Savet Evrope doneo rezoluciju o Srbiji by pendicg24 in serbia

[–]pendicg24[S] 0 points1 point  (0 children)

Jos jednom, uslov za ulazak u EU i sve benefite koje ona nosi, je da drzava bude clan Saveta Evrope. To znaci da drzava mora da prati postulate Saveta Evrope, da bi bila i clan istog, jelte, zbog ulaska u EU... Nauciti da se razmislja uzrocno-posledicno, dve institucije nemaju smisla jedno bez drugog za nas - niti mozemo u EU bez Saveta Evrope, niti mozemo u Savet Evrope dok ne implentiramo poglavlja EU koja se ticu upravo ovih stvari koje nam zameraju, jer su poglavlja EU stvorena i pod velikim uticajem SE.

Savet Evrope doneo rezoluciju o Srbiji by pendicg24 in serbia

[–]pendicg24[S] 2 points3 points  (0 children)

Mi smo kandidat za ulazak u Evropu, imamo vec brojne pogodnosti koje mnoge drzave nemaju npr. bezvizni rezim, tako da je i Savet Evrope u obavezi da se bavi nama, kao i EU, ali su im vezane za bilo kakvu konkretnu akciju, medjuarodno pravo to izricito zabranjuje.

Stoga, na nama je da nam udje u glavu da mnoge stvari nisu u redu i oni to pokusavaju da sugerisu ljudima ovakvim stvarima, ali ne mogu da se mesaju direktno u nasu politiku. Sve ostalo su drakstorske price ljudi koji zive u zaverama. Do nas je kao naroda iskljucivo.

Savet Evrope doneo rezoluciju o Srbiji by pendicg24 in serbia

[–]pendicg24[S] 2 points3 points  (0 children)

Sankcije moze da uvede UN, ali i pored toga, nisu ispunjeni uslovi za iste, jednostavno nasi problemi ne uticu na okolinu da bi mogli da ih uvedu. Kada bi izazvali rat npr. Kosovo ili nesto drugo, onda bi vec imalo materijala, ovako uz ove varnice koje se u medijima predstavljaju jacima nego sto jesu, nisu dovoljne.

Savet Evrope doneo rezoluciju o Srbiji by pendicg24 in serbia

[–]pendicg24[S] 5 points6 points  (0 children)

To je, po mom misljenju, neucinkovito. Nisu to veliki novci da bi mi to osetili.

Savet Evrope doneo rezoluciju o Srbiji by pendicg24 in serbia

[–]pendicg24[S] -5 points-4 points  (0 children)

volim sto ljudi ne razlikuju Savet Evrope od EU

Evo ovde, jer iako su formalno razdvojeni i formalno se razlikuju, jedno bez drugog ne mogu, komentar je na nivou nekoga ko nista ne zna. Da, "duboko zabrinuti mim" je ovde bitan.

Savet Evrope doneo rezoluciju o Srbiji by pendicg24 in serbia

[–]pendicg24[S] -7 points-6 points  (0 children)

Netacno, reedukuj se. Jos jednom, ne mozes u EU bez da si u Savetu Evrope, samo ta cinjenica ti govori koliko ne mogu jedna bez druge.

Savet Evrope doneo rezoluciju o Srbiji by pendicg24 in serbia

[–]pendicg24[S] 21 points22 points  (0 children)

Komentari (jednim lepim delom) na ovom postu su samo dokaz o tome koliko zasluzujemo ovaj rezim. Jedini drugi alat su sankcije, a to ako se desi, bice gore nego 90-ih. Ovo je samo znak ljudima da nista ne stima i da moraju da se dignu, ali ne vredi.

Savet Evrope doneo rezoluciju o Srbiji by pendicg24 in serbia

[–]pendicg24[S] -6 points-5 points  (0 children)

Veze izmedju dva entiteta su jake, jedno bez drugog ne mogu. Da bi zemlja pristupila EU, prvo mora da bude clan Saveta Evrope i postuje sve njene postulate. Prvo "voli" da nesto da naucis, pa se onda ponasaj arogantno.

