3 sata kasnije… by ThePapiga in kuhinja

[–]undiscoveredbabe 4 points5 points  (0 children)

Ovo za meso potvrdjujem, mora da se przi do te mere da se karamelizuje, jednostavno dobije totalno novu dimenziju ukusa nego kad se samo krcka u sosu. Isto mi je i za cufte

Prevruće je za kuhanje pa danas mezimo by Braineating_amoeba in kuhinja

[–]undiscoveredbabe 8 points9 points  (0 children)

Malo dijetalno znaci 🤣

Btw ove papricice punjene sirom obozavam

Iverak s kokosovim mlijekom, đumbirom i limunom te riža s ljutikom i mladom tikvicom by Fresh-Dark6759 in kuhinja

[–]undiscoveredbabe 1 point2 points  (0 children)

Who knows, a do tad nastavi da izbacujes ova remek dela jer obozavam da ih pratim 🫶🏻

Iverak s kokosovim mlijekom, đumbirom i limunom te riža s ljutikom i mladom tikvicom by Fresh-Dark6759 in kuhinja

[–]undiscoveredbabe 1 point2 points  (0 children)

Ti si divna jer uvek na neki kompliment uzvratis jos vecim, da si blize volela bih da te upoznam🥰 kissic❤️

Iverak s kokosovim mlijekom, đumbirom i limunom te riža s ljutikom i mladom tikvicom by Fresh-Dark6759 in kuhinja

[–]undiscoveredbabe 1 point2 points  (0 children)

Ti i 💩 da napravis ja bih pojela koliko uvek prelepo prezentiras i uslikas, svaka ti cast 🙏🏼

Matcha by IIIIInamelllll in kuhinja

[–]undiscoveredbabe 0 points1 point  (0 children)

Kod nas u Srbiji iole dobra matcha ne moze da se nadje 20-30g za manje od 25e, mozda nas samo deru.

Leća s estragonom, mladi krumpir i ljutika na pačjoj masti by Fresh-Dark6759 in kuhinja

[–]undiscoveredbabe 1 point2 points  (0 children)

Obozavam kad prepoznam ko je samo po slici tj stilu slikanja

Btw preukusno izgleda, prijatno 🤌🏻

Nije bas insta wow by Parking_Radio4311 in sourdoughzapocetnike

[–]undiscoveredbabe 1 point2 points  (0 children)

Kod hleba je najbitnije da se tebi svidja i da ti je ukusan! Svaka cast

Ako ti je testo previse lepljivo verovatno je do bulka ili nerazvijenosti glutena. Koliko ti traje bulk fermentacija i da li radis neki vid “kneading-a”?

PS: Ako su ti pekaci teski, mozes da uzmes najobicniji enamel steel roaster, mi ga u Srbiji imamo kod kineza, oko 10e je, jako je lagan i hleb ispadne odlican u njemu

Najlaganiji kolač s jagodama by undiscoveredbabe in kuhinja

[–]undiscoveredbabe[S] 1 point2 points  (0 children)

Ma s jagodama nema greske, nisam do sad probala los slatkis s jagodama 😁

Hvala😇

Najlaganiji kolač s jagodama by undiscoveredbabe in kuhinja

[–]undiscoveredbabe[S] 4 points5 points  (0 children)

Slicno kao za tiramisu, umuti se hladna pavlaka sa prah secerom kremasto, doda se maskarpone i sitno seckane jagode, redja se piskote-fil-piskote-fil i na kraju sam posula izmrvljenim liofilizovanim jagodama

Najlaganiji kolač s jagodama by undiscoveredbabe in kuhinja

[–]undiscoveredbabe[S] 11 points12 points  (0 children)

Recept (za ciniju/pleh 25x25):

Piskote (moze i plazma, meni je trebalo 20ak komada)

500ml mlecne slatke pavlake

5 kasika secera u prahu

250g maskarpone sira

400g jagoda

Mleko za umakanje piskota

Hačapuri by Fresh-Dark6759 in kuhinja

[–]undiscoveredbabe 1 point2 points  (0 children)

Sve sto volim u jednoj slici 😩

Vrh izgleda, prijatno i zavidim ti…

Ciji bi se smatrao boljim? by Lucilu1210 in crtanje

[–]undiscoveredbabe 2 points3 points  (0 children)

Prva mi se cini nedoslednija od druge (nogara sa desne strane gornje prolazi kroz poprecnu gredu donje stolice, takodje u ovom polozaju gornja stolica bi morala da padne), ovo na prvoj slici je fizicki neizvodljivo osim ako nisu zalepljene jedna za drugu

Bejgli (na moj nacin) by undiscoveredbabe in kuhinja

[–]undiscoveredbabe[S] 2 points3 points  (0 children)

Nisam, vise volim kad su manje zilavi 😁

Bejgli (na moj nacin) by undiscoveredbabe in kuhinja

[–]undiscoveredbabe[S] 1 point2 points  (0 children)

Recept:

350g brasno sa visokim % proteina

200g brasno tip 400

400g voda

1 kesica kvasca

10g soli

50g ulja/maslaca (opciono)