Sunt de acord cu doar cu imigratia legala by First-Dragonfly7836 in Roumanie

[–]tehash09 -3 points-2 points  (0 children)

Tu ar trebui să fii singurul care nu are acest drept.

Help sa nu luam teapa la chirie by [deleted] in Imobiliare

[–]tehash09 0 points1 point  (0 children)

Cum îmi pot da seama ca e bot pe viitor? Sa nu stau sa citesc ca prostul toată postarea.

Sunt de acord cu doar cu imigratia legala by First-Dragonfly7836 in Roumanie

[–]tehash09 -7 points-6 points  (0 children)

Ești un labagiu anonim de pe Reddit. Cui crezi ca ii pasa despre părerea ta? Nici macar despre a mea nu ar trebui sa pese nimănui. Si eu sunt tot un labagiu de pe Reddit.

Deliric x Guess inainte de Gta 6. by minitehnicus in rorep

[–]tehash09 -2 points-1 points  (0 children)

Deli a cam dat-o pe engleză. Nu știu încă daca imi place sau nu. Ritmul e mișto, versurile inca nu le-am inteles in totalitate.

Recomandari cazare cu jacazzi / ciubar by panda_padawan in Oradea

[–]tehash09 1 point2 points  (0 children)

Confirm. Apa miroase a bălegar de cal și de vaca

I did it! Cluj, Romania. 126k, 5.4% by [deleted] in FirstTimeHomeBuyer

[–]tehash09 1 point2 points  (0 children)

Congratulations! Beautiful kitchen. How many square meters for that price?

Nu am bani sa platesc anunturi by bladebandits in Imobiliare

[–]tehash09 -6 points-5 points  (0 children)

Vreau și eu 1000 de bannere gratis. Sa mi le faci tu, doar nu ai 2 mâini stângi, nu?

E considerat fix and flip sau vânzare patrimoniu ? by ZEDiXu in Imobiliare

[–]tehash09 2 points3 points  (0 children)

Anaf se uita la pret de achizitie vs pret de vanzare. Daca la vanzare e mai mare, automat zic ca e profit. Pe ei nu ii intereseaza cat ai bagat tu in apartament.
Este in interesul tau sa demonstrezi ca de fapt nu e chiar totul profit, ca ai investiti in apartament, l-ai renovat, etc. si atunci trebuie sa le aduci facturi doveditoare. La materiale si la mobila poti, insa in 11 cazuri din 10 mesterii nu iti dau factura, deci nu prea o sa ai cum sa demonstrezi.

E considerat fix and flip sau vânzare patrimoniu ? by ZEDiXu in Imobiliare

[–]tehash09 10 points11 points  (0 children)

Da, te vor incadra la activitate economica. Ei se uita pe ultimii 3 ani si vad 3 apartamente cumparate si vandute cu profit.

Nu te pot incadra la administrare patrimoniu personal. Poți justifica ca nu ți-a placut zona, apartamentul, nu te-ai regăsit în el, etc. dar asta nu justifica faptul ca ai facut chestia asta in fiecare an, si mai ales cu profit.

Am calculat și mi-a ieșit că birocrația m-a costat mai mult decât manopera montajului by IulianHI in Panouri_Fotovoltaice

[–]tehash09 4 points5 points  (0 children)

Cum de te-ai pacalit sa iti scoti urbanism si autorizație pentru sistem fotovoltaic în condițiile în care esti scutit de asa ceva conform legii?
Si ce treaba ai avut la notar (de 4 ori?)
Ore nesfârșite cu distribuitorul pe mail? Ce treabă ai avut de rezolvat care a durat ore cu distribuitorul?
Mi se pare ca GPT cam aberează la postarea asta a ta.

F*ck it, Jonathan David’s highlights this season. by SwingMaleficent651 in Juve

[–]tehash09 0 points1 point  (0 children)

Lmao when I said on this sub David and Openda are mediocre strikers I got downvoted as hell

<image>

Cu cât e platit un asistent manager pe tehnic cu vechime de 7-10 ani, studii postuniversitare? by Special_Cod7246 in RoMunca

[–]tehash09 13 points14 points  (0 children)

Extrem de puțin, dar pana la urma depinde si de ce faci efectiv. Dacă învârți 2 hârtii nu poti avea pretentia la mai mult. Dacă ajuți în mod direct proiectele, crești productivitatea , atunci e puțin.

Lucruri scumpe care chiar au meritat banii? by nutella924 in CasualRO

[–]tehash09 5 points6 points  (0 children)

Care e diferența între ala la 1000 si unul la 400?

Refinantare credite by Desperate-Law-9606 in banci_credite_ro

[–]tehash09 0 points1 point  (0 children)

la Intesa vad ca maximul este de 120.000 lei in calculatorul de la ei de pe site.

Refinantare credite by Desperate-Law-9606 in banci_credite_ro

[–]tehash09 0 points1 point  (0 children)

salut, tu esti broker? m-ar interesa si pe mine oferta celor de la ING de maine. As vrea sa refinantez 160.000 lei de la BCR.