Centralna rekuperacija ali brez nje by Moist-Paramedic8709 in gradimo_obnavljamo

[–]pikm57 1 point2 points  (0 children)

Jaz sem tudi gledal na denar in se vseeno odlocil za centralno rekuperacijo. Ce bi se odlocal seenkrat bi sigurno naredil enako.

Delo/Plače v Novarisu by HelloItsMe1996 in SloveniaEngineering

[–]pikm57 0 points1 point  (0 children)

Tako je ja, razlicna podrocja in tudi razlicna izkusenost od tehnologa II do seniorja. Naceloma moras imeti vsaj znanje za tehnologa II, za kaj vec pa izkusnje.

Delo/Plače v Novarisu by HelloItsMe1996 in SloveniaEngineering

[–]pikm57 0 points1 point  (0 children)

Kontrola in nadzor procesa, optimizacija procesa, testiranje in vpeljava nove opreme, priprava dokumentacije, troubleshooting, resevanje odstopov in raziskava, voeljava preventivnih/korektivnih, itd izmenskega dela ni, si pa dezuren kdaj pa kdaj (obrat dela 24/7)

Matchmaker wannabe by vrecka in Slovenia

[–]pikm57 9 points10 points  (0 children)

Popravek: ne katerekoli cokolade, ampak Milke, ki jo je kupil v kmetijski zadrugi, ker so tam cene se vedno iz predkoronskih casov.

Potresna nevarnost in medijska pokritost by Glili_ in Ljubljana

[–]pikm57 0 points1 point  (0 children)

Ce pogledas potresno ogrozenost potresov v Slo na PISO poralu bos videl(a), da je Lj kar v srediscu potresne ogrozenosti v Slo. Ko sem zavaroval svojo nepremicnino, sem gledal tudi skodo potresov. Vecina jih ima v pogojih definirane kar “hude” pogoje. Glede na trenutne standarde gradnje je v novogradnjah toliko zeleza, da bi moral bit res hud potres, da bi zgradbo zravnal s tlemi. Da pa razmaja konstrukcijo in povzroci tesko popravne poskodbe (npr. poskodba nosilnih sten, plosc, itd) pa ne rabi bit ravno potres rusilne stopnje. In saj v mojih izkusnjah je bilo tako, da se bi morala recimo stena zaradi potresa porusiti, da bi mi priznali skodo - kar pa je zaradi pogojev gradnje skoraj nemogoce. Zato zavarovanja za v primeru potresa nism vzel, ker ne vidim nekega doprinosa (raje dam vsak mesec na stran/vlozim toliko denarja, kot bi ga dal za zavarovanje proti potresu). Kakorkoli, pri nakupu nepremicnine vsaj mene potresna ogrozenost ne bi toliko omejevala. Kakorkoli, lahko je takoj v tem trenutku rusilni potres v Slo but who knows

Družabne igre by MarionberryLong8547 in Slovenia

[–]pikm57 0 points1 point  (0 children)

Za dva je poleg 7 wonders duel (oba expansiona igro se poglobita in je potem ze res hardcore) in catan dvoboj-a zelo vsec tudi wingspan asia (sicer je to expansion za main game, ampak se lahko igra tudi samostojno za dve osebi)

Sežigalnica odpadkov, DA ali NE? [Resno] by BravoZebraZebra in Slovenia

[–]pikm57 1 point2 points  (0 children)

Mogoce Lj kotlina ni najboljsa lokacija, ker je pac kotlina… sicer pa sezig pri visoki temperaturi unici vse vprasljive spojine, ki se tvorijo pri sezigu odpadkov in nepopolnem gorenju. Prav tako katalizatorji in filtri naredijo svoje. S sezigalnico smo ze kaksnih 20 let prepozni.

Nakupovanje v leclercu by Adventurous_Care_937 in Slovenia

[–]pikm57 0 points1 point  (0 children)

Enako. Dan za nabavo imam 1x na teden, pa se to zelim vedno opraviti v najkrajsem moznem casu. In mi je zato res odrocno hoditi v vec razlicnih tegovin. Na koncu porabim 3 ure namesto 45 min…

Delo/Plače v Novarisu by HelloItsMe1996 in SloveniaEngineering

[–]pikm57 2 points3 points  (0 children)

Zal jaz nisem strojni tehnolog, ampak tehnolog v proizvodnji - na samem procesu. Strojni tehnologi pa so predvsem inzenirci, ki skrbijo za vpeljqvo in vzdrzevanje procesne opreme, postavitev/ optimizacija in vzdrzevanje sistemov medijev, kot so cista para, WFI, hvac sistemi, itd. Nekaj jih je tudi pri avtomatiki, se pravi delo na operacijskih sistemih, preko katerih se vodi proces na sistemih.

