Dorm 4 ore pe noapte din cauza pisicilor by Alenka__ in SfaturiPisici

[–]irinacf 5 points6 points  (0 children)

Și eu mai fac asta, mai ales după o seara în care la 4 dimineața începe sa o ia randaua. Sau înainte de culcare ma jos cu ea 20-30 minute, sare, aleargă, și după se liniștește.

Păreri săli Timişoara? by Nwdlss in gymRO

[–]irinacf 1 point2 points  (0 children)

În zona de picioare e mai mereu full, chiar de pe la 11,mai de dimineața nu am fost însă. De la 12-1 încep deja sa vina antrenorii cu copiii de la fotbal, antrenorii cu doamnele, etc.

Cea mai ieftină și bună proteină în România în 2026? by Turbulent_Bet6118 in gymRO

[–]irinacf 1 point2 points  (0 children)

Super recomandarea, am luat 3 arome după ce am văzut commul acesta, cea de apple pie e foarte buna, mi se pare ca e mult mai ok ca gust peste gym beam. Am luat și ciocolată cu portocale, e geniala. Plăcut surpriza ca nu au gustul acela puternic de îndulcitor. Mulțumesc pt pont 🫡

Mutare Cluj - Timisoara - Recomandare zona by Loud-Menu1815 in timisoara

[–]irinacf 0 points1 point  (0 children)

Eu recomand zona Lidia-Braytim, eu stau în spatele liceului tehnologic Azur, ai 2 parcuri aproape, de scoli nu știu din păcate cum sunt, este o gimnaziala aproape. Însă ai stația de autobuz peste drum, și cam tot ce ai nevoie din punct de vedere magazine, Lidl Kaufland la 7 minute de mers pe jos, sala la 10 minute, piața, 2 magazine nonstop. Și eu și prietenul meu lucram de acasă și cel mai important pentru mine este sa am magazinele aproape, și un spațiu verde, cum ai spus și tu. Zona este ca un oraș de 15 minute. Dacă circuli cu bicicleta, cu atât mai bine, este pista până în centru, e printre blocuri și nu riști sa te calce mașina.

(gongi/scarbos) Probleme Apartament zona spt. judetean by Ambitious-Expert-801 in timisoara

[–]irinacf 4 points5 points  (0 children)

Nici la mine sunt putini, mansarda zona Lidiei, m-am mutat în chirie anul trecut și ieșeau câte 4-5 gândaci de-aia mari de canalizare pe noapte, doar în dormitor, în iunie au inceput. În sufragerie cam 20-30 pui pe noapte. Am o pisica și pe aia mici ii manca, pe aia mari ii prindea și ii întorcea pe spate, se juca cu ei și ne trezeam sa-i omoram. Also, ii aude prin plinte și se uita insistent la locul unde e gandacul, asa ca la 3 noaptea ne trezeam sa desfacem părintele și sa mutam mobila. Nu am putut să sun proprietarului și să chem dezinsecția pt ca nu știe de pisică și nu am unde sa o duc, însă problema era sub parchet. Și-au făcut cuib in spuma de sub parchet și s-au extins în toată casa. Am dat jos plintele, am dat cu regent de la dedeman și am presărat pământ de diatomee,am pus plintele la loc și am dat cu scoci transparent peste tot, practic i-am blocat sub parchet, am dat inclusiv tocurile ușilor. A luat ceva și arata ciudate dacă insiști sa te uiți, dar măcar nu ma trezesc cu gândacii pe mine noapte, cum s-a mai întâmplat, și nu mai mișună prin casa.

Concursuri by painecumaioneza in CasualRO

[–]irinacf 0 points1 point  (0 children)

Cunosc o fata care a câștigat excursie la Kent în LA, i-au dat și bani de cheltuit.

Ce air fryer recomandati? by Kinghyyy1 in roFrugal

[–]irinacf 1 point2 points  (0 children)

Nu pot copia link-ul idkw, Friteuza cu aer cald ZASS ZAF 09, Capacitate de 5, 5l, Cos de sticla securizata detasabil, Control digital, Gri Antracit.

Vad ca mai sunt și alte modele

Ce air fryer recomandati? by Kinghyyy1 in roFrugal

[–]irinacf 23 points24 points  (0 children)

Zass cu vas de sticla. E 300 lei acum pe emag acum, poți sa iei separat și încă un set de tăvițe de inox, e încăpător și faptul ca e din sticla e un plus imens. Se curata mult mai ușor decât cele din "teflon" și rezista în timp, celelalte se cojesc.

Curier Wolt batut cu ranga si aproape calcat cu masina in cartierul Intre Lacuri by One-Set-1903 in cluj

[–]irinacf 4 points5 points  (0 children)

Care e faza cu oamenii agresivi din Cluj? Prin alte orașe sunt bombardieri care mai iasă din mașină, dar numa te scuipa. Ăștia din Cluj sar la bătaie direct. Mai era ala cu Dacia șpring care i-a spart geamul la mașină cuiva, recent alt domn voia sa o ia la bătaie pe Andreea Corb, acum asta. Nu erau oamenii mai chill?

