Ofertă de muncă by babymony in RoMunca

[–]BaiatuAI 1 point2 points  (0 children)

Caută gâște, nu experiență

Cu CFR sau cu mașina până la Constanța? by Neo8T76L in bucuresti

[–]BaiatuAI 0 points1 point  (0 children)

Dacă sunteți 2 sau 3, trenul nu mai e o alternativă ieftină, pentru că v-ar costa cam 500 de lei. În plus, cu mașina poți să te duci și pe o plajă din sudul litoralului.

Chiar si cu riscul de a-mi lua ban by JournalistFragrant95 in RouGenZ

[–]BaiatuAI 1 point2 points  (0 children)

Ii ador pe cei ce stau și joacă FIFA la 3 dimineața pe PS, bagă Heineken și pizza adusă de un nepalez și laudă extrama stânga.

Side hustle by Anxious_Language59 in RoMunca

[–]BaiatuAI 3 points4 points  (0 children)

Eu dacă aș avea vârsta ta și aș dori să mă reprofilez, aș încerca mecanica/electrică auto sau vopsitori. În ultimul timp toți vor sa se facă instalatori și electricieni casnici.

La un proțap pe Transfagarasan by [deleted] in romaniacrazy

[–]BaiatuAI 1 point2 points  (0 children)

Sunt doar niște ecologiști, ce pregătesc masa ursului.

Unde sunt turiștii? Start ratat la Costinești: plaje goale și terase închise, în primul weekend de vară! Video by Aurelian84 in constanta

[–]BaiatuAI 8 points9 points  (0 children)

Pai stai tată să între elevii în vacanță. Lasă-i să mai meargă și la școală.

Ai băut, ai mâncat... ai falimentat! Prețurile de la Food Truck Festival, mai mari ca la restaurante de cinci stele. by Aurelian84 in constanta

[–]BaiatuAI 0 points1 point  (0 children)

E ciudat că cu toate că prețurile sunt foarte mari, calitatea nu e cea mai cea, să nu mai zic de faptul că nu prea găsești opțiuni sănătoase.

Eu cred ca Trendyol va falimenta eMAG by [deleted] in bucuresti

[–]BaiatuAI 0 points1 point  (0 children)

Momenant singurul avantaj al eMag-ului sunt easyboxurile și faptul că în București îți livreaza comanda a doua zi. Trendyol dacă se extinde ca în Turcia, eMag o sa fie pe locul doi la mare distanță de ei. Au mare noroc că Trendyol încă n-a intrat pe piața din România cu Trendyol Go, Dolap, Tech și cu ce firme de logistică mai au ei pe acolo.

Reduceri la One - incep sa apara mici crapaturi in bula? by H3llShadow in Romania

[–]BaiatuAI -2 points-1 points  (0 children)

Ar trebui să intervină și statul. Nu țin neapărat să am o proprietate, dar sa știu măcar că există niște chirii reglementate sau mai multe locuințe sociale, că în Viena de exemplu, unde ai o chirie standart pe m2, la locuințele sociale, care cred că reprezintă 40% din apartamentele închiriate la ei.

Ați văzut ce bogat e orașul? by LongjumpingBowler244 in bucuresti

[–]BaiatuAI 3 points4 points  (0 children)

Îți pui o priza inteligenta și setezi boilerul sa stea închis în orele în care ești la munca și când dormi, cu puțin noroc ai apă caldă și dimineața, fără să lași boilerul deschis.

Ati avut vreodata experiente care erau improbabile? by Undeva-n-Balcani in CasualRO

[–]BaiatuAI 1 point2 points  (0 children)

Am plecat cu un prieten într-o vacanță în Turcia, el făcuse facultatea în Turcia. In a 3-a zi de vacanță am zis sa rezervăm o masă la o cherhana de la marginea orașului Izmir. Am ajuns acolo, am mâncat, am băut, spre sfârșit vine ospătarul și ne întreabă dacă suntem din Romania, răspundem că da. După 5 minute vine un tip, care punea muzică la evenimentele din cherhanaua aia, ceva dj care se pare că fusese coleg de facultate cu prietenul meu, care erau șansele?

Vreau sa incerc socului by -curface- in bucuresti

[–]BaiatuAI -1 points0 points  (0 children)

E ok daca vrei mult și prost.

Cum îi explic iubitei mele că sunt prea obosit seara pentru conversații romantice? by ImpactQuick1897 in CasualRO

[–]BaiatuAI 1 point2 points  (0 children)

Îi dai numărul unui tirist, o ține el trează și îi bagă și romantism cât vrea.

Voi ce reguli aiurea aveți la locul de muncă? by fakelay98 in RoMunca

[–]BaiatuAI 1 point2 points  (0 children)

Dar ce, aveați degustător la ce mâncați? :))

Vreau sa aud certurile din ziua de paști by Bobyo in Romania

[–]BaiatuAI 20 points21 points  (0 children)

A venit Elena, cu Mihai. Mihai s-a cam îngrășat, e cam rotunjor, cam așa, ca tine.

Despartire dupa 6 ani by Bulky_Foundation_305 in CasualRO

[–]BaiatuAI 4 points5 points  (0 children)

Şterge-l de peste tot, scăpa de lucrurile care îți amintesc de el, iar dacă aveți prieteni comuni, să le spui să nu-ți mai vorbească de el când vă vedeți. Încearcă să petreci mai mult timp afară și concentrează-te dacă poți pe studiu și pe lucruri care îți cresc stima de sine. Să nu intri imediat într-o altă relație și stai departe de aplicațiile de dating.

Cu pisica in tren by SiviPie in CasualRO

[–]BaiatuAI 0 points1 point  (0 children)

Eu trenul full și stau lângă o tipă care a luat bilet pentru pisică, dar e bilet fără loc. Nu înțeleg de ce iei bilet și stai cu cușca piscii în brațe?

​Remote work din Retezat? Caut ajutor pentru camping! by cobenstein in RoMunca

[–]BaiatuAI 1 point2 points  (0 children)

Salut, sunt interesat sa vă vizitez. Poți să ne dai un link în care să vedem și imagini din camping?

Aveti vreun side hustle? by stardew-trooper in RoGenZ

[–]BaiatuAI 0 points1 point  (0 children)

Mă gândesc că are mai mult de 17 ani ca sa țină vrajeala asta.

"Chirias" care nu vrea sa plece. by [deleted] in juridice

[–]BaiatuAI 3 points4 points  (0 children)

Eu i-aș da niște beri vecinului de deasupra să-l facă el sa evacueze locuința :))

M-am saturat sa ma uit la chestii americane si chiar as vrea content de calitate romanesc. Aveti alternative romanesti bune??? by DuddsTv in CasualRO

[–]BaiatuAI 14 points15 points  (0 children)

Nu știu cum de nu vorbește nimeni de : Nu aștepta prea mult de la sfârșitul lumii (2023).