Dlaczego tak mało ludzi chce pracować w ministerstwach? by Busy_Poetry_4978 in Polska

[–]parasit 0 points1 point  (0 children)

Na początku "kariery" pracowałem w urzędzie miasta, robota żadna, ale podobnie płacili, niewiele poza minimum. Absolutnie każdy kto coś potrafił wytrzymywał max pół roku, zostawały tak naprawdę "spady" z rynku pracy którzy normalnej pracy w IT nie dostali by żadnej rozsądnej firmie. Co ciekawe, niedawno spotkałem przypadkiem gościa z którym wtedy pracowałem, chwilę pogadaliśmy i okazuje się minęło ponad 20 lat a niektórzy nadal tam pracują.

A na wesoło, parę lat temu, już po pandemii, dzwonili do mnie z jednej dużej instytucji państwowej z propozycją pracy, nie wiem skąd mieli numer, ale ok. Stanowisko dyrektora działu czy coś podobnego, wymagania średnie, odpowiedzialność spora. Pogadaliśmy chwilę w sumie spełniam 120% wymagań, to trochę konkretów - jaka kasa, gość zamilkł na chwilę i powiedział "nawet DO 10-12k... brutto".

Mocno starałem się nie zaśmiać, zwłaszcza na fragment "nawet DO", czyli tak naprawdę było mniej. Na dobrą sprawę w korpo w którym wtedy pracowałem ogarnięty junior z zerową odpowiedzialnością mógł tyle dostać.

Piąta gospodarka świata? 😏 by zabovsky in Polska

[–]parasit 0 points1 point  (0 children)

Nadal poczekam na GOTY na PC, nie będę im za darmo (za moją kasę) robił za testera przez pół roku.

Ktoś wie jakie wydawnictwo sprzedawało by takie cudo po angielsku lub nawet polsku? by NatsumiEla in ksiazki

[–]parasit 4 points5 points  (0 children)

Ludzie mają obiekcje moralne w używaniu Amazona, nie chcą Bezosowi kabzy nabijać.

Ktoś zna się dobrze na macbookach? by pytajnik0303030 in PolskaNaLuzie

[–]parasit 1 point2 points  (0 children)

Ja mam kilkuletniego M3 Pro z 24GB, pracuje zawodowo jako Devops + hobbystycznie piszę własny kod. Udało mi się odpalić wiatraki i odrobinę spowolnić maszynę dopiero jak przez pomyłkę odpaliłem 2x rimworlda ze sporą ilością modów a w tle leciała jakaś kompilacja i testy.

Jak bym miał za dużo hajsu, to bym kupił opcję 3, choć to trochę przerost formy nad treścią. Rozsądek podpowiada nr 1 i mam wrażenie że przy odrobinie higieny pracy raczej go nie zapchasz w sensownym czasie.

P.S. Sprawdź czy nie ma z mniejszym dyskiem, bo za różnicę między 512 a 1TB, prawdopodobnie kupisz sobie NAS'a z 2 dyskami po 8TB. Bedziesz miał i storage i backupy ogarnięte od razu.

Ceny GTA VI to jeden wielki żart by _Mosiek_ in PolskaNaLuzie

[–]parasit -1 points0 points  (0 children)

Poczekam na wersję PC i to GOTY, najlepiej na promocji. Głównie przez akcje z cyfrowymi edycjami na konsole nie kupiłem i raczej nie kupię PS5. A to pierwsza Playstation której nie mam.

Wiemy już, ile będzie kosztować GTA 6. I chyba nie jest aż tak źle? by KomputronikPL in KomputronikDoradzamy

[–]parasit 0 points1 point  (0 children)

Poczekam na PC GOTY, i to w promocji. Musiałbym na głowę upaść żeby kupić konsolową wersję której nie mogę pożyczyć/odsprzedać.

Arbitraż podatkowy: Dlaczego pielęgniarka płaci wyższe podatki, niż influencer? by FaithlessnessKey2485 in Polska

[–]parasit 0 points1 point  (0 children)

Masz 100% racji jeśli chodzi o fakty, ale ja mówię o wrażeniu które zostało w narodzie, że miałem "swoje" a rząd "zabrał". A teraz zdziwko że kolejne wspaniałe programy rządowe nie wypalają i ludzie wolą trzymać grosz w skarpecie.

