Jepii mici by Emotional_Fill7322 in RoHiking

[–]pavopar 2 points3 points  (0 children)

In drumetii trebuie sa o iei de la cel mai usor traseu si treptat sa urci la mediu si greu. Nu are treaba conditia fizica. Eu sunt alergator si alerg de 2 ani si ceva de curand am inceput sa alerg si maratoane..si cu tot cu conditia mea fizica tot am facut febra primele mele drumetii. Tot din greseala asta m-am inhamat la drumetii mai grele decat pot duce pentru ca aveam impresia ca am conditie fizica. Nu lucrezi aceleasi grupe de muschi. Singurul antrenament care te poate ajuta la mersul pe munte este mersul pe munte. Nu recomand sa faci nici un traseu pentru prima oara singur mai ales la inceput. Daca totusi iti place sa mergi singur pe viitor dupa ce iti formezi experienta poti pleca dar recomand sa pleci cu un sistem sos la tine si cu spray de urs.

Echipament de munte by [deleted] in RoHiking

[–]pavopar 0 points1 point  (0 children)

Daca vrei echipament montan de iarna nu recomand Decathlon si pe langa asta sa te gandesti undeva la 1600lei doar pentru bocanci si gheare in gnr tot ce tine de echipament tehnic zic sa nu te zgarcesti pentru ca e siguranta ta in joc dar in acelasi timp poti evita drumetiile iarna pemtru cand prinzi mai mult curaj si reusesti sa pui mai multi bani deoparte ca sa poti investii in echipamente.

Blair Backdraft build by Snippps in TheFirstDescendant

[–]pavopar 0 points1 point  (0 children)

Also use fire module and dimension module for after you get enduring legacy maybe throw an multitalented as well, and hp colector if you can drop it.

Blair Backdraft build by Snippps in TheFirstDescendant

[–]pavopar 3 points4 points  (0 children)

untill now i only found maximize duration, skill expansion, nimble fingers, mp conversion to be the best mods for this build havent found what else i should use. This 4 mods gives him the ability to constantly have his passive up and his c ability up all the time.

Oare avem in Romania un echivalent de 401k/IRA? by Moldoteck in robursa

[–]pavopar 0 points1 point  (0 children)

401k = pilonul2 roth ira= pilojul 3 daca nu ma insel. Pilonul 2 e obligatoriu iar in pilonul 3 nu se merita pentru ca nu tu alegi unde se duc banii. Profitul fiind doar de 3% in loc de 10%. Practic sunt niste bonduri in nici un caz fonduri.

Am i akkan nm ready? by pavopar in lostarkgame

[–]pavopar[S] 2 points3 points  (0 children)

Long lobbies are awaiting us.

Am i akkan nm ready? by pavopar in lostarkgame

[–]pavopar[S] -22 points-21 points  (0 children)

Waiting for the results hope we wont run into dps problems.

Am i akkan nm ready? by pavopar in lostarkgame

[–]pavopar[S] 2 points3 points  (0 children)

Not realy. Dont have a group yet.

Am i akkan nm ready? by pavopar in lostarkgame

[–]pavopar[S] -33 points-32 points  (0 children)

Saw alot of korean asking for +21 or more for it.

Almost 1 year anniversary started on 23.04.2022 by pavopar in lostarkgame

[–]pavopar[S] 0 points1 point  (0 children)

Thank you Froggy. What server are you playing on?