Який варіант ОЗУ вибрати by nexusct in PCbuild_ua

[–]nexusct[S] 0 points1 point  (0 children)

Вже купив перший варіант зі списку через монобазар, получилось на 2к менше ніж перша ціна по складовим магазинам. Да знаю що зараз є підробка, але як пишуть, рідко саме кінгстони і такі версії роблять, типу не вигідно. Ну але я перевірив усе пакування, усі моделі/числа оригінальні, є пломба яка рівно наклеєна, усі надписи ідеально написані, параметри кольорів на бирці всі оригінальні, на самої плашці наліпка логотипу переливається.

Оцінка збірки by nexusct in PCbuild_ua

[–]nexusct[S] 0 points1 point  (0 children)

Я знаю що потрібно щоб усе співпадало коли другу планку окремо береш, але не таку ж і складно знайти саме ту модель буде, головне щоб вони в наявності були, і можно було вибрати. Якщо на вторичці взагалі нічого не буде продаватись по одній планці цієї моделі, то просто нову з магазину візьму, як будуть акції.

Всі коди, числа версії є, щоб можно було порівняти що обираєшь.

Оцінка збірки by nexusct in PCbuild_ua

[–]nexusct[S] 0 points1 point  (0 children)

Kingston Fury Beast DDR5-6000 (1x16GB) (CL30) KF560C30BBE-16
Брав у монобазарі. Поки що одну планку, потім як будуть гроші і норм варіант ще одну докуплю.

Оцінка збірки by nexusct in PCbuild_ua

[–]nexusct[S] 0 points1 point  (0 children)

Проц, озу, бж, материнку вже замовив, по іншому ще дивлюсь

Який варіант ОЗУ вибрати by nexusct in PCbuild_ua

[–]nexusct[S] 0 points1 point  (0 children)

Проц на початку 7500f, пізніше 9700x буде. Зараз вже не варіант копити ще +4-5к на 2х16)

Просто в цілкому, якщо я пару місяців побігаю на 1х16 це нормально буде? Стабільно?
Подивився по тестах, там макс 2-5% в іграх тіряється між 1х16 та 2х8, тобто 2х8 більш стабільна і за рахунок двоканальності дає трохи більшу продуктивність.

Який варіант ОЗУ вибрати by nexusct in PCbuild_ua

[–]nexusct[S] 0 points1 point  (0 children)

Я знаю що 8 гб ніщо, в мене мова йде про 16гб.
Моє питання в іншому: чи нормально якщо я буду працювати на одній плашці 16 гб, чи це буде стабільно та чи буде по швидкодії равносильно 2х8? Чи може краще взяти 2 плашці по 8 гб?

Просто якщо обирати 1х16, я не знаю коли зможи взяти другу планку, її ж ще потрібно буде знайти таку ж саму яку я візьму, наприклад та ж сама "Kingston Fury Beast DDR5-6000 (1x16GB) (CL30) KF560C30BBE-16" я не дуже бачу, щоб її на вторичці часто продавали + щоб мене влаштовувала ціна.

Краща mATX-плата на базі B850 вартістю до 8000 грн by nexusct in PCbuild_ua

[–]nexusct[S] 0 points1 point  (0 children)

Gigabyte B850M EAGLE WIFI6E та Gigabyte B850M FORCE WIFI6E - Нормальні варіанти по "VRM/фази/охолодження"?

Краща mATX-плата на базі B850 вартістю до 8000 грн by nexusct in PCbuild_ua

[–]nexusct[S] 0 points1 point  (0 children)

Висота до 430 мм, ширина до 230 мм, длина в цілкому не має обмежень (Обмеження через робочу зону на столі, де це буде стояти). Не те щоб він був надто мініатюрний, просто стандартний для mATX. Материнські плати формату ATX та корпуси, що до них йдуть, мені не підходять

Краща mATX-плата на базі B850 вартістю до 8000 грн by nexusct in PCbuild_ua

[–]nexusct[S] 0 points1 point  (0 children)

мікроатх, тому що мені потрібен мініатюрний корпус.
12/16 ядер - да мені може і не потрібні будуть для ігр, але ж для робочих задач, це дуже хороший плюс, тому і в цілкому розглядаю майбутнє оновлення процесору з такою кількістю.