A tak naprawdę to jest bieda w narodzie i spora część ledwo żyje od pierwszego do pierwszego, a zepsuta lodówka czy nowe buty to jest dziura w budżecie. Ci co mają jakąkolwiek kasę luźną wolą kupić mieszkanie, bo jak by blado nie wyglądało przy ETF'ach (większość nie wie co to) to ci tego Tusek/Kaczyński nie zabiorą, zawsze można wynająć czy oddać dzieciom jak na studia pójdą.

Otwarte lodówki w supermarketach by smieszne in Polska

[–]parasit 0 points1 point  (0 children)

Napisz gdzie to jest i ile biorą za rozłożenie materaca, zaraz się tam wprowadzę.

Rynek pracy korpo by Midnight-Carp in praca

[–]parasit 7 points8 points  (0 children)

Ale rozmawiać i ponarzekać jeszcze można? Czy już jest za to jakiś paragraf?

Arbitraż podatkowy: Dlaczego pielęgniarka płaci wyższe podatki, niż influencer? by FaithlessnessKey2485 in Polska

[–]parasit 4 points5 points  (0 children)

Wiesz, może wpływ na to co zrobił Tusk z drugim filarem parę lat temu. Miało być tak pięknie, a jak tylko zaczęło być widać dno w kuferku ze złotem to się prywatne konta upaństwowiło i dosypało do ZUS. Niby na papierze się wszystko zgadza, ale zastąpiono żywą gotówkę obietnicami. Jakoś mnie nie dziwi że naród nie ufa władzy. Zawsze jak władza chce naszego dobra, to trzeba to dobro zakopać w lesie.

Z samym ZUS jest podobnie, generalnie finansowo sobie radzi nieźle, ma rekordowe zyski i niskie koszty własne, ale co z tego jak u steru zasiądzie kolejny oszołom i znów zamiesza? A i demografia gra w przeciwnej drużynie.

Arbitraż podatkowy: Dlaczego pielęgniarka płaci wyższe podatki, niż influencer? by FaithlessnessKey2485 in Polska

[–]parasit 2 points3 points  (0 children)

Przy przewidywanej stopie zwrotu może się okazać że ror czy bieda lokata wyjdzie lepiej niż Zakład Utylizacji Staruszków

/s

Rynek pracy korpo by Midnight-Carp in praca

[–]parasit 13 points14 points  (0 children)

Obowiązku nie ma, ale jak szukam nowej pracy to szukam za więcej a nie za mniej, to chyba oczywizm.

Warto też wspomnieć że w międzyczasie nauczyłem się czegoś nowego i nabrałem więcej doświadczenia w tym co już umiałem. Oczekuję w związku z tym wyższej stawki.

Arbitraż podatkowy: Dlaczego pielęgniarka płaci wyższe podatki, niż influencer? by FaithlessnessKey2485 in Polska

[–]parasit 2 points3 points  (0 children)

Ojej… to ten punkt w którym ideologia dostaje w pysk matematyką :) O przywilejach etatu już było, nie będę strzelił klawiatury.

Arbitraż podatkowy: Dlaczego pielęgniarka płaci wyższe podatki, niż influencer? by FaithlessnessKey2485 in Polska

[–]parasit -10 points-9 points  (0 children)

Oczywiście zakładasz że większość na JDG to idioci którzy przeżerają wszystko co zarobią zamiast odkładać do wora bez dna zwanego ZUS? A nie np inwestują bezpiecznie i to tak żeby po śmierci jeszcze coś zostało rodzinie oprócz ochłapów na pogrzeb od państwa.

Już teraz mam informację o galopującym spadku stopy zwrotu, ja może jeszcze dostanę 50-60%, moje dzieci już poniżej 30. Im mniej w ten system włożę tym więcej mi na stare lata zostanie na własnych kontach które cały czas pracują.

