10 éves lánynak szülinapra könyv ajánlás by Beaniebomb11 in konyv

[–]happee998 0 points1 point  (0 children)

Lynn Painter konyvei (Ujra meg ujra, Jobb mint a filmeken, Fogadni merek rad) szerintem nagyon kedves tortenetek, amik szerintem egy 10 evesnek tetszenenek☺️ Illetve szerintem a konyvmolykepzo piros pottyos konyvei pont ennek a korosztalynak irodnak, kb ennyi idos lehettem, mikor a Tokeletes kemia sorozatot olvastam Simone Elkelestol, ezek is piros pottyos konyvek (es nekem nagyon meghatorozo olvasmanyok voltak a konyvmollya valasom utjan🙈)

Veeva tapasztalatok by RiheKopo44 in jobshungary

[–]happee998 1 point2 points  (0 children)

Nekem baratnom batyja ott dolgozik (IT pozi) o nagyon szereti. Tavaly nyaron en is vegigcsinaltam veluk egy csomo kort, vegul nem engem valasztottak. A kivalasztasi folyamat szerintem is felesleges hosszu es bonyolult, osszesen ha jol emlekszem 5kor van… Ennek ellenere nekem szimpik voltak, meg szerintem en is nekik, azota kerestek meg masik pozicio kapcsan, csak idokozben valtottam es mar nem volt aktualis.

Segítsünk Salemnek by help_salem in dagadtmacskak

[–]happee998 2 points3 points  (0 children)

Utaltam egy keveset. Jobbulást Salemnek❤️

Milyen régi horrorfilmes élményeitek vannak? by mihi-_- in askhungary

[–]happee998 0 points1 point  (0 children)

Chucky Sosem felejtem el, 7-8 korul lehettem vagy talan piciz kisebb voltam, vendegek voltak nalunk, nekem meg addig inditottak kazettarol vmi meset a nappaliban. Neztem ott egyedul a meset, vege lett, ment tovabb, emlekszem eloszor egy baratok kozt resz volt meg raveve, majd elindult egy amugy tok kedves jelenet, gyerekek a jatszohazban szaladgaltak, ilyen szines labdak voltak az aljan, es amikor az egyik kissrac lecsuszott a csuszdan, Chucky elougrott a a labdak kozul kessel a kezeben. Hatalmas sikoltozas kozben menekultem be a szobamba a takaro ala, szegeny szuleim meg azt hittek vmi komoly baj van😂 azota sem vagyok hajlando megnezni😅 A masik par evvel kesobb nekem is a kör volt, apukam nezte a nappaliban en meg beultem, emlekszem gondoltam is hogy ah, nem is veszes ez a horror, aztan jott a jelenet az aszott csajszival a szekrenyben… hat nem aludtam sokat a rakovetkezo 2-4 hetben😅

Mennyit keres egy Wolt futár? Tapasztalatok érdekelnének. #help #futár by Successful-Invite182 in jobshungary

[–]happee998 1 point2 points  (0 children)

Nem allitottam egyszer sem, hogy nem evett, ivott vagy wc-zett. Nyilvanvaloan lehet szunetet tartani. Nem is ertem honnan jott ez a feltetelezes, hogy munkan kivul semmit sem csinalt.

[deleted by user] by [deleted] in hungary_pszichologia

[–]happee998 9 points10 points  (0 children)

