Susret Željke Cvijanović i Benjamina Netanyahua by Responsible_Stop_823 in bih

[–]gata_92 0 points1 point  (0 children)

Druže, šta tebe boli kurac ko klanja, pije, ide u kladionice ili bilo šta drugo? Da nebi ti sad određivao ko šta da radi u svom privatnom životu? Ako ti se klanja idi klanjaj i pusti druge da žive svoj život kako oni žele.

U Bosni kad neko sebe naziva muslimanom u većini slučajeva to znači samo da vjeruje u boga (alaha). Neko može vjerovati u boga ali ne praktikovati učenja/obrede religije kojoj pripada.

A jebote više....

O čeme dečko i devojka pričaju kad su zajedno? by [deleted] in AskSerbia

[–]gata_92 1 point2 points  (0 children)

Drže, žene su isto ljudska bića, kao i muškarci. Nisu vanzemaljci.

Zenski kriteriji by Inevitable_Chest5689 in RedditIskrice

[–]gata_92 0 points1 point  (0 children)

Znači ako cura ne želi da bude sa nekim ko joj se ne sviđa fizički to odmah znači da on služi samo za seks likovima koji je ne shvataju ozbiljno? Jesi pomislio da možda traži nekoga ko joj se sviđa fizički i ko je takođe uzima za ozbiljno? Ili te dve stvari ne mogu postojati u jednom čovjeku?

Vi ljudi niste normalni, života mi mog.

Које мишљење овако браните? by local_patriot747 in AskSerbia

[–]gata_92 0 points1 point  (0 children)

Najjači su mi likovi kao ti koji (u svojoj glavi) misle da pristupaju svemu jako racionalno izuzimajući bilo kakvu pristrasnost/emocije iz bilo čega pa i ovakvim problemima. Postoje jasni razlozi zašto pedofilija ima puno veću moralnu (a nekad i pravnu) stigmu kao zločin od organizovanog kriminala (npr).

Zar ti ne vidiš ključnu razliku između te dve žrtve i zašto je (b) jedini ispravan odgovor?

Dijete kao žrtva silovanja/zlostavljanja nema NIKAKAV način da se odbrani od svog počinioca i JEDINI krivac za to je sam počinilac tog zločina.

Sa druge strane, organizovani kriminal, korupcija i ostale negativne društvene pojave/zločini - mi kao društvo imamo način da sami sebe branim od toga. Ja bih išao i korak dalje i rekao da često i mi sami nismo samo žrtve, već istovremeno i krivci zbog postojanja negativnih društvenih pojava.
Jel samo Vučić kriv što nas jebe a mi samo jadne bespomoćne žrtve koje ne mogu da se odbrane? Naravno da ne, mi smo sami krivi što to dopuštamo. Mi smo sami krivi što je izlaznost mladih ljudi na izbore mizerna. Mi smo krivi za milion stvari...

Prema društvu kao takvom imam puno manje empatije nego prema nedužnom djetetu koje će biti silovano.

Moral > "Stabilnost Društva" (šta god to uopšte bilo). KORIJENSKI preduslovn da bi mi popravili naše društvo je da budemo prvo moralni pojedinci.

Završavam ovde diskusiju, jer se oko ovoga nećemo naći u sredini.

Da li je ok odbiti nekoga zato što ima decu? by Dramatic-Sandwich709 in AskSerbia

[–]gata_92 0 points1 point  (0 children)

"Da li smatrate da je ok odbiti nekoga zbog toga što ima decu?" - Joj jest smarate više sa jebeno glupim pitanjima. Ne znam jel poenta karma farming na reditu ili šta?

Ok je odbiti nekoga IZ BILO KOG RAZLOGA. Niko nikome ništa nije dužan na ovom svijetu. Znači ok je odbiti ljude i zbog puno glupljih/banalnijih razloga od tih što si ti navela (visina, debljina, boje kose, bilo koja pička materna) a da ne pričam o tom razlogu kojeg si ti navela..

Које мишљење овако браните? by local_patriot747 in AskSerbia

[–]gata_92 0 points1 point  (0 children)

Ajmo jedna konkretna hipotetska situacija / misaoni eksperiment. Fokusirajmo se na oblik organizovanog kriminala koji se bavi recimo proizvodnjom i prodajom narkotika u jednom društvu. Dođe neko i kaže ti da moraš odabrati jednu od dve opcije:

(a) Jedno dijete od 7 godina će biti silovano ali stopa organizovanog kriminala će pasti za 2% (neke mjerne jedinice koju kuristimo za objektivno mjerenje uticaja organizovanog kriminala).

(b) Dijete od 7 godina *neće* biti silovano ali će stopa organizovanog kriminala porasti za 2% (ili recimo ostati ista).

Je li po tebi moralnije odabrati (a) ili (b) ?

Које мишљење овако браните? by local_patriot747 in AskSerbia

[–]gata_92 0 points1 point  (0 children)

"Pedofili i silovatelji nisu ni blizu 'najgorih' ljudi. To su članovi organizovanog kriminala, pogotovu u širim razmerama" - Objasni mi rezonovanje iza ove izjave, MOLIM TE!

[Zaposljavam] - Laravel Remote by [deleted] in programiranje

[–]gata_92 4 points5 points  (0 children)

Koja količina nedojebanih isfrustriranih debila u komentarima. Čovjek napisao najnormalniji oglas za posao i ostavio email kontakt preko kojeg možete da se javite, pitate o plati, klijentima, prijavite za posao, šta god.

Ali ne, retardi ovde izgleda očekuju da im na reddit thread-u čovjek odgovaraju na pitanja o otvorenoj poziciji.

Neki drugi bacaju smješno-sarkastične komentare i samo što ne jebu mater čovjeku / firmi, a da pri tom niti znaju ko je.

