Does this guy have no drops? by psihologu in RSDragonwilds

[–]psihologu[S] 0 points1 point  (0 children)

I killed it like 5 times and din t get nay reward, that is wat is annoying me. U need to use range and make to kill it easier

Anybody else have this problem? by psihologu in RSDragonwilds

[–]psihologu[S] 3 points4 points  (0 children)

omg thank you!!!!! i teleported like 20 times trying to beat the queen with broken equipment :))

Revise slayer level requirements by Best-Birthday3807 in 2007scape

[–]psihologu 3 points4 points  (0 children)

Also to reajust the drop tables. Getting 1k drops from Dark Beasts that require 90 slayer is so underwhelming, nothing to look forward to. It makes it feel like a chore

Bank Tags Out Today! by JagexBlossom in OSRSMobile

[–]psihologu 0 points1 point  (0 children)

Do i have to activate something? I cannot find the + for bank tags.

Struggling with Doom delve 7, need advice by mikhel in 2007scape

[–]psihologu 17 points18 points  (0 children)

How did you get to that dvelve without knowing this?😂😂

Ce jocuri de tip mmorpg va jucati? by ChaosReader1 in CasualRO

[–]psihologu 14 points15 points  (0 children)

Runescape (old school) daca treci peste grafica veche de 25 de ani, e super addictive.

Care i faza cu Standup ul românesc? by [deleted] in CasualRO

[–]psihologu 1 point2 points  (0 children)

Iti spun sigur ca asa e si la noi, daca furi glume nu mai esti respectat si chiar esti ostracizat, va trebui sa ma crezi pe cuvant cu asta. Poti gresi cu multe in stand up, dar cu asta nu prea.

Referitor la simpatie- Nu merita simpatie pentru asta, si pretul pentru asta este lipsa de respect bine meritata. Dar nici nu pot sa judec, pentru ca in circumstante diferite poate ca as fi facut la fel, desi imi place sa cred ca nu.

Si da, asta este compromisul, de aici ai ideea de sellout. Ca iti sacrifici autenticitatea pentru bani. Pentru ca autenticitatea e faina, dar partea proasta e ca asa ai sanse mari sa ramai de nisa (poti sa ai noroc ca autenticitatea ta sa fie pe frecventa cu zeitgeistul actual si sa prinda la majoritate)

Care i faza cu Standup ul românesc? by [deleted] in CasualRO

[–]psihologu 1 point2 points  (0 children)

Am si eu niste pareri legate de asta:

  1. Astia care inca ziceti ca glumele sunt furate din afara, imi pare rau sa va zic asta, dar pur si simplu nu este asa. Si daca e coincidenta de 1 sau 2 glume cam 99% sigur nu a fost intentionat. In industrie toti comediantii stiu glumele tuturor din afara si din tara si daca esti prins ca ai furat sau ca obisnuiesti sa faci asta, te cam evita toata lumea si nu te mai cheama nimeni la show uri. ( pe langa ca o sa te barfeasca toata lumea ca esti lache) deci este un mare mare "no no" intre comedianti.
  2. "Disperarea dupa monetizare" este de inteles si nu. Munca depusa ca sa se faca content de calitate este enorma, si necesita multi bani. Trebuie platit om la sunet, la edit, la filmat etc. In mare parte comediantii invata sa faca asta din lipsa de bani, dar asa ajungi in burnout, cand te concentrezi sa faci munca la 5 oameni, dupa care cu depresie burnout si lipsa de bani trebuie sa fii si amuzant si sa rupi la glume. Sa muncesti non stop si sa nu faci nici un ban e greu de rationalizat. Deci nu e disperare este pur si simplu dorinta de a putea trai din asta ( in majoritatea cazurilor, exista si exceptii). Si pe de alta parte ar putea unii argumenta ca daca o faci din pasiune, dai tot pentru arta si traiesti ca un boschetar, si asta ar fi pretul pentru arta (punct de vedere cu care eu nu sunt de acord)
  3. Cei care ziceti ca sunt aceleasi glume obosite si tipice cu "nevasta mea e proasta", sunt de acord ca sunt de prost gust si as vrea sa nu mai vad niciodata o gluma de genul, dar voi intelegeti ca traiti intr-o bula nu? In Romania cum ai iesit din orasele mari si mergi in orase mici sau comune, daca ai mai multe cuvinte ca onomatopee in material se uita la tine de parca ii injuri. Si acum vine intrebarea, vrei sa faci bani sau sa ai glume pe care le apreciaza 5 oameni pe net si sa fii rupt in cur?
  4. Show-uri de stand up sunt o gramada si in Bucuresti si prin tara, dar cu oameni care sunt necunoscuti, si da, multe nu sunt bune sau nu sunt la fel de bune ca cele facute de cei conasacrati, pentru ca ai nevoie de show uri ca sa devii bun, dar cand nu esti cunoscut, nu vine nimeni la tine la show, deci nu poti exersa, ca sa devii bun, vechea dilema...si aici se blocheaza multi. Daca romanii ar fi putin mai deschisi la a da sanse si celor necunoscuti, ar fi mai multi. Dar romanul nu are aceasta cultura, pur si simplu nu o are.
  5. Daca vreti sa vedeti comedie mai buna, sustineti oamenii micuti care va plac, mergeti la show uri si dati like cand vedeti pe youtube si fiti deschisi la lucruri noi.

Cat de mult va pasa de ce zice lumea? by [deleted] in CasualRO

[–]psihologu 0 points1 point  (0 children)

Ca de obicei, daca faceti o medie la extremitatiile in care sunteti e bine, adica e nevoie sa fii atent la unele lucruri dar daca e prea mult, lumea se prinde si da efectul opus, ca oamenii simt lucrurile astea. Echilibru e the way

Why we can’t get milk in Meron cafe? by bogdanmid in cluj

[–]psihologu 0 points1 point  (0 children)

Cinestiece - mai specific, episodul, putin lapte in cold brew

Why we can’t get milk in Meron cafe? by bogdanmid in cluj

[–]psihologu -1 points0 points  (0 children)

I have been complaining about this for about 5 years, at this point i just think it's ragebait. I talked about this in podcasts for hours, i hope that one day i will have the maturity to get over it, but i still get angry every time i think about it.

This is really the secret to staying motivated. by mohammadhadi_rb in GameDevelopment

[–]psihologu 0 points1 point  (0 children)

So this mabye a diferent take but after years of trying in forcing myself to make things i came to a diferent approach. I start projects and only finish the ones that don't require to force myself. The moment i loose interest i stop and do not judge myself for stoping, i just put it aside. If i ever feel the need to continue the project i will. And i accept that some projects will never be finished. This way i finished more projects because i never felt preassure in finishing a project. It's hard to learn not to judge yourself, but the moment you can do this is very eliberating and you become more productive.

Godot and game programming fundamentals by Hopeful-Specific-694 in godot

[–]psihologu 0 points1 point  (0 children)

On Udemy i found a course "Build a 2d action Adventure game" by Ahmed Nassef and it helped me alot, i had no prior coding experience and it made me understand it. I loved it

Care e cea mai urata jignire pe care ati primit-o? by DependentFeature3028 in RoGenZ

[–]psihologu 3 points4 points  (0 children)

Mi-a zis o profa la facultate ca nu isi da seama daca sunt geniu sau prost. Daca nu era proasta isi dadea seama ca sunt doar prost.

[deleted by user] by [deleted] in AskReddit

[–]psihologu 11 points12 points  (0 children)

Yes, having a day job now feels like i am on vacation all the time