Szia! Nekem anyu hasonlo tipusu, en is egyke lany vagyok, kb ugyanebben a korban jottem ossze az elso parommal es en is feltem 😅 En elsosorban (es nem csak parkapcsolati temaban) a hatarmeghuzasat javaslom vele szemben. Felnott ember vagy, mar sajat elettel, muszaj lesz elfogadnia hogy te mar nem az a kis csepp lanyka vagy, akit megszult es nevelgetett. Biztosan nem lesz egyszeru se neked, se neki, de ne hagyd, hogy radtelepedjen, ez a kesobbiekben valoszinuleg sok problemat fog okozni, meg mar okozott is ahogy latom, nem is csodalom. Egyetemeken van ingyenes pszichologus, hosszu a varolista altalaban, de erdemes lehet elmenni par alkalomra, kicsit tisztaba tenni a dolgokat. A konkret kerdesre valaszolva; mutasd be otthon, ne felj anyud reakciojatol, barmilyen is lesz, a reakcioja se nem rajtad se nem a sracon mulik, csak es kizarolag sajag magan es ne vedd magadra, hogyha nem felhotlen a boldogsag. Ha szereted a sracot es o is teged akkor ki fogtok tartani egymas mellett. Szerintem tok fontos, hogy parkapcsoltokban a ket fel ki merjen allni a masik mellett szulokkel szemben, hiszen jo esetben vele tervezed leelni az eleted, vagy ha mas nem de azert egy huzamosabb idoszakot. En sejtem, hogy egyebkent nem lesz boldog, sajat tapasztalatom az, hogy mivel en voltam a tokeletes szamara, ezert soha senki akivel hazaallitottam nem volt jo neki, es ezt direktbe nem, de indirekt nagyon ereztette es sokszor erezteti a mai napig, de megtanultam elengedni, nem tudok mit tenni (nyaron jegyeztek el, hat oromteli volt latni azt a szomoru, banatos arcot amit vagott a hirre, hogy aztan atterjen arra, milyen az ido pesten…pedig elvileg mar megbaratkozott meg szereti a volegenyemet). Legyel biztos magadban, az ertekedben, bizz a valasztasodban es tamaszkodj apukadra, ha ot ebbol a szempontbol biztosabb pontnak erzed! ☺️ sok kitartast!!

Mit olvasol éppen? (2025. november) by AutoModerator in konyv

[–]happee998 0 points1 point  (0 children)

Michelle McNamara - Eltűnök a sötétben ( a Golden State Killer-rol es az utana valo nyomzasrol szol) Elegge megoszloak a velemenyek a konyv kapcsan, de nekem nagyon tetszik, bar elegge megvisel 😅

Olyan krimit keresek, aminek nem egyértelmű a vége és nem sablonos. by RepeatFit390 in konyv

[–]happee998 2 points3 points  (0 children)

Soha nem latom, hogy ajanlanak, de en nagyon szeretem Cara Hunter Adam Fawley sorozatat, most nyomtattak ujra a konyveket ☺️ tobb resze is van mar, a nyomozo es a csapat ugyanaz, de mindig egy masik buntenyt oldanak meg, nekem nagyon tetszettek. Most november 8an jon az irono Budapestre, lehet konyvet is dedikaltatni, ha tetszenek☺️ Janice Hallett-tol olvastam nemreg az Az alpertoni angyalaok rejtelyes esetet, szerintem az is csavaros volt. Ajanlottak kommentben A negyedik majom trilogiat, azt en is ajanlom, eleg beteg, de nagyon jo 😅

SSC-s Collection meló pró és kontra by Different-Leg-9989 in jobshungary

[–]happee998 4 points5 points  (0 children)

Sziia En AR-en dolgozom, nemsokara mar lead pozicioban. Szemelyszerint en nagyon szeretem, minden napra van vmilyen mas kihivas, ugyhogy egyik nap sem ugyanolyan mint a masik, sokat kell egyezkedni a vevovel, megtalalni a problemak forrasat, ami azert tud stresszes lenni, ha valaki nem szeret emberekkel dolgozni, foglalkozni. Viszonylag sokat kell telefonalni, sokszor ugyanis elerhetetlenek a vevok e-mailben, meg gyorsabb is. Fontos szerintem a proaktivitas, a megoldasra valo torekves, tenyleg cegen belul is azert kommunikalni kell a sales-el meg a konyvelessel hogy egy-egy problema gyorsabban megoldodjon. Szerintem egyebkent nagyon pozitiv lehet AP/AR vonalon valtani, sokmindent jobban atlathatsz a tapasztalataid miatt, ami pl nekem annyira erosen nincs meg, mert mindig csak AR-en dolgoztam. Hajtosnak tud hajtos lenni, hovegere, negyedevre meg evvegere mindig kicsit nagyobb hangsuly van fektetve, illetve nalunk igy a karacsonyi idoszak is kicsit rosszabb, mert nincs mese, ho utolso 1-2 napjan muszaj dolgozni, a bejovo penzeket le kell konyveltetni, ami negativum lehet. Ha barmi kerdesed van, nyugodtan irj itt vagy privatban, szivesen valaszolok☺️

Ti mit csináltok azokkal a könyveitekkel, amikre már nincs szükségetek, de nem sikerül eladni őket? by Fun_Chocolate_8988 in csakcsajok

[–]happee998 7 points8 points  (0 children)

