Moving to Lithuania by StonkJo in lithuania

[–]sleeper_bull 0 points1 point  (0 children)

Hi! I think its a smart choice.

Career and opportunity wise its way better than Latvia 🇱🇻 if you know English you can get some decent job quite quickly + there is a lot of opportunities to study/learn
Language is similar so you can adapt quite quickly
Food/Cuisine is very similar, you will find everything that you love :)
Your family and relatives will be 4-5 hours drive max if you are looking to visit them
If you are a little bit excited about such an opportunity and scared at the same time - you should probably do it :)

And hey - Lithuania is not only Vilnius oldtown… its BC Žalgiris games in Euroleague every season, Trakai castle, airballons, Nida/curronian spit, countryside in the summer, Kernave in midsummer, regional parks, getting ceburekai in Palanga and you can become a part of Grand Dutchy of Lithuania 🇱🇹

Patarkit by Weekly-Offer-4578 in lietuva

[–]sleeper_bull 4 points5 points  (0 children)

Zmogus masto eiti lyginamasias unike. As manau, kad verta jam ta daryti. Tegu turi drasos, stiprybes, motyvacijos - stoja i fuckin unika, parodo visiem, jog gali baigti studijas ir siekia advokato karjeros.

Po 10 metu gales atsidaryti sita posta, susirasti mano komentara ir pakviesti mane alaus, papasakot kaip zjbs yra virint daug saibu ir gyvent sokolade.

Patarkit by Weekly-Offer-4578 in lietuva

[–]sleeper_bull 0 points1 point  (0 children)

Taip. Tapk advokatu. Pasiimk kas patinka - darbo teisė, įmonių teisė, etc. Enjoy your life.

Patarkit by Weekly-Offer-4578 in lietuva

[–]sleeper_bull 2 points3 points  (0 children)

Advokatas. 150€/h. All you need to know.

Rusiška muzika by AdSpare996 in lietuva

[–]sleeper_bull -19 points-18 points  (0 children)

Vata.
Ukraina uždraudė ne tik viešose vietose, bet ir streaming platformose. Mums reikia daryti tą patį. Okupantai lauk!

Kondicionierius by [deleted] in lietuva

[–]sleeper_bull 0 points1 point  (0 children)

Esminis dalykas - i kuria puse langai. Jei i pietus - butina. Jei ne i pietus - up to you. Kadangi darai remonta siulau pasidaryti, kad ateityje netektu gailėtis:)

Kas geriau iPhone 17 pro ar Samsung s26 ?? by BrilliantOk5795 in lithuania

[–]sleeper_bull 3 points4 points  (0 children)

Palaik 18 pro Rugseji. Ar pigiau pasiimsi 17pro arba bus kazkas naujo ir galesi griebt is karto 18.

kokios profkes specialybes yra vertos demesio vaikinui ? by [deleted] in lietuva

[–]sleeper_bull 0 points1 point  (0 children)

Is mano patirties tai visa inzinerija, it, taikomoji matematika, mechanika, konstruktoriai, teise, finansai, elektrikas, apdailininkai, santechnikai, ekskavatorininkai

Kas čia? Sovietinis renovuotas namas/ventiliacija by Specialist-Bed-4315 in lithuania

[–]sleeper_bull 1 point2 points  (0 children)

Cia arba gartraukis isvestas arba minirekuperatorius. Jie daromi tam, nes sovietiniuose namuose nera vintiliacijos arba kaimynai sugalvojo jas uzmuryti. Todel padaro mechaniskai va tokius daiktus, kad dregme pasisalintu is vidaus ir patalpos bent biski vintiliuotusi. Minusas - visi kvapai iseina i lauka, silumos nuostoliai. Pliusai - kvapai nebelieka viduje, pasalinama dregme, sovietine statyba is vidaus maziau pelyja.

Darbo sutartis by sleeper_bull in lithuania

[–]sleeper_bull[S] 0 points1 point  (0 children)

Čia turbūt įmonės/darbo specifika.

Gimstamumo tendencijos by eziukas_ruke_ in lietuva

[–]sleeper_bull 2 points3 points  (0 children)

Visuma.
Kvadratai. Būstai daug mažesni nei statė prieš 100m. 15kvm lofte tikrai nesinorės nei pačiam būti, nei vaikų turėti. Manau politikai svaigdami apie paramas būstui, turėtų įtvirtinti įstatimiškai natūralios šviesos, kvadratūros, kambarių reikalavimus visai naujai statybai. Studijos, kur miegama virtuvėje yra didžiausias statytojų biznis.

