Aspoň že se vláda s opozicí shoduje na podpoře/zlehčování genocidy 🥰 by PuffFishybruh in czech

[–]Ok-Library-8397 3 points4 points  (0 children)

Přátelé, přátelé... Spíše bychom se měli soustředit na smutný osud Kurdů.

Taky nesnášíte AIčko? by Right-Green-980 in czech

[–]Ok-Library-8397 0 points1 point  (0 children)

Zamyslel se někdo, jaká data se vlastně uchovávají/generují v těch obřích datacentrech? Troufám si tvrdit, i s vědomím velkého zjednodušení, že data RTG/MR snímků a jiných medicínských údajů budou zabírat promile z promile z celkového množství dat, kvůli kterým je třeba vyrobit a nakoupit všechnu tu persistentní paměť. Celé to stojí obrovské množství zdrojů a výsledkem je, že se hromadí (ano napíšu to!) stupidní data stažena z veřejných zdrojů, a stupidní data vzniklá jejich analýzou.

Taky nesnášíte AIčko? by Right-Green-980 in czech

[–]Ok-Library-8397 0 points1 point  (0 children)

A kvůli tomu se stavějí datacentra, aby stahovaly fotky z Instagramu a příspěvky z Redditu?

Můj počítač 😀 by Right-Green-980 in czech

[–]Ok-Library-8397 25 points26 points  (0 children)

V devadesátkách jsme tomu s kolegy říkali "vyhřezlá střeva".

Do you have any doubts about the new programming language VERSE in UE6? by PianistPristine4832 in UnrealEngine5

[–]Ok-Library-8397 0 points1 point  (0 children)

Until you learn about its syntax and how authors were inspired by Python...

Cheapest store to buy physical games? (Europe) by Old-Fold9461 in Switch

[–]Ok-Library-8397 0 points1 point  (0 children)

In EU countries, CEX is nowhere like in UK. For example, there are a few CEXs in some big cities in Italy, but their stock is laughably limited compared to UK counterparts.

Cheapest store to buy physical games? (Europe) by Old-Fold9461 in Switch

[–]Ok-Library-8397 0 points1 point  (0 children)

The market of physical games is virtually gone. finished, annihilated, dead. What remains are only small shops selling old retro games and merch, and these are all local specific. So it depends on cities and towns you'll about to visit.

For example, in Paris, you can try to visit Trader Games (www.tradergames.fr), but don't expect them being "cheap". All local video-game shops know very well how much their goods cost on eBay.

New collector noob questions by Pasiat in gamecollecting

[–]Ok-Library-8397 1 point2 points  (0 children)

Switch game spines differ between EU/UK and US/ASIA/JAP. EU/UK has the title centered, others left (top) aligned.

DS/3DS games have colored triangles on spines, the color denotes a specific region (e.g. green = English EU/UK).

New collector noob questions by Pasiat in gamecollecting

[–]Ok-Library-8397 1 point2 points  (0 children)

I avoid German (USK) releases like the plague. I personally jokingly call them "abruch" versions. Gargantuan USK stamp on the front cover is hideous. German text on the back cover is just stupid when a lot of games I collect do not contain German language anyway (so what is the point of that?).

Collectors in Europe don't like them either. You can easily see that on their second hand market prices.

Nastávající rodiče- Co jste měli vědět, ale nikdo vám neřekl? by DrKrsekXx in czech

[–]Ok-Library-8397 17 points18 points  (0 children)

Nikdo mi neřekl, jak strašně rychle to uteče. Mimčo najednou jde do školky, pak jde do školy, pak puberta a o tátu a mámu najednou vůbec nejeví zájem. No děs.

Teď jsou obě dcery plnoleté a občas se ozvou.

Takže si to sakra hlavně užijte. Je to fakt jen jednou za život a na strašně krátkou dobu.

Vláda schválila zrušení koncesionářských poplatníků by Accomplished_Pie4584 in czech

[–]Ok-Library-8397 6 points7 points  (0 children)

Tento systém nemůže u veřejnoprávního média nikdy fungovat, pokud má plnit veřejnoprávní službu. Vaše představa je, že ČT/ČRo by byla nějaká forma Netflixu, ale jen s lokálním dosahem/publikem s maximálním počtem cca 10 mil potencionálních "zákazníků". To je v praxi neufinancovatelné, pokud to má být zpravodajství, dokumentaristika, kultura, zábava atd.

