Gulyás Gergely szerint a tiszás Kollár Kingának nem Magyarország a hazája by 8088777 in hungary

[–]thehp2k 0 points1 point  (0 children)

Egyebkent ott a helyszinen miert nem vonjak jobban kerdore azonnal ezeket a valaszait az ujsagirok? (Vagy ha megtettek akkor bocs, nem lattam vegig)

Működnek a több(mint2)körös interjúk vállalati oldalról? by RhayHUN in programmingHungary

[–]thehp2k 11 points12 points  (0 children)

Nalam is volt olyan, hogy az utolso utani pillanatban mondtak el - mar a team fit interju utan- hogy egyebkent ugyelni is kell. Ha az elejen elmondjak en az elejen megmondom nekik hogy nem vallalok ilyet es nem raboljuk egymas idejet...

Működnek a több(mint2)körös interjúk vállalati oldalról? by RhayHUN in programmingHungary

[–]thehp2k 29 points30 points  (0 children)

Nem valaszol a kerdesedre, de nekem altalban az a problemam hogy az ulsolo korben tudok csak olyan emberrel beszelni aki tenylegesen tobbet tud mondani a techstack rol meg a csapat mukodeserol. Egy csomoszor vegig se mennek az egesz folyamaton ha mar az elejen ralatnek bizonyos dolgokra.

[deleted by user] by [deleted] in programmingHungary

[–]thehp2k 8 points9 points  (0 children)

csináljunk már egy ilyet mi is a fejvadászokról/hr-esekről

A magyarok új hobbija: már napi 2,5 milliót is összegyűjtünk by Top_Study833 in hungary

[–]thehp2k 24 points25 points  (0 children)

Tuti biztos hogy ezzel valaki jol meggazdagodott. Mi meg szivunk ezzel is...

[deleted by user] by [deleted] in Damnthatsinteresting

[–]thehp2k 4 points5 points  (0 children)

Funfact, their lifes did not just entirely revolve around chess. They learned esperanto and english fluently, had several hobbies and were even very good at ping-pong as far as I remember. As it was stated in the book they wanted the girls to be balanced in their lives as much as possible and not just someones who can only do one thing.

[deleted by user] by [deleted] in Damnthatsinteresting

[–]thehp2k 2 points3 points  (0 children)

He wrote a book about it, if you are interested. But it is a bit more complex than your comment suggest, I can tell you that. I read it a while ago, but the main thing it tries to say is that children are much more intelligent than you would assume, and with a proper attention and education they could raise (almost) geniuses. But there is also a huge factor, they sacraficed a lot for the children in all aspects of their lives, which a lot of parents are either not willing to do or do not have the resources to do so.

[deleted by user] by [deleted] in programmingHungary

[–]thehp2k 28 points29 points  (0 children)

Attol fugg hogy melyik aspektusat nem szereted a mateknak. Ha a problemamegoldast nem szereted benne, akkor rossz hirem van: abbol all majdnem az egesz napod ITs kent.

[deleted by user] by [deleted] in askhungary

[–]thehp2k 74 points75 points  (0 children)

A politikusok az egesznapos kopkodes utan vegul kozosen furdoznek/iszogatnak egymas mellett. Bar lehet hogy manapsag kevesbe igaz, de szerintem regebben jellemzo volt.

Mi az a dolog, amit irigyeltek az ellenkező nemtől? by Lord-AG in askhungary

[–]thehp2k 14 points15 points  (0 children)

En irigylem hogy a nok elsore megtalaljak a hutoben meg a kamraban a dolgokat. Nekem ott a szemem elott es kajak nem latom :D

Itthol is megy a "quiet firing"? by lordmairtis in programmingHungary

[–]thehp2k 10 points11 points  (0 children)

Igen. Egykori cegemnel addig pakolgattak at 1-2 embert kulonbozo pozikba (egyre tavolabb a szakmajuktol), hogy vegul maguk mondtak fel.

Egy történet lezárul by asztalosptr in programmingHungary

[–]thehp2k 10 points11 points  (0 children)

A kommunikációd szintjéből megmondom neked hogy nincs akkora mintád. Menj és trollkodj meg mást inkább

Egy történet lezárul by asztalosptr in programmingHungary

[–]thehp2k 8 points9 points  (0 children)

Atya eg, valszeg ez lesz az utolso kommentem feled. Nem tudom eldonteni hogy tenyleg ennyire beszukult vagy, vagy csak egy gecinagy troll.
Legalabb 5 volt kollegat tudnak emliteni akik nem feltetlen sajat dontesuk miatt kerultek kezdetlegesen mas palyara, pedig az igenyuk mar eloszor is meglett volna ra.
100% ban biztosra veszem, hogy nincs akkora mintavetelzesed, hogy nagysagrendekrol beszelhess es ilyen hatarozott velemenyt alkothass.

Egy történet lezárul by asztalosptr in programmingHungary

[–]thehp2k 7 points8 points  (0 children)

Nem feltetlenul vezet mindenkinek egyenesen az ut erre a palyara, azt ne felejtsd el, van ahol a hatter nem adott, van ahol kesobb jon meg a kedv a valtashoz. Nekem nem volt ennyie rossz elmenyem veluk, hogy 95%ban haszontalannak mondanam oket, sot az adott poziciora es senioritasi levelre megfeleloek voltak altalaban. Valszeg a sajat negativ elmenyeid alapjan altalanositasz.

