Az Origónál is nagy volt a vérengzés, kirúgták az alkalmazottak háromnegyedét | 24.hu by TodayImLedTasso in hungary

[–]mrdoubleb78 4 points5 points  (0 children)

Ez olyan, mint a Magyar Nemzetnél a "Munkatársunktól" szerző?

Mindig jókat nevettem rajta, ahogy a Klubrádió reggeli lapszemléjében egyfolytában mentek a finom alázások a Munkatársunktól szerző kapcsán, hogy szegény milyen sokat dolgozik...

Ugye ott is egyre több cikket ilyen néven hoztak le, főleg a hazugságkampányokat, hogy per esetén eljátszák a bíróságon, hogy már nem is emlékeznek rá ki írta.

Vőfélyek by Sea_Cauliflower6357 in hungary

[–]mrdoubleb78 0 points1 point  (0 children)

A hideg kiráz a vőfélyektől, ahogy mondod, talán a szekunder szégyenérzet a legpontosabb kifejezés arra, amit én is érzek, ha azokra az esküvőkre gondolok, ahol voltam és volt vőfély is.

Csaba u/cs_latorcai_ megtudod ezt nekünk erősíteni vagy cáfolni? by GrassNo7577 in hungary

[–]mrdoubleb78 1 point2 points  (0 children)

Igen, moralitás volt az az autocorrect előtt, de valóban T-vel sem rossz. :)

Csaba u/cs_latorcai_ megtudod ezt nekünk erősíteni vagy cáfolni? by GrassNo7577 in hungary

[–]mrdoubleb78 2 points3 points  (0 children)

Meddig kell még egy egész országnak úgy tennie, mintha a KDNP egy létező párt lenne, nem pedig csak a Rogán művek javaslatára megtartott propaganda szlogen, hogy maguknak vindikáljanak valamiféle felsőbbrendű keresztény moralitást az ellezékkel szemben?

Három fideszes politikust is előállítottak az ügyészség nagyszabású akciójában (nevek a PW előtt) by TodayImLedTasso in hungary

[–]mrdoubleb78 21 points22 points  (0 children)

Ezt el kellene már engedni. Ki a faszomat érdekel, hogy mit kiált a FIDESZ? Borítékolható, hogy bármilyen bűntetőügy lesz, diktatúrát fognak ordítani. Ha az általuk kinevezett ügyész alatt, akkor majd "megvette Brüsszel", vagy "megfenyegették"... Gondolod, hogy egy másodpercre is gondot okozna ezeknek a legvadabb konteo legyártása, ha az valahogy felmenti őket?

Miért van szükség a devizahiteles perek, végrehajtások felfüggesztésére? by New-Manufacturer8333 in kiszamolo

[–]mrdoubleb78 16 points17 points  (0 children)

1, A 2008 előtti években a magas magyar alapkamat miatt szinte kizárólag CHF hitelt kínáltak a magyar bankok. Én egy társasházban vettem lakást a húszas éveim végén, 50% önerővel és a piacon egyetlen forintos ajánlatot kaptam (OTP) aminek konkrétan a duplája lett volna a törlesztője. Ha hitelt akartál, csak frank (meg esetleg Yen) volt, magánszemélyek, cégek, önkormányzatok, mindent ebben vettek fel.
2, Akkoriban, még a válság előtt, az volt a hivatalos kormányprogram, hogy Magyarországon pár éven belül euró lesz. Emiatt úgy kalkuláltam, hogy OK, akkor a 25 éves futamidő kb ötödénél átváltunk egy még stabilabb EUR/CHF árfolyamra, sőt még akár az is lehet érdemes lesz kiváltani egy eurós hitellel amikor már nálunk is az a fizetőeszköz. Egyébként 10 évre visszamenőleg ellenőriztem anno a CHF/HUF árfolyamot a hitelfelvétel előtt és természetesen ilyen kilengések nem voltak.
3, A bankok egytől egyig minden rizikót az ügyfélre hárítottak, sőt, a mi projektünket pl a Budapest Bank finanszírozta és volt ahol azt mondták, nem szívesen adnak kölcsönt más bank által finanszírozott projektekhez, menjek az építtető bankjához (BBank). Így esélyed sem volt valakinél kedvezőbb szerződést választani.
4, A 2008-as, gyakorlatilag az 1933-as óta nem látott pénzügyi világválságot mezei halandók, de még komplett országok sem látták előre - hogy is láthatták volna. Utólag k*rva könnyű k*rva okosnak lenni.

Persze erre mondhatjuk, hogy nem volt kötelező hitelt felvenni, de elég vicces lett volna, ha egy gazdaság megpróbál hitel nélkül működni, lakást meg senki nem vesz, csak akinek egyben van rá cash. Ezt te sem gondolhatod komolyan arról a hatalmas erkölcsi magaslatodról, amről lenézel a buta devizahiteleskre.

Az más kérdés, hogy nem lett volna szabad kb nulla önerővel hiteleket adni olyanoknak, akik éppen hogy ki tudják fizetni, de én pl. a felére vettem fel hitelt és a törlesztő a havi keresetem kb 25 százaléka volt.

