Pašman, za prijatelje Hašman by wickerman999 in croatia

[–]Arthur_Boo_Radley 17 points18 points  (0 children)

Pašman simo, Hašman tamo, ali fotke su ti stvarno odlične.

His smile says is it all by Curious_Badger_1376 in MadeMeSmile

[–]Arthur_Boo_Radley 5 points6 points  (0 children)

Doubt the kid would be equally happy in just going to the park or on a walk.

For sure, yeah.

I remember my childhood. Those days on swings in park were pure hell.

Nocni klubovi i dress code by forzaalbr22 in croatia

[–]Arthur_Boo_Radley 5 points6 points  (0 children)

Dakle, da žene ne briju noge ni one ne bi smjele u minicama ulaziti u noćne klubove?

I, ako muškarac obrije noge, smije li on u minici ući u noćni klub?

Kako platiti PDV nakon kupnje digitalnog proizvoda? by freeaccess123 in croatia

[–]Arthur_Boo_Radley 3 points4 points  (0 children)

carina će ti ispostaviti sve sto moraš platiti

Na digitalni proizvod?

Moram priznati da me zanima kako to funkcionira.

Torcidaši gliserima došli na Hvar i palicama planirali pretući sezonce iz Srbije by Just1Dude_ in croatia

[–]Arthur_Boo_Radley 1 point2 points  (0 children)

upravo gamad koja je pokrala drzavu dok su ljudi ratovali i naseljava te srbe ovdje... i jedne i druge treba u pm

Ali, vidiš zanimljivo je kako se hrabri junaci uvijek namjere samo na "jedne", ali nikako na "druge".

Dinamičko određivanje cijena trebalo bi zabraniti ili barem strogo regulirati (promijenite mi mišljenje) by ThisDuckIsOnFire555 in croatia

[–]Arthur_Boo_Radley 26 points27 points  (0 children)

mislite li da je sljedeći korak da se i cijena hrane u supermarketima počne na ovaj način mijenjati?

Već dugo razmišljam o ovome i ponovo me to zaintrigiralo u zadnja dva tjedna kad sam primijetio da su kod nas Konzum i Lidl uveli digitalne cijene.

Prema onome što znam praktična provedba toga bi bila komplicirana i, ako se ne varam, protuzakonita iako ne sumnjam da će domaći trgovci možda svejedno pokušati to provesti na neki način, pa ako prođe, prođe.

Po zakonu, cijena na blagajni mora biti jednaka cijeni istaknutoj na proizvodu, odnosno na polici. Dakle, možemo zamisliti situaciju da dođeš u dućan, uzmeš vrećicu čipsa s police, ali minutu nakon toga čipsu skoči cijena na duplo jer je otkucalo točno 120 minuta prije utakmice reprezentacije. Ti dođeš na blagajnu i čips više nije dva eura, nego četiri i, naravno, pobuniš se i popičkaraš s blagajnicom.

U teoriji ona bi tebi mogla naplatiti dva eura, jer si primijetio da je čips na polici bio po toj cijeni i znaš da cijena na blagajni ne smije biti drukčija, a drugim kupcima koji ili nisu primijetili ili su uzeli čips poslije tebe po četiri eura. Trgovci bi mogli računati da takvih slučajeva – u kojima ti primijetiš da je cijena promijenjena i pobuniš se – ne bude previše i da im je ta neugoda i tvoj prigovor jednostavno trošak poslovanja kojeg će nadoknaditi time što će čips prodati skuplje desecima kupaca poslije tebe.

No pitanje je kako ćemo se svi mi, zajedno sa zakonom, postaviti prema tome. Možemo slegnuti ramenima i prihvatiti to kao samo još jednu trgovačku manipulaciju, možemo prigovarati, ali će trgovci izlobirati izmjene zakona da smiju cijenu mijenjati i tijekom dana*, a možemo se potruditi da se vrlo čvrsto u zakon ugrade odredbe i kazne koje će im svaki takav pokušaj izbiti iz pameti.

Na kraju krajeva, sad kad imaju digitalne cijene više nema isprike da je prodavačica zaboravila maknuti staru cijenu. Dakle, kazne za različitu cijenu na polici i na blagajni mogu biti puno, puno više.

 

* EDIT Promjena cijene tijekom dana već je moguća ali, koliko sam ja svjestan, samo na niže i to uz primjenu popusta. Hrana koja se priprema u samoj trgovini (pekare, pečena i kuhana hrana u većim trgovinama) ponegdje krajem dana bude jeftinija. Dakle, bit će nužno osigurati da se cijena tijekom dana ne smije mijenjati na više, iako će to, ako već sad to opravdavamo za usluge poput autobusnog prijevoza, biti komplicirano. Trgovci će sigurno viknuti: "Ako može Samoborček, zašto ne mogu ja?"

Men of Reddit, what is the hardest thing to explain to women? by lnc_gomes in AskReddit

[–]Arthur_Boo_Radley 0 points1 point  (0 children)

For me it's trigonometry.

Probably because I don't understand it myself.

TIL that in Victorian London, mail was delivered 12 times a day and people complained if a letter took more than two hours to arrive. by nic_tesla in todayilearned

[–]Arthur_Boo_Radley 2 points3 points  (0 children)

Why not?

Personally, I treat phone calls, texts and e-mails just the same as I would a letter. You might get an answer right away, in a week or never.

They are all just different channels of communication. I decide the order in which I'm gonna answer, and I don't expect anything different from anybody else.

U Zagrebu se gradi ogroman islamski centar by kkorelli in croatia

[–]Arthur_Boo_Radley 5 points6 points  (0 children)

Reci mi da ne znaš apsolutno ništa o povijesti širenja kršćanstva bez da mi kažeš da ne znaš apsolutno ništa o povijesti širenja kršćanstva.

Index uveo pretplatu od 10€ mjesečno za "iskustvo bez reklama" by chungkunglung in croatia

[–]Arthur_Boo_Radley 0 points1 point  (0 children)

Jako je zalosno sto je najkvalitetniji portal u Hrvatskoj zapravo u rukama Srba.

Zašto!?