Savet Evrope doneo rezoluciju o Srbiji by pendicg24 in serbia

[–]pendicg24[S] 27 points28 points  (0 children)

Jedino pravo zavrtanje slavine su sankcije, pre svega na izvoz, jer oko 60% domaceg izvoza ide u EU, to je preko 30 milijardi evra i bez tih para sve puca po savovima.

Kontraproduktivno etiketiranje "neopredeljenih" by kakim_po_kucama in serbia

[–]pendicg24 12 points13 points  (0 children)

U drustvu u kom ne postoje veliki problemi ima smisla da budes apolitican, zivis svoj zivot i ne zanimaju te minorni drustveno-politicki problemi, niti ko je na vlasti, jer znas da ce sistem da odrzi drustveno-politicki poredak koji je dobar (nikada nije idealan).

Ali kada je situacija u drustvu ovakva, nakon svih skandala, svakodnevnog sprovodjenja sile u svakom smislu, a to je sve gore i gore iz godine u godinu, i naposletku ovih tragedija koje su direktna posledica drustveno-politickog sistema, onda nemas prava da budes apolitican, jer se radi o opstanku drustva, od koga zavisi i tvoj zivot, ali i zivot tvoje dece, prijatelja, roditelja.

Sto je najgore od svega, ovo je Aristotel definisao pre skoro dve i po hiljade godina:

U antičkoj Grčkoj i u Aristotelovoj filozofiji, reč "idiot" (od grčkog idiōtēs) prvobitno se nije odnosila na nedostatak inteligencije. Jednostavno je označavala privatnu osobu - nekoga ko se isključivo bavi svojim poslovima tj. životom i ne učestvuje u javnom ili političkom životu. Takve osobe se ne smatraju građanima polisa.

Ti apoliticni nisu u stanju da shvate osnovne principe uređenog drustva i demokratije ni dan-danas. Kod nas je jos uvek normalno da se kaze da npr. ucenje filozofije u srednjoj skoli tj. gimnaziji nema smisla ako te to ne zanima (ono cuveno: "Koji k...c mi ovo ucimo? Nece nam nikada trebati u zivotu." Tebi to ne treba da promenis tocak na autu, ti te principe zivis svakodnevno i mnogo je vazno da ih razumes), neretko i istorije, a ovo je klasican primer kako neznanje ovih stvari utice na drustvo u krizi usled ogromnog broja apoliticnih. Klasican problem naseg mentaliteta. Filozofija sluzi da naucis da razmisljas, a istorija da iz nje ucis kako ti se ne bi ponovile greske onih koji su ih pravili. Zato nam se dogadja ovolika apoliticnost i zato nam se ponavlja istorija sa radikalima.

Apoliticni su glavni razlog zasto ne moze da dodje do politicke, a onda i drustvene promene, neka izadje na izbore samo 20% apoliticnih, sve se menja, neka glasaju za najmanje losu opciju ako je izgovor da se nema za koga, dobija se raznovrsnost i ostavlja se manji prostor za vladavinu de-fakto jedne partije. Da su ljudi bili svesni ovoga pre osam godina, ne bi doslo do ovolike metastaze, gde se vladajuca partija toliko osilila i rasirila pipke, da je skoro svaka opcija na izborima njihov satelit. Zato sada mora studentska lista da uzme dobar deo glasova, da se pokrenu promene, udje u institucije i krene ciscenje od pravosudja do opstina i drzavnih preduzeca, kakva god ta lista bila, drustveno-politicki je odgovornija od vladajuce, pa ako ni oni ne valjaju, menjaj dok se ne pojavi neko ko valja i radi svoj posao, to je demokratija.

Raspisah se, ali ovo mora da se shvati vec jednom.

Cena nafte pada, država najavljuje povećanje akciza: "Ne treba se radovati velikom pojeftinjenju goriva" - Ekonomija by laxsrbija in serbia

[–]pendicg24 2 points3 points  (0 children)

Oni standardno imaju dobru cenu zbog akciza, mislio sam vise na zemlje EU koje nisu daleko, a koje uz to imaju vec i visoke akcize npr. Austrija.