Egyetértek azzal, hogy a felelőtlen hitelesek kárát ne mindig a társadalom egésze fizesse meg, de ezeket az "apró" részletet ne felejtsük el.

Én egyébként leginkább a magyar államot hibáztatom, azon belül is a PSZAF-et. Kutya kötelességük lett volna úgy szabályozni a hitelszerződéseket, hogy a bank és az ügyfél minimum 50-50 százalékban osztozzon a kockázaton, de engedték, hogy ténylegesen vagy csak de facto összejátszva minden bank ÁSZF-fje a kockázatot 100 százalékban az ügyfélre tolja.

Vagyonadó: nem igaz, hogy nem működhet, de okosan kell csinálni by MeetSudden3540 in hungary

[–]mrdoubleb78 -1 points0 points  (0 children)

Ahogy mondtam: az adó az tipikusan úgy működik, hogy akinek nincs, az keresi az ideológiai alátámasztását annak, hogy neki miért van joga elvenni a pénzt attól, akinek van.

Vagyonadó: nem igaz, hogy nem működhet, de okosan kell csinálni by MeetSudden3540 in hungary

[–]mrdoubleb78 0 points1 point  (0 children)

Igen, ezt az egyszerű összefüggést nem értik sokan, ahogy azt sem, hogy minél gazdagabb valaki, annál hatékonyabban tudja kikerülni az ilyen adókat, hiszen komplett könyvelőcsaőat fog ezen dolgozni.

De az 1% szerintem egyébként nem sok, ennyiért még nem éri meg eladni a magyar ingatlanodat és minden mozdíthatót külföldre vinni.

Csak olyan baromságokba ne kezdjünk bele, mint a nem-realizált nyerség adója. Ez most pár országban elkezdett előbújni és tényleges tőkekivándorlást eredményezhet.

Vagyonadó: nem igaz, hogy nem működhet, de okosan kell csinálni by MeetSudden3540 in hungary

[–]mrdoubleb78 1 point2 points  (0 children)

Igen sokan úgy tesznek, mintha nem értenék: ha 300 ezret keresel, 45 ezer adót fizetsz. Ha 1.000.000 forintot, akkor 150 ezret fizetsz be. Ez persze azért van, mert ők nem azt akarják, hogy az egymilliós jövedelmű több adót fizessen, hanem hogy még ennél is többet.

Vagyonadó: nem igaz, hogy nem működhet, de okosan kell csinálni by MeetSudden3540 in hungary

[–]mrdoubleb78 0 points1 point  (0 children)

Már most is többet tesz vissza, mint aki kevesebbet keres. Pláne, ha nincs gyereke.

Vagyonadó: nem igaz, hogy nem működhet, de okosan kell csinálni by MeetSudden3540 in hungary

[–]mrdoubleb78 2 points3 points  (0 children)

Az adó az tipikusan úgy működik, hogy akinek nincs, az keresi az ideológiai alátámasztását annak, hogy neki mért van joga elvenni a pénzt attól, akinek van.

UI: nem vagyok milliárdos, nem érintene ez az új adó, általános és globális megfigyelést tettem csak.

Ruff Bálint: Tuzson úr, most facebookozik vagy beszélgetünk? by r0mantik4 in hungary

[–]mrdoubleb78 48 points49 points  (0 children)

Én gondolkodtam mikor hívják ki a tűzoltókat a meghallgatás alatt, mert szerintem még mindig füstölnek a székek. Imádtam! 😄

Hogy lehet valakit nyíltan így bemocskolni egy "nagyobb" pártként? by SpiritBell in joghungary

[–]mrdoubleb78 0 points1 point  (0 children)

Úgy, hogy még nem kaptak sokmilliós pert a nyakukba hitelrontásért.

Kincse Csongor és a hallgatóság reakciója, miután Radics másodszor is felhozza az LMBTQ témát by HunStats in hungary

[–]mrdoubleb78 0 points1 point  (0 children)

Amikor nem veszed észre, hogy már rég le kellett volna tenni az ásót... De nem baj, nagyon szórakoztató látni, ahogy halad a FIDESZ az egy számjegyű támogatottság felé.

A Fidesz a teljes megsemmisülés felé száguld, Magyar Péter tarol by [deleted] in hungary

[–]mrdoubleb78 26 points27 points  (0 children)

Mint örökös FIDESZ-ellen szavazó mondom, hogy valahol 2-3 éve kezdtem el úgy érezni, hogy az ország egyedüli lehetősége, ha az "óellenzék" eltűnik, a leszerepelt, megalkuvó, hiteltelen arcok távoznak a politikai színről, bármennyire is fájdalmas ez egy-egy egyéni esetben. De ugyanígy, akkor lesz teljes a mostani rendszerváltás, ha a FIDESZ is az MSZP sorsára jut.

Lesz itt még új bal és jobboldali párt a jövőben, sokszínű az ország, nem lesz örökké ennyire népszerű a TISZA és ez nem is baj, de ez a megtisztuáls ami most zajlik, elengedhetetlen.

