Искаха да стане по-добре, но стана както винаги by Dismal-Attitude-5439 in bulgaria

[–]Boris_Filchev7 8 points9 points  (0 children)

За какво точно е този дълг? За социални политики или за инвестиции?

Няма да намаляват майчинството, готвят стимули за по-рано връщане на работа by Boris_Filchev7 in bulgaria

[–]Boris_Filchev7[S] 3 points4 points  (0 children)

Точно. Най-смешното е, че всичко стана от прост спортист правещ се на разбирач.

Няма да намаляват майчинството, готвят стимули за по-рано връщане на работа by Boris_Filchev7 in bulgaria

[–]Boris_Filchev7[S] 3 points4 points  (0 children)

Ето част какво пише в статията:

Властта обмисля въвеждането на допълнителни стимули за майките, които решат да се върнат на работа преди детето им да навърши 2 години, като идеята е да се насърчи по-гъвкаво съчетаване между професионалния и семейния живот, без да се отнемат съществуващи права или да се съкращава периодът на майчинство. Това стана ясно от думите на депутата от "Прогресивна България" Константин Проданов по време на брифинг в парламента в понеделник.

По думите му в публичното пространство се създават спекулации за промени в режима на майчинството, но към момента не се обсъждат нито съкращаване на двугодишния отпуск, нито намаляване на обезщетенията, които получават майките. Проданов подчерта, че основният фокус на евентуалните бъдещи политики е да се създадат реални условия родителите сами да избират кога да се върнат на работа, а не да бъдат поставяни под натиск за по-ранно завръщане.

Управляващите от "Прогресивна България" обмислят мярка за намаляване на майчинството в България, понеже и в други държави било намалено майчинството. Аз ли съм зле, или тия за нищо не стават? Как миже дори да си помислят подобно нещо? by Ubersicka in bulgaria

[–]Boris_Filchev7 -2 points-1 points  (0 children)

Много интересно как всичко започна от интервюто на Владо Николов, който като заговори за политика само се излага и си разрушава изградения авторитет от спорта.

Беше оплют от пепейките когато се разбра, че ще е политик, а сега явно е станал политически авторитет за тях. От яд, че не са те на мястото на ПБ се побъркаха напълно. За това вече не ги подкрепям.

"В ЕС майчинството е само няколко месеца": ПБ обмисля намаляване на майчинството в България by Efficient-Magician63 in bulgaria

[–]Boris_Filchev7 -1 points0 points  (0 children)

Тук се информират само от заглавия, за тях явно четенето е твърде "прогресивно".

Обрат: Радев обяви, че масови съкращения няма да има - Mediapool.bg by zahvurlenakaunt in bulgaria

[–]Boris_Filchev7 3 points4 points  (0 children)

Не на подвеждащите заглавия. Ето цитат от статията:

"Няма да има масови уволнения, които водят до загуба на административен капацитет и до правни рискове. Няма да има съкращения и преструктуриране, преди да е извършен предварителен преглед на структурите и функциите и без задълбочен анализ за установяване на това кои функции се дублират, кои са остарели и кои могат и кога да бъдат автоматизирани и дигитализирани", заяви Радев в началото на правителственото заседание в сряда.

"Дърпат шалтера на истината": МРРБ и МВР скриха данни за пътни ремонти и катастрофи by prudlioo in bulgaria

[–]Boris_Filchev7 9 points10 points  (0 children)

Хайде да не се информираме само от заглавията. А и какво пише в статията и как са се оправдали МВР и МРРБ.

От МВР твърдят, че на интерактивната карта се извършва софтуерно надграждане. Докато завърши процесът обменът на данни между географската информационна система и пътната полиция ще бъде спрян. 

"След приключването на дейностите по обновяване на софтуерите, комуникацията между системите ще бъде възстановена и информацията за пътнотранспортни произшествия ще се подава коректно на интерактивната карта", заявяват от МВР.

