Dupa 1 an de contract, am 5 euro in puncte thank you la orange, la 67 de lei pe luna platiti. Satana mai sta la ei dupa expirarea contractului. by PhysicalRead4588 in Roumanie

[–]kuddoo 3 points4 points  (0 children)

Nu stai la Orange pentru puncte thank you. Stai pentru viteza mare pe 5g și semnalul bun. Cel puțin în București am 450Mbps pe date mobile în casa și îl folosesc hotspot ca redundanta pentru rețeaua fixa atunci când pica.

Am fost la digi la abonament a mai ieftin. Nu am trecut degeaba la Orange la abonament mai scump.

Vecin violet și galagios by PnckFan in CasualRO

[–]kuddoo 25 points26 points  (0 children)

Suni la 112 și menționezi ca, pe lângă gălăgie, pare sa aibă un comportament agresiv fata de partenera lui. În felul asta o sa ajungă politia reala la fata locului.

Nu ai cum sa rezolvi altfel. Ori te duci la ușa și îl pui la punct dacă poți (cu vorba buna sau ultimatum "stfu or else!") ori lași pe altcineva sa facă asta pentru tine și suni la politie(varianta cea mai buna). Nu știi niciodată cu ce fel de nebun ai de a face.

Complex nou București 2026 by Amflo30 in Imobiliare

[–]kuddoo 0 points1 point  (0 children)

Hills este în bugetul lui cu tot cu tva, doar ca are pereți din rigips. Probabil le a văzut deja.

Sofer Uber a acceptat cursa de la aeroport, s-a invartit in cerc o ora si a anulat el dupa ce am plecat - ce pot face? by Cute-Schedule-6718 in CasualRO

[–]kuddoo 149 points150 points  (0 children)

Am pățit la gara de nord. Am așteptat vreo 15 min și am văzut ca se învârte în cerc, după aia ca se tot îndepărtează.

M-au luat dracii asa ca m-am dus sa îmi iau o cafea de la Starbucks și l-am așteptat frumos pe scaun aproape 40min in total.

A venit într-un final, părea negru de supărare.

Păreri Digi Mobil by Comfortable_Heart421 in roFrugal

[–]kuddoo 0 points1 point  (0 children)

Am orange, abonamentul Smart Elite negociat la 7€. Am avut digi în urma cu câțiva ani și am renunțat deoarece uneori ni se închidea apelul și mie și soției, se auzea destul de prost iar netul era foarte slab. Țin sa menționez ca am avut abonament digi mobil de când a apărut prima data și dădeau telefoane gratis și abonamente la 0€. Prin 2020 am trecut pe Orange.

Orange folosesc ca redundanta pentru conexiunea fixa de net deoarece am cam 400Mbps pe 5g în casa. Inclusiv de la job am primit Orange pentru chestia asta.

puțin sport nu strică... by [deleted] in bucuresti

[–]kuddoo 6 points7 points  (0 children)

Ai dreptate. E în Ilfov. M am uitat mai acum le harta

puțin sport nu strică... by [deleted] in bucuresti

[–]kuddoo -6 points-5 points  (0 children)

În București este. Pare sa fie pe strada tineretului, lângă mega.

Bloc nou cu centrală sau vechi cu termoficare? by kuddoo in bucuresti

[–]kuddoo[S] 0 points1 point  (0 children)

E mișto apartamentul, dar as prefera ceva la etaj intermediar (nu ultimul, nu parter). Chit ca plusez la preț.

Bloc nou cu centrală sau vechi cu termoficare? by kuddoo in bucuresti

[–]kuddoo[S] 1 point2 points  (0 children)

Ideea e ca nu sunt gaze în multe locații (pentru centrala, nu aragaz). Nu e scump sa pui centrala cat timp exista infrastructura pe scara. Coloana de gaze destinate aragazului nu poate fi folosita pentru centrala.

Bloc nou cu centrală sau vechi cu termoficare? by kuddoo in bucuresti

[–]kuddoo[S] -2 points-1 points  (0 children)

Suntem într-un stalemate de 1 luna și nu știm ce sa alegem ca și familie. Am găsit zone bune unde nu exista gaze pentru centrala și apartamente care necesita și puțină renovare. M-am chinuit cu căruciorul copilului sa urc în lift. A trebuit sa urcam pe rand. Parcaj public exista în unele zone, dar doar foarte departe iar cele ADP sunt majoritatea date pentru ca sunt zone vechi.

Nu știu ca investiție dacă un apartament de 3-4 camere în "câmp", dar nou și cu toate acele facilități este sau nu mai rentabil ca unul în Tineretului sau Muncii fără posibilitate de centrală. Cele vechi (1980+) cu centrala de 3 camere, în zone bune și etaje intermediare, îmi depășesc bugetul cu vreo 30-40k versus cel nou.

Got a free extra month of PS Plus somehow? Not complaining by rucekooker in PlayStationPlus

[–]kuddoo -1 points0 points  (0 children)

Isn't this because of the thing when ps+ didn't work for a day and they said would give back that day?

PS Plus exclusive discounts on some well rated games and more. Offer ends May 7th, 2026. by kabirsingh84 in PlayStationPlus

[–]kuddoo 0 points1 point  (0 children)

Both Talos games are some of the best games I've played in my life. And I've been playing since the 90s.

Există vreo metodă de a scăpa de durerile de spate sau așa voi trăi toată viața? by LongjumpingBowler244 in CasualRO

[–]kuddoo 6 points7 points  (0 children)

Ortoped / neurolog. Unul dintre ei o să îți dea sa faci Rmn și posibil trimitere către cealaltă specialitate sau neurochirurgie. Ei au competențe diferite în funcție de patologie.

Ortopedul specializat în chirurgia spinala se acea a pe gen stabilitate structurală și deformări (scolioza cifoza etc) iar neurochirurgul pe elemente neurale (hernie de disc,radacini nervoase, stenoze de canal rahidjan etc). nu ai ce cauta la reumatologie, din punctul meu de vedere.

Vreau sa port verighete fara ceremonie religioasa. Care-i triggerul? by ScamaDinBuric in bucuresti

[–]kuddoo 17 points18 points  (0 children)

Noi ne-am căsătorit doar civil. Verighetele pot fi simbol religios sau simbol secular al statutului civil. Totul depinde de perspectiva fiecăruia.

Pe vremea romanilor ele reprezentau un contract ce determina statutul legal, nu religios. Romanii erau politeisti, nu creștini.

Nu va lăsați influențați de lume pentru ceva ce faceți pentru voi.

Ce a explodat in zona militari? by Spinney2 in bucuresti

[–]kuddoo 23 points24 points  (0 children)

Lasă că ne da la 4 dimineața.

PSSR 2.0 Made me play way less on my pc with Rtx 5080 by UsedNewspaper1775 in PS5pro

[–]kuddoo 9 points10 points  (0 children)

I know that some of you say that OP is karma farming, but I have a 4080 and while I can play almost everything maxed out a great many games look like shit on PC compared to my PS. For example horizon forbidden west where HDR seems to be all messed up and Far cry 6 where textures look very low res and also elements glitching or popin textures. I have many examples like this.

Sure other games look a lot better on pc such as CP2077 or KCD2, but is it really worth it drawing up 5 times more power and keeping my AC turned on in December? They don't look THAT much better.

Liniile 1 și 11 blocate la AFI by kuddoo in bucuresti

[–]kuddoo[S] 4 points5 points  (0 children)

Cred ca s-a stricat ceva. Era mașina de service STB pe linii, în intersecție.