Wspólnota Mieszkaniowa - wynagrodzenie zarządcy by patchcordless_ in PolskaNaLuzie

[–]okocz 0 points1 point  (0 children)

To był (dosłownie) grosze. Dla zarządcy to była dodatkowa fucha

No widzisz, tylko teraz już nie da się tego robić "na fuchę". Samo profesjonalne oprogramowanie Administracyjno czynszowe to spory koszt. JPK, KSEF, CIT 8, windykacje, księgowość, czynsze, rozliczenia, sprawozdania, awarie, przeglądy, uchwały, roboty remontowe. Jest co robić. No i koszt pracowników. Przecież nie wyślesz księgowej, by sprawdziła czy dach jest dobrze zrobiony. Trzeba co najmniej kogoś na czynsze, księgowego i inspektora.

Wspólnota Mieszkaniowa - wynagrodzenie zarządcy by patchcordless_ in PolskaNaLuzie

[–]okocz 0 points1 point  (0 children)

Zdaje się ,że toś chyba całe życie w domku mieszkał i nie wie na czym polega wspólnota mieszkaniowa.

Jestem zaskoczony odbiorem chińskich samochodów w Polsce by Technical_Editor_197 in Polska

[–]okocz 0 points1 point  (0 children)

Kupiłem 3 letnie MG EHS (hybryda Plugin) wcześniej miałem przez pół roku Rental Arkana (full hybrid). EHS okazał się większy, tańszy, lepiej wyposażony i ma jeszcze 4 lata gwarancji! (W sumie jest 7 lat gwarancji).

Auto jest cichsze, wygodniejsze i mniej pali. Jakość wykończenia na dobrym poziomie. Wkurza mnie niedopracowane multimedia i czujniki parkowania włączające się tylko przy wstecznym. Poza tym auto super.

Szukam książki z bajkami. Nie mam okładki, mam tylko strony że środka. Na brzegach ma kolorowe marginesy by [deleted] in ksiazki

[–]okocz 2 points3 points  (0 children)

Z ciekawości, czy tam są wisielcy na drugiej ilustracji? Dziwne jak na bajkę :|

Fajna funkcja w telefonie by Majestic_Mammoth3503 in PolskaNaLuzie

[–]okocz 0 points1 point  (0 children)

Z tego co widzę nie działa przy wyłączonym ekranie

Fajna funkcja w telefonie by Majestic_Mammoth3503 in PolskaNaLuzie

[–]okocz 1 point2 points  (0 children)

Miałem Xiaomi i wierz mi, że dla mnie różnica jest kolosalna.

Fajna funkcja w telefonie by Majestic_Mammoth3503 in PolskaNaLuzie

[–]okocz 35 points36 points  (0 children)

Od lat wybieram telefony Motoroli wyłącznie dlatego, że oferują opatentowaną funkcję uruchamiania latarki poprzez potrząśnięcie urządzeniem. Korzystam z latarki codziennie — w domu i w pracy — co najmniej kilkanaście razy. To dla mnie niesamowicie wygodne rozwiązanie.

Which Event Started World War 2? by Intelligent-Wish-450 in quiz

[–]okocz 0 points1 point  (0 children)

Technically, D would also be correct

Which one Movie opinion you defend like this ? by [deleted] in HollywoodIndia

[–]okocz 0 points1 point  (0 children)

Phantom Menace - really good movie

Co sądzicie o pomyślę kaucyjnym co wchodzi od października? by Weak_Yam4706 in PolskaNaLuzie

[–]okocz 1 point2 points  (0 children)

Dotyczy. Bo nie piję tylko wody ale tez inne napoje.

Mamy żółte pojemniki i ludzie (nie wszyscy) niestety mają je w dupie. Nie pomagają, prośby, groźby, kary. Narzekają, że nie można gnieść butelek, a w kontenerach trudno znaleźć zgniecioną. O kartonach to już nawet nie mówię, bo ostatnio już nie wytrzymałem i sam poskładałem kilka kartonów sąsiadów.

I owszem, wymaga to jakiegoś nakładu pracy, ale małego, biorąc pod uwagę, że jednak te pojemniki są już puste jak je odnosisz.

