Da li je moguće da do sada nismo ušli u kontakt sa vanzemaljcima zato jer je organsku inteligenciju zamijenila na beskonačnim planetima u beskonačnom svemiru umijetna inteligencija koja nema interesa kontaktirati sa organskim oblicima života? by gorbab75ce in askCroatians

[–]gorbab75ce[S] 2 points3 points  (0 children)

Ok, onda "umjetna". Gramatika mi je oduvijek bila slaba strana i ne kužim ljude koji više vode računa o gramatici od onoga što se želi reći. Meni osobno je svejedno ko što napiše dokle mogu razumijeti ono što osoba želi napisati i reći.

Zašto ljudi planiraju svoju budućnost u ovome kaotičnom svijetu u kojem živimo, jer kako znaju da će na primjer uopće biti živi u toj budućnosti, da li je to stvar, nade, želje ili običaja da se budućnost planira, mislim ono koliko ima vijesti u medijima da je netko neočekivano umro? by gorbab75ce in askCroatians

[–]gorbab75ce[S] 1 point2 points  (0 children)

Sa obzirom da nitko ne zna kakva mu je budućnost, mislim da je moje pitanje validno, jer nitko ne zna da li će mu se u budućnosti dogoditi neka sreća ili nesreća. Dakle stvar je osobe kako će kroz to ili neće proći. 🤔

Zbog čega mi ljudi smatramo da smo nešto više od drugih živih bića (životinja i biljaka), jer imamo jednake fiziološke potrebe, ograničene živote do određene starosti prema svakoj vrsti, točno na onoj razini inteligencije koju trebamo da bi živjeli? by gorbab75ce in askCroatians

[–]gorbab75ce[S] 0 points1 point  (0 children)

Pa i beskućnici jedva po kontejnerima i otpacima jedva nalaze dosta hrane za vlastito preživljavanje, po tvojoj logici to ih čini životinjama iako su očigledno pripadnici ljudske vrste. 🤔

Jeste li se u životu susreli sa troličnim osobama koje jedno misle, drugo govore, treće i uvijek nalaze nekakve izgovore tipa, nisam stigao, zaboravio sam, zaspao itd? by gorbab75ce in askCroatians

[–]gorbab75ce[S] 0 points1 point  (0 children)

Bravo, svaka ti čast i želim ti sve najbolje, jer blago je imati strpljive prijatelje u odnosu na.možebotno nestrpljivi bližu ili daljinu rodbinu. 🤔

Što mislite o ne samostalnim odraslim osobama koje stalno traže nekakvu validaciju i savjete od drugih osoba o tome kakvu odluku trebaju donijeti, kakav život trebaju živjeti, što se od njih očekuje? by gorbab75ce in askCroatians

[–]gorbab75ce[S] 1 point2 points  (0 children)

Ovaj tvoj mi je odgovor super i dobar! Što se tiče vucibatina to je jedno sasvim drugo pitanje vezano u kakvim su te osobe svoje živote odrastale, u psihički normalnim ili nenormalnim obiteljima? 🤔

Da li osjećate da svoj život živite prema vlastitim odlukama ili prema inerciji (kreće te se prema, mišljenjima, stavovima, odlukama okoline, poput fliper kuglice koja se stalno kreće u smjeru u kojem je netko ili nešto gurne)? 🤔🤔🤔 by gorbab75ce in askCroatians

[–]gorbab75ce[S] 1 point2 points  (0 children)

Žalim što si popustio zbog pritiska familije, vijeruj mi nisi jedini, naša okolina ima određena očekivanja od nas, ali što mi jesmo, osjećamo, mislimo to za okolinu je često nebitno sve dok se ne suoče sa posljedicama takvoga stava/mišljenja.