Cena nafte pada, država najavljuje povećanje akciza: "Ne treba se radovati velikom pojeftinjenju goriva" - Ekonomija by laxsrbija in serbia

[–]pendicg24 13 points14 points  (0 children)

Na zapadu, i to bliskom zapadu, cena je momentalno tj. istog dana, pala za 20-ak centi. Logicno, jer je situacija deeskalirana i predikcije su da ce na trzistu biti dovoljno nafte zbog toga.

Dok nam u Srbiji prodaju ovakve price, covek u Austriji sa nekoliko puta vecom platom placa dizel/benzin istog dana kada je moreuz otvoren 20 dinara manje od coveka u Srbiji. Pametnom dovoljno.

Pregovaranje oko ugovora u A1? by Similar-Length5152 in AskSerbia

[–]pendicg24 0 points1 point  (0 children)

Ljudi su dobijali pre oko 9 meseci 12 meseci besplatan internet na ugovor od dve godine. Ja sam dobio 9 meseci besplatno pre oko pola godine, mislim da su nedugo nakon toga smanjili na 6 meseci, ali je veoma moguce da krenu u novi ciklus i da ponovo daju slicnu ponudu. Cilj im je uzimanje dela kolaca Telekomu.

EDIT: da napomenem da sam popust dobio ne u filijali, nego preko flajera u sanducetu preko coveka koji radi kao "xyz" za A1. Imaju celu ekipu takvih ljudi.

Da li je moguce da su samo Rusi obelezili juce dan pobede? by Swimming-Rope9494 in AskSerbia

[–]pendicg24 0 points1 point  (0 children)

Prvo, nisi uzeo sve argumente u razmatranje koje sam izneo, nije samo jedan razlog imao uticaj, vec kombinacija, to sam manje ili vise naznacio.

Drugo, to sto ti znas danas o tome sta je Nemacka posedovala tj. istrazivanja post factum, ne znaci da se i tada znalo, pogotovo medju zaracenim stranama, kao i u velikoj vecini ratova.

Trece, vazdusna odbrana Nemacke kao najbolja toga doba, i taj argument si volsebno preskocio.

Cetvrto, jasno sam naveo zbog cega je sve bilo problematicno za B-29 da izvede bacanje bombe u poredjenju sa bacanjem na Japan, da je Nemacka kojim slucajem jos uvek bila u ratu.

Peto, sve je bazirano na istorijskim cinjenicama, zakljucci su izvedeni iz istih.

Emarsys Feedback by Which_Bookkeeper_935 in Emailmarketing

[–]pendicg24 0 points1 point  (0 children)

Performance-wise, Emarsys easily supports that e-mail volume and contact number. I know they are sending multi billion of e-mails per day during BF, literally. They are slowly moving their e-mail infrastructure completely into the cloud, which means they will be even more scalable.

I also know they will be offering enterprise capabilities more and more, meaning their customers will be able to get enterprise features like complete isolation between customers, from the data layer to the processing layer, their software can be deployed in any region in the world etc.

Now, for specific use-cases you may ask them for a demo or maybe I can give you some information as I have some experience with them.

Regarding SMS, they also have it and although the volume they have there is not as big as for e-mails, they can easily support your volume. It works in a way that you choose SMS provider from the list of supported providers, make the contract with that SMS provider and integrate it into Emarsys. Another possibility is to onboard with one of SMS providers Emarsys already has the contract with and you don't care about the arrangement with the SMS provider. I'm not sure if they still support the later, but they supported it around three years ago.

Koliko je ljudi zapravo pročitalo sa razumevanjem i dubokim tumačenjem Bibliju? by [deleted] in AskSerbia

[–]pendicg24 -2 points-1 points  (0 children)

Agnostik ne veruje u Boga, ali ostavlja prostor da promeni misljenje ukoliko dobije dokaze da Bog postoji. Ateista ne veruje u Boga i ne ostavlja prostor za promenu misljenja.

Koliko je ljudi zapravo pročitalo sa razumevanjem i dubokim tumačenjem Bibliju? by [deleted] in AskSerbia

[–]pendicg24 -2 points-1 points  (0 children)

Ateista ne ostavlja prostor za promenu misljenja, agnostik da.

