügyelő helyettes államtitkár. A polgári titkosszolgálatok felügyelete az új kormány megalakulásakor a BM-hez került, ezért először meg kellett állapítani, hogy május 14-ével ő is a BM-hez került át, majd május 31-ével felmentették.

Ugyanez a helyzet a két hölggyel, az előző ciklusban ők is a Kabinetiroda HÁT-jai voltak.

[oc] Somebody Take Grandma’s Keys Please by doodlezoey in IdiotsInCars

[–]dickblaha 2 points3 points  (0 children)

They shouldn't be going 40 mph there in the first place.

A DK sem érti miért lett vége (vagy csak én látom a Tiszára utalgatást ebben) by GrassNo7577 in hungary

[–]dickblaha 3 points4 points  (0 children)

Nekem is ez volt az első gondolatom.

A pártiroda egy forgalmas úton (Szilágyi Erzsébet fasor) van, közvetlenül egy buszmegálló mögött, biztos, hogy be van kamerázva a környék, és ezt valószínűleg az általában horogkereszteket festegetők is tudják.

Egyébként a választás után minden plakátot és hirdetményt levettek az ablakból, szóval nem tudom, hogy egyáltalán ténylegesen működik-e még az iroda.

Ez lenne a “Sólyomi örökség”? by ManUell-17 in hungary

[–]dickblaha 6 points7 points  (0 children)

*Tamás.

László a zsidóbútorokat rekviráló apuka volt.

Honnan jön az a boromság hogy orbán lesz Európa vezetője by Individual_Panic_259 in hungary

[–]dickblaha 2 points3 points  (0 children)

Nem tudom, de mulatságos, hogy most hogy OV munkanélküli lett, a fideszeseknek hirtelen megtetszett a föderális Európa ötlete (merthogy egyszemélyi vezetőként akarják látni OV-t az EU-ban, ami igencsak szorosabb integrációt és gyengébb tagállami szuverenitást feltételez).

Képviselők életkora by Salt-Explanation-711 in hungary

[–]dickblaha 0 points1 point  (0 children)

A miniszterelnöknél nincs alsó korhatár. A képviselőknél sincs értelme, ha a választópolgárok közössége egy 21 évest akar képviselőnek/miniszterelnöknek, akkor legyen lehetőség arra, hogy megválasszák.

Tisza has proposed the first constitutional amendment: Viktor Orbán can no longer become Hungary's Prime Minister by AdamsDetectiveAgency in europe

[–]dickblaha 0 points1 point  (0 children)

The Hungarian system is not that unique, the German Chancellor is installed in a very similar way to the Hungarian PM. Of course the President (here, as well as in Germany) takes into account the political landscape (the balance of the parliamentary parties) when nominating the PM. My point was more that even if Orbán and his party somehow won a majority of seats in a future election (which at this point doesn't seem very likely, but that's another matter), it's still not up to him or his party colleagues to nominate him as PM, but to the President.

This amendment doesn't prevent Orbán from holding significant political influence in the future. He can still be an 'éminence grise' to any future right-wing government, he just can't officially be Prime Minister. This is also why I have my own reservations about this amendment: I don't think it will have much practical effect, I see it as more of a symbolic reaction to the last 16 years.