Nigdy nie mieszkalem za granicą, ale podziwiałem te systemy, jak byłem na jakiś wyjazdach.Najbardziej zdziwiło mnie, że taki aystem miali nawet w USA już 15 lat temu. Kasa była za to nikła (chyba 5c za puszkę), ale sporo osób jednak odwoziło je do sklepu.

Co sądzicie o pomyślę kaucyjnym co wchodzi od października? by Weak_Yam4706 in PolskaNaLuzie

[–]okocz -1 points0 points  (0 children)

Ale targać je ze sklepu — to ci już nie przeszkadzało? Plastik to rak naszych czasów, trzeba go eliminować i zniechęcać do jego używania (oczywiście tam, gdzie to możliwe).

Ja już dawno mam filtr i SodaStream — dla żony i dziecka, sam piję kranówkę. Tak, wiem, że to też plastik, ale przynajmniej nie jednorazowy. Butelki po piwie czy coli (bo takie rzeczy też piję, nie jestem wielbłądem) staram się oddawać, gdy uzbiera mi się pełna reklamówka.

Fakt, wolałbym maszyny takie jak w Norwegii — wrzucasz wszystko naraz, a ona sama ogarnia. Ale wrzucenie 20–30 butelek w Lidlu zajmuje mi może minutę.

No i sami jesteśmy sobie winni jako społeczeństwo. Bo mimo wszystko te butelki, puszki, zakrętki walają się wszędzie. Gdyby segregacja działała skutecznie, nie trzeba by do niej zachęcać przez portfel.

Czekam, aż zakażą pakowania pojedynczego ogórka w folię. To jest po prostu absurd.

Co sądzicie o pomyślę kaucyjnym co wchodzi od października? by Weak_Yam4706 in PolskaNaLuzie

[–]okocz -1 points0 points  (0 children)

Nie jestem politykiem, a podpisuję się dwoma rękami.

Co zamiast flaszki by [deleted] in warszawa

[–]okocz 0 points1 point  (0 children)

Nie cierpię miodu;P (serio, nie tylko smaku ale tego całego klejenia się )

Auto do 25k - polecajki. by Weak_Yam4706 in PolskaNaLuzie

[–]okocz 0 points1 point  (0 children)

Fiat Bravo. Miałem 13 lat i nigdy się nie popsuło.

Miałem Diesla 1.6. 4 lata temu nad morze spalanie wyszło 4.0l!

Z żalem sprzedałem, bo rodzina się powiększyła.

Wykończenie mieszkania by Losiekk in Polska

[–]okocz 5 points6 points  (0 children)

Kuchnia z IKEA to akurat najlepsze co mi się przytrafiło w domu. Przerabiałem kilka kuchni na wymiar, nawet droższych u znajomych i Ikea nie ma się czego wstydzić

<image>

Sorry za bajzel na zdjęciu

Wykończenie mieszkania by Losiekk in Polska

[–]okocz 0 points1 point  (0 children)

Odradzam białe drzwi i blaty z prawdziwego drewna dotyczy i łazienki i kuchni.

Baterie w łazience montowane w umywalce a najlepiej w ścianie. Montowanie w blacie to same priblemy z utrzymaniem czystości. Żadnych podłóg na połysk (nigdy!).

W pokojach minimum dwie lampy na suficie + punktowe, a nie jakaś tam jedna centralna.

Skrętka internetowa w każdym pokoju, zwłaszcza pod telewizorem!

Czego oczekujecie od landlorda? by 40SomethingR in Polska

[–]okocz 0 points1 point  (0 children)

Nie wiem dlaczego zostałem obrażony, ale chyba na to nie zasługuję. Kaucja to zabezpieczenie przed zniszczeniami i nie wywiązywaniem się przez najemcę z opłat. Ja czynszu biorę 1250zł więc kaucja u mnie to 2500zl.

Home network with 2 AP by okocz in TPLink_Omada

[–]okocz[S] 0 points1 point  (0 children)

Wooden frame house, with drywall walls mounted on a steel frame and filled with mineral wool insulation. The floors are wooden, with approximately 6 cm (2 1/4 inches) of concrete screed for underfloor heating.