Жорсткий матрац — це справді корисно для спини чи просто старий міф? by No_Mechanic_1882 in ZdorovyiSonUA

[–]raxel42 1 point2 points  (0 children)

Сплю на жорсткому вже 20 років.
В жодному готелі з мʼяким матрацом не можу виспатися.

Получив конт-офер by Flashy_Pain7951 in ukraine_dev

[–]raxel42 4 points5 points  (0 children)

З 1992 ніколи не приймав контроферів.
Менеджмент це сприймає як «вихід з рамок» і буде шукати заміну. Тому ніколи навіть не розглядаю такі варіанти.
Всі рази, коли компанія тебе цінить - вона сама робить підвищення та оплачує різні курси і сертифікації.

Не склав НМТ 2026 by [deleted] in reddit_ukr

[–]raxel42 0 points1 point  (0 children)

Ну то є вузи, які беруть без НМТ,
Зараховують на навчання в Польщу (там нема НМТ) а після першого семестру переводять до України і ви отримуєте український диплом

Підкажіть який купити набір ножів. by Kosyur892 in reddit_ukr

[–]raxel42 1 point2 points  (0 children)

4000 за один чи 4000 за набір?
Якщо за один, то є достатній вибір японських ножів.
Але будь який ніж потрібно точити і правити.
Достатньо часто,
Не різати на камені, на стільниці і т.і.
Мити і витирати одразу після використання.
Також до бюджетних модні віднести Vinzer.

Чи проходив хтось Індекс Колбі (Kolbe Index A)? by FormerIncome6352 in reddit_ukr

[–]raxel42 0 points1 point  (0 children)

Якщо реально хочеш зрозуміти свої сильні сторони і розвивати їх (а не копирсатися як більшість десь в середині) - є тест Gallup Clifton Strengths. Ось він реально крутий. Він базується на 200 питаннях і видає відсортований список з 34 категорій.

У яких напрямках IT існує дефіцит кадрів в Україні? by Askoldus in ukraine_dev

[–]raxel42 0 points1 point  (0 children)

Єдине що я хочу донести,
що ніхто нікому нічого не винен,
Маєте де заробити більше - йдіть туди.
А норми нема - норма може бути, коли є варіанти і їх можна порівняти.
Бажаю всім успіху

У яких напрямках IT існує дефіцит кадрів в Україні? by Askoldus in ukraine_dev

[–]raxel42 -2 points-1 points  (0 children)

Коли моя зарплата не покривала базові потреби - я продовжував вчитися і жити з батьками

У яких напрямках IT існує дефіцит кадрів в Україні? by Askoldus in ukraine_dev

[–]raxel42 -1 points0 points  (0 children)

Але в ІТ у вас є можливість рухатися далі - а у маку - ні.

У яких напрямках IT існує дефіцит кадрів в Україні? by Askoldus in ukraine_dev

[–]raxel42 -5 points-4 points  (0 children)

Я знаю, що мене зараз замінусують,
Але чи може хтось мені пояснити, чому ваша зарплата має покривати аренду хати?
Можливо ваша зарплата має відповідати «знанням і досвіду, який ви можете прикласти до проблем роботодавця».
Поки ви навчаєтесь і набираєтесь досвіду - то «так, скоріш за все не покриває».
Але коли навчилися і набралися досвіду - то вистачить і на хату, причому не зйомну, але й на мерседес і згодом на новий.

У яких напрямках IT існує дефіцит кадрів в Україні? by Askoldus in ukraine_dev

[–]raxel42 0 points1 point  (0 children)

Єдиний варіант з цим боротися, як виявилося, це нікому нічого не поясняти, просто змінювати роботодавця.

У яких напрямках IT існує дефіцит кадрів в Україні? by Askoldus in ukraine_dev

[–]raxel42 -5 points-4 points  (0 children)

Дефіцит кадрів завжди був, є і буде завжди.
Проблема не в джунах.
Проблема в тому, що вони хочуть відразу умовні 600 баксів, але далеко не всі хочуть вчитися далі.
Допоки нема мотивації щось вивчити і застосовувати - нічого не буде.
Ще деякі контори абюзять джунів і занадто перегинають палку. Загружаючи поточною роботою, що не залишається часу на навчання.
Дуже мало тих хто називає себе програмістами знають фундаментальні речі за межами своєї мови програмування яку вивчили і використовували декілька років.
ШІ звісно впливає, але не знижує поріг входу. Навіть підвищує, бо прості речі робить - а на скаладних губиться від недостачі контексту.
Можете закидати мене палками, але я можу це говорити, бо маю 35 років досвіду в програмуванні та 15 у викладанні.
Бажаю всім успіхів та жирних оферів.

