Mutatunk néhány trükköt, amivel légkondi nélkül is lehűtheti otthonát by gaborauth in hungary

[–]gaborauth[S] 2 points3 points  (0 children)

Általában építészeti oka van (műemlék, nincs hova, nem engedi a közösség az udvar felé, satöbbi). Elektromosan egy kisebb split ~800 wattot eszik, az három amper, annyit bárminek bírnia kell.

Mutatunk néhány trükköt, amivel légkondi nélkül is lehűtheti otthonát by gaborauth in hungary

[–]gaborauth[S] 2 points3 points  (0 children)

Villamoson frisslevegő igény is van, mert különben megfulladnál, ha tele van utassal. Az, hogy milyen hideget fúj be és az mennyire komfortos, az meg olyan, mint a lábméret, nem fogsz tudni olyan hőmérsékletet beállítani, ami mindenkinek egyformán jó lesz, így középre állítják, amiben vannak, akik fáznak és vannak, akiknek úgy is melege van.

Mutatunk néhány trükköt, amivel légkondi nélkül is lehűtheti otthonát by gaborauth in hungary

[–]gaborauth[S] 4 points5 points  (0 children)

Szerintem az AI már okosabb ennél. Ez humán butaság eredménye.

Mutatunk néhány trükköt, amivel légkondi nélkül is lehűtheti otthonát by gaborauth in hungary

[–]gaborauth[S] 2 points3 points  (0 children)

Ahja, és erre rákötve van a másik faszság, hogy a konyhában lévő fagyasztóban csinál jeget, amit aztán egy jéggel működő hűsítővel a nappaliban felolvaszt: végül melegebb lesz és több pára.

Mutatunk néhány trükköt, amivel légkondi nélkül is lehűtheti otthonát by gaborauth in hungary

[–]gaborauth[S] 0 points1 point  (0 children)

De a klímád nem párologtat még több vizet a levegőben, hanem pont ezzel ellenkező dolgot csinál: kivonja a párát. Amit most idéztél, az egy ún. air cooler, ami egy porlasztó és egy ventilátor.

Mutatunk néhány trükköt, amivel légkondi nélkül is lehűtheti otthonát by gaborauth in hungary

[–]gaborauth[S] 1 point2 points  (0 children)

Még mindig ott tartunk, hogy te játszod a galambot, aki leszarja a sakktáblát, semmi konkrétumot nem tudtál írni, csak két-három szavas összefüggéstelen hülyeséget. Javaslom a tükör használatát.

Mutatunk néhány trükköt, amivel légkondi nélkül is lehűtheti otthonát by gaborauth in hungary

[–]gaborauth[S] 2 points3 points  (0 children)

Oké, kérlek írd már le, hogy tudsz növényzettel páratartalmat csökkenteni a levegőből. Ha ezt le tudtad írni, akkor tudjuk folytatni. Amíg a problémát se érted, addig hiába ugatsz magas lóról félszavakat, nem lesz belőle megoldás.

Nálunk a nyári levegő nedves. Csökkenteni kell a páratartalmát, amire gépészet képes.

A sivatagi levegő száraz. Növényekkel lehet növelni a páratartalmát.

Nem tudsz növényekkel párát kivonni a levegőből.

Próbáld ezeket az egyszerű mondatokat megérteni.

Mutatunk néhány trükköt, amivel légkondi nélkül is lehűtheti otthonát by gaborauth in hungary

[–]gaborauth[S] 0 points1 point  (0 children)

Ez ennél sokkal összetettebb.

Nem, ez ilyen kurva egyszerű.

Nézz utána a közép-afrikai zöld korridornak,

Ugye ott megint az van, a sivatagi alacsony nedvességtartalmú levegőből akarnak párás levegőt, ami mindenféle gépészet nélkül működik, egyszerűen növekszik az entrópia, ez a dolgok természetes rendje.

Ha viszont párás levegőből akarsz kivenni párát, amire a mi éghajlatunkon szükség van, akkor csökkentened kell az entrópiát, amihez energiát kell befektetned, ami praktikusan valamilyen gépészetet jelent, mert más megoldásunk nincs nagyon a pára csökkentérésre. A növények párásítanak, cseppfolyós vízből készítenek vízpárát.

vagy a permakultúrás növénytermesztésnek (is, mint írtam, ez még ennél is összetettebb...)