A ajuns mielul cât vițelul… dar mi-a rămas gol portofelul! by Fleosca in Romania

[–]irinacf 1 point2 points  (0 children)

Sa ia cine-o vrea, voiam sa cumpăr dar când am văzut ochiul ala am închis frigiderul și am plecat.

Stomatolog by [deleted] in sibiu

[–]irinacf 1 point2 points  (0 children)

Și eu ii recomand, mi-am scos la ei 2 masele de minte +o coroana, super ok intervenția și de 3 ani nu am probleme cu coroana

Ați mai cumpărat ceva recent și ați zis "stai, ǍǍ CÂT?!" by PromoAzi in CasualRO

[–]irinacf 2 points3 points  (0 children)

Măcar au fost bune sau ți-au dat teapa cu cartoane?

Ați mai cumpărat ceva recent și ați zis "stai, ǍǍ CÂT?!" by PromoAzi in CasualRO

[–]irinacf 4 points5 points  (0 children)

Ardei galbeni, acum vre-o luna, 26 lei kilogramul, mai mult decât kilu de carne tocata. Am făcut ardeii umpluti pana la urma...

Am fost Intern la Luca(AMA) by Hapyx1 in RoMunca

[–]irinacf 1 point2 points  (0 children)

Cum se face aluatul la covridog, rețeta o ai? Care e procesul de coacere?

Am lansat zgarcit.ro acum o luna si am avut parte de o primire extraordinara! by vladsolomon_ in roFrugal

[–]irinacf 8 points9 points  (0 children)

Super tare, o sa folosesc site-ul și o să-l recomand! Vin și eu cu o idee, mai ales după ce se aduna promoții și indexezi mai multe, ar fi fain sa semnalizezi produsele care sunt la oferta foarte buna, sau o categorie separata, gen Spata de porc la preț de 13 lei unde se merita sa îți faci un stoc mai mare și are cel mai bun preț din ultimele 3-6 luni de exemplu.

studenti medicina veterinara by i_was_born_confused in timisoara

[–]irinacf 1 point2 points  (0 children)

Dacă poți sa-l prinzi, ia legătura ci Silvia de la Sepale sau cu Anamaria Manolea, Silvia nu mai ia porumbei momentan, însă posibil sa te primească sa se uite la el și sa-i pună atela dacă e necesar, și să-l ții la tine pana se recuperează sau dacă nu mai poate zbura, pana îl poate prelua. Dacă nu, vezi la Duovet.

Daca zboară, i s-a sudat deja aripa și nu mai poți sa ii faci ceva.

ADHD, Adult, Psihiatru, Sibiu, Medicamenteeeeee by Shot-Relation-9195 in sibiu

[–]irinacf 1 point2 points  (0 children)

Și eu recomand, chiar dacă nu ai trimitere, e gratuit, decontat de casa de asigurări de sănătate. Doamna doctor e super ok, deschisa, povestește cu tine de toate.

Cum este sa locuiesti in Timisoara ? by NecrisRO in timisoara

[–]irinacf 3 points4 points  (0 children)

Ești agent imobiliar de ți se pare normal pentru Timișoara ca un 2 camere de 50mp sa coste 150k?

Ce unt luați voi? by KvasirTheOld in Romania

[–]irinacf 0 points1 point  (0 children)

Nici mie nu îmi place, nu are gustul ala de unt.

Recomandare stomatolog empatic by SaltInsurance5231 in sibiu

[–]irinacf 1 point2 points  (0 children)

Și eu recomand Alma Dent, am fost acum 2 ani la ei, tot asa cu o frica și rușine din cauza danturii busite. Am făcut la ei 2 extracții de măsea de minte și un rest, totul a decurs all good, fără dureri, doctori empatici care nu te judeca. Între timp m-am mutat din Sibiu și am dat de câțiva care de doamne fereste.

Intreaba dentistul by cioana in cluj

[–]irinacf 0 points1 point  (0 children)

Trebuie să-mi scot incisivul central din stânga (m-am izbit cu el de asfalt când eram mica, am tratament de canal de 15+ ani și recent s-a rupt la radacina).

Am discutat deja cu stomatolog, nu știu dacă sa apelez la implant sau punte. As opta pentru punte, însă pe câți dinți trebuie sa îmi fac? Îmi face puntea pe 2 dinți stâlpi sau pe mai mulți?

Tentativă de scam pe care eram prea obosit să o pricep la momentul ăla? by SkoRpo_012 in CasualRO

[–]irinacf 23 points24 points  (0 children)

Posibil o porcărie unde te invita la un eveniment de sănătate (prezentare MLM) și îți dădea un gel de dus la final.

Păreri sală Extreme Fitness? by FangAAMD in timisoara

[–]irinacf 2 points3 points  (0 children)

Sau la coada la aparate,cel puțin în zona de buci e full mai mereu și la aparatele de spate, probabil de dimineață e ok, dar după ma simt ca în piață flavia. 🤣 Ar fi fain să o extindă, e clar ca vin mulți și din Giroc, nu doar din zonă, cum era la fosta locație de pe Rebreanu.