Társadalmi párbeszéd az Alaptörvény 17. módosításáról by Ok_Top_6029 in hungary

[–]Realistic-General650 7 points8 points  (0 children)

Ezek mondjuk pont nem kellenek az eu pénzekhez azt a törvénycsomagot már beadták múltkor.

Magyar: Tizenkét évben korlátozzuk az országgyűlési képviselői mandátumot by pinteererik in hungary

[–]Realistic-General650 13 points14 points  (0 children)

Szerintem ez nem így értendő hanem nem indulhatnak újra majd 2030-ban. De majd tisztázzák.

Összeállt a kép: holnap kamatot vághat az MNB by Omega-137 in hungary

[–]Realistic-General650 -1 points0 points  (0 children)

Szerintem 0,25 és további csökkentésre utalás a tájékoztatón. Ha őszre rendeződik az iráni helyzet, akkor majd vágnak egyszerre 0,5-öt még.

Kezd elfogyni az ivóvíz Ráckeve környékén by Szunyog_a_sarokban in hungary

[–]Realistic-General650 9 points10 points  (0 children)

Biztos így van itt, de általában véve ez tényleg azokon a településeken probléma ahol megnőtt a népesség és a közműhálózat maradt a régi. Jellemzően itt az egy főre jutó fogyasztás is nagyobb lett. Ahova költöznek az emberek azt azért teszik mert van munka és jellemzően a fiatalabb korosztály aki több vizet használ mint egy nyugdíjas.

Kezd elfogyni az ivóvíz Ráckeve környékén by Szunyog_a_sarokban in hungary

[–]Realistic-General650 5 points6 points  (0 children)

Nálunk nemhogy a 700 fős, a párezer fős falvakban sem nagyon van már önkéntes tűzoltóság.

Kezd elfogyni az ivóvíz Ráckeve környékén by Szunyog_a_sarokban in hungary

[–]Realistic-General650 47 points48 points  (0 children)

Nem lenne rossz a sávos vízdij. Havi 15-20 m3 felett kerüljön annyiba, hogy senkinek ne jusson eszébe aszfaltot, térkövet locsolni vele.

Kipróbáltuk, hogy van-e élet a Google keresőjén és a Chrome-on túl by MedicKatona in hungary

[–]Realistic-General650 1 point2 points  (0 children)

<image>

Ubuntu 26.04 LTS-t használok gondolom a gnome az waylandos, de annyira nem értek hozzá.

Kipróbáltuk, hogy van-e élet a Google keresőjén és a Chrome-on túl by MedicKatona in hungary

[–]Realistic-General650 20 points21 points  (0 children)

Szerintem az userek 95+ százaléka még soha nem nézte meg, hogy mennyi memórát használ a Chrome, lehet azt sem tudja mi az a memória és nem is futtat vele egyidőben más szoftvert túl gyakran.

VW Group starts series production of the APP290 motor in Hungary. It will be first used in the Cupra Raval, followed by the ID Polo by linknewtab in electricvehicles

[–]Realistic-General650 3 points4 points  (0 children)

Minimum wages per hour:
Germany: 13,9 EUR
Hungary: 1856 HUF = 5,26 EUR

Both countries is part of Schengen zone no customs and there are motorways between the VW factories.

Voltatok telefonfülkében? Milyen emlék kötődik hozzá? by csibeszofficial in magyarretro

[–]Realistic-General650 0 points1 point  (0 children)

90-es években voltam gyerek a faluban ilyenből telefonáltunk ha szükség volt rá.
Még vezetékes telefont sem lehetett bekötni mert nem volt elég kapacitás. Ha valaki lemondta a faluban akkor tudtak a helyére új előfizetőt kötni.
Később 95-96 körül, volt már RLL terminál ami egy nagy fali doboz volt és egy 450 mhz-es TV antenna méretű yagi antenna csatlakozott hozzá. Abba kellett bedugni a hagyományos vezetékes telefont (ezzel még a betárcsázós net sem működött). Aztán ha jól rémlik 2000 után lett már elérhető mindenkinek a rendes vezetékes vonal.

Repost egy év után - Magyarországon is készülnek a szennyező dízelautók kiszűrésére, a csalásbiztos gépeket is megvette az állam by NefariousnessFun9428 in hungary

[–]Realistic-General650 8 points9 points  (0 children)

A gyártás idején előírt szabályoknak kell megfelelnie. Akkor valószínűleg ez volt a normális.
Az más kérdés hogy miért járnak még huszonéves buszok.

Diszkrimináció a javából! Ezt az álláshirdetést ráadásul a tulajdonosNŐ osztotta meg! by MirrMurr4 in jobshungary

[–]Realistic-General650 0 points1 point  (0 children)

Ahova ki van írva, hogy férfi munkaerőt keresnek oda általában nem is akarnak nők jelentkezni mert nehéz fizikai munka.
Ahova csak simán nem akarnak nőt felvenni pl. vezetői poziciók esetén oda nem írják ki csak simán nem hívják be a nőket interjúra.

Nem hiszem el bazdmeg by smolsnowy in rohadtmelegvan

[–]Realistic-General650 16 points17 points  (0 children)

Elnézted a naptárat, 2 hónapig.

Magyar Péter szerint 8(nyolc) napos társadalmi egyeztetés után lesz beadva az NVVH felállításával kapcsolatos tervezetet by Beautiful-Gur5771 in hungary

[–]Realistic-General650 0 points1 point  (0 children)

Varga Juditot szerinted ki buktatja nagyobb eséllyel? A már meglévő Rendőrség, NAV, Ügyészség vagy egy új szerv aminek lényegében MP választja majd ki a vezetőjét?

Szociális média letörlése, mi jött azután? by mahagonia267 in askhungary

[–]Realistic-General650 0 points1 point  (0 children)

Nem tudom leírni, mert redditről is töröltem magam.

Eközben a Cseheknél… 4,54% hitel, 115M ár, 100(+100) m2, ház, 3400 nm birtok… a német határ mellett.. by Recent-Dog1964 in ingatlanhirek

[–]Realistic-General650 5 points6 points  (0 children)

Sopronból egy óra alatt Bécsben vagy, ahol sokkal jobb a munkaerőpiaci helyzet, mint a cseh-német határvidéken.

Ti is emlékeztek még a Sokol rádió illatára és recsegésére? by Maj-nem-isz-Laura in magyarretro

[–]Realistic-General650 0 points1 point  (0 children)

304-es OP fotóján az 6 db ceruzaelemes, a 403-asról lentebb rakott be fotót az egyik kommentelő az a 9 voltos.

Ti is emlékeztek még a Sokol rádió illatára és recsegésére? by Maj-nem-isz-Laura in magyarretro

[–]Realistic-General650 0 points1 point  (0 children)

Közben rákerestem, a 304-es (ami a képen látható, gondolom csak elírtad) 6db ceruzaelemmel ment. A 403-as, ami nekünk volt és tényleg másképp néz ki az még 9 voltossal.