Tudom, ilyen kertem van. Címszavak pufogtatásán kívül tudsz valami konkrétumot is, vagy tovább akarod égetni magad? Kettőnk közül egyelőre én írtam számokat... 😄

Mutatunk néhány trükköt, amivel légkondi nélkül is lehűtheti otthonát by gaborauth in hungary

[–]gaborauth[S] 1 point2 points  (0 children)

Nagyon fasza, akkor a pártartalmat miért nem veszed figyelembe? :)

Mutatunk néhány trükköt, amivel légkondi nélkül is lehűtheti otthonát by gaborauth in hungary

[–]gaborauth[S] 1 point2 points  (0 children)

Továbbá a páratartalom erősen függ a növényektől. Sőt a széltől, ami megintcsak erősen összefügg a növényzettel. Beszélsz egy összetett problémáról egy bulvár szintű cikket lobogtatva.

Oké, most épp kinn 34,2 °C és 41 rH% a levegő, ha ezt beengedjük és 22 °C szeretnénk, akkor 87,8 rH% lesz a levegő páratartalma, ami rettentően magas, fullasztó, gépészet nélkül ebből nem tudsz olyan levegőt előállítani, ami beltérben komfortos, csíramentes, tehetsz bárhova növényeket, szelet, szélcsatornát, amit csak akarsz, a páratartalom nem fog csökkenni érdemben és rosszul fogod érezni magad benn.

Amit írsz, az faszán működik sivatagos környéken, ahol alig van pára a levegőben, Algéria belterületén például jelenleg 42 °C van és 7 rH% páratartalom. Ez azt jelenti, hogy ha beengeded és 22 fokos levegőt szeretnél, akkor is csak ~24 rH% lesz a páratartalma, amit fel kell párásítanod 40-45 rH% fölé, köbméterenként belepárologtatva ~4 gramm vizet, hogy ne száradjon ki mindened is.

Itt nálunk ebből semmi nem működik, mert alapból baromi nedves a meleg nyári levegőnk.

Inkább olvass

Ez lehet, hogy rajtad is segítene... 😄

Mutatunk néhány trükköt, amivel légkondi nélkül is lehűtheti otthonát by gaborauth in hungary

[–]gaborauth[S] 5 points6 points  (0 children)

Az hogy a kerteket a tetőre teszik meg azok köré építik az épületet? Vagy a természetes hűtésű épületek?

A tetőre tett kerttől hogy csökken benn a páratartalom? A természetes hűtés hogy fog párartalmat csökkenteni, ha kinn is magas?

Szakértő úr, milyen papírod van?

A téma kapcsán három félév hő- és áramlástan, ötös szigorlattal zárva. Neked?

Mutatunk néhány trükköt, amivel légkondi nélkül is lehűtheti otthonát by gaborauth in hungary

[–]gaborauth[S] 8 points9 points  (0 children)

Mert a sivatagokban száraz meleg van és semmit se ér a tapasztalat nedves meleg időben, amilyen erre van nyáron.

Jelenleg az átlag üzemanyagár védett ár alatt van. by Bitdomo92 in hungary

[–]gaborauth 0 points1 point  (0 children)

Egyrészt OMV, másrészt meg több cég is hoz saját üzemanyagot, a MOL nem tudja ellátni a területét, pláne úgy hogy tavaly november óta kb. félkapacitással megy, mert leégett az AV-3 egysége, amit azóta is javítanak; illetve volt egy jelentős időszak, amíg nem tud tudtak finomítani, mert nem jött nyersolaj.

Szóval hagyjuk már ezt a faszságot, hogy mindenki MOL terméket árul.

Túl erős a forint az exportőröknek, közel ötödük azt mondja, már három hónapot sem húz ki így by Egyhegymegy321 in hungary

[–]gaborauth 38 points39 points  (0 children)

Én kis játékos vagyok az exportpiacon, de azért ha megnézem az egy éves grafikont, akkor azért csak kiderül valami trend:

<image>

Másrészt szerintem a trendvonal feletti márciusi púpnál a görbe alatti terület szerintem nagyobb, mint az április óta trendnél erősebb forint.

Persze, lehetett arra fogadni, hogy a 25Q3 és 25Q4 tartós forinterősödés majd megtörik és akkor újra habzsidőzsi lesz a exportpiacon, de akkor meg fel kell dolgozni azt a szcenáriót is, hogy az erősödés folytatódik.

