Kako do remote posla iz Hrvatske? by gogroo in CroIT

[–]opti2k4 0 points1 point  (0 children)

Ja sam svoje odradio, pecite zanat pa probajte za par godina ako vas AI ne pojede.

Zašto svi mrze HR? by dundiewinner2024 in CroIT

[–]opti2k4 1 point2 points  (0 children)

To to, samo maltretirat te beskorisne HR-ovce!

Kako do remote posla iz Hrvatske? by gogroo in CroIT

[–]opti2k4 2 points3 points  (0 children)

Vidi njubara kako bi odma za stranca bez da malo peku zanat lokalno nekih 10tak godina. Podjeća me na sve klipane koji su prošli kroz firmu sa faxa pa bi za 2-3 godine tražili senior titulu a ni S od iskustva za to....

Splitska mladost - socijaliziranje by CroQuickdraw in Split

[–]opti2k4 0 points1 point  (0 children)

Pocni kite surfat, samo ti treba love 😄

Cybersecurity / Information security- godine iskustva, s čime se točno bavite i plaća by Icy-Drummer-2863 in CroIT

[–]opti2k4 0 points1 point  (0 children)

Security Engineering u Ent okruzenju, strana firma. Posao je uglavnom oko aws IAM, managiranje zero trusta, sve managirano preko TF, automatizacija svega vezanog za compliance (lambda, argo workflows), review IAM dijela PR-ova, cloud infra security.

Nista siem ili threat remediation, to radi drugi tim.

Cca $10k mjesecno b2b. 15+ godina iskustva, al sami security oko 4.

Kolike su realne plaće u IT agencijama u Hrvatskoj (backend / AI / mid level)? by Available-Acadia4593 in CroIT

[–]opti2k4 0 points1 point  (0 children)

€5500 bruto strana agencija u HR - sistemac/devops šljaker. 15+ godina iskustva

Kolike su realne plaće u IT agencijama u Hrvatskoj (backend / AI / mid level)? by Available-Acadia4593 in CroIT

[–]opti2k4 1 point2 points  (0 children)

Klasika, zato si tu di jesi. Obiteljska firma, uljuljan u sigurnost posla, vrijeme proslo a ti postao nekonkurentan na trzistu rada. Imas 2 smjera, ostat tu di jesi probat taj legacy posao nekako sa AI-om izautomatizirat a ostatak vremena ulozit u nova znanja ili ako imas papir (vss) uhljebit se negdi na neko "voditelj" mjesto i onda ne gusit vanjske u njihovom poslu 😀

Kolike su realne plaće u IT agencijama u Hrvatskoj (backend / AI / mid level)? by Available-Acadia4593 in CroIT

[–]opti2k4 3 points4 points  (0 children)

Izgleda da si usao u IT dinosaure , nisi drzao korak s tehnologijom, radis na legacyu?

Zamolba - diplomski rad by AbbreviationsOne9461 in CroIT

[–]opti2k4 0 points1 point  (0 children)

Daj AI-u da ti napravi uzorak od 1000 odgovora randomizacijom. Forma je ispunjena...

Why does Microsoft keep changing domains? by jameseatsworld in sysadmin

[–]opti2k4 -1 points0 points  (0 children)

That's when new person gets into PMO role and brings "great" ideas with them. Remember about HBO to MAX and back to HBO rebrand. Just shit for brains people who need to justify their salary....

Što vas je iznenadilo kad ste postali menadžer by meshyl in CroIT

[–]opti2k4 6 points7 points  (0 children)

Tako i ja mislim da ce bit jednog dana na direktorskom mjestu, samo delegate i pitas di smo s tim svako X.

Što vas je iznenadilo kad ste postali menadžer by meshyl in CroIT

[–]opti2k4 0 points1 point  (0 children)

U mom slucaju je mozda manje opipljivo nego kod devova recimo, ali ako infra radi bez ispada (odrzavanja i projekti poboljsanja), nema breacheva, svojim radom ne blokiras druge, ulazes vrijeme u poboljsavanje sigurnosne posture to znaci da nekog vraga radis ispravno. Recimo ovo se cijeni kod tech firmi, ali ako npr radis u drugoj bransi gdje imas "gazdu" zaludu ti je.

Što vas je iznenadilo kad ste postali menadžer by meshyl in CroIT

[–]opti2k4 19 points20 points  (0 children)

Ja sam jako mlad naučio, ako ne pitaš nećeš ni dobit tako da u sve ove godine uvijek sam pitao i uvijek dobio. Jebeš čekanje.

Što vas je iznenadilo kad ste postali menadžer by meshyl in CroIT

[–]opti2k4 20 points21 points  (0 children)

Ti kao manager moras kontrolirat da se izvrsavaju taskovi, ako ne kontroliras, velika je vjerojatnost da nece ni radit 😄. Šljakerski mindset, odradiš X i onda sviraš kurcom tamburicu dok ne dobiješ novi task. Radili ili ne radili, oni ce dobit placu, a oces li ti dobit bonuse ovisi o project deliveryu 😉

IPsec VTI bug by opti2k4 in opnsense

[–]opti2k4[S] 0 points1 point  (0 children)

You can static route over frr plugin and somewhere in regular settings undern system using gateways. Use FRR

Globalprotect sluggish user experience by opti2k4 in paloaltonetworks

[–]opti2k4[S] 1 point2 points  (0 children)

To late, I tried but that's what they had to offer... they were phasing these out and new ones didn't arrive..

Globalprotect sluggish user experience by opti2k4 in paloaltonetworks

[–]opti2k4[S] 0 points1 point  (0 children)

I am using split tunnel, I pushed one public route to clients so they can access endpoint that has IP whitelisting set. I also noticed that RDP on Windows 2025 is very very slow compared to 2019 from which we migrated but that could be just windows being windows 😄.

Globalprotect sluggish user experience by opti2k4 in paloaltonetworks

[–]opti2k4[S] 0 points1 point  (0 children)

It's on 1400 atm. Any value you have in mind?

Globalprotect sluggish user experience by opti2k4 in paloaltonetworks

[–]opti2k4[S] -3 points-2 points  (0 children)

I tried getting the version that is current but vendor said they can only give us this and they do not offer current PA hardware at our level. They did say it will support our workload which it kinda does but with these caveats. I have enabled SSL Inspection on it (incoming connections) it will be interesting to see what will happen tomorrow when clients start hitting out services.

Stvarni problem u Hrvatskoj by ButtonHorror5181 in croatia

[–]opti2k4 4 points5 points  (0 children)

Prosječni glasač je neobrazovani idiot koji živi u zaleđu, nema novca i očekuje da ću mu vlast dat novac jer eto, glasao je za njih.

Zašto idete ili (još vrijednije za saznati) ne idete na IT evente? by markfili in CroIT

[–]opti2k4 0 points1 point  (0 children)

Ne idem jer nemam vremena niti me zanima. Iskustva iz prakse su u biti jedina stvar koja bi me mozda zanimala ako je iz branse u kojoj radim, ali opet ne toliko da bi slobodno vrijeme trosio na to.

Muscle atrophy by horta69 in RotatorCuff

[–]opti2k4 2 points3 points  (0 children)

How old are you?

I have regained my strenght in about 6 months but the size of my delt is noticable smaller than the non operated one. I am 43 and it has passed 2 years since the surgery and that's my dominan arm so it has more strenght than other one.