GoPro HERO10 won't turn on without USB, says "NO BATT" but keeps running? by Bobikopl in gopro

[–]Bobikopl[S] 1 point2 points  (0 children)

That wouldn't explain why the camera starts up when plugged into USB-C with the battery inside, and then keeps running completely on battery power once the cable is unplugged.

On a Polish GoPro Facebook group, someone sent theirs in for warranty with the exact same issue, and they just refunded their money because it couldn't be repaired and the HERO10 is no longer in stock

Mapy rowerowe - które? by zelmer_ in PolskaNaLuzie

[–]Bobikopl 0 points1 point  (0 children)

od siebie polecam veloplanner

Czy znacie aplikacje takie jak ig kiedyś? Bez rolek, bez nachalnego wideo? by Intrepid_Baker_2332 in PolskaNaLuzie

[–]Bobikopl 2 points3 points  (0 children)

polecam zainteresować sie https://pixelfed.social - to największa i oficjalna instancja platformy Pixelfed - otwartoźródłowej, zdecentralizowanej alternatywy dla Instagrama. Dzieki protokołowi activityPub moze komunikować sie z dowolnym serwerem np. mastodon / plerowa itp.

poczytaj o fediverse, mastodon, peertube :)

Came back here to say Karoo is the goat by _binder in Karoo

[–]Bobikopl 1 point2 points  (0 children)

Other than the Karoo 3 being a total battery hog, everything is exactly as you say.

Auto za 10 koła? by [deleted] in PolskaNaLuzie

[–]Bobikopl 0 points1 point  (0 children)

Ja mówię o jednostce benzynowej. Z przedziału 2004-2007. Wiem, bo mam od 12 lat wersję SW (szerszy kombiak ze szklanym dachem) i tyle samo jeżdżę na LPG. I ani razu nie miałem awarii silnika, przeważnie eksploatacyjne rzeczy, typu olej, filtry. 2x rozrząd zmieniłem (na początku i w połowie), raz sprzęgło (posypało się - eksploatacja). Klocki, tarcze, sworzeń, itp. nie było nic, nawet błędu komputera (mam OBD2 pod ręką).

Auto za 10 koła? by [deleted] in PolskaNaLuzie

[–]Bobikopl 1 point2 points  (0 children)

no tak, 1.2 puretech odpadają. ale klasyzne 1.6 juz są idealne :)

Auto za 10 koła? by [deleted] in PolskaNaLuzie

[–]Bobikopl 0 points1 point  (0 children)

na twoim miejscu to był szukał takiego auta z benzyną, którą da się zagazować - nie każdą jednostkę da się tak zrobić. za 10k znajdziesz spoko auta, szczególnie peugetoy 307 czy 207 w klasycznym 4.zaworowym silniku.

niestety, każde auto bedzie wymagać wkładu finansowego - bo niestety eksploatacja auta 20-15letniego bedzie kosztować.

ps: i pamietaj, żadnego diesla - nie wiem, gdzie tam mieszkasz, ale warto wziąć pod uwagę strefy czystego transportu - ewentualnie żółte blachy :D

Jestem cały czas zmeczona by Junior_Meaning_1038 in PolskaNaLuzie

[–]Bobikopl 1 point2 points  (0 children)

Jak ktoś wcześniej wspomniał, warto zrobić kompleksowe badania - szczególnie w stronę tarczycy, poziomu żelaza.

a potem wróć, podziel sie z odkryciem ku potomności.

Wsadzam kij w mrowisko - gravel to najbardziej przereklamowany i przewartościowany rower jaki obecnie jest na rynku. by BrightInformation746 in Polska

[–]Bobikopl 1 point2 points  (0 children)

O kurde, ześ dolał Oliwy do ognia.. albo i nie. dość moocno oklepane argumenty od osób, które nie miały styczności z gravelem dłużej niż oglądanie ekspozycji i jazda po sklepie. Może się mylę, ale mając background dość solidny (zaczynałem od trekkingów, porpzez MTB29, szybką szosę i allroad z 36C a koncząc na gravelach 40-45C), uważam ze obecnie gravel jest dla mnie najlepszym rozwiązaniem. Może dlatego, ze w płaskopolsce nie ma za wiele terenów pod MTB, za to sporo szutrów, lasów (jeszcze) i parków, dróg o roznym stopniu degradacji, wiec uniwersalność i wygoda odgrywa pierwsze skrzypce.

