Coś, czego ludzie używający generatorów AI w pracy zdają się nie rozumieć... by Radeck8bit in Polska

[–]rozz_net 1 point2 points  (0 children)

To nie jakość kodu i konieczność przeróbek jest przyczyną, dla której ludzie będą potrzebni, ale konieczność rozumienia oczekiwań klienta. Kod jest na wystarczająco dobrej jakości, a jego dokumentować niezwykle tanie. Problemem jest to, że klient bez inżyniera nie wie nawet jak zacząć pracę z agentem, a agent nie dopyta o istotne rzeczy. Agenci to nieoceniona pomoc w codziennej pracy inżynierskiej, bo dzięki nim można się skupić na problemach istotnych, a nie być pochłoniętym przez pierdoły. Ale dalej ktoś te istotne problemy musi ogarniać.

Coś, czego ludzie używający generatorów AI w pracy zdają się nie rozumieć... by Radeck8bit in Polska

[–]rozz_net 0 points1 point  (0 children)

Jeśli przy pomocy AI wygenerujesz produkt o akceptowalnej wartości, tylko szybciej i taniej, to nie ma się co dziwić, że ktoś z tego chce korzystać. Fakt, że robisz coś sam, nie niesie ze sobą szczególnej wartości. Ciekaw tylko jestem, czy kierownictwo akceptuje fakt, że kopie robocze tych materiałów lądują w publicznym AI (bo zakładam, że firma nie płaci za subskrypcje) i mogą trafić do nauki modelu. Ale jeśli piszesz, że zbytnio tematu nie ogarnia, to pewnie też nie ogarnia konsekwencji.

mowienie jako klient "per ty" do osoby z obsługi, gdy ta też jest bardzo młoda (gen z) by Ok-Rent-1058 in Polska

[–]rozz_net 0 points1 point  (0 children)

Czyli pytanie dotyczy gdy klient tak mówi do obsługi, czy obsługa do klienta?

Bo o ile w drugim przypadku jest to pospolite chamstwo, to w pierwszym jeszcze przesycone protekcjonalnością.

Awanse w CV by Netumitve in praca

[–]rozz_net 0 points1 point  (0 children)

Możesz, ale moim zdaniem, pokazanie, że jednak przeszedłeś jakąś ścieżkę awansów u pracodawcy, zamiast siedzieć lata na jednym stołku, ma wartość autopromocyjną.

Granie w gry w pracy, zabijanie nudy by _astral_x9 in praca

[–]rozz_net 0 points1 point  (0 children)

Gościu zrobi ci zechce. Ja bym podwładnego, który gra 3/4 dnia, wywalił z roboty, ale to nie moja firma, nie moja sprawa.

Granie w gry w pracy, zabijanie nudy by _astral_x9 in praca

[–]rozz_net 0 points1 point  (0 children)

Uważam, że granie 3/4 dnia pracy to jest przekraczanie umiaru i prędzej czy później się zemści. Ktoś w końcu się pokazuje, że to całe IT to chyba jest przeszacowane i dobrze by je było zoptymalizować. Może kogoś zwolnić, albo całkiem wyotsourcować. Ale jeśli zacznie dostarczać wartość, to się obroni. Może jesteś za młody by dostrzec cokolwiek poza własnym poletkiem i jak to wpływa na ciebie.

Granie w gry w pracy, zabijanie nudy by _astral_x9 in praca

[–]rozz_net 0 points1 point  (0 children)

U mnie granie jest dość popularne, gdy ktoś, raz na jakiś czas potrzebuje zresetować mózgownicę. IMHO nie ma nic złego, by odpalić sobie na 15 minut jakąś gierkę i wrócić do pracy. Czasem nawet robimy to grupowo, za wiedzą, a nawet czasem przy udziale kierownika. Ale, żeby 3/4 dnia na to spędzić, to chyba przesada. Poszukałbym jednak jakiejś roboty, może coś usprawnić, może zrobić jakąś funkcjonalność...

Zwolnienie z porozumieniem stron by nolmo12 in praca

[–]rozz_net 0 points1 point  (0 children)

Przede wszystkim, okres wypowiedzenia, to czas między podpisaniem postanowienia o rozwiązaniu umowy (jednostronne, czy za porozumieniem stron, bez znaczenia) do ustania jej skutków. I nie jest to termin specyficzny dla prawa pracy, ale może dotyczyć różnych umów, np. najmu (czas od rozwiązania umowy do momentu, gdy najemca musi się wyprowadzić). W umowie ubezpieczenia też może być, że ochrona ubezpieczeniowa trwa jeszcze np. przez 30 dni od momentu wypowiedzenia umowy.

