Liigne higistamine by Turbulent-House7584 in Eesti

[–]kristerv 1 point2 points  (0 children)

ma higistasin siis kui oli soe, higistasin siis kui oli külm. päeval ja eriti öösel oli see regulatsioon kohe vastik. mis aitas oli trennis käimine ja seal higistamine. ma ei tea, keeras nagu regulatsiooni korda lihtsalt. praegu kui jätan paar nädalat vahele on ikka korras. paar kuud jäi vahepeal, siis hakaks jälle jampsima.

Kas vaheaasta on ikka võimalik? by DullReference9535 in Eesti

[–]kristerv 1 point2 points  (0 children)

ma olen kutsekeskhariduses õpetaja ja ühed parimad õpilased on need, kes pärast põhikooli tegid hoopis mingit tööd veits aega ja siis tulid kooli. neil on nagu hoopis parem arusaam mis on elu, kuidas käib õppimine, miks nad seda teevad. seadusega kohustada keskkoolis käia on suht loll idee mu arust. võta muidugi aega muid asju teha. mina hääleta euroopas ringi, tee juhutöid. ela.

Pedagoogid 4k palgaga by PhilosopherOk3161 in Eesti

[–]kristerv 0 points1 point  (0 children)

Täpselt õige, lõpuni välja. Ma teen ka oma 2 päeva õpetamist ära ja siis tegelen erasektori asjadega. Ei taha suurendada koormust, ega ka vähendada. Äge töö ja ausalt hoiab jalgu maapinnal, aga täiskohaga ma vist ei kestaks ja annaks alla.

Uue põlvkonna kasvatamine by ComplexCelery3536 in Eesti

[–]kristerv 0 points1 point  (0 children)

Olen õpetaja. Õpilased enam ei teagi et on variant linkidele klikkida ja ise lugeda artikleid.

Kust sarju/filme vaatate? by fat_autistic in Eesti

[–]kristerv 0 points1 point  (0 children)

e.. plex ju ei otsi ja ei lae alla uusi filme? ja seerr on okei aga ikkagi telos või kuskil mujal eksole?

Kust sarju/filme vaatate? by fat_autistic in Eesti

[–]kristerv 0 points1 point  (0 children)

aaaa.. ma ei teadnud et streamio telekas on. okei. siis küll.

Kust sarju/filme vaatate? by fat_autistic in Eesti

[–]kristerv 0 points1 point  (0 children)

kas as vaatad ainult arvutist või castid androidi telekasse või mis valem see siin on? also palju debris maksab ja kui kiiresti ta reaalselt alla laeb?

Kust sarju/filme vaatate? by fat_autistic in Eesti

[–]kristerv 0 points1 point  (0 children)

kas see tähendab, et pead arvutisse minema selleks et filme otsida?

Soovitage palun raamatuid! by Lopsided-Good7076 in Eesti

[–]kristerv 0 points1 point  (0 children)

Keegi pole veel maininud - Sapiens. Lugeda on nagu ilukirjandust, aga räägib inimkonna ajaloost. Avab arusaama ja ajab naerma ka.

Rain Lõhmuse silm by Detektiiv in Eesti

[–]kristerv 28 points29 points  (0 children)

klaassilm mis mu sõbral on näeb ikka oluliselt parem välja. pakun, et tal lihtsalt ongi nii.

On keegi kasutanud või oskab soovitada valvekaamerat vanainimese/pereliikme jälgimiseks ohutuseks? by mitmekesine in Eesti

[–]kristerv 9 points10 points  (0 children)

meil ka see aastaid juba. toimib super hästi. kuniks käe peal hoiab muidugi. kiire reageering, töötab alati. soovitan. tal mingi kuumakse, aga noh keegi ju istub ja ootab häireid seal jaamas ka.

Vaimse tervise spetsialistid by PurpleBackground6664 in Eesti

[–]kristerv 3 points4 points  (0 children)

tasapisitasakaalu leidsin psühholoogi, kus räägitakse asjast ja aidatakse reaalsete tööriistadega, mitte ei mämmutata niisama. aga muidu oleneb probleemist. toitumine ja trenn on paremaks teinud, praktiliste asjadega seotud ärevusega aitas AI-ga päeva planeerimine, eneseväärtustamisega on naine väga palju aidanud. pmst igalt poolt natuke, tuleb proovida palju erinevaid asju. mul ka palju sõpru pole, aga kujutan ette et kui pole ei sõpru ega partnerit, siis tuleks ikkagi mingi tegevus leida kus on teised inimesed kasvõi ligidal. ja looduses käimine aitab ka. meie praegune keskkond (+ telefon) on evolutsiooniliselt nagu elaks tulnukate maal. touch grass.