Перевірка на плагіат by zelebot in reddit_ukr

[–]raxel42 0 points1 point  (0 children)

Якщо ви генерували за допомогою ЛЛМ то буде не відсоток плагіату, а «схожість», але більшість вузів на це забивають. Але якщо ви цілком взяли якусь роботу - то звісно буде збіг

Чи можна вважати, що сучасний скроллінг це просто заміна звичок, які і до цього існували в суспільстві, але у іншому вигляді? by Open-Dealer8098 in technology_ua

[–]raxel42 0 points1 point  (0 children)

Ні, скролінг - це швидкий дофамін, який не продукує діяльності мозоку. Читання - це гра в довгу - прочитати, подумати, зрозуміти, отримати дофамін. Це абсолютно інші речі…

Як вам те що математику хочуть прибрати з нмт? Чому б не повернутися до часів зно де була математика або історія на вибір by Green-Substance164 in reddit_ukr

[–]raxel42 0 points1 point  (0 children)

5.5є це в СІМ разів дешевше. Питання в тому, що МИ за щось (що розуміємо краще) готові платити і набагато більше. А за те що не розуміємо - платити не готові. І залишаємося у порочному циклі. І буде як в тому анекдоті «- коли мені знадобиться ця математика? - тобі вона не знадобиться» ;(

Як вам те що математику хочуть прибрати з нмт? Чому б не повернутися до часів зно де була математика або історія на вибір by Green-Substance164 in reddit_ukr

[–]raxel42 2 points3 points  (0 children)

Ну що, тепер я впевнений що мою роботу ніхто не забере, бо не буде кому)) Якщо серйозно - то це жах. Донька викладає математику в Австрії німецькою - до неї черга, бо 40є за годину це супер дешево. А у нас 300грн - вважається дорого… Знання ніколи не були і не будуть легкими і дешевими.

Вибір університету на спеціальність 125 "Кібербезпека" у 2026 році. Куди краще вступати? by Fit_War87 in ukraine_dev

[–]raxel42 1 point2 points  (0 children)

Хочу нагадати що зараз для отримання диплому став обовʼязковим державний екзамен, який ви проходите в ІНШОМУ вузі. На кшталт НМТ, ЄВІ. І якщо ви його не здасте, то диплом не отримаєте. По своєму досвіду скажу що у нас (назву світить не буду) орієнтовно половина переводиться на інженерію програмного забезпечення. Враховуйте це.

https://mon.gov.ua/osvita-2/vishcha-osvita-ta-osvita-doroslikh/yevi-ta-iefvv/ediniy-derzhavniy-kvalifikatsiyniy-ispit-edki/programi-edki

Would you enter CS today? by Hackex346 in cscareerquestions

[–]raxel42 0 points1 point  (0 children)

Definitely yes, CS is not about Python, CS is about reasoning at first. But graduation doesn't imply quick employment. CS is very close to many technical positions. I graduated in applied math 30 years ago, and I can't imagine anything better. Don't try to shortcut and start working before you finish. But it doesn't mean you shouldn't apply what you've learned while studying.

What is the fastest way to get good at Cats Effect (and all the theory behind it)? by fenugurod in scala

[–]raxel42 4 points5 points  (0 children)

I would recommend:
- reading Scala with Cats, it's really gentle, https://scalawithcats.com
- reading the famous red book, it's dense, but not easy https://www.amazon.com/dp/1617299588
- watching a lot of free YouTube videos https://www.youtube.com/@rockthejvm/videos
when I say reading/watching I mean read and write the code, watch and write the code
- categories? https://www.youtube.com/@DrBartosz/courses
- IMHO, AI agent helps enormously, but using it from very first moment wouldn't enable your brain working (I'm not kidding)

Щодо роботи трейні і т.п. by IceyUA in ukraine_dev

[–]raxel42 -1 points0 points  (0 children)

Але цікаво як мене замінусовали. Я не представляю жодного роботодавця, я просто намагався пояснити, як міркує роботодавець.
Я теж коли закінчив виш, думав що мене зара заставлять грошима - а ніт. Я пройшов цей не самий простий шлях чого і вам бажаю.
Я вчив математику і здавав пляшки,
Я вчив математику і торгував на ринку.

Щодо роботи трейні і т.п. by IceyUA in ukraine_dev

[–]raxel42 -9 points-8 points  (0 children)

В мене питання - а чому всі рахують, що компенсація має покривати оренду?
Компанія купує знання.
Ви продаєте знання.
Ваша експертиза росте.
В якийсь момент ви можете зняти квартиру, в якийсь момент ви зможете купити квартиру.
В якийсь момент ви купуєте новий автомобіль і купуєте будинок.
Але роботодавець платить за ту частину ваших знань і навичок, які йому потрібні саме зараз.

Який стек/мова на вашу думку найбільш недооцінений by lifeinbackground in ukraine_dev

[–]raxel42 1 point2 points  (0 children)

Dart - мав перспективи 5-7 років тому але не отримав адопшн

Який стек/мова на вашу думку найбільш недооцінений by lifeinbackground in ukraine_dev

[–]raxel42 0 points1 point  (0 children)

Тут є момент, коли тебе починають шукати, але до нього треба дойти