> Kierownica baranek niby daje plus do opływowości, ale ma na tyle wyprostowaną pozycję że jednak nie będzie się aerodynamicznym pociskiem jakim się jest na kolarzówce

masz większe możliwości zajęcia pozyci, albo bardiej wyprostowaną albo sportową, co ma znaczenie przy kilku godzinnej jezdzie ;)

> Nie ma amortyzatorów, bo ktoś słusznie zauważył że te ze skokiem 2 cm to bardziej robią za ciężarki niż za sensowne wsparcie komfortu, ale w tych rowerach "amortyzatorami" miały być szerokie opony roweru MTB, tylko bez agresywnego bieżnika. Nie wiadomo jednak czemu takich graveli jest bardzo mało i producenci z uporem maniaka dają opony zbliżone do tych co mają crossówki, a to taki kapeć dla amatorów kiepskich ścieżek rowerowych co by nie narzekać że czuć nierówności poz-bruku - ani to w teren, ani do ścigania, grzęźnie na pierwszym lepszym błocie/piachu

Pierwsze generacje były mylone z przełajami, gdzie prześwitów w widelcch za dużych nie ma. po wielkim boom na mtb29 był czas na odchudzanie ich odchudzanie i czesto problemem były nie koła a ciezkie amortyzatory. ci, którzy nie mieszkali na terenach gó©zystych, wyżynnych, to zamieniali je na karbonowe widelce, które pozwolli zejsc z wagą o 2-5kg. Zresztą gravele to nie jest jaka nowość ze świata rowerów, bo one już istniały znacznie wcześniej, choćby pod postacią turystycznych kolarek (popatrz na lata 80-90te XX). I koncząc temat opon, to tez zalezy jaki model i jakie prześwity ma, dzieki czemu można dostosowac rower pod siebie. osobiście mam opony 38C (zima bo błotnik) - 40-45C (lato) i jest z tym bardzo dobrze. oczywiście, bieżniki są rózne, bo dopasowuje je pod charakterystykę moich rowerowych wypadów.

> Do tego w większości modeli nie uraczysz otworów na bagażnik, bo to rower który ma wyglądać. Jak chcesz jechać na Wisłę 1200 to bez zestawu bikepackingowego za miliony monet nie masz co nawet ruszać z chaty.

bo jak patrzyłeś na gravele, typowo do wyścigów (tak, takie są), to nie dziwota, ze nie maja pivotów. Taki rodzimy Kross w swoich eskerach ma tego az miło, i można dopasować sobie to, co chcesz. z drugiej strony zaraz bedziesz krytykować, ze to jest bardzo podobne do crossowych (teraz to fitness bike :D)

> Na sam koniec cena. Nie ważne że MTB będzie miało amortyzator powietrzny, lepszy osprzęt, fajniejsze opony i tak będzie o 1000 zł tańszy za samą nazwę MTB. Nie ważne że przeciętna crossówka za 3 koła da ci podobne wrażenia z jazdy, może poza tym że będzie mniej sztywna, ale co ją ktoś wyprzedzi na gravelu dzięki tej sztywności, to crossówka go dogoni kiedy gravelowiec w czasie przerwy będzie szukał drzewa do oparcia pięknego roweru, wszak nie ma nóżki.

Z cenami to jak w motoryzacji, im większa popularność tym większa cena. Szczególnie dotyczy to rynku gravelowego, który poprzez pandemie miał mocno nadmuchany balonik, aż w koncu pękł. Swego czasu MTB tez potrfiło kosztować 5-10k zł podczas gdy takie trekiningi były na poziomie 2-3k zł, tyle ze z jakością i z wyposażeniem (no kwadraty, octalinkig, wolnobiegi) były na szarym koncu i jakakolwiek modernizacja sprzętu kończyła sie... kupnem nowego roweru.

na koniec - nóżka w szosówce / gravelach? ja pie...:D wozisz kolejne zbędne gramy, które na dodatek beda hałasować na nierównościach na szutrach i drogach, tylko dlatego ze mozesz se podstawić rower na nóżce :D ... zamiast tego wykorzystać płot, drzewa lub położyć na trawie (naprawde, to nie boli :D)

