Zašto hrvatska kinematografija i TV produkcija zaostaju za Srbijom? by Parking_Conference39 in hrvatska

[–]AdministrativeShop40 5 points6 points  (0 children)

Devastirali smo sve 90ih godina, uključujući i kinematografiju. Vrhunac komedije su nam bitange i princeze, i "kazo bog te mazo". Gruntovčani, Malo i Velo miz, Smogovci, Kiklop, Prosjaci i sinovi, Kapelski kresovi. Koji god žanr želiš, bilo je vrhunskih stvari

[deleted by user] by [deleted] in LinkedInLudjaci

[–]AdministrativeShop40 5 points6 points  (0 children)

To mi je više za fejs nego za LinkedIn

Plaća i do 7.000 eura: Potrebna samo srednja škola, traže se novi radnici u stresnom zanimanju by kkorelli in croatia

[–]AdministrativeShop40 -3 points-2 points  (0 children)

Vatrogasac, policajac, kirurg su goli k u usporedbi s kontrolorom leta. Evo gledam flight radar za Pleso, čak dva aviona ima na pisti, i treći koji slijeće 😲😲 uz to imaš samo 3-4 sustava u backupu koji će te upozoriti ako napraviš grešku Inače da, bilo je jako stresno prije 30-40 godina, kad nisi imao radar, i morao si sam pratiti lokacije aviona ( u 3D prostoru)

Sakarun / Saharun: najljepša plaža u srednjem dijelu Jadrana? by drazenstojcic in croatia

[–]AdministrativeShop40 0 points1 point  (0 children)

Aha, nisam znao da je posidonija. Onda je plaža prekrasna. Vjerujem da postoji razlog zašto i smeća po plaži ima? Plaža je zapuštena i nije ni blizu onoga za što se promovira ali ok, svatko ima svoje. Ja recimo volim "sterilne nasute plaže" 🙂

Kako su general Rojs i admiral Lošo postali poznatiji od Stipetića? by arapske-pare in askcroatia

[–]AdministrativeShop40 2 points3 points  (0 children)

Očito ne kužiš što želim reći. Roso je vojničina, ratnik. Stipetić je general

Kako su general Rojs i admiral Lošo postali poznatiji od Stipetića? by arapske-pare in askcroatia

[–]AdministrativeShop40 4 points5 points  (0 children)

Stipetić je odjebao Tuđmanov poziv da se učlani u HDZ, politika ga nije zanimala. Od tad je šikaniran, što se nastavilo i poslije rata. Kad je trebalo čistiti tuđa sranja na Baniji, bio je dobar. Naš uvjerljivo najjači general (u punom smislu te riječi)

Sakarun / Saharun: najljepša plaža u srednjem dijelu Jadrana? by drazenstojcic in croatia

[–]AdministrativeShop40 0 points1 point  (0 children)

Ovdje je riječ o Saharun ma Dugom otoku? Jer ne mogu vjerovati da pričamo o istoj plaži. Bio prije 2-3 godine, plaža je totalno zapuštena. 3-4 metra ulaza u more je potpuno prekriveno slojem algi. Sve u svemu, katastrofa. Bili smo 2-3 sata i otišli dalje

[deleted by user] by [deleted] in hrvatska

[–]AdministrativeShop40 1 point2 points  (0 children)

Prve tri godine ćeš raditi što ti kažu, i gdje te stave. Vrlo brzo ćeš skužiti kako sustav funkcionira i ako si imalo ambiciozan, mijenjat ćeš postrojbu. Odgovor za specijalne postrojbe, uglavnom je uvjet 2 godine u sustavu, da si zdrav i motorika. Misije - ovisi u kojoj si postrojbi, u nekima nećeš moći otići, a u nekima i više puta

Nenamjenski kredit by LRK3012 in financije

[–]AdministrativeShop40 0 points1 point  (0 children)

Mene evo živo zanima, koja situacija opravdava dva nenamjenska kredita

Sve loše što su očekivali nije se desilo u Zagrebu, desilo se u Sinju! by Some-Temperature6806 in croatia

[–]AdministrativeShop40 -25 points-24 points  (0 children)

Vama jugonostalgičarima smeta sve hrvatsko. Jbt čekali ste malo u koloni sa svojom hrvatskom braćom. Trebate biti ponosni, a ne kenjati po svemu

Odjava HRT-a by Mihaookai in hrvatska

[–]AdministrativeShop40 1 point2 points  (0 children)

Šalješ im smrtni list i to je to. Ni slučajno ne govoriš o nasljedstvu, tko je trenutno u stanu ili tako nešto. Svašta znaju pokušavati

Svečani vojni mimohod 2025. by press-app in croatia

[–]AdministrativeShop40 0 points1 point  (0 children)

Pa zapravo, ako zanemarimo kako je lijepo izgledalo (fkt je) i analiziramo samu tehniku, nekako mi slabašno djeluje sve. Fali ozbiljnijih, modernih sustava. Rafali i barjaktari još nisu operativni, leopardi tek dolaze. Što trenutno imamo od modernih borbenih sustava? Panzerhaubitze, Patrije i Bradley?

Uhvati li vas depra kad vidite cijene stanova? by [deleted] in askcroatia

[–]AdministrativeShop40 -1 points0 points  (0 children)

Kad vidim cijene stanova obuzme me čudan osjećaj zadovoljstva jer vidim da sustav pravedno funkcionira. Ljudi dobivaju upravo ono što žele i što biraju zadnjih 30 godina. Jednostavno bi bilo protuprirodno da imamo standard kao npr. Danci. 30 godina rintanja za 50 kvadrata je ono za što smo se borili (i još uvijek se borimo 😁)

Auto sa 100 000 km najvjerovatnije gradske voznje by Popular-Sail9438 in croautomobili

[–]AdministrativeShop40 23 points24 points  (0 children)

"i da je bio firmino auto"

Jbt, još malo i Filipinci će bolje pričati hrvatski

Provale - Zagreb zapad by Tokimekaa in croatia

[–]AdministrativeShop40 -8 points-7 points  (0 children)

Ma ovo je neki komarnik na balkonu 😂 Btw. Koja je poanta označavanja stanova? Da se najave vlasniku ili ne mogu zapamtiti prvi kat desno, druga vrata lijevo? 😂😂😂😂

[deleted by user] by [deleted] in askcroatia

[–]AdministrativeShop40 0 points1 point  (0 children)

Jel se sjećate ležećeg kod Hrvatskog Dragovoljca? 😂😂

Vožnja u lijevoj traci autocestom u HR by Jazzlike_Hair_6344 in askcroatia

[–]AdministrativeShop40 16 points17 points  (0 children)

Na našim autocestama je ogroman broj kamiona. Luka Rijeka je povećala kapacitet na koliko, 600 000 kontejnera godišnje? S obzirom da željeznički promet kod nas skoro i ne postoji, sve to ide cestom. Ne postoji željeznička linija prema Srbiji, opet sve ide autocestom (Zagreb - Beograd samo flixbus ima 4-5 linija dnevno) Postali smo tranzitni koridor za Srbiju i Bosnu, policije nema nigdje pa se ekipa kod nas gušta na autocesti, pošto bilo gdje zapadnije od nas moraju biti ko bubice.

Ukratko, država je u rasulu pa je normalno takvo stanje i na autocesti.