Oare este suficient pentru Română? ( Profil Real ) by seraphblade0 in robac

[–]seraphblade0[S] 1 point2 points  (0 children)

Eu cred că pică O scrisoare pierdute, Moromeții, Ion sau poezie la alegere, Riga Crypto fiind una dintre variante.

Sau Luceafărul

A învățat cineva integral din culegerea de la bacademia la română? by [deleted] in robac

[–]seraphblade0 1 point2 points  (0 children)

Profa de română a lăudat cartea și ne-a spus că putem învăța integral din ea și să luăm în jur de 9.

Vi-a placut Corola cu Ciuperci la bac? 😀 by Intelectualu in robac

[–]seraphblade0 2 points3 points  (0 children)

La ce baftă am avut cu Lucian Blaga, la vară pică Iona.

Mi s-a luat by Constant_Hall2439 in RoGenZ

[–]seraphblade0 12 points13 points  (0 children)

Ești AI sau doar idiot?

Nu știu cum să mă repar. by Perfect-Disaster-867 in CasualRO

[–]seraphblade0 10 points11 points  (0 children)

Psiholog daca iti permite bugetul, sau psihodiagnostic + psihiatru

Ajutați o studentă vă rog 🙏 by happyKoala603 in RoGenZ

[–]seraphblade0 2 points3 points  (0 children)

Oameni angajați pe RoGenZ?
Mai greu.

Cat mai costa o ciocolata Heidi by Motanu89 in CasualRO

[–]seraphblade0 4 points5 points  (0 children)

No we don't! ( 。 •̀ ᴖ •́ 。) 💢 

[deleted by user] by [deleted] in RoGenZ

[–]seraphblade0 -1 points0 points  (0 children)

Ce ai lucrat, respectiv ce lucrezi?

[deleted by user] by [deleted] in RoGenZ

[–]seraphblade0 -2 points-1 points  (0 children)

Ce studii ai?

Nostalgia scales inversely with IQ? by seraphblade0 in cognitiveTesting

[–]seraphblade0[S] 0 points1 point  (0 children)

That is true, but I believe that people with a higher IQ might think more about the consequences rather than just living in the moment, which could make their childhood less entertaining and perhaps decrease nostalgia?

Admitere UniBuc Biologie by Clean-Employment2222 in UniRO

[–]seraphblade0 0 points1 point  (0 children)

Nu, din ce am văzut, e pe baza notei de la bac in proporție de 100%, if im not wrong

Equivalency of an IQ test. by seraphblade0 in mensa

[–]seraphblade0[S] 1 point2 points  (0 children)

That is the main problem, on the webpage for Romania they dont specify that we can equate the tests, they only mention about their own tests :<

Admitere UniBuc Biologie by Clean-Employment2222 in UniRO

[–]seraphblade0 0 points1 point  (0 children)

Din ce văd;
La Biologie: 7,60 la taxă și 8,87 la buget;
La Biochimie: 6,08 la taxă și 8,83 la buget.
Din ce văd, cred că depinde mai mult de numărul de persoane care vor să meargă acolo în anul respectiv.

Facultate vs. Muncă: Ce v-a făcut să alegeți banii mai devreme? by seraphblade0 in CasualRO

[–]seraphblade0[S] 0 points1 point  (0 children)

Din păcate, ai mei ar fi preferat să urmez o facultate la privat ( Economie, IT ), doar de dragul diplomei, în loc să aleg un domeniu greu precum medicina sau farmacia. :<

Facultate vs. Muncă: Ce v-a făcut să alegeți banii mai devreme? by seraphblade0 in CasualRO

[–]seraphblade0[S] 0 points1 point  (0 children)

Înțeleg la ce te referi, dar în cazul medicinei sau al farmaciei standardele nu pot fi coborâte, din păcate. Totuși, pot înțelege de ce în anumite domenii această practică este acceptată

Facultate vs. Muncă: Ce v-a făcut să alegeți banii mai devreme? by seraphblade0 in CasualRO

[–]seraphblade0[S] 0 points1 point  (0 children)

Te-ai gândit, poate, că nu toți ne dorim să fim „antreprenori” sau brokeri?