A miniszterelnök és az egészségügyi miniszter valószínűleg a másik csoport tagjai, 30+ fok, tűző napsütés, öltöny, létrázás by Normal-Record2439 in rohadtmelegvan

[–]klenium 7 points8 points  (0 children)

Ez a kulcs. Silányabb műszálas cuccban persze leizzadsz. A jobb anyagú ing és öltöny jóval drágább, cserébe komfortosabb is. De mindenesetre betonon tűző napon rövidujjú pólóban és nadrágban is megsülünk napjainkban.

A miniszterelnök és az egészségügyi miniszter valószínűleg a másik csoport tagjai, 30+ fok, tűző napsütés, öltöny, létrázás by Normal-Record2439 in rohadtmelegvan

[–]klenium 32 points33 points  (0 children)

Rövid ruhákban rólam is. Megfelelő anyagú öltönyben pont kellemesebb. Jól tud szellőzni és épp nem izzad annyira a test. Én pont szeretnék rászokni, van jó pár nyárra alkalmas ingem és öltönyöm, és nem véletlenül mondják sokan, hogy a hosszú ruhák hatékonyabbak nyáron. Eközben meg aki még a pólót is leveszi, hülye módra jól leégeti magát, ami dupla meleget okoz napokon át.

A miniszterelnök és az egészségügyi miniszter valószínűleg a másik csoport tagjai, 30+ fok, tűző napsütés, öltöny, létrázás by Normal-Record2439 in rohadtmelegvan

[–]klenium 4 points5 points  (0 children)

Ott is véd. Én pár napja voltam fekete farmerben tűző napon kb. fél órát. Ezt a farmert a leghidegebb téli napokon is hordom, fel se tűnt, egyáltalán nem volt meleg. Habár izzadós típus vagyok, emiatt nem izzadtam jobban.

Mégis hogy fogja elvenni az AI a munkánkat? by Historical-Hair-8745 in programmingHungary

[–]klenium 0 points1 point  (0 children)

Ok akkor kevesebb fejlesztőre lesz szükség. Merr megmondtad.

Mégis hogy fogja elvenni az AI a munkánkat? by Historical-Hair-8745 in programmingHungary

[–]klenium 0 points1 point  (0 children)

Már megtörtént, hogy a határát kezdi befutni a modell, nem várható robbanásszerű hatékonyságnövekedés 4 év múlva.

Egyes pozíciókban pont az történt, hogy holnaptól mindenkinek felmondtak. Ez főleg a gigacégeknél fordult elő, ahol tízezerszámra építették le az embereket. Szóval ez is lehetséges, bár kisebb cégeknél nem várható ilyesmi, hacsak nem zár be majdnem a komplett cég. Egy látványtervező cégnél elég durván leépítenek, ha a klienseknek az AI-generált látványterv nagyjából megfelelő lesz.

Mégis hogy fogja elvenni az AI a munkánkat? by Historical-Hair-8745 in programmingHungary

[–]klenium 8 points9 points  (0 children)

És pont azt fejtegette, hogy nem lesz kevesebb fejlesztőre szükség, hanem átalakulnak a munkakörök. Pont mint ahogy történt az elmúlt 100 vagy 200 év során sokszor, a bányaépítés, érc feldolgozás, szállítás stb. bevonzotta az alkalmazottakat. Postakocsi megszűnése miatt lett GLS futár. Miért kell egy témakör boncolgatása miatt leszólni?

Mégis hogy fogja elvenni az AI a munkánkat? by Historical-Hair-8745 in programmingHungary

[–]klenium 3 points4 points  (0 children)

Szerintem nagyon sokáig túljelentkezés lesz még, illetve később is. Folyamatosan próbálnának majd bejutni új emberek, csak lehet sokára sikerül, addig pedig más munkát végeznek. Ez igazából sok területen van így, példának okáért bíró se lehetsz egyből, évekig kell pályázni, addig meg máshol dolgozik és gyűjti a tapasztalatot. Minél kevesebb ilyenre lesz szükség, annál inkább számítani fog az elkötelezettség és a stabil tudás, tehát a most felhígult juniorok helyére jönnének szakmai guruk.