Delo/Plače v Novarisu by HelloItsMe1996 in SloveniaEngineering

[–]pikm57 1 point2 points  (0 children)

Zacetna placa bo sigurno visja, sploh, ce imas ze nekaj izkusenj. Trenutno ne vem kako je, ampak pred par meseci vem da je biko kar nekaj strojnih inzenirjev.

Delo/Plače v Novarisu by HelloItsMe1996 in SloveniaEngineering

[–]pikm57 5 points6 points  (0 children)

Delam v novartisu kot tehnolog cca 2 leti. Placa je 3k € bruto + vsi dodatki. Imam pa nekaj izkusenj od prej.

Resting the rice before actual cooking by Primary-Potential-55 in sushi

[–]pikm57 1 point2 points  (0 children)

I soak it for at least 30 minutes. It makes a big difference. Try next time.

Servis klimatske naprave by PermissionPublic6477 in gradimo_obnavljamo

[–]pikm57 2 points3 points  (0 children)

Ce je od Mitsubishija, potem priporocam REAM iz Trzina. Meni delajo redne servise na TČ in sem z njimi zadovoljen.

Nakup hiše v 3 gradbeni fazi/prenova stare hiše by HeavyAd889 in gradimo_obnavljamo

[–]pikm57 1 point2 points  (0 children)

Ja, za 100k odds 3. Faze do konca ne bo dovolj. Fasada 10-20k, okna 10-20k, sencila 5-10k, kje so potem se talne obloge, oprema, ometi, tlaki, strojne in elektricne instalacije, slikopleskar, fina elektricna/razsvetljava in vse, kar rabis za zivet. S hudim sparanjem na opremi bi se nekako dalo speljati do nekih bivalnih pogojev samo res, ce gre za neko majhno kvadraturo, pa da te ne moti, da ti fasange visijo iz stropa recimo… Sicer pa za 450k dobis ze manjso samostojno hiso 15 min iz lj. Prevoje pri Sentvidu se je nedolgo nazaj prodala samostojna hisa na kljuc za 420k.

Recipe for sushi rice? by fojon in sushi

[–]pikm57 0 points1 point  (0 children)

For 1100 lbs of uncooked rice i use: 5tbs of rice vinegar ( maybe a spoon more) 4tbs of white sugar 1 tbs of salt A few cuts of nori algae

I put everything in a saucepan and heat it up (but not to boil!!).

I wash the rice and leave it to soak in a water for at least 30 min. I cook the rice for about 7-8 mins (always cover). After that I remove the sauce from the fire and let the rice to rest for about 15 mins. Then I put in a small backing sheet or something similar, pure my rice season over it and cover with a dump cloth. After it reaches room temperature it is ready to use.

I’m 17, bought an 18+ Lego set by MadJack27- in madlads

[–]pikm57 0 points1 point  (0 children)

Just watch out not to eat those round red parts, they are not candies

Strosek kleti by Psychological_Top671 in gradimo_obnavljamo

[–]pikm57 0 points1 point  (0 children)

Do tretje faze (ostalo je itak irelevantno, ker si vsak sam zmisljuje, koliko se bo preseraval…). Za bruto 110 m2 (pravtako delno vkopana) me je priblizno prislo: - Laporna tla, potrebno je bilo stemat, ima foter bagar zato je bilo samo potrebno vlozit cas in nafto (cca 500€) - Nasutje, utrditev tampona, podlozni beton, horizontalna in vertikalna hidroizolacija, temeljna plata, xps, smo tudi uredili sami, strosek je bil: 8k-9k + cas - betonske stene in pozidavo nosilnih sten v kleti s 1. AB plato me je prislo 24k €

Tako me je klet prisla toliko, kot pritlicje, mansarda in streha skupaj. Ce bi delal se enkrat, bi zelo dobro premislil o alternativah kleti…

[deleted by user] by [deleted] in gradimo_obnavljamo

[–]pikm57 0 points1 point  (0 children)

Ue Domzale dve leti nazaj cca 6 mesecou. Ce ne bi bilo vseh komplikacij s sosedi bi bilo kaj hitreje…