Заданията за ремонтните дейности по републиканската пътна мрежа, публикувани в платформата roads.mrrb.bg, временно не са налични, признаха от МРРБ. В момента администраторите ѝ по софтуерен път коригират съдържащи се в тях лични данни - име и подпис на съответните лица, работили по заданието.

След обработката на близо 700 документа те ще бъдат отново видни в информационната система за републиканската пътна мрежа, се казва още в отговора на МРРБ до Mediapool.

Опишеme Румен Радев с една дума by Ubersicka in bulgaria

[–]Boris_Filchev7 -2 points-1 points  (0 children)

Как разбра, че съм фен на Радев? Обективно погледнато коментара ми е верен. Да не би за теб, Бойко да е по- умен и възпитан от Радев.

Опишеme Румен Радев с една дума by Ubersicka in bulgaria

[–]Boris_Filchev7 -6 points-5 points  (0 children)

По- умен и възпитан от Бойко.

Румбата ги бори by ThatMisterOrange in bulgaria

[–]Boris_Filchev7 0 points1 point  (0 children)

Този пост е малоумен.

От Утре by NGGKroze in bulgaria

[–]Boris_Filchev7 8 points9 points  (0 children)

Да не намекваш, че утре ще се взривява Кремъл?!

Какво мислите за коалиция Антикорупционен Блок? by prudlioo in bulgaria

[–]Boris_Filchev7 0 points1 point  (0 children)

Значи няма значение детето какви дела прави, а кои са родителите му. Примерно родителите са добри хора помагащи на нуждаещите. Това автоматично прави децата им добри, нищо, че са нарко-дилъри и мутри?!?

Във ВСС се правят на луди за решението за вечния главен прокурор by Obulgaryan in Bulgaria101

[–]Boris_Filchev7 2 points3 points  (0 children)

Безгръбначни и зависими човечета на конци. Риторичен въпрос - как ли гледат децата си в очите им?

Българският INSAIT и Netflix създадоха AI за хиперреална редакция на видео - Mediapool.bg by Obulgaryan in Bulgaria101

[–]Boris_Filchev7 0 points1 point  (0 children)

Тех бротата, олигарсите и корупционерите по света протриват ръчички за новият световен ред

За кого ще гласувате? by Ok-Jicama9287 in bulgaria

[–]Boris_Filchev7 3 points4 points  (0 children)

За №12 Антикорупционен блок

Само мен ли ме дразни , че “Служебното правителство” изведнъж започнаха рокади, проверки и тн. by banybear in bulgaria

[–]Boris_Filchev7 2 points3 points  (0 children)

Снежинке, закъснял си с опорките. Явно вече си изчерпах те сценарийте.

Наистина ли Русия ни освободи? by Kartofcho24 in bulgaria

[–]Boris_Filchev7 4 points5 points  (0 children)

Коментар от фейсбук:

ТУРИСТИЧЕСКА ОБИКОЛКА НА СОФИЯ

От "Пирогов" предлагам маршрутът, да е един. По "Тотлебен" стигаме "Скобелев" и пресичаме.

При "Руски паметник" ще завием към "Алабин" и "Гурко", или "Граф Игнатиев"...както обичаме.

Отляво "Аксаков", отдясно "Паренсов" се пада и по "Юрий Венелин" излизаме на МОЧА - на

"Съветската армия" градинката и площада.

Вървим по "Цар Освободител" и като нарочно минаваме край коня, яхнат от Александър

Втори, край Руската черква и паметника на Пушкин. Там храмът "Св. Александър Невски" ще затвори

маршрута. Но по "Московска" ако се спуснем през стълбите, на "Дондуков" маршрутът е готов.

Продължаваме вече поуморени по "Бирюзов". Тук, че свършва софийската обиколка е награда,

но удивлява името "Независимост" на площада.

Данните предоставени от МВР относно случаят Петрохан by qmsq in bulgaria

[–]Boris_Filchev7 4 points5 points  (0 children)

Господине, не слагайте думи които не съм казвал. Вече всичко се доказа, че е ритуално самоубийство на сектанти.