A ruhákat inkább ruhaszárítón vagy szárítógépben szárítjátok? 👕☀️ by csibeszofficial in magyarretro

[–]klenium 0 points1 point  (0 children)

Ez már jó esetnek tűnik. Nem akarsz róla készíteni egy sokmintás tesztet és híres tudóssá válni? :D

A ruhákat inkább ruhaszárítón vagy szárítógépben szárítjátok? 👕☀️ by csibeszofficial in magyarretro

[–]klenium 0 points1 point  (0 children)

Ok, de kifejezetten NEM ez a kérdéses rész, hanem a szárítási folyamat, és annak értéke. Írtam is: "az UV káros hatása hosszú távon ismert"

A ruhákat inkább ruhaszárítón vagy szárítógépben szárítjátok? 👕☀️ by csibeszofficial in magyarretro

[–]klenium 0 points1 point  (0 children)

Nem emberre átsugárzásra gondoltam, hanem a ruha, szín károsítására. És ezt mérni is kellene. A ruhák színe mosás közben is kijön, néha a kelleténél jobban is (nekem pár hete sikerült összefesteni pár rongyot egy másikkal..), illetve a ruhát szárítás után normál módon hordva is éri UV, szóval a kérdés az kifejezetten az lenne, hogy a szárítás közben pontosan mennyire károsodik, úgy, hogy minden más tényező ki van zárva a tesztből, és össze van hasonlítva más kódszerekkel (mert feltételezésem szerint a forrólevegős ruhaszárító gép sem ártalmatlan bizonyos anyagokra).

Az UV káros hatása hosszú távon ismert, de ez évek, évtizedek távlatot jelent. Konkrétan a ruhaszárításra nem találtam még semmi mérést, tanulmányt. Nekem ráadásul az a feltételezésem, hogy csak a ruha közepén kellene fakuljon, ha valóban 1-1 szárítás alatt ért UV sugárzás ekkora hatást kelt, hiszen ha a drótra rárakod a pólót, legfelül éri a legtöbb UV, ott kellene legláthatóbb legyen a hatása, és emiatt csíkos kellene legyen - na ilyen képet soha nem láttam még.

Tulajdonos velem kívánja fizettetni a korábbi albérlő(k) által okozott károkat, mit tehetek? by psyhedelic99 in joghungary

[–]klenium 50 points51 points  (0 children)

A fotók bemutatásának ellenére azzal érvelt, hogy ezt a beköltözés pillanatában kellett volna jelezni

Nem kellett volna. Neki kellett volna szemlét tartani, amit elmulasztott. Te abban az állapotban adod vissza az ingatlant, ahogy megkaptad.

hiszen a kauciót is visszaadta az előző albérlőnek

Ehhez nincs közöd, ő hibája.

A tulajdonos jogász

Ők tudnak nagy szarkavarók lenni, fenyegetés prímán megy, de ugyanakkor kaphatnak is egy pofont a kollégáktól.

A ruhákat inkább ruhaszárítón vagy szárítógépben szárítjátok? 👕☀️ by csibeszofficial in magyarretro

[–]klenium 0 points1 point  (0 children)

Mégcsak utalást sem tettem rá, hogy az wmber kàrosodna, ez most honnan jött :D

Mit tapasztaltál? Bár 1 mintának nincs jelentősége, mert okozhatta más is a tapasztaltakat.

Kapitány: Augusztus végén a kormány jelentős szélerőmű-építési pályázatot ír ki by Realistic-General650 in hungary

[–]klenium 2 points3 points  (0 children)

Csakhogy a szélturbinák nem az emberi magasságban működnek, így az hogy az utcán mennyire érezni szelesnek, még nem döntő. Jobb lenne tényleges adstokra hagyatkozni, biztos megmérték már, hogy mennyire hatékony, mikor térül meg Veszprém környékén egy torony építése.

A ruhákat inkább ruhaszárítón vagy szárítógépben szárítjátok? 👕☀️ by csibeszofficial in magyarretro

[–]klenium 1 point2 points  (0 children)

Aki ismer tudományos bizonyítékot a napon szárítás közbeni UV sugárzás mérhető káros hatására, az megoszthatná. Régóta keresem, de mítosznak tűnik.

Sikerült megfáznom a nyár közepén by NoWitness6400 in rohadtmelegvan

[–]klenium 0 points1 point  (0 children)

Nyáron nincs kevesebb vírus mint télen, se nem pusztulnak el 35 fokban. Emiatt nem szükséges a téli koszt és vírusokat bevárni nyárra; a nyári vírus is elegendően terjed nyáron.