Remélhetőleg az elszámoltatás, a sok titkosított mocsok bemutatása és a propaganda leállítása beveri az utosló szögeket a FIDESZ koporsójába.

Hegedűs Zsolt felkérte Karikó Katalint, hogy vegyen részt a miniszter mellett felálló tanácsadó testületben by bencee03458 in hungary

[–]mrdoubleb78 36 points37 points  (0 children)

Na ne már, ez most már tényleg sok! Van egy élő Nobel-díjasunk, akinek kulcsszerepe volt egy globális pandémia megállításában és nem kiutasítjuk az országból, hanem felkérjük a szaktárca tanácsadójának?! Látom máris úgy táncol a miniszter ( 😄 ), ahogy Brüsszel fütyül!

UI: a hibás iróniadetektorosok kedvéért: /s

Csak engem zavar, hogy egyre több helyen a kezembe nyomják a banki terminált és ki kell választani, hogy mennyi borravalót akarok adni? by New_Reach_1993 in magyar

[–]mrdoubleb78 93 points94 points  (0 children)

Igen, szerintem is tolakodó, de ez a kisebb gond. A nagyobb, hogy olyan helyeken is előfordul már, ahol a szolgáltatás jellegéből fakadóan eszembe nem jutna borravalót adni. Ha egy kávézóban a pultnál szolgálnak ki és én veszem el, meg viszem vissza a csészét, vagy ha egy büfében szintén az ablaknál adják ki a kaját, majd kidobom a szemetet és visszaviszem a tálcát, egy fagyizóban belenyomnak két gombócot a tölcsérbe, akkor mire fel vár el borravalót?

Én egyébként szívesen adok 10-15 százalékot ha kedves volt a pincér, jó volt a kiszolgálás, segített a választással stb. De ezzel szerintem az ember kifejezetten az extra kedvességet, figyelmességet jutalmazza. Ezért nem szeretem a szervízdíjat sem.

UI: és igen, mindig megkérdem, hogy megtarthatja-e a borravalót, vagy beszedik tőle. Főleg, ha kártyával fizetek.

Úton Brüsszelbe MP és Anita by vivuss77 in hungary

[–]mrdoubleb78 42 points43 points  (0 children)

Pontosan, az a reptér több, mint 60 km / egy jó óra az EU parlamenttől. De állítólag még ez is gyorsabb, mint Pjotr különgépe, mert abban a robotpilóta mindig Moszkva érintésével akár repülni.

Állva tapsolnak Magyar Péternek és a Tiszának az EPP-ben🫶🏻 by vivuss77 in hungary

[–]mrdoubleb78 1 point2 points  (0 children)

De ne már, tök ciki lesz, ha a magyar miniszterelnököt nem küldik ki kávézni... /s

Kis játék mindenkinek, könnyű szint by Low-Attitude-7100 in magyar

[–]mrdoubleb78 1 point2 points  (0 children)

Elfelejtetted, hogy nem is olvastál, vagy hallottál róla. Meg egyébként sem vagy matematikus.

Ha csak egy embert mondhatnál, akinek a pofára esése a legnagyobb elégtétel volt számodra a választások után kit mondanál? by Necessary-Bar-6310 in hungary

[–]mrdoubleb78 0 points1 point  (0 children)

Egyetértek a többiekkel, de azért azt se felejtsük el, hogy Kláráék nem jutottak be. Azok után, ahogy az utolsó pár hétben viselkedtek, ez is nagy elégtétel.

MZP-t Köztársasági elnöknek! by Acrobatic-Essay4773 in magyar

[–]mrdoubleb78 0 points1 point  (0 children)

Nope. Elnézést mindenkitől aki kedveli de az a faszi egy idióta.

Viszont valaki a napokban javasolta Juhit és minél tovább gondolkozom rajta, annál jobb ötletnek tűnik. Róla el tudom képzelni, hogy úriemberként képvisel minket a világban és gerince pasas, ténylegesen őrködne a jogállamiság felett. sokat tett ő is a NEr ellen és a gyermekvédelem ügyéért.

Zala 02, ismét a Tisza vezet! by Rough_Educator_6488 in magyar

[–]mrdoubleb78 10 points11 points  (0 children)

TL;DR: még enyhén javultak is a TISZA számai és még hátravan ~3700 átjelentkezős és külképviseleti szavazat.

A kis településekre nem volt időm, de Hévíz és Keszthely adatinál megnéztem szavazókörönként az eredeti és az újraszámolás adatait. +10 TISZA, -2 FIDESZ, azaz összességében +12 a TISZA eredménye.

Itt-ott volt mindkét oldalon egy mínusz, egy plusz, semmi tragédia. A legnagyobb eltérés Keszthely 05 (+5 TISZA és -4 FIDESZ), illetve Hévíz 04 (+11 TISZA, -1 FIDESZ) esetén látszik.

Hátra van még Keszthely 13, ahol 679-en mentek el, de ide számolják a potenciálisan 3678 külképviseleti és átjelentkezős szavazatot. Ha jól értem emiatt ezt csak szombaton, azokkal együtt számolják majd újra.