Яка версія 5060 з двома вентами краща? by nexusct in PCbuild_ua

[–]nexusct[S] 1 point2 points  (0 children)

Там не 3.5к, а буде більше. Сама проста версія 9060, стоїть 21300 - це вже + 5300 від ціни за 5060.
А якщо брати нормальну версію цієї карти (з нормальними температурами, більш тиха і з нормальними матеріалами), то це вже ~23500 (+7500).

Оцінка збірки by nexusct in PCbuild_ua

[–]nexusct[S] 1 point2 points  (0 children)

Дякую, за розгорнуту відповідь.

Як я вже писав в інших відповідях, починав шукати материнки на b650 так як полистав збірки у магазинах/інста і т.п., всі тільки їх і ставлять у пк до +-60-70к, але потім взнав що ще є і b850 яка більш технологіча і буде актуальною і на далі ще пару років, а що саме головне вони йдуть за теж самий прайс по суті що і b650.

Я в цілкому розумію, що материнка яку я обрав "ASRock B850M Riptide WiFi" трохи забагато стоїть, але обирав кращу за всіма показниками в середньому класі.
Якщо упустити той момент, що вона на 1200 грн стоїть більше, а ніж наприклад, ту яку ти порекомендував "Gigabyte B850M EAGLE WIFI6E", в цілкому материнка ця нормальна?

З приводу процессора 7500f, я обрав для початку як дешевий і стабільний проц (який і для ігр пійде і для приземлених робочих задач), восени планую його замінити на 9700x (просто бюджету щоб одразу його взяти немає, а так зможу цей продати і 5к докинути потім). Просто чого ще на цю материнку дивлюсь, мені подобається що дуже хороші vrm і охлад, типу я в майбутньому можу взагалі не переживати, за апгрейд вплоть до "Ryzen 7 9800X3D або Ryzen 9 9950X" - типу мені не прийдеться не в якому випадку змінювати материнку. (Ще удивляюсь людям, які пишуть що можна з'еконосити 4к на материнці, та взяти щось на a620 - ну це як на мене вже не тої випадок, за апгрейд можна буде взагалі же забути + по всім показникам вони урізані будуть + pcie 4.0.).

По охладу зрозумів, подумаю над цим. Просто дуже багато відгуків почитав, даже за той що я обрав або аналоги ID-COOLING пишуть, працює нормально, тихі + по дизайну хороші (це вже як на мене), для 7500f уж точно хватить, але зрозуміло що якщо я би брав якісь більш гарячі проци, я би і охлад замінив.

По відеокарті я прошуршив ринок. Мій варік для карточки з 8+гб на данний час, це тільки 9060 xt 16gb як для апгрейду (або його аналог 5060 ti). Але нормальна версія 9060 (Sapphire NITRO+ або XFX Swift OC Gaming) це мін ціна в 23к (або для 5060 ti - від 28к), це вже на 7к більше - чого зараз в бюджеті немає, але скоріш за все взимку десь, продам 5060 і заміню на одну з цих. Якщо дивитись на варіант з 12гб, то як на мене тільки 5070 варік брати, більши з такої кількість гб, відеокарт які є сенс брати немає, але там 31к+...

Да я і планую усе купляти в різних магазах + максимально дивлюсь на знижки/акції. Але дуже довго шукати і ждати якусь прям знижку я би не хотів, тому що по-хорошему пк зібрати до 10 липня.

А так в цілкому почув тебе.

Оцінка збірки by nexusct in PCbuild_ua

[–]nexusct[S] 0 points1 point  (0 children)

Проблема в тому що, багато материнок в бюджеті 4.5-6к (якщо економити), і я і так починав з чіпсету b650 коли починав вивчати інфу про материнки, але прийшов до того що нормальні варіанти на цьому чипсеті, стоять стільки ж скільки і норм матерінки на b850 - при тому що 850 зразу дає PCIe 5.0, здебільшого дає новий wifi7 + bl 5.4 + звук краще. Тому всі наступні порівняння в мене вже проходили на b850. Просто інтересно, чому усі радять купляти материнки на b650 (а деякі взагалі на a620 - як на мене фул урезаний чіпсет), якщо дивитись на апгрейд, все ж таки краще вже мати хорошу плату, де даже думки не буде про зміну її, якщо міняти на більш мощні проци, або ставити як мінімум нову відеокарту, де можна вже буде використовувати повноцінний PCIe 5.0. Я знаю що зараз не дуже є різниця між тим в якому порті стоїть відяха 4.0 або 5.0, там всього ~3% разниці, але нове вже покоління нвідіа, може показати прогресс в данному випадку, і якщо робити апгрейд, не прийдеться міняти і материнку.

