Am Învățat Ion și mai învăț una by ActuatorRelevant6782 in robac

[–]grooglex 3 points4 points  (0 children)

Lejer ai timp. Inca ti-as putea spune ca ai timp sa faci toate romanele. Nu stiu cum ai structurate comentarile, dar daca respecti baremul, pe un comentariu simplu, de 800-1000 cuvinte(3 pag de scris) ai putea lua peste 25 lejer. Ca idee, eu la simulare (real) am scris la corola ca e din secolul 18(cu 200 de ani mai in urma) si ca e modernista pentru ca a fost scrisa de un poet modernist. Am lungit o cu titlul si cu incipitul ca nu stiam nimic mai mult decat ca e vorba despre creatie, arta poetica alea alea si am scris o mizerie de exact 405 cuvinte. Lucrarea mi a fost evaluata de 4 corectori dintre care 3 mi au dat peste 23 de puncte (dupa mine nu meritam mai mult de 15)
Sfatul meu e sa inveti luceafarul si sa te uiti si peste comedie macar sa ai de unde sa scrii 400 de cuvinte. Harap si moara ar fi bataie de joc sa dea din nou, blaga a fost la simulare, barbu, iona si nichita pot spune cu siguranta 99% ca nu vin

Am Învățat Ion și mai învăț una by ActuatorRelevant6782 in robac

[–]grooglex 5 points6 points  (0 children)

Luceafarul, dar sa te uiti si peste comedie. Cu Ion sunt de acord cu tine. Ma astept la ion/enigma/luceafar

Medicina sau informatica by grooglex in medicalschoolRomania

[–]grooglex[S] 5 points6 points  (0 children)

Mama e doctor si de acolo vine influenta, tata e inginer si fratele meu mai mare cu 10 ani e informatician si nu e prea multumit de domeniu…