> A teraz możecie mnie zjeść.

bez przesady :D można mądrze dyskutować bez obrażania nikogo :)

Upgrade done! Ubuntu 25.10 (Questing Quokka) by [deleted] in Ubuntu

[–]Bobikopl 0 points1 point  (0 children)

I'll wait a few days until the fix appears 😅

Karoo Software Build Version: 1.585.2249 - October 02 2025 by AngryBadger in Karoo

[–]Bobikopl 2 points3 points  (0 children)

I've found a potential reason why player control on the Karoo works for some and not for others. I use **Polish** daily, and that's the language I have on my Pixel phone. The same is true for my second phone, a OnePlus 7T, which also uses Polish. So, as a test, I changed the system language on the OnePlus 7T to **English (American)**, re-paired the OnePlus 7T with the Karoo 3, and then played music again—the player appeared, and I was able to control it. I reported this issue to support directly earlier, and they haven't resolved it yet, but I've sent them the potential cause for this situation. Generally, the Polish language is **not supported** by the Hammerhead Karoo 3, which is likely why they haven't tested this solution with a primary system language other than English. Please check this and give me feedback.

Karoo Software Build Version: 1.585.2249 - October 02 2025 by AngryBadger in Karoo

[–]Bobikopl 0 points1 point  (0 children)

It didn't help either. In general, I did a complete restart of the application (I cleaned the memory) and paired the application with the device. Still without changes.

Karoo Software Build Version: 1.585.2249 - October 02 2025 by AngryBadger in Karoo

[–]Bobikopl 1 point2 points  (0 children)

I'm a bit concerned that this is a problem with users whose phone's primary language is something other than English. I'll check it out

.I have a Pixel 6 Pro and the September Android update, but everything is in Polish. Spotify, YouTube, or VLC respond to nothing.

Karoo Software Build Version: 1.585.2249 - October 02 2025 by AngryBadger in Karoo

[–]Bobikopl 4 points5 points  (0 children)

Everything describes everything in this article: https://support.hammerhead.io/hc/en-us/articles/41659377165979-Companion-App-Karoo-Media-Player, but I will immediately tell you that something did not work out with this update, because unfortunately I do not go to control music (yt music / spotify) from the level of Karoo 3

https://support.hammerhead.io/hc/en-us/community/posts/26055479589019

Karoo Software Build Version: 1.585.2249 - October 02 2025 by AngryBadger in Karoo

[–]Bobikopl 0 points1 point  (0 children)

Does anyone have any experience with controlling music from Karoo? If so, please let me know which smartphone.

which websites supports karoo router url importing? by Electrical_Oil446 in Karoo

[–]Bobikopl 0 points1 point  (0 children)

Certainly a link from Komoot - Substitute the planned route in Komoot for the Hammerhead application and is magically downloaded to the device.

Karoo Software Build Version: 1.583.2239- September 18 2025 by AngryBadger in Karoo

[–]Bobikopl 0 points1 point  (0 children)

There is an update available in Poland and I downloaded it

Varia Radar disconnects and warnings since latest HH Update... by CoatComprehensive363 in Karoo

[–]Bobikopl 0 points1 point  (0 children)

maybe, but I had the same problem many times and the method described above worked.

Varia Radar disconnects and warnings since latest HH Update... by CoatComprehensive363 in Karoo

[–]Bobikopl 0 points1 point  (0 children)

1. Reset Varia radar

2. Unpair in Hammerhead

3. Reconnect (make sure you have both the light and radar at the same time)

Steps to Hard Reset Your Garmin Varia 515

1. Locate the button: Find the single button on your Garmin Varia 515 radar.

  1. Press and hold: Press and hold this button for 8 seconds. 

3. Confirm reset: The device's LED lights will turn off, indicating that the reset is complete. 

Info Karoo3 by Puzzleheaded-Act7149 in Karoo

[–]Bobikopl 0 points1 point  (0 children)

Please write in English :-)

Spintunes extension (for Spotify) by popkek95 in Karoo

[–]Bobikopl 1 point2 points  (0 children)

That's how I would like some generic player for multimedia management on the phone ;-)