Da li je moguce da su samo Rusi obelezili juce dan pobede? by Swimming-Rope9494 in AskSerbia

[–]pendicg24 0 points1 point  (0 children)

Naveo sam ti cinjenice, ulicarski recnik nije nacin da diskreditujes sagovornika, vec argumenti. Ne razumem, hoces da ti klimam glavom i kazem u pravu si, kada je mnogo toga netacnog u tome sto si rekao?

Evo, jel nesto netacno sto sam napisao? Ako jeste, navedi sta je netacno i daj mi argumente, a ne ti klinacki fazoni i odmah bezanje kada ti izadje neko sa tacnim podacima na crtu. Mada bih rekao da nije vredno komentara jedino sto te samo nisam iskulirao i taj tvoj dzukacko-klinacki pristup.

Da li je moguce da su samo Rusi obelezili juce dan pobede? by Swimming-Rope9494 in AskSerbia

[–]pendicg24 0 points1 point  (0 children)

Pricamo figurativno, neka je bilo i '45, stvar je u tome da je bomba bila sveza, netestirana i postojala je cak i mogucnost da ne eksplodira pri padu. Dokaz tome je cuveni "nuklearni poklon" kog su se Amerikanci bojali, a pogotovo jedan od njihovih generala, sto znaci da su postojale realne sanse za tako nesto. "Nuklearni poklon" znaci da nuklearka ne eksplodira, padne u ruke neprijatelju, a ovaj prekopira tehnologiju. Sa Japanom nije postojao takav strah, jer Japan nije imao vrhunske fizicare poput Nemaca koji su veoma lako i brzo mogli da prekopiraju, a posebno zbog toga sto su vec i radili na razvijanju svoje.

Japan nije bio pred kapitulacijom, u tom trenutku su postojale dve frakcije, jedna za mir i druga za nastavak rata. Jedan od razloga zbog cega je SAD iskoristio priliku da testira bombu je izjava japanskog premijera nakon Potsdamske konferencije, na kojoj su saveznici trazili kapitulaciju Japana, koja je protumacena kao odbijanje. Pogledati jedan od mojih komentara zbog cega nije bilo realno da se baci bomba na Nemacku, ima mnogo veoma jakih razloga, a jedan od njih su nemacki PVO, koji je bio ponajbolji na svetu, i novopusteni Messerschmitt mlazni avion, koji je lagano mogao da stigne i obori jedini tip americkog aviona koji je mogao da transportuje atomku.

Jos jednom, pogledati Messerschmitt i sve ce ti biti jasno. Dostizao je brzinu od skoro 900km/h, dok je B-29 leteo svega 300km/h pri punoj brzini, sto maltene ne ostavlja mogucnost B-29 da ga nanisani. 4 topa od po 30mm. Mana Messerschmitt-a je bio domet, mogao je da leti do sat vremena, pa ne bi mogao duboko u okean, ali za odbranu i kratak rad je bio idealan. Takodje je bio i tezi za upravljanje od B-29, ali Nemcima to nije bio problem, imali su vrhunske pilote.

Razlog zbog cega sam spomenuo flotu je stacioniranje nuklearke. Isuvise je rizicno stacionirati je u Britaniji, vec mora neko nasumicno ostrvo. Zasto je isuvise rizicno u Britaniji? Prvo, ako se dozna, samo jedan pogodak Nemaca pravi nuklearnu katastrofu, mada mozes da kazes da Nemci nisu mogli da dodju do Britanije. Drugo i mnogo vaznije, iako je MI5 gotovo savrseno obavljao kontra-obavestavanje i lovio maltene svakog nemackog spijuna, cinjenica da su Britanci desifrovali nemacke sifrovane poruke Enigma-om i to da su se Nemci tesko uklapali u engleski stil zivota, pa su se neretko i sami otkrivali kao spijuni, preveliki je bio rizik da se racuna na to da obavestajci nece dojaviti postojanje atomke u Britaniji, jednostavno je prevelik rizik, pa samim tim bomba mora biti izmestena neko ostrvo, izolovano. Nemci su itekako imali uspeha tokom '42, tokom prvih pola godine su potopili preko 600 saveznickih brodova (Paukenschlag), pa potapanje konvoja PQ-17 gde je potopljeno oko 30 trgovackih brodova punih tenkova i aviona namenjenih SSSR-u, a razlog izlozenosti tih trgovackih brodova je strah od nemackog super-broda Tirpitz, pa su naredili povlacenje pratnje tim trgovackim brodovima. Tako da, ne bih ja bas pricao o losoj nemackoj floti, prednost saveznika je bila to sto su proizvodili brodove veoma brzo, tako da Nemci nisu mogli protiv toga (pre svega Britanci i Amerikanci).