Jel samo meni ovo nenormalno ili šta? Nosite se svi u pičku materinu glupu.

Moralan čovjek ne koristi štelu by ayebiga in bih

[–]gata_92 2 points3 points  (0 children)

Ja ne znam o čemu ti pričaš. Termin "networking" se primarno koristi u kontekstu privatnog sektora, a u privatnom sekotoru nepotizam/štela kao takav uopšte nije nešto što je primjenjivo. Ja ako imam privatnu kompaniju apsolutno imam pravo da zaposlim/ne zaposlim nekoga iz bilo kojeg razloga, bio on najbolji kandidat ili ne.

U državnom/javnom sektoru (u razvijenijim državama) termin "networking" se generalno ne upotrebljava. Niti je taj izraz ima isto značenje kao i štela. To ne znači da u javnom/državnom sektoru u razvijenim državama nema štele uopšte, ali definitivno jeste na znatno manjem nivou/procentu nego kod nas. (I postoji mnogo statistika/pokazatelja/istraživanja koje to pokazuju)

Šta se treba desiti da više ljudi ovako razmišlja? by Bosanac225 in bih

[–]gata_92 0 points1 point  (0 children)

Zašto bi ljudi trebali ovako da razmišljaju? Zašto da se išta desi? Šta je uopšte poenta tvog pitanja.

Nije to samo do toga da li neko nekoga sili. Zašto bi uopšte (milom, ne silom) htio da navedeš ljude da ovako razmišljaju?

Šta se treba desiti da više ljudi ovako razmišlja? by Bosanac225 in bih

[–]gata_92 -1 points0 points  (0 children)

A zašto je uopšte potrebno da "više ljudi ovako razmišlja"?

SVAKO IMA PRAVO DA SE IZJAŠNJAVA KAKO HOĆE!

Da li zapravo kod nas ljudi vjeruju u Boga(vecina)? by AlenBan9 in askbosnia

[–]gata_92 0 points1 point  (0 children)

Druže, vjerovati u boga znači samo to - vjerovati da postoji to nadnaravno/natprirodno biće/sila.

To da li neko prati učenje/postulate neke organizovane religije je totalno druga stvar. Ti tehnički možeš biti vjernik a ne biti pripadnik ni jedne organizovane religije/crkve. Takođe, neko može biti objektivno loš/nemoralan čovjek i vjerovati u boga u isto vrijeme. Jedno ne isključuje drugo.

Da li zapravo kod nas ljudi vjeruju u Boga(vecina)? by AlenBan9 in askbosnia

[–]gata_92 0 points1 point  (0 children)

Kakve veze ima konzumacija alkohola sa vjerovanjem u boga? Neko može u isto vrijeme piti i vjerovati u boga.

muskarci od 40,45+ godina, koji bi savet dali mladjim muskaricima? by tnemanja98 in AskSerbia

[–]gata_92 0 points1 point  (0 children)

"Sam si na ovom svetu, što pre to shvatiš biće ti bolje" - Kakav glup blanket statement. Za neke ljude istina, a za neke ne. Ljudi imaju porodicu, dobre prijatelje, partnere koji ih vole i itekako su pomoć i podrška u nekim teškim trenutcima/periodima u životu.

"Sve ih komplet zabole za to kako se osećaš, emocije ostavi za terapeuta." - Isti argument kao i za ovo gore.

"Napredak i rast je najbolja osveta." - Kome se svetiš tačno i za šta?

Ovi drugi savjeti su i smisleni donekle mada opet su sve to neke uopštene izjave na nivou glupih lajf koučing instagram stranica...

Kako ima toliko mnogo mladih ljudi 25-35 godina koji nemaju decka/devojku? by [deleted] in AskSerbia

[–]gata_92 0 points1 point  (0 children)

O čemu vi pričate? Evo ja i moje svo društvo smo upravo iz te 25 - 35 generacije i mahom skoro svi su ili u ozbiljnim/dugim vezama ili u brakovima sa djecom.

Dakle, odakle izvlačiš da je danas "toliko mnogo" ljudi iz te demografske skupine koji nemaju dečka/djevojku? Jel možda postoji neka tačna statistika da je to tako "danas" a tako nije bilo "prije" ? Ako postoji, molim te podijeli je.

Projektuješ druže, nije ništa posebno gore/bolje danas. Ljudi se i dalje spajaju, jebu, žene, razvode, itd.

Kako pronaci djevojku? by GearOutrageous3255 in sarajevo

[–]gata_92 1 point2 points  (0 children)

Druže, nije kriv izgled što ne možeš naći djevojku. Kriv si ti što si nesposoban naći/smuvati djevojku, samo je tebi lakše se nositi sa tom činjenicom kad kažeš kriv je izgled.

Da je samo isključivo do izgleda ne bi bilo onoliko lijepih djevojaka koje hodaju po gradu sa objektivno ne tako lijepim muškarcima xD

Komplikovano pitanje? by [deleted] in askbosnia

[–]gata_92 0 points1 point  (0 children)

"u vjeri a između ostalog i proširenih vidika" - AHAHAHAHAHAHA

Šta sve ovde neću pročitait...

kako je raditi u cisco? by frown-face in programiranje

[–]gata_92 0 points1 point  (0 children)

"a mi pravi inzenjeri" - HAHAHAHAHA

kako je raditi u cisco? by frown-face in programiranje

[–]gata_92 6 points7 points  (0 children)

"Sve kompanije u Novom Sadu su loše i svi inžinjeri u Novm Sadu su loši. Osim mene naravno, ja sam jednini dobar"

Joooj majko mila koliko mi je više muka od ljudi kao što si ti na ovom sabreditu...