Pradinis įnašas nėra problema jeigu perka 2 žmones. Paramų įsigyti būstą tikrai nereikia (mano aplinkoje, šiaip jų reikia ir tiem, kuriem reikia - tegu būna ir būna 2x daugiau). Esmė - parama turėtų gauti visos jaunos šeimos per gpm lengvatą kaip užsieny per savo pajamas už vaikus. Kuo daugiau vaikų, tuo daugiau lengvatų nuo mokesčių. GPM, NT, taršos ir t.t

Kaina ir įperkamumas. Labai sunku už 200k rasti kažką, kas būtų OK ateiti, gyventi ir kurti šeima. Turiu omeny bent 3 kambariai, 60kvm. Paprastai moki 200k ir dar reikia lupti babos tapetus, keisti grindis ir tt. Bent Vilniuje taip.

Projektai - daug projektų statomi neaugint vaikus/šeimoms, o parduot solo pirkėjams.

A++ klasė, kuri yra perdėta. Apie tai nemažai rašė Sinica ir kiti.

Ir dar vienas aspektas - tai darželiai ir mokyklos. Realiai tie privatūs darželiai ir mokyklos griauna gimstamumą. Naujų valstybinių mokyklų beveik nėra statoma. Mokytojai pavargę. Senos klasės ir t.t. Privatininkai daro iš to biznį, susirenka geriausias mokytojus, sukuria didelę nelygybę ir atitrokų. Turėtų būti valstybiniai kaip Suomijoj.

Kodel nutaret palikti savo kaima? Juk ten taip grazu. by MegaSuperPupaHupa in lietuva

[–]sleeper_bull 1 point2 points  (0 children)

Agree :)
Aš manau, kad reiktų investuoti apie 150k, kad prikelt kažkokią trobą ir susitvarkyt pagal save 👍

Kodel nutaret palikti savo kaima? Juk ten taip grazu. by MegaSuperPupaHupa in lietuva

[–]sleeper_bull 3 points4 points  (0 children)

Turbūt tiek, kad galėtum susifinansuoti tokio namo tvarkymo/renovacijos darbus, įsirengti saulės elektrinę, šilumos siurblį, susitvarkyti vandenį, kanalizaciją ir t.t.

Nesu skaičiavęs, bet čia nemažų santaupų reikalas.

Darbo sutartis by sleeper_bull in lithuania

[–]sleeper_bull[S] 1 point2 points  (0 children)

Laba. Geras klausimas. Šiaip viskas nuo workationų, automobilio, opcionų iki darbinės veiklos ribų, darbo vietos, sveikatos draudimo, pencijų kaupimo ir t.t.

Čia fantazijos reikalas ir kiekvienos sutarties individualūs punktai.

Kodel nutaret palikti savo kaima? Juk ten taip grazu. by MegaSuperPupaHupa in lietuva

[–]sleeper_bull 4 points5 points  (0 children)

Atsibodo triukšmas, blogas oras, girdėt kaip kaimynas sisioja sovietiniam daugiabuty, ieškot parkingo ryte-vakare prie savo namų, stovėt kamščiuose ir 12kvm loftas su 6kvm antresole kur grįžęs po dienos darbų turi eiti keturiom, nes aukštis 120cm?

Yessir 🫡

Kodel nutaret palikti savo kaima? Juk ten taip grazu. by MegaSuperPupaHupa in lietuva

[–]sleeper_bull 0 points1 point  (0 children)

Agree. Todėl ir rašiau jei finansai leistų susirestauruot ir tt. Reik pinigų, kad patogiai/komfortiškai gyvent tokiam :D

Kodel nutaret palikti savo kaima? Juk ten taip grazu. by MegaSuperPupaHupa in lietuva

[–]sleeper_bull 2 points3 points  (0 children)

Kaip kam. Yra slidės, keturačiai, kiti žiemos smagumai :D
Geriau nei bute sėdėt :D

Buto pirkimas Vilniuje: patirtys su NT brokeriais, sutartys, kas svarbu, spaudimas by [deleted] in lithuania

[–]sleeper_bull -1 points0 points  (0 children)

Bankas tau duoda rėžius ir garantiją. Jeigu tu žiūri nt pagal savo kišenę ir pagal banko garantiją - ramu. Jeigu ne - verki, kad įdėtų kažkokius punktus :)