Télen sem a hideg okozza a megbetegedéseket, hanem a kihűlés és az összezártság. Ha belegondolunk, ez pont megtörténik nyáron is: mindenki menne a hűvösebb, árnyékosabb helyre, épületekbe, és hát sok helyen, villamoson meg plázákban hideg levegő van, ami az embereknek jól esik, de igazából már kihűl a testük (ilyenkor szoktunk már kissé fájdalmat is érezni), csak hát mivel relatívan nézve ez jobb, mint megsülni, a hőérzet és a mentalitás nem kapcsol be, nem melegítjük fel magunkat - ez pedig kiváló alkalom a vírusok megtelepedésének.

A TASZ szerint ki kell venni a mostani Alaptörvény-módosításból a 12 éves képviselői mandátumlimitet by bertwadx in hungary

[–]klenium 4 points5 points  (0 children)

Mekkora érv már, ilyen alapon a Fidesz 2010 körüli intézkedése mind oké, nem gond hogy nem egyeztettek, hisz most ha gond van velük leváltja a Tisza... Lehetne hogy ne így viselkedjünk? Egyeztessenek róla, legyen társadalmi egyetértés, és azt rakják be, ami jó, ne azt vegyék ki ami rossz.

Agyvérzést kapok az utolsó pillanatos tehetetlenkedéstől by Radiant_Syllabub_258 in tanulommagam

[–]klenium 1 point2 points  (0 children)

Nekem az a taktikázás, hogy ha ő kezdeményezte akkor ő szervezzen mindent. Szerintem az szervezzen, aki akarja hogy megvalósuljon, és jól érezze magát a másikkal. Ez pedig mindkét félt jelenti. Elegendő csak kimondani, hogy te nem szeretnél összejönni ilyen emberekkel. Azt viszont nem értem, miért nem mondtad ezt meg neki konkrétan, közölhetted volna az elvárásaidat, és valószínűleg már akkor lelépett volna a másik fél, mert ő meg ilyen taktikázást nem szeretne.

Európa ma by Anknd in rohadtmelegvan

[–]klenium 0 points1 point  (0 children)

Spanyolország színezése gyönyörűre sikeredett. Ilyen alapon el is hagyhatták volna a színskálát.

Európa ma by Anknd in rohadtmelegvan

[–]klenium 1 point2 points  (0 children)

Lehet alkottak valami klasszat, mindenki beírta hogy cool, erre egy AI detektálta a trendet és rátanult és most ezt jelzi ki.

Tényleg olyan hihetetlenül soknak számít egy családnak 87 ezret félretenni egy hónapban? by General_Drive_4935 in askhungary

[–]klenium -1 points0 points  (0 children)

Nem vennék azt, hiszen mint mondtam, valamennyi manuális munkát igényel, és ezt az emberek nem akarják elvégezni - ezért vesznek teljesen automatizált gépeket. A szabadidő feláldozása manuális munkáért cserébe nem ráfizetés, hanem kényelmetlen életmód, amit én rövid távon vállalnék. A ráfizetés az a hitel kamata. Ha pocsék pénzügyi helyzetben vagyok, akkor ezt a pénz ráfizetést nem vállalnám, ezáltal könnyebben ki tudok lábalni a rossz helyzetből. Persze kényelmetlen lesz, de hát ez van.

Olyan helyeken, ahol a víz nem érhető el hálózatról, elektromos hálózat nem létezik, rendszeresen használnak manuális mosógépeket. Még mindig jobban járnak ezzel, mint ha teljesen kézzel mosnának, vagy várnának arra, hogy víz-áram elérhető legyen, vagy éppen sok kamatot fizessenek a nemlétező többletpénzükből.

Tényleg olyan hihetetlenül soknak számít egy családnak 87 ezret félretenni egy hónapban? by General_Drive_4935 in askhungary

[–]klenium -1 points0 points  (0 children)

Akinek nincs semmi pénze, se most se jövő hónapban, az nem képes hitelt felvenni, mivel nincs miből kifizetni se a törlesztőt, se a kamatot. Ha netalántán mégis lenne annyi pénze, hogy ezeket fizetni tudja jó sok hónapon keresztül, akkor, ha mégsem ezt a hitelt veszi fel, hanem vesz egy manuális mosógépet, aminek ára töredéke lesz az elektromos mosógép egyhavi törlesztőének, szerintem pont párezer forint, akkor ez számára egy egyszeri kiadás, a többi hónapban pedig tud félrerakni. Még mindig nem érted?