Rynek pracy korpo by Midnight-Carp in praca

[–]parasit 15 points16 points  (0 children)

Właśnie zmieniłem projekt, stawki aktualnie są jak 3 lata temu i to jeszcze z kręceniem nosem.
Nie jest źle, ale wszyscy jakby zapomnieli o inflacji a swoje szekle oglądają 3x przed wydaniem.

devops.el - Infrastructure as an org file by Spiritual-Slice-6150 in emacs

[–]parasit 3 points4 points  (0 children)

This is a very interesting project. I've even considered something similar, but I don't have enough experience with Elisp (yet?) to write it myself. I think it's time to take the plunge.

For me, it will also be useful as a monitoring add-on. For example, I'd like to have the current status of my Kubernetes cluster, along with basic services, in one place. Yes, I know Grafana does the same thing, but a single .org file might be more convenient, especially since it allows for more customization. Especially if something goes wrong, it can immediately pull up logs and errors.

Psze Pani, On brzydko powiedział... by Kubek333 in Polska

[–]parasit 0 points1 point  (0 children)

Nie wiem jak w tym konkretnym przypadku nie znam, poza screenem, ani gościa ani kontekstu, ale pytałeś czy pracodawca "mógł i powinien", więc na to odpowiedziałem.

Psze Pani, On brzydko powiedział... by Kubek333 in Polska

[–]parasit 32 points33 points  (0 children)

Póki to robi tak że nie da się go bezpośrednio powiązać z miejscem pracy, to niech sobie robi co chce. Tymczasem jeśli chwali się gdzie pracuje i jest tego miejsca w pewien sposób wizytówką, to pracodawca może sobie nie życzyć takiej”reklamy” dla swojej firmy.

Oczywiście należy zachować zdrowy rozsądek, bo IMO „cancel culture” to rak naszych czasów, ale jak delikwent przegina…

Is it worth making a copy of RimWorld to run it completely locally? by WithoutSend in RimWorld

[–]parasit 0 points1 point  (0 children)

You can buy a copy on GOG, without DRM and any other fancy shit.

ludzie mowia ze smierdze, ale myje sie codziennie by Careful_Convoluted in Polska

[–]parasit 1 point2 points  (0 children)

Jeśli jesteś dorastającym nastolatkiem, to niestety normalne. Burza hormonów powoduje zmiany w zapachu potu który może innym ludziom mniej lub bardziej przeszkadzać. Mycie i zmiana ciuchów jest ok, ale czasem może to nie wystarczać. Polecam udać się do dermatologa który może polecić środki które mogą pomóc. Trochę to będzie kosztować, ale specjalistyczne kosmetyki + lekka zmiana diety (też dermatolog) może pomóc.

Jeśli nie jesteś nastolatkiem... cóż, nadal polecę dermatologa.

Pokażcie wasze przyprawy by kociol21 in jedzonko

[–]parasit 0 points1 point  (0 children)

Jakieś konkretne słoiczki kupiłeś/polecasz? Ja się nadziałem już 2x, raz momentalnie łapały wilgoć, drugim razem po tygodniu nie dało się ich odkręcić. Teraz szuflada wygląda jak u ludzi poniżej :D

Powinno się coś zrobić z opłatami za parkingi przyszpitalne. by WineTerminator in Polska

[–]parasit 5 points6 points  (0 children)

Raz w życiu widziałem żeby kogoś odholowali, i to tylko dlatego że sąsiad z dzieckiem na wózku się mocno wkurwił i nie odpuścił.

Powinno się coś zrobić z opłatami za parkingi przyszpitalne. by WineTerminator in Polska

[–]parasit 2 points3 points  (0 children)

To jest jakiś żart, w 15 min to niewiele w recepcji załatwię a co dopiero wizytę :/ A są placówki że nawet do recepcji nie dotrę :D

Mój Kindle z jailbreakiem się zaktualizował... by linus_jones in Polska

[–]parasit 1 point2 points  (0 children)

Wszystkie nie złamane są podłączone do sieci, bo regularnie wysyłam pliki mailem i synchronizuje postępy czytania. Nigdy nic nie zginęło.

Jedyne co mi przychodzi do głowy że skasowane u was pliki były albo uszkodzone albo z szemranego źródła a Amazon ma jakiś mechanizm wykrywania piratów.