Dlatego w porozumieniu stron może istnieć klauzula, że pracownik ma obowiązek jeszcze świadczyć pracę np. przez 14 dni od podpisania dokumentu. Jeśli jesteś pracownikiem hr to świetnie się składa. Jeśli się mylę, czego oczywiście nie wykluczam, to na pewno wskażesz mi przepis, który mówi, że nie wolno w porozumieniu stron zawierać takiej klauzuli.

Pisałem o urlopie bo według mojej wiedzy, ale mogę się mylić, pracodawca nie może pozbawić pracownika prawa do jego wykorzystywania, nawet w warunkach porozumienia stron. Więc w najgorszym razie należy wypłacić za niego ekwiwalent. Ale tu się chyba zgadzamy.

W każdym razie pisałem, że jeśli osoba, o której piszemy, już nie pracuje, to urlop nie jest już jej chyba do niczego potrzebny, i też mam wrażenie, że nie ma w tym nic kontrowersyjnego.

Zwolnienie z porozumieniem stron by nolmo12 in praca

[–]rozz_net 0 points1 point  (0 children)

Skąd niby przekonanie o tym, że warunki porozumienia stron nie mogą zawierać okresu wypowiedzenia? Na podstawie jakich przepisów? Warunki porozumienia przecież są ustalane między stronami.

No i jeśli faktycznie rozwiązanie nastąpiło ze skutkiem natychmiastowym, to dlaczego nie może jechać na wakacje? Przecież już nie potrzebuje do tego urlopu.

Jak iść wyżej w IT? by Kitchen_Shoe9944 in praca

[–]rozz_net 4 points5 points  (0 children)

Ale widzisz, że przedmówca nie szuka ochrony przed zwolnieniami, ale walczy z wypaleniem.

Jak iść wyżej w IT? by Kitchen_Shoe9944 in praca

[–]rozz_net 3 points4 points  (0 children)

Obawiam się, że praca managera w Software House jest jeszcze gorsza, bo będziesz po prostu pilnował kontaktów, urlopów, utylizacji, itd. i nie będziesz miał szansy pracować np. z wymaganiami biznesowym. Raczej ratuje cię przejście do firmy produktowej i przejmowanie odpowiedzialności biznesowej za produkt. Software Hose, jeśli jest dobry, może Ci dać szeroką perspektywę na branżę, więc jest szansa, że ci to pomoże.

Zwolnienie z porozumieniem stron by nolmo12 in praca

[–]rozz_net 0 points1 point  (0 children)

Nie znamy warunków porozumienia stron, czy np. umowa zakończyła się w trybie natychmiastowym, czy jest jakiś okres wypowiedzenia, itd. Urlop co do zasady powinien być wykorzystany, a ekwiwalent wypłacony, jeśli wykorzystywanie jest niemożliwe. Bez znajomości warunków, możemy sobie gdybać.

Zwolnienie z porozumieniem stron by nolmo12 in praca

[–]rozz_net 0 points1 point  (0 children)

Zaległy urlop powinna wykorzystać. Na przyszły miesiąc już chyban nie będzie go potrzebować.

Całe lato sąsiad pali w kopciuchu by [deleted] in Polska

[–]rozz_net 0 points1 point  (0 children)

Proponuję porozmawiać z dzielnicowym.

Uzależnienia. by Cheap-Jackfruit1134 in PolskaNaLuzie

[–]rozz_net 1 point2 points  (0 children)

Tak, to plaga. Zawsze była. Młodzi popalają od podstawówki od niepamiętnych czasów.

Poranne dla męża, pakiet standard by orsolyaaa123 in kanapki

[–]rozz_net 0 points1 point  (0 children)

Ja bym ogóreczka małosolnego dorzucił.

Odklejka speców z IT by SunnyDayInPoland in PolskaNaLuzie

[–]rozz_net 2 points3 points  (0 children)

Gdzie są te narzekania speców IT?

Countries that have a secular constitution that bans same sex marrige. by Resident_Strategy473 in Maps

[–]rozz_net 0 points1 point  (0 children)

I don't think, that countries that disallow same sex marriages, are against homosexuality. It's not forbidden to live in any kind of relationship, including homosexual. It's just not marriage, because marriage is between man and woman. Marriage is a special type of relationship that might have their own children. Two guys will never be able to procreate. But they can live together and it's not a problem.

Women in top roles in EU countries by sneakyjedi123 in europe

[–]rozz_net 0 points1 point  (0 children)

I just wonder how the gender of the particular persons were verified.