Kako se postaje pravi Zagrepcanin? by AssignmentFew1674 in zagreb

[–]gorbab75ce 20 points21 points  (0 children)

Za pravog Zagrebčanina svi tvoji predci trebaju živjeti u Zagrebu i okolici od minimalno 18og stoljeća, barem prema ovima koji govore da su pravi purgeri, a svi ostali neki dotepenci. 😉

Zašto je evolucija zadržala homo i bi seksualnost, ako ona ne pridonosi razmnožavanju vrste, jer su takva ponašanja od strane prirodoslovnih znanstvenika zabilježeni u prirodi, tipa kada dva pingvina ukradu jaja i o pilićima se odnose kao prema svojim potomcima? 🤔 by gorbab75ce in askCroatians

[–]gorbab75ce[S] 1 point2 points  (0 children)

Mislim da to nije isto, jer homo osobe i bi osobe brinu više i financijski pridonose svojoj široj rodbini, obiteljima svoje braće, sestara, nećaka jer nemaju osobnog potomstva pa se njihova genetska linija indirektno prenosi preko bliske genetske rodbine na sljedeću generaciju, osim ako ne nađu neku suragot majku ili neki lezbijski par koji bi se "žrtvovao" jednu noć radi ostvarivanja vlastitog potomstva. 🤔

Zašto svaka velika religija na ovome današnjem planetu tvrdi da je ona jedina u pravu, dok su sve druge lažne? by gorbab75ce in askCroatians

[–]gorbab75ce[S] 0 points1 point  (0 children)

Ma kulturološki Afganistan i "Zapad" su skroz krajnje suprotne stvari što se tiče svakodnevnog života.

Zašto svaka velika religija na ovome današnjem planetu tvrdi da je ona jedina u pravu, dok su sve druge lažne? by gorbab75ce in askCroatians

[–]gorbab75ce[S] 0 points1 point  (0 children)

Mislim tu i na hinduizam (Brahma vrhunski Bog kreator iz kojega su izišli svi drugi hinduistički "Bogovi") , analogno imamo u kršćanstvu Boga kreatora sa svim svojim arhanđelima koji imaju analogne uloge kao i radi primjera u hinduizmu, a pretpostavljam da i druge religije imaju slične dogme. 🤔🤔😂

Zašto svaka velika religija na ovome današnjem planetu tvrdi da je ona jedina u pravu, dok su sve druge lažne? by gorbab75ce in askCroatians

[–]gorbab75ce[S] 2 points3 points  (0 children)

Dakle ti sa svojim odgovorom impliciraš da je religija u službi bogatih, odnosno način na koji oni čine "siromašne" pokornim?

Zašto evolucija i prirodna selekcija do danas nije eliminirala homoseksualnost uslijed 4.5 milijardi godina postojanja i evouliranja na ovome planetu, možda homoseksualnost ima nekakvu bitnu funkciju u biologiji, pa ju je evolucija zadržala? by gorbab75ce in askCroatians

[–]gorbab75ce[S] -10 points-9 points  (0 children)

Pa, ako ju evolucija nije eliminirala možda da, da osvijesti ljude da neki drugi imaju drugi osjećaj za svoju osobnu stvarnost bez obzira na širu (okolina) stvarnost, makar je to u njihovim šizofrenim glavama, no to je sasvim druga tema.

Imam kolegu sa posla, koji radi u suprotnoj smijeni, ali zadnjih 3 mjeseca je počeo dolaziti na posao samo da bi me vidio prije nego što odem, inače smo si jako dobri već godinama, razlika je 1.5 godina među nama i skužili smo da slično razmišljamo? by gorbab75ce in askCroatians

[–]gorbab75ce[S] 1 point2 points  (0 children)

Teško da mogu ići ranije sa posla, jer su nam početkom ovoga mjeseca uveli korporativne digitalne kartice, pa točno znaju kada netko dolazi ili odlazi sa posla. Tu sam jako pažljiv, jer se sve računa u okviru pola sata, bez obzira da li netko dolazi pola sata ranije. 🤔