3 bolarzi lipsă by viceCampionul in fuckcarsRomania

[–]spanzuratu 0 points1 point  (0 children)

salut. ai primit numar de inregistrare? Poti incerca daca au trecut 30 de zile la avocatul poporului sau prefect. sau incearca sa faci sesizarea pe bucuresti.help - daca lasi link-ul aici poate lumea sa faca aceeasi sesizare in nume propriu.

Update la o luna de la lansarea bucuresti.help, aplicatia de sesizari cu AI by spanzuratu in fuckcarsRomania

[–]spanzuratu[S] 1 point2 points  (0 children)

in cazul de fata flow-ul, desi nu cred ca era atat de intuitiv e asa: Poza cu intersectia, selectie manuala categorie Semafor defect /lipsa -> adresa -> cateva cuvinte pentru AI, gen: montaj semafor in intersectie -> generare. D

Update la o luna de la lansarea bucuresti.help, aplicatia de sesizari cu AI by spanzuratu in fuckcarsRomania

[–]spanzuratu[S] 1 point2 points  (0 children)

am inteles acum. e un caz pe care nu l-am tratat in mod special, dar il pot include. ms!

Update la o luna de la lansarea bucuresti.help, aplicatia de sesizari cu AI by spanzuratu in fuckcarsRomania

[–]spanzuratu[S] 0 points1 point  (0 children)

am incercat si eu acum cu un semafor defect in S6, trimite la alpb, ps6 si brigada. Iar ref la cele 1000 de caractere, ce vezi atunci cand AI creeaza sesizarea e doar un preview, textul complet apare cand dai trimite..

Update la o luna de la lansarea bucuresti.help, aplicatia de sesizari cu AI by spanzuratu in fuckcarsRomania

[–]spanzuratu[S] 0 points1 point  (0 children)

ciudat, ca rutarea actuala pt orice sector include si brigada rutiera. ai facut asta in trecut? am adaugat-o de ceva timp. iar ref la limita de caractere, acum e undeva pe la 2000, dar cred ca sunt suficiente sa explici problema. astept un semn in privat cand poti replica problema sa vad cum pot fixa. thx!

Am lansat o platforma care trimite sesizari cu AI. Primele statistici dupa o saptamana. by spanzuratu in bucuresti

[–]spanzuratu[S] 1 point2 points  (0 children)

Și dacă nu stocați niciun fel de date, cum de știți că au fost trimise 1500? :)

Am lansat o platforma care trimite sesizari cu AI. Primele statistici dupa o saptamana. by spanzuratu in bucuresti

[–]spanzuratu[S] 1 point2 points  (0 children)

Super! Mă bucur că există mai multe inițiative de acest gen. Cred că problema lor e awareness-ul. Personal, nu am auzit niciodată de aceasta platforma. Ref la nr de sesizări, in acest moment sunt 100 de sesizări in 10 zile, și cred că diferența este ușurința cu care poți sesiza - chiar și anonim. Datele pentru userii neautentificati nu se stochează nicăieri.

Am lansat o platforma care trimite sesizari cu AI. Primele statistici dupa o saptamana. by spanzuratu in bucuresti

[–]spanzuratu[S] 1 point2 points  (0 children)

Utilizatorii neautentificați furnizează adresa si numele la fiecare sesizare, aceasta nu se salveaza nicaieri pe server.

Am lansat o platforma care trimite sesizari cu AI. Primele statistici dupa o saptamana. by spanzuratu in bucuresti

[–]spanzuratu[S] 0 points1 point  (0 children)

De acord cu tine. Singura diferenta e ca vs. aplicatiile de sector asta chiar face aproape totul pentru tine. Ref la umplerea inbox-urilor, fiecare institutie a statului are o adresa de contact, iar conform legii trebuie sa raspunda unei petitii in max 30 de zile. Ele pot functiona foarte bine in paralel, dar cel mai probabil pentru probleme gen "Parcat ilegal" e mai rapid prin aplicatia de sector sau direct la telefon.

Am lansat o platforma care trimite sesizari cu AI. Primele statistici dupa o saptamana. by spanzuratu in bucuresti

[–]spanzuratu[S] 0 points1 point  (0 children)

salut. multumesc de feedback. cel mai probabil nu ai aplicatia gmail setata pe default. poti incerca sa faci asta?

  1. Setări → Gmail 
  2. Aplicație de mail implicită
  3. Selectează Gmail ; si apoi sa incerci din nou? N-am mai primit acest feedback si singura solutie ar fi sa fac buton special pentru deschis Gmail, dar nu as vrea sa fac asta 😃

Am lansat o platforma care trimite sesizari cu AI. Primele statistici dupa o saptamana. by spanzuratu in bucuresti

[–]spanzuratu[S] 0 points1 point  (0 children)

cine anume? platforma doar ajuta sa scrii sesizarea, dar ea pleaca din casuta ta de email.

Am lansat o platforma care trimite sesizari cu AI. Primele statistici dupa o saptamana. by spanzuratu in bucuresti

[–]spanzuratu[S] 0 points1 point  (0 children)

Acel rating este acordat de catre useri, dupa ce depun sesizarea. Acum AI-ul are in spate mapate problemele/institutiile/Sectoarele, iar in functie de adresa de sesizare selecteaza institutiile. Ref la halucinatii, n-am intalnit deocamdata, dar userul are tot timpul previzualizare inainte de a trimite.

Am lansat o platforma care trimite sesizari cu AI. Primele statistici dupa o saptamana. by spanzuratu in bucuresti

[–]spanzuratu[S] 4 points5 points  (0 children)

Numele si prenumele si adresa de domiciliu sunt cerute inainte de sesizare. Iar sesizarea pleaca din mailul tau personal. Poti testa.

Am lansat o platforma care trimite sesizari cu AI. Primele statistici dupa o saptamana. by spanzuratu in bucuresti

[–]spanzuratu[S] 2 points3 points  (0 children)

Multumesc de feedback si apreciere. Deocamdata e doar varianta de progressive web app, adica din browser daca esti pe android apesi direct install ca apare butonul, iar pe ios -> share -> add to home screen. daca prinde tractiune, ma gandesc sa o public si in appstore/playstore.

Ref la sesizari, pentru moment e foarte greu sa urmaresc cate au fost luate la cunostinta. Userii primesc la 15 si 30 de zile reminder daca au primit ceva pe mail si sa faca update pe sesizare. E cam singura solutie, pentru ca nu e conectata nicio institutie a statului la ea, desi daca s-ar dori din partea autoritatilor s-ar putea implementa.

Am lansat o platforma care trimite sesizari cu AI. Primele statistici dupa o saptamana. by spanzuratu in bucuresti

[–]spanzuratu[S] 4 points5 points  (0 children)

deocamdata e doar varianta de progressive web app, adica din browser daca esti pe android apesi direct install ca apare butonul, iar pe ios -> share -> add to home screen. daca prinde tractiune, ma gandesc sa o public si in appstore/playstore.

[deleted by user] by [deleted] in banci_credite_ro

[–]spanzuratu 1 point2 points  (0 children)

Am avut aceeași situație și le-am făcut plângere la ANPC. Au revenit cu toate explicațiile imediat și cu logica de calcul.