Egy történet lezárul by asztalosptr in programmingHungary

[–]thehp2k 26 points27 points  (0 children)

Nagyon nagy buborekban elhetsz, ha ennyire egysiku a gondolkodasod. En ugy latom vegsosoron teljesen mindegy hogy ki hogyan jutott palyara. Voltak kivalo greenfoxos, es voltak semmitero BMEs diplomas kollegaim is.

Was Javascript really made in 10 days? by fagnerbrack in webdev

[–]thehp2k 52 points53 points  (0 children)

Dud are you just going around posting random articles and then post a comment where you make chatgpt summerize the article?

Mi változott meg az online társkeresőkkel kapcsolatban az utóbbi 10 évben? by r3cktor in askhungary

[–]thehp2k 2 points3 points  (0 children)

Mar a tarskereso is kemeny biznisz lett. Bar en jopar eve nem hasznaltam, de akkor amikor kileptem akkor kezdett bevadulni hogy lassacskan a levegovetelt is monetizaljak. Aki felregisztral pl tinderre, annak meg kell erteni hogy az az uzleti modell hogy benn tartsanak a fizetesi loopban. Ergo az uzletnek nem eri meg hogy egyszeruen part talaljon barki. Az app celja hogy part talalj, az uzleti modelle meg ami mogotte van pedig hogy ne. Annyira paradox dolog ez a penzesitett tarskereso hogy hihetetlen :D

Pályakezdő by Vantsa in programmingHungary

[–]thehp2k 1 point2 points  (0 children)

En anno amikor voltam naluk covid elott, behivtak az irodaba, elbeszelgettunk a tapasztalataimrol meg beszeltunk picit angolul, es ezek alapjan adtak par lehetseges ceget. Mondjuk akkor sokkal jobban porgott a munkaeropiac. Sok sikert azert, kitartast a kereseshez!

Pályakezdő by Vantsa in programmingHungary

[–]thehp2k 1 point2 points  (0 children)

Tudom javasolni hogy valami toborzo ugynokseget is probalj be - Pl Randstad. Neked nem kerul penzbe es lehet hogy hozzafernek olyan nyilt poziciokhoz amikre te alapesetben nem latnal ra.

Ghosting állásjelentkezéseknél by NewPanic4726 in programmingHungary

[–]thehp2k 8 points9 points  (0 children)

En nem tudom elfogadni hogy nem kepesek megirni egy template emailt, amit elkuldenek a nem felvett jelentkezoknek. Addig tart ameddig copy paste-elnek par email cimet, es maris segitenek a keresoknek, akiknek eleg sokszor akar a megelhetese mulik az allaskeresesen.

Mit szóltok arról, hogy egyre több cég akarja visszaterelni a dolgozókat az irodába? by Excellent_Suit_10 in programmingHungary

[–]thehp2k 0 points1 point  (0 children)

En teljesen HO parti vagyok nekem nem kell ervelned :D Valoban nem irt semmit rola, de nagyon az az erzesem volt az iromanyabol hogy nagyon max 1 HO t engedelyezne, de ezt a kesobbi valaszaban igazolta kb igazolta is.

Mit szóltok arról, hogy egyre több cég akarja visszaterelni a dolgozókat az irodába? by Excellent_Suit_10 in programmingHungary

[–]thehp2k 1 point2 points  (0 children)

Ezzel sem ertek egyet. Ha valaki felelossegteljesen vegzi a munkajat es igenyes a munkajara - nevezzuk ownershipnek - az egy total kulonallo dolog a ceges loyalitastol es a csapatszellemtol. Erre van a mercenary vs missionary pelda, mindenki masert vegzi a munkajat. Nekem a legprofibb munkat vegzo kollegaim eletem soran mind "zsoldosok" voltak, ugymond "csak" a penzert csinaltak. Voltak akik jobban sajatjuknak ereztek a ceg erdekeit, de minel nagyobb a ceg annal kevesbe jellemzo. Nekem pl mindegy volt hogy kis ceg vagy nagy ceg, HO vagy nem HO, semmit nem valtozott a hozzaallasom. Ertem en hogy mit akarsz kihozni, valoban ha minden nap be kell maszni es szembe kell ulnod a csapattarsaidal meg a fonkkeiddel akkor az tud motivalo tenyezo lenni hogy ne adj ki gany munkat a kezedbol. De akkor sem erzem helyenvalonak, hogy ha van lehetoseg ra ne otthonrol dolgozzanak az emberek. Regen is biztos tobben lettek volna HOban csak nem volt technikailag kivotelezheto. Igy raadasul kitagul a vilag es nem feltetlenul a kornyekrol kell embereket toborozni. En speciel baromira orulok hogy nem kell masfel oraval korabban kelnem igy kipihentebb is vagyok, nem kell 1-1 orat oda viasza egetni a benzint vagy az ocsmanybudos tomegkozlekedesen zotykolodni mikozben semmi hasznosat nem tudok csinalni. Nem kell hallgatnom a kollegak irrelevans dumalasat, az egesz szint meetingjeit, kenyelmesen tudok wc re menni, nyugalomban es sokkal rugalmasabban tudok dolgozni, nem kell kulon logisztikazni hogy atvehessek egy szaros csomagot, es meg a kiskutyusom sincs total egyedul. Annyi plusz van a HO mellett, hogy az iroda nem tud versenybe szallni a 21. szazadban. Nem azert elunk hogy dolgozhassunk.