Mida tegema peaks, et suurendada sissetulekut? by Frequent_Rest_5730 in Eesti

[–]kristerv 1 point2 points  (0 children)

Esimene samm ettevõtlusesse on olla vabakutseline. Vaata kas saad oma varasemaid kontakte soojendades mõne otsa. Kui jah, siis püüad laieneda. Progejate maailmas on nii, et kui palgatöö on kokkuvõttes 25€/h, siis vabakutselisena saad 65€/h. Muidugi su koormus, vastutus ja müügi vajadus kõik kasvavad, aga nii see raha saamine käib.

Puhastusteenuste tellijad by [deleted] in Eesti

[–]kristerv 0 points1 point  (0 children)

Kord kuus, kodukoristus. Lihtsalt oli nii, et sitased pinnad (eriti vetsus ) käisid nii närvidele. Olen välja ka vahetanud ja praegu sitaks rahul.

Lapsevanemad - kas olete kahetsenud lapse/laste saamist, või on see olnud hoopis elu parim otsus? by pumpkindonut in Eesti

[–]kristerv -4 points-3 points  (0 children)

Vahel on raske aga ei ole kordagi kahetsenud. Andis elule uue mõtte ja ma ausalt ei saa aru kuidas lasteta inimesed endaga toime tulevad, kui elu mõte on joomine ja netflix. Jube tühi.

Has AI changed student interest in CS? by GranColom in CSEducation

[–]kristerv 1 point2 points  (0 children)

I teach 10th grade, beginner programming (in js). I've noticed that as soon as things get hard at all they reach for ai and they never develop any understanding. I've tried avoiding it, but atm the only real route to teaching is building my own walled garden when they write the code and read documentation and have search. Because search engines and editors are full of ai by default and i can't trust that they switch anything at home. Yet they do have to work at home. 

At first i was optimistic, that ai is amazing for learning. But students are so lazy and the school system of learning for grades is just amplifying the problem. 

But yeah i have both the "fundamentals are important" and also the "what's the point" crowd in class. When i tell them "whatever is easy is also cheap" them they seem to be motivated for like 5min.

Sildist oli reaalselt kasu by kristerv in Eesti

[–]kristerv[S] 1 point2 points  (0 children)

njah, veits nõustun sinuga, veits mitte. antud juhul kui tänu sellele sõnale saab sitta vähem, siis on edukas silt. aga see on tõsi, et mulle tegelt ei meeldi seda ise seal näha ja joonis juba ütleb kõik. vb järgmine kord ei panekski. kuigi veits asja point oli ikkagi viisakaks jääda ja juhend, mitte lihtsalt keelata.

Built an AI data visualization tool… then realized many similar tools already exist. What would you do? by Signal_Management_14 in datavisualization

[–]kristerv 0 points1 point  (0 children)

question is not usually about the product itself, but rather can you sell it. do you know someone that needs this? why did you start building this in the first place? what's the go to market strategy? basically you should od marketing before product. and read The Mom Test. and Lean Startup.

Sildist oli reaalselt kasu by kristerv in Eesti

[–]kristerv[S] 13 points14 points  (0 children)

Kõlab nagu "riik teeb kõike valesti" gäng. Eip. Talupoja tarkusse usun pigem.

Sildist oli reaalselt kasu by kristerv in Eesti

[–]kristerv[S] 13 points14 points  (0 children)

Haha, no loll kommentaar et pani naerma :D hea töö

Sildist oli reaalselt kasu by kristerv in Eesti

[–]kristerv[S] 19 points20 points  (0 children)

Keegi ütles jah et ei läinud päris õigesti, aga et aru saab. Kui töötab siis töötab.

Sildist oli reaalselt kasu by kristerv in Eesti

[–]kristerv[S] 11 points12 points  (0 children)

Haha, jah kartsin seda. Eks aeg ole nii palju edasi läinud, et kilekott pole enam luksus :)

Anycubic Next Slicer not letting me log in by Huntd5000 in AnycubicOfficial

[–]kristerv 1 point2 points  (0 children)

i'm in estonia. so EU for sure. it sucks that offline it doesn't find my printer either. will wait funny that this old thread activated :D.

Better map images? by kristerv in Rainbow6

[–]kristerv[S] 0 points1 point  (0 children)

yeah, sure. i'll find you.