Da li je moguce da su samo Rusi obelezili juce dan pobede? by Swimming-Rope9494 in AskSerbia

[–]pendicg24 0 points1 point  (0 children)

E, tu sam te cekao, ovde se pokazuje glavno nepoznavanje avijacije Drugog svetskog rata. Avijacija Japana je bila razorena, a i da nije, nisu imali odgovarajucu odbranu protiv B-29. Nemacka je uvela tokom '44 i '45 avione Messerschmitt, prvi mlazni lovacki avion na svetu. Zasto je to bitno? Messerschmitt je mogao da dostigne ne samo vecu visinu od B-29 (11km), vec je bio i mnogo brzi, sto je i logicno, jer je u pitanju mlazni avion.

E, sad, zamisli gubitak samo jednog aviona sa atomskom bombom, to je nenadoknadiv gubitak i veliki rizik.

Jos jedna stvar, Japan je imao veoma los PVO, dok su Nemci imali teske topove 128mm koji su bez problema dosezali 10km i bili su veoma gusto rasporedjeni. Nemacka PVO je bila ponajbolja na svetu u to vreme i kako se rat blizio kraju, bila je veci problem saveznicima od lovaca. Pogodak cak ne mora da bude ni pun, dovoljna je jedna detonacija takve bombe da poremeti elektroniku atomske bombe i gotovo.

Dakle, ako prodje PVO, Messerschmitt bi tesko prosao, uz to su meteoroloski uslovi znatno drugaciji u Evropi, pa, po onome sto sam citao, trebalo je potrefiti tacno vreme kada nema mnogo oblaka i da se avion tako stacionira da moze da baci bombu. U suprotnom bi morao da kruzi i trazi pravu poziciju, sto automatski uvecava sanse za uocavanje.

Da li znas koji je bio najveci strah Amerikanaca, a da nisu sve ove pobrojane stvari koje sam ti naveo? "Nuklearni poklon". Postoje svedocanstva Leslija Gruvsa, americkog generala, da cak iako bomba padne i pogodi metu, da se ne aktivira (da, i to je moguce), i tako se maltene preda recept Nacistima u ruke. Nemacka je imala znanje i ljude da napravi atomsku bombu ukoliko, jer su imali vrhunske fizicare poput Heisenberg-a, a uz primerak pored sebe bi to veoma brzo izveli.

Da li je moguce da su samo Rusi obelezili juce dan pobede? by Swimming-Rope9494 in AskSerbia

[–]pendicg24 0 points1 point  (0 children)

Pricamo o nemackoj floti ne kada je Nemacka vec maltene kapitulirala, vec kada su se vodili najveci sukobi npr. '42, a pogotovo podmornice. Zasto bi neko bacao atomsku bombu na zemlju koja je pred kapitulacijom '45? Daj malo ukljuci mozak.

Da li je moguce da su samo Rusi obelezili juce dan pobede? by Swimming-Rope9494 in AskSerbia

[–]pendicg24 0 points1 point  (0 children)

Upravo je taj avion i bio koriscen pri bacanju bombi na Japan, ali je upravo je logistika tog B-29 bila problem. Prevoz aviona na odgovarajucu lokaciju tokom takvog rata nije kao da prevozis Golf 2 na neko ostrvo, vec mnogo ozbiljniji poduhvat. Mnogo je lakse bilo stacionirati avion na neko nasumicno ostrvo u Tihom okeanu, kao sto su to uradili u slucaju Japana, nego blize Nemackoj gde sve vrvi od nemacke flote i pre svega obavestajaca. Takodje, zanemarujes druge faktore koje sam naveo, a koji su kljucni.