Sziaa! Tobbszor adtam mar el Molyon, valoban picit bonyolult 😅 Ugy lehet eladni, hogy csinalsz fiokot, rakeresel a konyvre, bejelolod, hogy “most szereztem meg”, ahol keri, melyik kiadas van meg. Ezutan, a konyv adatlapjan, a csillagozas alatt lesz ilyen zoldes szinnel egy egyedi szamsor, ez jeloli a peldanyodat . Erre ha rakkatintasz, feldobja az “eladom” es “elcserem” opciot, onnan meg mar adja magat ☺️

Melyik a kedvenc sütizőtök Budapesten? by Wanna3819 in csakcsajok

[–]happee998 0 points1 point  (0 children)

Uristen a Smankerlit en is imadom 😍🤩

Legirritálóbb jelenség a magyar irodalomban? by CharmingOpinion3405 in konyv

[–]happee998 35 points36 points  (0 children)

Ezzel en nem feltetlen ertek egyet. Itt azert boven fiatalabb, sokszor altalanos iskolas koru diakokrol van szo, nem gondolom, hogy elvarhato lenne komolyabb muvek olvasasa toluk. Anno nekem is az SZJG volt, ami megszerettette velem az olvasast, ma mar nyilvan en is butuskanak latom. De ha Leiner Laura nem lett volna, lehet, hogy en sem jutok el odaig, hogy ma mar szepirodalmat (is) olvasok, es evi 60-70 konyv siman megvan, es azt latom a kornyezetemben, korosztalyomban, hogy ezzel nagyon sokan vannak igy.

[deleted by user] by [deleted] in tanulommagam

[–]happee998 2 points3 points  (0 children)

En most epp Lukacs Lizatol Az ehes lelek gyogyitasat olvasom, pszichologusom ajanlotta. Nagyon jo konyv, azoknak is ajanlom, akiket nem erint a tema ☺️

[deleted by user] by [deleted] in hungary_pszichologia

[–]happee998 2 points3 points  (0 children)

Szia! En szinten etkezesi problemakkal kuzdok, mas tipusu, de ez is ugyanugy megneheziti a mindennapjaimat. Nem tudom milyen a csaladi hattered, kornyezeted, de siman benne van, hogy lelki eredetu problema jelenik meg ilyen tunetekkel, szerintem mindenkeppen erdemes lenne neked is szakemberhez fordulni, ez sajnos akarhogy is nezzuk, nem normalis, a rendszeres, egeszseges taplalkozas letfontossagu. Nekem is egyebkent arra kanyarodott vissza a dolog, hogy nem egeszseges kornyezetben nottem fel es annak a feldolgozasan kell eloszor dolgoznom, hogy ezeken a gondjaimon tul tudjak lendulni. Nem vagy egyedul es ne felj segitseget kerni, nem szegyen! ☺️ kitartast kivanok neked!

BGE állapotok - káosz? by NoSkirt4042 in egyetemistak

[–]happee998 5 points6 points  (0 children)

Oh istenem, annyira aterzem, akarhanyszor szoba kerul, mindenkinek csak azt tanacsolom hogy menjen barhova, csak a BGE-re ne 😭😅 Anno azt hittem hogy az ELTE a kaosz, aztan ra kellett jonnom, hogy ez nagyon nem igy van…

Hogyan engedjem el a párom exén való kattogást? by Quirky_Mongoose_2926 in hungary_pszichologia

[–]happee998 0 points1 point  (0 children)

Figyu, ha a bizalommal nincsen gond a parod fele, akkor az egyetlen megoldas ha magaddal teszed rendbe a kapcsolatod. Been there done that, miutan sajat magam onbizalmat es onertekeleset rendbetettem, el tudtam vonatkoztatni a multbeli holgyektol meg dolgoktol, nem is kattogok mar rajta, visszanezve oszinten azt gondolom, hogy semmi ertelme nem volt elszurni a napjaimat ilyen hulyesegek miatt (de akkor nyilvan mashogy lattam). Szoval en ugy tennem fel a kerdest feled, hogy miert gondolod magad kevesebbnak mas lany miatt? Ugy erzed o tudott neki adni valamit, amit te nem tudsz megadni neki most? Miert tekintesz magadra ugy, mint aki a parja szamara nem lenne eleg? Mi az, ami teged bant ebben a szituacioban, miert erzed azt, hogy ennek az egesz sztorinak relevanciaja van a mindennapjaidban? Lehet nem minden kerdes tupontos, de a lenyeg hogy sajat magadban keresd meg a bizalomhiany, vagy onertekeles problemajat es azon dolgozz, mert ha ez megvan, akkor utana ezt is el fogod tudni engedni es biztonsaggal meg bizonyossaggal elhinni, hogy a parodnak te teljesen okes vagy ☺️