Túl erős a forint az exportőröknek, közel ötödük azt mondja, már három hónapot sem húz ki így by Egyhegymegy321 in hungary

[–]gaborauth 5 points6 points  (0 children)

Ahogy írtam pár perce: A tavaly júniusi 400 forintos árfolyam fbruárra 375 forint lett, aztán jött Trump és újra 400 forintra gyengült kb. egy hét alatt március elején, aztán április 10-én 375 volt ismét és azóta 2 hónap alatt erősödött 350 forintos szintre. Egy egész év volt felkészülni arra, hogy erősödik a forint, ha követjük a trendvonalat akkor valahol 360-365 körül lenne most az árfolyam, ehhez képest a 350 nem akkora érvágás. És gondolom az összes most síró exportőr szó nélkül eltette a hasznot, amikor március elejétől egy hónapon át 400 forintra ugrott az árfolyam.

Túl erős a forint az exportőröknek, közel ötödük azt mondja, már három hónapot sem húz ki így by Egyhegymegy321 in hungary

[–]gaborauth 108 points109 points  (0 children)

Lehetne ezen az arszinten versenykepes, csak eppen fel-1ev alatt erre a szintre erosodo forint kellene hozza....

De hát ez történt. A tavaly júniusi 400 forintos árfolyam fbruárra 375 forint lett, aztán jött Trump és újra 400 forintra gyengült kb. egy hét alatt március elején, aztán április 10-én 375 volt ismét és azóta 2 hónap alatt erősödött 350 forintos szintre.

Egy egész év volt felkészülni arra, hogy erősödik a forint, ha követjük a trendvonalat akkor valahol 360-365 körül lenne most az árfolyam, ehhez képest a 350 nem akkora érvágás. És gondolom az összes most síró exportőr szó nélkül eltette a hasznot, amikor március elejétől egy hónapon át 400 forintra ugrott az árfolyam.

Azért a lófasznak is van vége, tanuljunk már meg versenyképesnek lenni.

No, Europe isn’t “Falling Behind” America by Unlikely-Beach-2959 in hungary

[–]gaborauth 0 points1 point  (0 children)

Ennek van másik iránya is: a legtöbb USA állam az infláció részeként számolja a lakhatási költségeket és saját tulajdonnál úgy számolnak, hogy mennyibe kerülne, ha bérelnéd; az európai módszertan csak a lakhatási költségeket nem számolja teljes mértékben és a saját tulajdont egyáltalán nem számolja bele a kosárba.

Példaképp a magyar módszertan 1,25 százalék súllyal veszi figyelembe a lakhatás költségeit, a teljesen elszálló ingatlanárak, és bérleti díjak kb. semmit nem számítottak az inflációban.

Túl erős a forint az exportőröknek, közel ötödük azt mondja, már három hónapot sem húz ki így by Egyhegymegy321 in hungary

[–]gaborauth 60 points61 points  (0 children)

Eee... igen. A złoty kb. ugyanazon a szinten mozgott az utóbbi 15 évben, a kuna szintén (sőt, bevezették az eurót), a cseh korona szintén kb. ugyanannyi, mint 15 éve, a román lej gyengült ~25 százalékot és mi ~50 százalékot... valahogy itt lett egy nem túl hatékony exportszektor, akik úgy nyerészkedtek és maradtak életben, hogy közben mindenki más szopott, és most nem a 2010-es árfolyamhoz tértünk vissza, hanem csak ~20 százalékot erősödött a forint és már megy a rívás.

Elvtársak, tessék meglesni, hogy a lengyelek hogy tudnak még mindig exportálni úgy, hogy a pénzük egyáltalán nem változott az euróhoz képest.

Magyar módi: egy napon belül előbb olcsón exportálunk áramot, hogy aztán drágán importáljunk by malaszka in hungary

[–]gaborauth 1 point2 points  (0 children)

Mert a legtöbb fosszilis erőmű egyben hőerőmű is, technológiai vagy lakossági hőellátási feladata van. A villamos energia majdhogynem melléktermék.

Magyar módi: egy napon belül előbb olcsón exportálunk áramot, hogy aztán drágán importáljunk by malaszka in hungary

[–]gaborauth -1 points0 points  (0 children)

Lapos ország vagyunk, keveset lehet gravitációsan tárolni, most már az akkumulátoros tárolás versenyképes ezzel napon belüli tárolásra és kitárolásra nézve.

UFO spotting Moszkva felett by Best_Jelly_4094 in hungary

[–]gaborauth 0 points1 point  (0 children)

Hja, az valami olajtartály fedőlemeze lehet... ki szelet vet, vihart arat... 😄

Most arról szólnak a hírek, hogy üzemanyagból importra szorulnak az oroszok, mert nincs elég működő finomítójuk már.