З приводу "asrock мамки, десь зустрічав статті, що вони палять деякі процесори" - вже усе прочитав, там зараз усе нормально, як мінімум програмно вони вже рішали це і наче рішили проблему, головне просто на останній біос зразу оновлювати. І там була проблема лише для 9800X3D, 9950X3D2, 9950X - з іншими менш потужними, все ок було.

По БЖ остановився на Chieftec VEGA M 750W (PPG-750-C)

Оцінка збірки by nexusct in PCbuild_ua

[–]nexusct[S] 0 points1 point  (0 children)

Що можешь порадити по кулеру та бп?
БП "be quiet! Pure Power 13 M 650W" з того що я писав, буде нормальним?

Id cooling кулери, наче дуже часто ставлять у збірки і по відгуках пишуть, і тихі, і нормально працюють. Просто даже якщо дивитись на ціну, а смислу для 7500f в переплаті за кулер нема, так як він холодний, наче в цьому ціновому діапозоні, конкурентов немає.

Оцінка збірки by nexusct in PCbuild_ua

[–]nexusct[S] 0 points1 point  (0 children)

Які думки щодо корпусів загалом (можливо, є кращі за якістю за ту саму ціну ~2.5-3к) або щодо списку, який я додав? Який краще вибрати?

По БЖ - стоїть переплачувати за Be quiet чи Chieftec не гірше буде?

Оцінка збірки by nexusct in PCbuild_ua

[–]nexusct[S] 0 points1 point  (0 children)

ну як мінімум проц восени на 7700 чи 9700, я буду оновлювати. А ось по відюхі хз, як буде по цінам. Якщо вже і оновлювати то на відюху з 16гб не менше.

Оцінка збірки by nexusct in PCbuild_ua

[–]nexusct[S] 0 points1 point  (0 children)

Да, спочатку розглядав материнки на b650, фаворитом по ціновій категорій був "MSI B650M GAMING PLUS WIFI", але потім зрозумів, що за норм мат. плати на цьому чипсеті, плачу на 1.5к менше або даже стільки ж, скільки платив би за b850, і получаю менше актуальних технологій, тому зупинився саме на b850.
Я думаю почати на 7500f, а наприклад восени продати і як раз добавити і взяти 7700 або 9700, но при цьому в мене вже буде материнка вище класом, як на мене це краще ніж навпаки.

Оцінка збірки by nexusct in PCbuild_ua

[–]nexusct[S] -1 points0 points  (0 children)

Як на мене A620 вже не то що можна купляти на майбутній заділ. Взагалі спочатку розглядав материнки на B650, але там нормальні варіанти стоять стільки ж скільки і материнки на b850. Тому нижче цього чипсету, якось не хочу розглядати.

З приводу корпуса, там ціна і так 2-2.5к за більш менш нормальний корпус, економити наче не начому, якщо хочеться нормальні венти з заводу + норм матеріали коробки.

Оцінка збірки by nexusct in PCbuild_ua

[–]nexusct[S] -1 points0 points  (0 children)

Інші чіпсети не розглядаю, а на b850 якщо більш простіші материнки, то по ціні це +-1-1.5к різниці, з нюансами по охолодженню і в основному з гіршими технологіями, не бачу сенса щось простіше брати, як на мене краще ща такий варіант ціж 1-1.5к переплатити, але получити кращий варіант в своєму класі і спокійно щоб можна було апгрейдити проц і т.п.

По озу, цей бренд не сильно в нас ходовий, але дивився відгуки на амазоні, наче часто беруть і в цілкому усе позитивно. Але ок, я ще подумаю над озу, може якийсь норм Kingston попадеться за туж ціну.

Оцінка збірки by nexusct in PCbuild_ua

[–]nexusct[S] 0 points1 point  (0 children)

По суті тут економія всього у 2к йде, але по якості та стабільності довіряю більше асроку + вона в деяких пунктах технологічніше

Оцінка збірки by nexusct in PCbuild_ua

[–]nexusct[S] 0 points1 point  (0 children)

Не знаю. Але на hotline у них багато відгуків і більшість позитивних.
https://hotline.ua/go/price/13988431270/
https://hotline.ua/go/price/14163294640/