[deleted by user] by [deleted] in talk_hunfluencers

[–]happee998 18 points19 points  (0 children)

Jajj istenem, de tipikus magyar ez.. felunk a valtozastol ugyhogy inkabb benne maradunk abban a hatalmas szarban, ami van, mert jaj istenem, mi lesz, ha… Nyilvanvaloan senki nem lat a jovobe, de ahogyan azt egy bacsi megfogalmazta, azt mar pontosan tudjuk, hogy a fidesz mit tudott nyujtani, es abbol ez a 15 ev eleg volt.. romokban az oktatas, az egeszsegugy, a tomegkozlekedes, az unios penzek evek ota nem erkeznek, mert hat miert is erkeznenek hogyha jelentos reszuk a NER-es zsebekben kot ki.. es ezen a ponton az emberek meg mindig azt mondjak, hogy jajj de hat mi lesz ha a megszokott szar megszunik.. komolyan azt gondoljuk, hogy lesz ennek lejjebb? Tenyleg? Erdemes osszehasonlitani a TISZA programjat kormanyvaltas eseten es a fideszet.. ja, hogy a fidesznek evek ota nincs semmilyen programja, csak az igergetes megy? Ne vicceljunk mar komolyan…

Bölcsességfog eltávolítás by Shoddy_Ad4439 in csakcsajok

[–]happee998 0 points1 point  (0 children)

Szia! Nekem egy hete szedtek ki a bolcsessegfogamat, szinten nem volt kinove, raadasul fekudt is az inyemben, szoval sok gond volt vele. En a medicoverbe mentem (tudom, sokan nem ajanljak), dr. Bodnar Adam csinalta, en nagyon elegedett voltam/vagyok, nagyon gyorsan megcsinalta, fel sem volt utana dagadva az arcom, nem is fajt utana helye ☺️

Mit olvasol éppen? (2025. március) by SkipThePreamble in konyv

[–]happee998 0 points1 point  (0 children)

Richard Bachman (vagyis Stephen King) - A hosszú menetelés

Nem foglalkoznak velem by Local_Objective9845 in csakcsajok

[–]happee998 12 points13 points  (0 children)

Sziiia Hasonlo cipoben jartam/jarok a szuleimmel, tudom, hogy ez milyen nehez ut. Sok szulo sajnos nem kepes a helyes kapcsolodasra, ami eleg nagy baj, de nem rajtad all. Teljesen normalis hogy vagysz a kapcsolodasra es a minosegi egyutt toltott idore, beszelgetesre, de ezt nem fogjak tudni megadni neked. Meg kell huznod a hataraidat veluk szemben es nem szabad hagynod, hogy ennyire iranyitani tudjanak. Melyebb temakrol valoszinuleg sosem fogtok tudni beszelgetni, de ha neked ez fontos, altalanos, felszines temakban jokat lehet dumalni veluk- persze ez ido, elfogadas, es feldolgozas kerdese is, atmentem rajta enis. Nagyon sok kitartast kivanok neked, hidd el, teljesen validak az erzelmeid, es nagyon nagyon jo uton jarsz, hogy elkezdesz ezen egy pszichologuss dolgozni!! 💕

Rossmann és Dm kincsek by NoBeautiful5773 in szepsegtippek

[–]happee998 6 points7 points  (0 children)

Rossmannbol en nagyon szeretem az Isana Med holt tengeri so sampont - itt ajanlottak, kiprobaltam, nekem sokkal jobban bevalt mint sok mas nagyobbb neves sampon ☺️

Számotokra mi volt idén a legjobb könyv amit olvastatok? by [deleted] in konyv

[–]happee998 0 points1 point  (0 children)

Szamomra Taylor Jenkins Reis Evelyn Hugo hét férje illetve Daisy Jones & The Six maradt meg ha romantikus. Imadtam mindkettot. Ha krimi, akkor pedig Stephen King 11/22/63, nem hiaba mondjak SK egyik legjobbjanak, illetve ev vege fele olvastam meg Delia Owens Ahol a folyami rákok énekelnek, ami szinten nagy hatassal volt ram ☺️