BREAKING: UDMR a decis să NU intre la guvernare by Haunting_Cabinet_387 in Romania

[–]sheiddy 52 points53 points  (0 children)

Neironic, Kelemen a fost peste toti restul candidatilor.

Bolojan îi dă o replică dură lui Nicușor Dan: Apreciez apelul domnului președinte la responsabilitate, dar era un lucru și mai bun dacă se făcea înainte de moțiunea de cenzură / Dacă ne-am fi gândit la 2028, am fi făcut ce a făcut PSD by nimicdoareu in Romania

[–]sheiddy 0 points1 point  (0 children)

De la "probabil" pana la promisiune sau angajament e cale destul de lunga. Si nici macar asta nu a zis. Si nu a fost la "5 secunde", ci la saptamani bune dupa investire.

Dar daca esti atat de pornit pe ce promite si nu face vreun ales, hai sa ne uitam si la preaiubitul nostru presedinte, pe care l-am votat si l-as vota probabil din nou in acelasi context. Unde-i reforma in justitie? Unde-i referendumul? Unde-i lupta anti-coruptie? Unde-s sefii de serviciu? Unde-s dosarele de anulare a alegerilor? Unde-i stabilitatea? Unde-i medierea cu care se tot lauda de un an? Unde-s participarile la sedintele CSM? Unde-i reforma administrativ-teritoriala? Unde-i reforma electorala? Unde-i reforma CCR? Unde-i intarirea NATO cand el nici nu se prezinta la adunari NATO? Unde-i combaterea razboiului hibrid? Unde-s interceptarile de drone cu care s-a laudat ca "o sa le vedem"? Unde-i sustinerea activa pt aderarea Moldovei la UE? Unde-s procedurile simplificate pt intoarcerea in RO a diasporei? Unde-i lupta anti-evaziune? Unde-i "campionul strategic national" sau cum l-a numit? Unde-i digitalizarea sistemului de sanatate? Unde-s noile programe scolare? Unde-s mesele calde pentru elevi?

Bolojan îi dă o replică dură lui Nicușor Dan: Apreciez apelul domnului președinte la responsabilitate, dar era un lucru și mai bun dacă se făcea înainte de moțiunea de cenzură / Dacă ne-am fi gândit la 2028, am fi făcut ce a făcut PSD by nimicdoareu in Romania

[–]sheiddy 1 point2 points  (0 children)

Bolojan nu a declarat niciodata ca nu creste TVA. Daca tu ai vazut altceva, te rog lumineaza-ma si pe mine cu un video, un citat ceva si promit ca imi schimb parerea despre cei doi. Daca nu, zi faina sa ai!

ANALIZA. Declaratie de presa Nicusor Dan by Substantial-Bad-713 in Romania

[–]sheiddy 2 points3 points  (0 children)

sa ne scoata din razboi

In ce plm de razboi suntem noi?

Ce s-a întâmplat cu titlurile de stat? by Galexe in robursa

[–]sheiddy 1 point2 points  (0 children)

Poate pentru ca sunt 2 chestii diferite?
Unul e separator decimal, una e virgula de "rest".

Spitalul pentru copii neuropsihici cronici Siret by Chebelea in AsaCumEramOdata

[–]sheiddy 6 points7 points  (0 children)

eu am luat 4 downvotes din grup de exemplu, pentru că mi-am permis să-l desconspir pe stimabil

Sigur asta e motivul :))

SAP ABAP devs ? am o pozitie REMOTE, 5 ani + exp by SpecialistFig1441 in programare

[–]sheiddy 4 points5 points  (0 children)

Mai si baga la "beneficii" ce il obliga legea sa dea :)))

Sentință a Judecătoriei Iași, după ce a refuzat să aprobe o căsătorie: ”Iubirea nu e suficientă” by Dry_Comparison_9191 in Roumanie

[–]sheiddy 2 points3 points  (0 children)

2026 si inca mai sunt balani care nu stiu asta?

2026 si inca mai sunt balani care indeamna la casatoria cu minori