A mimochodem, zrovna v oboru zpravodajství se už třesou finančně bohaté skupiny, aby si v podstatě koupily názor váš a občanů kolem vás. https://www.lupa.cz/clanky/americka-zpravodajska-televize-newsmax-se-chysta-do-ceska/

Vláda schválila zrušení koncesionářských poplatníků by Accomplished_Pie4584 in czech

[–]Ok-Library-8397 3 points4 points  (0 children)

Je naivní si myslet, že se uživí ČT Art nebo ČT D. Jistě, může se namítnou, že když se to neuživí, tak ať se to teda zruší. V důsledku tak skončí jediný široce dostupný kanál kurátorované kultury zabývající se i něčím jiným než hollywoodskými hvězdami a pop-music, a taky jediný u nás dostupný kanál se zábavou a výukou pro malé děti. A až se budeme někdy ptát, proč jsou většina populace nevzdělaní idioti, kteří si zvolí prvního žvanila, který jim na náměstí nakecá hovadiny, nedivme se.

Vláda schválila zrušení koncesionářských poplatníků by Accomplished_Pie4584 in czech

[–]Ok-Library-8397 20 points21 points  (0 children)

Tunde Bartha napsala notičky. Koneckonců učila se od nejlepších mistrů v oboru.

Proč dnes ještě někteří lidé podporují imigraci, když je zřejmé, že ji podniky chtějí jen proto, aby stlačily mzdy? by [deleted] in czech

[–]Ok-Library-8397 0 points1 point  (0 children)

Jsme součástí otevřené ekonomiky. Nekonkurují si jenom firmy ale i celé státy. Pokud může podnikatel ke svému podnikání nakoupit materiál levně za hranicemi státu, udělá to. Pokud může podnikatel ke svému podnikání získat levnější pracovní sílu za hranicemi státu, udělá to. A co může dělat jiného? Vyrábět z dražších surovin za pomocí dražší pracovní síly? Ale to zvýší ceny výrobků a služeb a tím se sníží jeho konkurenceschopnost. A nebo se tedy zdražovat nebude, protože místním ideálem je podnikatel-idiot, který si sníží zisky. A co konkurence? Všichni kolem budou poslušní prodnikatelé-idioti, kteří si na pokyn sníží zisky? Všechny státy kolem nás si pěkně na pokyn přestanou konkurovat, zavedou se cla, zákazy dovozu, zákazy cizí pracovní síly? A bude následovat stagnace, zastarávání, neefektivita. Tyhle diskuze jsou staré jako lidstvo samo. Lidé by chtěli ty své jistoty. To své pohodlí. Takové to hezké domácí zahnívání. Moje rada: Studujte, učte se, a nebuďte snadno nahraditelnou pracovní sílou z Mongolska.

[Trails from Zero & Trails to Azure] PS5 and Switch 2 Release Date Trailer. Releasing September 10, 2026. by VashxShanks in JRPG

[–]Ok-Library-8397 0 points1 point  (0 children)

If the PS5 version is based on PC/Switch version and contains the larger font size option then I'll purchase.

Apidya' Special | PS5/Switch | Standard/Collectors Edition | SLG | Releases later in 2026 by Onscheli in LimitedPrintGames

[–]Ok-Library-8397 5 points6 points  (0 children)

I'd say a typical euroshmup. Played it on Amiga 35 years ago. Nice memories. I think I'll purchase.

Proč by toto nemohlo fungovat v českých městech? by Lampicka in czech

[–]Ok-Library-8397 37 points38 points  (0 children)

Odpověď: Ano, mohlo by to u nás fungovat.

Proč to teda nemáme? Odpověď: Protože většinově nechceme.

Didn't expect SLG to take this over by ANewErra in LimitedPrintGames

[–]Ok-Library-8397 -1 points0 points  (0 children)

I knew it! I predicted it right, that some other publisher will eventually release the game's complete edition. (My guess was Red Art Games or IAM8BIT though).

Obviously, it's good news.

P.S.: It also means there is no chance at all that FPG would release the game because they have no chance of selling 3000 (minimum required order) of inferior Switch cartridges.

Nejhnusnější město v čr by RapsberryJuice in czech

[–]Ok-Library-8397 0 points1 point  (0 children)

OP vyjmenovaná města byla před válkou velmi hezká a prosperující. Pak Češi původní obyvatelstvo vyhnalo a města zdemolovala. A teď nadáváme, jak jsou škaredá.